Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2016-ban szeretnék szülni fórum

2016-ban szeretnék szülni (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
347. D.11 (válaszként erre: 346. - Marcsix)
2015. jún. 3. 18:49

Szia Marcsix!

Szerintem is az a lenyeg, hogy minden oke legyen a terhesseg alatt es plusz utana :) de azert az ember eljatszik a gondolattal, hogy mit is szeretne es ez mindenki fejeben megfordul :)

Ha ezt meg lehetne fejteni, hogy milyen nemu szuletik akkor nem lenne semmi plane a dologban :)

Tervezitek a 3.-at? :)

346. marcsix
2015. jún. 3. 15:56

Kukucs! :)


Jó sokat írtatok nem győztem visszaolvasni. Leginkább a fiú lány dologra tudok csak írni, amire emlékszem, hogy én mikor Krisszel a fiammal lettem terhes végig rengeteg kólát ittam a legelejétől :D Lányomnál semmi ilyen azt hiszem citromos vizet ittam. Nálunk fiam volt az első és utána jött Szandi. Se nem hőmérőztem, se nem számoltam a peteérést, semmi. Vége lett a mensi-nek és együtt voltunk párommal amikor csak eszünkbe jutott :) Megközelítőleg egy éven belül sikerült mind a kettő, talán még hamarabb is. fél -1 év alatt. Eléggé lányos a felmenő ágazat nálunk. Férjemet illetően két lány testvére van, a testvéreinek is lányaik vannak, nekem is egy lány testvérem volt. ... hmm mondjuk az én családomat illetően már megoszlik jobban. anyumnak egy fiú testvére, apumnak egy lány és egy fiú testvére van. Ha válogatni lehetne, akkor kislányra szavaznék, de azt hiszem hogy fiú vagy lány teljesen mindegy, a legfontosabb hogy semmi bajuk ne legyen :) Ezt tapasztalatból mondom, mert a fiammal mikor terhes voltam a dokik már mindenféle orvoshoz vizsgálatokra küldtek, mondván vizfejű, gerinchiányos, törpe és mindenféle súlyos betegségű lesz. Szülés előtt pár nappal ( 38. hétre jött) küldtek el genetikai tanácsadásra mert hogy gerinchiányos lesz és törpe... Valószínű már a kisfiam se bírta odabent hallgatni ezeket, és úgy gondolta hogy inkább megmutatja magát a világnak. Így történt hogy genetikus helyett a szülőszobán kötöttünk ki éjfélkor. :)


Üdvözlöm az új tagokat én is :)

345. nikletty (válaszként erre: 321. - Fishyke)
2015. jún. 3. 15:36

há de jó akkor nem volt az hogy jajj ma van pé együtt kell lenni??

bárcsak összejönne nekünk is így...

Anno kislányomnál mikor ő sikerült már nem néztem úgy a napokat, de jó időben volt épp kedvünk :)

2015. jún. 3. 15:22
Tényleg: olvasta valamelyikőtök Szendi Gábortól a nő felemelkedése és tündöklése könyvet? (Ominózus idézet is onnan származik. Én speciel betegre nevettem magam rajta.)
343. D.11 (válaszként erre: 341. - Fishyke)
2015. jún. 3. 15:21

Annyira, de annyira jó lenne és repülne már az idő, hogy azt mondjuk, hogy NA MOST MÁR JÖHETSZ TÖRPI! :))


Köszi a storyt, szuper hallani, hogy van akinek semmi gond nélkül össze jön!!! Gratulálok nekik :)

342. Shadow Angel (válaszként erre: 340. - Nikletty)
2015. jún. 3. 15:20

:D a krokodilnak még csak ülni sem kell, csak "lerakni".

Teknősnek meg elásni. :P

341. Fishyke (válaszként erre: 337. - D.11)
2015. jún. 3. 15:15
Persze, hogy eljutsz! Baràtnőm PCOS-es, ès egy èves a kislànyuk;) Nekik az első inszemmel jött össze.
340. nikletty (válaszként erre: 334. - Shadow Angel)
2015. jún. 3. 15:14

ez jó :D

mi múltkor a Párommal azon agyaltunk, hogy milyen jó már nekünk embereknek, hogy nem kell 9hónapig a "tojáson" ülnünk egy helyben, mint madaraknak, hanem vihetjük magunkkal mindehova... viszont egyszerűbb dolguk van, ha gyereket akarnak csak ülnek egyet helyben x ideig a tojáson :D (Vagy... sorry, kell a kakas is? :D)

339. D.11 (válaszként erre: 316. - Erona)
2015. jún. 3. 15:13

erona!


3 baby... én is úgy szeretnék 3-at, majd, egyszer.. Egyelőre az elsőig jussunk el :)


Érdekelne, hogy miért szeretnétek 3 babát, mik az érvek :) Csak mert szeretnétek jó nagy családot? :)

338. nikletty (válaszként erre: 316. - Erona)
2015. jún. 3. 15:06
oh, akkor ti már harmadik babát szeretnétek ezek szerint :)
337. D.11
2015. jún. 3. 14:35

Ez nagyon jó :D


Úgy legyen Fishyke :)


Remélem én is eljutok oda, hogy lesz peteérés, ovu és ki tudom számolni :) Legyünk "lányosok" :)

336. Fishyke (válaszként erre: 331. - D.11)
2015. jún. 3. 14:28
Mi ovu előtt 2-3 nappal voltunk együtt, reménykedem, hogy a lányok támadták be a petesejtet:)))
335. Fishyke (válaszként erre: 334. - Shadow Angel)
2015. jún. 3. 14:22
:DD
334. Shadow Angel (válaszként erre: 324. - D.11)
2015. jún. 3. 14:14

Sokmindent olvastam sok helyen, pontosan erre nem emlékszem.


Ilyenkor szeretnék aligátor lenni.

"..az aligátortojásból 30 fokon 100 százalék nőstény lesz, 33 fokon már 100 százalék

hím. 180 fokon pedig tojásrántotta, már akinek van gusztusa az aligátortojásból

készült rántottához."

333. youlcsi (válaszként erre: 331. - D.11)
2015. jún. 3. 14:13
na, szóval akkor richtig fordítva :D
332. youlcsi (válaszként erre: 328. - D.11)
2015. jún. 3. 14:12
mm = mens mentis
331. D.11 (válaszként erre: 327. - Youlcsi)
2015. jún. 3. 14:11

A különféle technikák és praktikák közül talán az egyik legismertebb az ún. Shettles-módszer. Ez a következő elgondoláson alapul: az Y-kromoszómát hordozó hímivarsejtek (melyek közül ha egy megtermékenyíti a petesejtet a baba fiú lesz) kisebbek és gyorsabbak, s csak lúgos környezetben maradnak hosszabb távon is életképesek. Az X-kromoszómás (női) spermiumsejtek bár lomhábbak, de jóval kitartóbbak, s jól tűrik a savas kémhatás kedvezőtlen hatásait. Azoknak a párok tehát, akik fiú gyermekre vágynak, javasolt, hogy az együttlétet az ovuláció idejére időzítsék. Fürgeségük miatt ugyanis az Y-spermiumsejteknek van nagyobb esélyük arra, hogy megtermékenyítsék a petesejtet. (Várakozni maximum 2 napot tudnak, utána elpusztulnak.)


[link]

330. Fishyke (válaszként erre: 325. - D.11)
2015. jún. 3. 14:09
Köszönöm, én is drukkolok neked!!:)
329. Fishyke (válaszként erre: 324. - D.11)
2015. jún. 3. 14:09
Én is utánaolvastam ezeknek és be is vetettünk pár trükköt:DD A savas környezetet a fiúk nem bírják:)
328. D.11 (válaszként erre: 326. - Youlcsi)
2015. jún. 3. 14:07

Otthon vannak a leletek, ránézek, hátha kiderül valami...

mm? Sajnos ez nem mond semmit :/


Két év?! Igazán ügyesek vagytok, hogy végig csináltátok! Ez is biztos, hogy meg lesz!


Mi 3-at szeretnénk, igazi nagy családot, mert én is szeretném, ha lenne még egy testvérem... De ezt majd az élet hozza. Ha a PCOS engedi, bár már abban sem vagyok biztos, hogy az van nekem..hm...

327. youlcsi (válaszként erre: 324. - D.11)
2015. jún. 3. 14:01
én inkább elfogadom azt az elméletet, hogy a kisfiúkatonák lassúak, de szívósabbak, a kislányok pedig gyorsak, de rövidebb életűek (vagy fordítva?)... tehát pé előtti szexből nagyobb valószínűséggel lesz kisfiú, utániból kislány (persze ha fordítva az eleje, akkor a vége is... utána kellene olvasni)
326. youlcsi (válaszként erre: 322. - D.11)
2015. jún. 3. 13:59

az ösztrogénnek vajmi kevés jelentőssége van. az lh/fsh számít. na meg az inzulin (ami szintén hormon).


a kisördög zebrájára is bő 2 évet vártunk. mondjuk megérte, legalább van kit fenyegetnem az agyoncsapással :D


amúgy ha pesten vagy a közelében lennék, nem keresgélnék endokrinológust, hanem pcos-sel egyértelműen az mm-be jelentkeznék be első körben.

325. D.11 (válaszként erre: 323. - Fishyke)
2015. jún. 3. 13:54

Szia Fishyke!


Én új vagyok köztetek, de drukkolok! :)

324. D.11 (válaszként erre: 318. - Shadow Angel)
2015. jún. 3. 13:52

Ójjajj a nemek "harca", hogy ki is legyen a Tesi :) Én olvastam pár dolgot, lehet, hogy butaság, de egy próbát megér... A savasság-lúgosság befolyásolhatja a gyerkő nemét. Erről olvastál? Pontosan nem tudom, hogy a savasság a fiúknak jó vagy a lányoknak, de ha gondolod megkeresem ;)


Nekem tesómnak két kisfia van és egy ideig úgy álltam a dolgokhoz, hogy nekem is fiú kell (ha már lehet ilyet mondani), de ez változott. Az apuci szívét egy kislány teljesen elnyeri, illetve csak lány névben tudtunk kiegyezni, de abban egyből összhang (ZOÉ). Fiú nevek között elvesztünk, totál ellentétes a "stílusunk". :D

323. Fishyke (válaszként erre: 300. - Youlcsi)
2015. jún. 3. 13:48
:DD Ha lehet, most nem szeretnék kukacot látni a 12. hetesen:))) De ha mégis, ám legyen:)
322. D.11 (válaszként erre: 317. - Youlcsi)
2015. jún. 3. 13:47

Youlcsi!


Na nekem itt az érdekesség a sztoriban... vagy 5 évig szedtem folyamatosan gyógyszert, majd nem volt rendben minden nőgyógyászatilag és inkább abba hagytam. Nem jött meg a fél év alatt egyszer sem amióta letettem a bogyót. AZ I-es nőin volt a dokim és azt mondta, hogy hormonvizsgálat (akkor már nem szedtem 4 hónapja gyógyszert). A vizsgálat eredménye oké lett, azt mondta hormonálisan semmi problémám nincsen, annyi ösztrogénem van, hogy csak na! De mégis Norcoluttal jött csak meg. Ekkor (ez tavaly szeptember) felkerestem egy új dokit, párom gyerekkori ismerősét, hogy na akkor ez most mi?? Azt mondta, hogy PCOS... Én is így raktam össze a fejemben, hogy nincs menstruációm természetesen, hát akkor biztos ez. (Mert uh-n is vannak ciszták mindkét petefészekben..)

Megfogadom a tanácsod és jövő héten felkeresem, hogy kellenek a vizsgálatok...


A "kisördög" is ilyen nagy meló volt? Vagy csak a Tesi késik és váratja a családot? :(

Tudok egy jó endokrinologust, ha gondolod megadom az elérhetőségét... (kolléganőm barátnője, sok nőnek segített már és mindenhol minden tuti)

321. Fishyke (válaszként erre: 319. - Shadow Angel)
2015. jún. 3. 13:43
Úgy legyen!!:)) Most azért reménykedem, mert ha minden igaz, csütörtök-péntek körül lehetett pé-m és kedden voltunk utoljára együtt...
320. D.11 (válaszként erre: 315. - Nikletty)
2015. jún. 3. 13:41

Nikletty!

Akkor veled vagyok, mert még mi is csak tervezgetjük és beszélünk róla és szeretnénk, de még a próbálkozás is messze van.

Drukkoljunk együtt! :)

319. Shadow Angel (válaszként erre: 312. - Fishyke)
2015. jún. 3. 13:37

Ohh az még nem jelenti azt, hogy nem tudtok lányt. :)


Lentebb a példa. :P

318. Shadow Angel (válaszként erre: 311. - D.11)
2015. jún. 3. 13:36

:)


Kis lurkónak igyekszünk kis hugit összehozni.


Kisfiam is lánynak vártuk (leginkább én), sógornőm nemrég szülte meg a kislányát, és irigykedve figyeltük, figyeljük.


Várom a nem vártat, nagy valószínűség szerint most még érkezik.

De dolgozunk rajta, hogy már ne sokáig. :P


Babaözön van körülöttetek. :)

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook