Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2016-ban szeretnék szülni fórum

2016-ban szeretnék szülni (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
317. youlcsi (válaszként erre: 313. - D.11)
2015. jún. 3. 13:33

a pcos anyagcsere-betegség, tehát nem elég akkor foglalkozni vele, ha babát szeretnél (én elgondolkodnék azon, hogy jó-e nekem az az orvos, aki ilyet mond).

a helyedben már most kérnék egy terheléses vércukor ÉS INZULIN vizsgálatot, hogy lásd, hogy állsz.

ez sokmindent elmond.

egyéb hormonvizsgálat nyilván nem célszerű, csak ha abbahagytad a gyógyszert, rá úgy 3-4 hónapra.


én endokrinológusnál még nem jártam, de tervben van. nem a pcos miatt, hanem a [szerintem] alulműködő pajzsmirigyem miatt...

de egyébként érdemes felkeresni, ha igazolódik a pcos. (amúgy mi alapján mondta a doki, hogy pco-szindrómás vagy?)


Nekem van egy 4,5 éves kisördögöm :) ő clostis baba, 3. stimulált ciklusból.

tesót lassan 4 éve várjuk, de még csak spontán ciklusom sincs, vagyis 2x volt szülés óta...

tervben van a pte meddőségi centruma... de még nem bírtam rászánni magam.

316. erona (válaszként erre: 270. - Nikletty)
2015. jún. 3. 13:31

Köszi!4 és 2 éves kislányok vannak.

Igyekszem visszaolvasni.

315. nikletty (válaszként erre: 306. - D.11)
2015. jún. 3. 13:31

hát én januárban tettem le a bogyót, s közben volt mikor orrműtétem volt, vagy elutaztam, ill. mi nem projektezünk hogy úgy mondjam, immel-ámmal "védekezünk", mivel én tudom/érzem, hogy jöhet a kistesó, de Párom meg bizonytalankodik, ... van mikor kevésbé :) ;) ill. nem akarja, hogy az legyen, hogy csak azért csináljuk...

Én örülnék ha úgy alakulna, hogy 2016-ban születhetne még egy babánk.

314. Fishyke (válaszként erre: 303. - Nikletty)
2015. jún. 3. 13:22
Igen...:(
313. D.11 (válaszként erre: 309. - Youlcsi)
2015. jún. 3. 13:21

Kedves Youlcsi!


Köszi a választ és a tippeket! Igazából totál hülye vagyok ehhez, hogy merre induljak és mit kezdjek rendbe tenni. A dokim (Lintner Balázs) azt mondta, hogy a PCOS-el akkor foglalkozunk amikor tervben van a gyerkőc. Úgy néz ki eljött az ideje, hogy felkeressem és segítsen, hogy merre menjek... Mivel eddig nem terveztük és elhízás-szőrösödés nem fenyegetett gyógyszer mellett, ezért maradtunk ennél a megoldásnál.


Endokrinológus...? Érdemes felkeresnem?

Te hogyan állsz a PCOS-el és várandóssággal? Van bébi, lesz bébi?

312. Fishyke (válaszként erre: 299. - Shadow Angel)
2015. jún. 3. 13:20
Eddig 2/2 fiú lett:)
311. D.11 (válaszként erre: 308. - Shadow Angel)
2015. jún. 3. 13:16

Szia Shadow Angel!

Köszi az üdvözlést :)

Ó egy év ida vagy oda, az szinte semmi, mivel repül az idő.


Most nagyon sok baba van és lesz körülöttünk. Tesóm márciusban megszülte a második kisfiát, párom unokatesójának a felesége áprilisban, párom nővére novemberben szüli a 3.-at....

Nem csoda ha úgy érzi 35 évesen eljött már az idő :)


Ti hogy álltok? :)

310. youlcsi (válaszként erre: 303. - Nikletty)
2015. jún. 3. 13:00

páromnak 1 bátyja van, és anyukájának volt egy vetélése és egy halvaszülése... mindkettő kislány.

szóval én speciel inkább maradok a fiúknál :)


bár már lánynevem is lenne, de pár napja beleszerettem egy névbe... és simán elférne Áronom mellett :D

309. youlcsi (válaszként erre: 302. - D.11)
2015. jún. 3. 12:58

üdv a klubban :)


a pcos-esben is :/

pcos-sel nem nagyon tudsz tervezni. örülhetsz, ha a gyógyszer abbahagyása után lesz ciklusod. a cukrodat/inzulinodat más most rende kell hozni. szedsz rá valamit? metformint már lehetne kezdeni, ha lesz egy olyan terhelés-eredményed... és esetleg inofolicot/inozitolt ettől függetlenül is. és még akkor sem biztos semmi. lehet, hogy azonnal összejön, lehet, hogy évek...

na, szóval a pcos-t rendbe kell vágni, kezelni kell.

308. Shadow Angel (válaszként erre: 306. - D.11)
2015. jún. 3. 12:57

Szia! :)


Üdv. a "klubban".

Majdnem írtam, hogy az én párom is 35, mikor rájöttem, hogy már a 36-ot töltötte. :)


Lényeg hogy melletted el tudja képzelni, és szeretné. :)

307. Shadow Angel (válaszként erre: 298. - Fishyke)
2015. jún. 3. 12:54

:(


Lehet kicsit irigykedni fog, de remélhetőleg azért együtt örül veletek.

306. D.11 (válaszként erre: 305. - Nikletty)
2015. jún. 3. 12:53

Köszi a választ Nikletty! :)

És Ti hogyan tervezitek 2016-ra? :)(bocsi, de az előzményeket nem olvastam )


Páromnak még nincsen gyereke, mert eddig csak a meló-melóval, hogy össze rakjon maga körül mindent és nem talált olyan nőt aki mellett el tudja képzelni és még szeretné is. Most érett meg rá és most éri, hogy ok!


Szerintem annyira jó egy ilyen családi "hagyományt" tovább vinni, plána ha kisfiú születik. De ez majd eldől...

Minden nap izgatott vagyok és nagyon várom már, nehéz lesz így a következő pár hónap :)

305. nikletty (válaszként erre: 302. - D.11)
2015. jún. 3. 12:45

szia

Nálunk is majdnem 10 év korkülönbség van a párommal, csak ő elvált és született ott két gyermeke már... nem mindig egyszerű. Te párodnak még nincs gyeremeke?


Hát szerintem leteheted ahogy elfogy az adott havi bogyó... ha előtte sem volt oké a ciklus, ki tudja mi lesz.


Nálunk párom és a nővére születettek február 22-én, csak 5 év eltéréssel... nem szándékosan...

304. nikletty (válaszként erre: 298. - Fishyke)
2015. jún. 3. 12:40

oh :(

hát attól függ mennyire bántja/sajnálja még a dolog, lehet azóta jó neki így... de sajnos ezzel nem tudsz mit tenni

303. nikletty (válaszként erre: 297. - Fishyke)
2015. jún. 3. 12:38
Mert? Az "angyalka" is kisfiú lett volna?
302. D.11
2015. jún. 3. 12:35

Sziasztok!


Szeretnék csatlakozni.

Párom idén 35 én pedig 25 leszek és elterveztük, hogy jöhet a baby :) Párom családjánál eddig úgy jött ki a lépés, hogy a fiú ugyan azon hónapban 2 nap eltéréssel születtek. Szeretnénk, ha nálunk is így történne ezért megbeszéltük, hogy október elején neki látunk :)) Teljesen be vagyok zsongva és már most ott lennék, hogy lépjünk....

VISZONT, sajnos nincsen peteérésem, menstruációm (PCOS) így félek, hogy ha októberben elkezdjük, lehet nem jön össze... és sok idő lesz nekünk. Persze tudom, hogy ne legyek előre negatív és hát miért ne jönne össze, de hát akkor is....

Mi a véleményetek? Próbálkozzunk előbb? 1 hónap múlva abba hagyom a gyógyszert, hogy tisztuljak,

301. Shadow Angel (válaszként erre: 300. - Youlcsi)
2015. jún. 3. 12:32

Tudom, hogy van ilyen. :)

Bár nem családon belül, de közeli ismerőséknek 7 fiú után jött egy kislány...


Nálunk nagy családon belül átlagban minden fiúra jut egy lány, kivéve az 1 és 3 gyerekes családokat. Ott fiúk vannak csak, illetve többségben.

300. youlcsi (válaszként erre: 299. - Shadow Angel)
2015. jún. 3. 12:23

van ilyen...

pároméknál generációnként kvázi 1 lány jár.

Jó, mondjuk annyian vannak unokatesók, hogy Áronomnak már 2 másodunokanővére/huga van, na de akkor is!


szülőknél 4ből 1 lány, unokatestvérek között 8ból 1 lány, és a legkisebbeknél eddig 6ból 4-2 az arány.

bennem pl fel sem merült, hogy lányom is lehet.

amikor vittek császárra, és nevet kellett mondanom, nem is tudtam lánynevet mondani. mondtam, hogy olyanunk nincs!

de 10hetes uh alapján mondtam a dokinak, hogy szép kisfiú... a 12hetesen megerősítette, hogy valóban :D

299. Shadow Angel (válaszként erre: 297. - Fishyke)
2015. jún. 3. 12:13
Miből gondolod, hogy csak fiúkat...?
298. Fishyke (válaszként erre: 296. - Shadow Angel)
2015. jún. 3. 12:11
Sógornőméknél meg egyszerűen nem is jött össze a második, vagy 8-10 évig próbálkoztak, de már feladták:(( Remélem, nem fog neki rosszul esni, ha megtudják.
297. Fishyke (válaszként erre: 295. - Nikletty)
2015. jún. 3. 12:10
Hát úgy tűnik, nálunk is ez a tipikus "csak rám néz és terhes leszek" eset áll fenn:D A másik pedig, hogy lehet csak fiúkat tudunk összehozni:D
296. Shadow Angel (válaszként erre: 295. - Nikletty)
2015. jún. 3. 12:07
Sógornőm is ilyen (irigylem is érte), jóformán meg sem fogalmazódott bennük, hogy szeretnének még egy kicsit, már terhes is lett.
295. nikletty (válaszként erre: 294. - Fishyke)
2015. jún. 3. 11:57

Hm, nem utallak csak irigyellek :)


S akkor miben nem passzoltok annyira? :D


Hát igen vannak akik nem is tudom, úgy termékenyebbek, most egy ismerős is, még csak nem is megszakítással védekeztek, azt mondja keveset is voltak együtt, ők sem értik és mégis... :O

294. Fishyke (válaszként erre: 293. - Nikletty)
2015. jún. 3. 11:05
Igen, október óta dolgozom. Kb. kèt hónapja hatàroztuk el, akkor elmentem dokihoz, zöld utat adott, elkezdtem szedni vitaminokat, ès màjusban próbàlkoztunk először. Ne utàljatok, nekünk mindhàrom elsőre sikerült...ebben nagyon passzolunk:)
293. nikletty (válaszként erre: 292. - Fishyke)
2015. jún. 3. 10:29
Dolgozol? Miota terveztetek a kistesot?
292. Fishyke (válaszként erre: 291. - Nikletty)
2015. jún. 3. 10:02

Remèljük, hogy soha többè nem kell ilyet àtèlnünk!:(

Most lett 3 èves, bölcsis:)

291. nikletty (válaszként erre: 284. - Fishyke)
2015. jún. 3. 09:54

nagyon sajnálom amin keresztül mentél... néztem a naplódat... :(

nekem egy missed ab-om volt a kislányom előtt, olyankor az ember azt hiszi ennél nem lehet rosszabb, ám de ...:(


kisfiad mennyi idős? (bocsi ha már írtad)

290. Fishyke (válaszként erre: 289. - Youlcsi)
2015. jún. 3. 09:00
Igen, lehet, hogy túl korai lesz...arra gondoltam, hogy legfeljebb visszamegyek egy héttel később is akkor:)
289. youlcsi (válaszként erre: 288. - Fishyke)
2015. jún. 3. 08:37

azért ha ez valóban 10. dpo volt, ne ijedj meg, ha 19-én még nem lesz szívhang...


Bár, nekünk 5+4-nél már sejthető volt. imádtam hallgatni :D 6+3-nál meg már teljesen stabilan duff-ogott a Mukikám :)

288. Fishyke (válaszként erre: 286. - Youlcsi)
2015. jún. 3. 08:21
:) Nekem is az előzőknél 10-11. napon volt pozitív, viszont azok még épp hogy csak látszottak, ez meg erős volt. 19-re van időpontom dokihoz...Nem akarok túl korán se, hogy legyen már szívhang. Csak nem tudom, hogy bírom ki addig!:)
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook