Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013. szeptemberi babák fórum

2013. szeptemberi babák (beszélgetős fórum)


80. eruska83 (válaszként erre: 79. - Pammy)
2013. jan. 8. 18:50

Az jó, ha kicsit tudtok aludni!

A Noel nagyon szép! A többi is természetesen, de ezt most ahogy olvasom nagyon tetszik!

79. pammy
2013. jan. 8. 18:46

Eruska kitartás,nagyon drukkolok neked!!


Nekem a Simon és a Noel név tetszik,de ha lány lesz akkor Jázmin, vagy Luca.


Sajnos éjjel nem alszom túl jól,pedig egy mormota vagyok,de délután kényeztettek a srácok,aludtunk 2 órát-ez igazi csoda,hogy egyszerre ennyit aludtak :)

78. eruska83 (válaszként erre: 77. - Doracskaaa)
2013. jan. 8. 18:20
Hát nekem babám nincs, de neve van már vagy 10 éve. Igaz lány nevek: Glória és Mara. Fiú névnek a Koppány tetszik, csak a férjem vezetéknevéhez nem illik.
2013. jan. 8. 18:01

Gratulálok az újaknak!

Eruska83 neked pedig sok sikert a mostanihoz pé-hez!


Ti nevekben gondolkodtatok már mi tetszik? A tesókat hogy hívják, ha érdeklődhetek?

Én olyan álmos vagyok bárhol, bármikor, bármennyit tudnék aludni!

2013. jan. 8. 17:04

Sziasztok,

csatlakoznék hozzátok.


Én 29 éves vagyok, a férjem májusban lesz 43. 11 éve vágyunk egy babára.

Végigjártuk a kaposvári nőgyógyászatot, a pécsit, de semmi. Nézték a méhem, az átjárhatóságot, de nem mondtak semmi gondot, csak mivel akkor még szívműtét előtt álltam, így lombikra küldtek.

Na annak nem álltunk neki, kicsit elriasztott 20%.

Azt mondták, hogy nyugodtan próbálkozzunk.

Hát mi próbálkoztunk. Közben megműtötték a szivem 2008-ban, miután elméletileg nem lehetnék terhes.

De mivel nem tudtam, hogy bajom lenne, így próbálkoztunk azért a műtét után is, kb 3/4 év kihagyással. Közben ugye marfarint kell szednem a műbillenytyűmre. De a kardiológus azt mondta, hogy azelőtt megöli vagy károsítja a magzatot, hogy észrevenném, hogy terhes vagyok. Na hát, én nem szedtem be. Eredménye 3 agyi infarktus, legutóbb tavaly februárban a fél agyam odalett, meg egy hónap kiesett az életemből. Én vagyok szerintem a közelben az egyetlen, akinek 3 szülinapja van.

Március végén elmentem az itteni kaáliba. Itt rögtön megmondták, hogy pcos-m van, de az a fajta, mely szerint soha nincs pé-m.

Na a marfarin miatt, meg amúgy is doki szerint inszem felejtős, rögtön lombik, de azért próbáljuk meg clostival, hátha.

Na nem jött be, pé- hiányában. Aztán jött egy merionalos hónap ott volt 2 tüsző, egy 15 és egy 16 mm-es. Baba nem lett belőle.

Aztán elkezdtük október 1-én a lombikos stimut.

A pco miatt 3 hétig gonal-f 225. Előtte kb 10 napig gonapeptyl. Az istenért nem akartak megindulni a tüszők. Mondja doki bá, hogy tipikus pco, majd utána hirtelen sok lesz. Hát lett. Több mint 30, meg tizenvalamennyi kicsi. Leszívták, fejlődtek, beülti napjára maradtak 5-en. 3-at visszakértem, 2 ment a fagyasztóba.

Terhes lettem. Hihetetlen boldog voltam. De pár hetesen elhagytak. :((

Sebaj, mondom, majd akkor a 2 fagyibabám. Na ők nem jól viselték a kiolvasztást, így elmaradt a fet.

A törvény előírja, hogy két lombik között 3 hónap pihenő kell, januárban kezdhettük volna a következőt. De kértünk egy merionalos decembert. Megint terhes lettem, de elment.

Most emiatt február eleje felé kezdhetnénk. És kezdünk valószínűleg.

De, ami fontos, életem első pé-je volt (valószínűleg) január 4.-én. Hátha, talán! Most azért bízok benne, de a januári vizsgálatokra, amik kellenek lombik előtt, azért elmegyek, nem akarnám halasztani, hátha mégis szükség lesz rá.

Most ott tartok, hogy 14.-én megyek 21. napi vv-re.

Röviden rólam ennyi.

75. gika77 (válaszként erre: 73. - Tinabeby)
2013. jan. 8. 15:40

Szia! Üdv köztünk,gratulálok! Jó nagy meglepi lehetett a férjednek. :)

nekem már szinte állandó hányingerem van. A cicijeim pedig borzasztóan fájnak.

74. pammy
2013. jan. 8. 14:53
szia Tinabeby és Luca81! Hatalmas gratula mindkettőtöknek! Ki hogy érzi magát? Nálam még nincs hányinger...Van valaki köztetek,akinek 39-40 napos a ciklusa???
2013. jan. 8. 11:40

Sziasztok!

Én is csatlakoznék hozzàtok ha lehet. Tegnap teszteltem egy pozitivat. Ez volt a férjem ajándéka születésnapjára. Így szeptemberre kell jönnie.

72. gika77
2013. jan. 8. 10:18

Csoszrit, hogy telt a tegnapi tanítási nap? Hogy bírtad?


Szia Luca köztünk! :) gratulálok!

71. gika77 (válaszként erre: 64. - Doracskaaa)
2013. jan. 8. 10:17
Szerintem már tuti lesz szívhang. Én 6+4-esen megyek és már én is számítok szívhangra. :)
70. pammy
2013. jan. 8. 09:43
Gratulálok a 3. babácskához,minden jót nektek ! :D
69. mujoka
2013. jan. 8. 07:46

Sziasztok!


Dia vagyok most várom a harmadik babámat junius végére julius elejére a kislányom Bianka az ipaden jelentkezett véletlen mert ő szokot rajta játszani

Boldog babavárást kívánok

Mégegyszer bocsi :-D

68. Luca81
2013. jan. 7. 20:14

Sziasztok!

Idetalláltam :) Már egy ideje kresgélem a szeptemberi fórumot, csak rosszul írtam be a keresőbe, 2013 szeptemberi-t írtam, itt meg van egy "."

Én dec. 28-án teszteltem pozitívat és szept. 2-ra várjuk a babát, ha minden jól megy. Orvosnál még én sem voltam, mert sajnos nem túl fényes helyzetben vagyok. Csornán élek, itt is szültem kisfiamat 2008-ban. Imádtam bent lenni vele a kórházban, nyugi volt, lehetett pihenni, családias volt az egész. Viszont tavaly júliustól megszűnt itt a szülészet, így kénytelen vagyok Győrbe menni, amiről eddig nem sok jót hallottam. Orvost egyet sem ismerek, így vad idegennel vághatok neki az egésznek. De sebaj, most már nagyjából kialakult kihez megyek, holnap hívom és kérek időpontot tőle.

Nagyjából átfutottam az eddigi hsz-kat, érdekes, hogy csak doracskaaa-nak lesz az első babája, nekünk pedig már a többedik. Szuper, hogy nagycsaládosok is vannak köztünk, én nagyon szeretnék három gyerkőcöt, de ez már csak álom marad. Amúgy 31 éves vagyok és egy építanyag kereskedésben dolgozom itt helyben, napi 3 km-t tekerek reggel és ugyanennyit haza munka után :) Imádok bringázni, tök jól kikapcsol az ember agya közben.

Jó éjt csajok, majd csatlakzom a klubbhoz, ha Csoszrit beenged :)

67. pammy
2013. jan. 7. 18:52
ja látom,látta :S.
66. pammy (válaszként erre: 59. - Gika77)
2013. jan. 7. 18:48
gabis írta,hogy nem irigyel,nem én
65. hnol86
2013. jan. 7. 17:24
sziasztok! Most lehet mosolyogni fogtok egyett. Nekem örülbelül még csak most ágyazódhatott be de én ugy érzem az vagyok. Eddig mindig egyből össze jött, és mostis ugy érzem. Én szeptember 28 ra várom/várnám. Ha 16.án pozit tesztelek csatlakozhatok?!
64. doracskaaa (válaszként erre: 63. - Gabis)
2013. jan. 7. 17:08

Ezzel én is így voltam egész nap, azt hittem ráborulok az asztalra aludni egy jót, pedig munka van rendesen...


Én 7+1 naposan megyek uh-ra úgy néz ki, szerintetek akkor már lesz szívhang?

63. gabis
2013. jan. 7. 13:53
Én speciel dolgozom :) Mondjuk majd leesik a fejem, olyan álmos vagyok. Remélem senki veszi észre, ha mégis elaludnék :)
62. gika77
2013. jan. 7. 13:44
Hol vagytok lányok?
61. gika77
2013. jan. 7. 10:42
Jövő hétfőn megyek dokihoz 11.15-re. akkor leszünk 6+4 naposak, már lesz szívhang is ha jó az uh-ja. :)
60. gabis
2013. jan. 6. 16:41
Gika , nem tudtam, hogy volt már neked, én azt gondoltam fáj. Nekem is bizti lesz, mert betöltöttem a 37-et, úgyhogy lehet be tudok számolnikésőbb, hogy milyen volt. Én mondjuk parázok tőle kicsit !
59. gika77 (válaszként erre: 57. - Pammy)
2013. jan. 6. 16:27

Erről a vitaminról én is csak jót hallottam.

Ki mikorra tervezi a dokilátogatást? Én holnaphoz egy hétre szeretnék menni, holnap kérek időpontot aztán meglátjuk.

A mintavétel a 8-12. hét között zajlik. Ha lesz 6+4 naposan szívhang, már időpontot is kell kérni a genetikára és két hét minimum mire adnak.

Miért nem irigyelsz? Fáj? A fiamnál volt amniom, az nem fájt, muszáj volt akkor is megcsinálni.

58. gabis (válaszként erre: 56. - Pammy)
2013. jan. 6. 16:26
Nem volt még, de az asztrológus mondta. ( sajnos azért hihetek neki, mert megmonda ezt és az előző terhességemet is . Mostanra pedig fiú ikreket ) Hát ezért :) Tudod, mindenki hisz valamiben :)
57. pammy
2013. jan. 6. 15:44
nálam különben a Hipp Natal terhesvitamin vált be,olyan multivitamin ízű 20ml-t kell inni egy nap. Szopi alatt is ittam 2 naponta, a vérképeim mind tökéletesek voltak,nem lett extra étvágyam tőle,és valahogy sokkal közelebb áll hozzám,mint az Elevit...azt is próbáltam az elsőnél,de nem volt jó,alig bírtam lenyelni...
56. pammy
2013. jan. 6. 15:41
sziasztok! Gabis volt a családban iker,hogy tartasz tőle?
55. gabis (válaszként erre: 54. - Gika77)
2013. jan. 6. 15:07

Ügyes vagy, a folsav a lényeg ! :) Bár most kevés gyümölcs van , de zöldség meg alma azért akad friss, abba is egy csomó vitamin van. Én meg pont azért zsedem az elevitet, mert az előző nem végződött jól :) Milyen érdekes dolgok ezek, nem ?

A chorionboholy vétel már ilyen fiatal terhességen is levégzik ? Nem is tudtam. Biztosan oka van, de nem irigyellek érte ! :( Én még dokinál se voltam Én most azon parázok, hogy nehogy ikreke legyenek, mert azt nagyon nem szeretném. Se anyagilag, se lelkileg nem vagyok rá felkészülve. Sajnos a lányom után is szülés utáni depresszióm volt, de mire felismertem már majdnem kigyógyultam :) Remélem nem így lesz ! :)

54. gika77
2013. jan. 6. 10:51

Köszi. Szerintem vírusos torokgyulladásom volt. Amúgy tényleg nem vagyok beteges, max 1x egy évben. :) Még nem szedek semmi vitamint, itt nálunk nem olyan a gyógyszertár mint egy városban. Heti 3 nap, 1 óra hosszat van nyitva és általában csak rendelésre hoznak, készleten alig van valami.A nyitvatartás is persze 11.45-12.45-ig van és gyalog irtó messze, csak autóval megközelíthető tőlünk. Hát igen, ez az átka az itteni létnek. Nyáron persze más. Folsavat a 3 mg-osat rendeltem, hétfőre hozza meg.

Megmondom őszintén egy terhességemnél szedtem csak elevitet a 6 közül, az épp nem záródott jól. Persze ez nem az elevit hibája, de valahogy mégsem szeretném szedni.De vacillálok rajta. A többieknél még folsavat sem szedtem, csak rengeteg gyümölcsöt, zöldséget és makk egészségesek.

Most majd megyek genetikára 8 hetesen korionboholy mintavételre, muszáj nálunk mert a férjem lassan 4 éve biológiai terápiát kap a betegsége miatt és ellenőrizni kell a babát mert nem ajánlják a terhességet mivel nincsenek még erre vonatkozó kutatási adatok.

53. gabis (válaszként erre: 52. - Gika77)
2013. jan. 6. 10:19
Sajnos az esetek többségében vírusfertőzés miatt alakul ki a megfázás vagy meghűlés , de ezek viszont nem ártalmasak a babára. Az influenza sajnos igen, illetve van még egy csomó betegség ami ártalmas lehet. Bárányhimnlős korszak van, erre nagyon kell figyelni ilyenkor még akkor is, ha már voltál bárányhimlős. És Murphy törvénye, hogy amikor tehes vagy biztosan elér valami kórság , még akkor is , ha egyébként nem vagy beteges :) Ez már csak ilyen ! De ne aggódj, ha már idősebb terhes leszel a placenta megvédi a babát egy csomó mindentől. Nem enged át rajta bizonyos baktériumokat, meg gyógyszer hatóanyagokat , így bátrabban szedhet az ember gyógyszert is, ha beteg. Nem tudom kezdtél e már szedni terhes vitamint,mert a kezdeti szakaszban nagyon fontosak az ásványi anyagok és a folsav. Minden ilyenkor dől el, amikor még szinte alig tudod , hogy terhes vagy :) Én az első pozitív teszt óta szedem az Elevitet :) Remélem segítettem !
52. gika77 (válaszként erre: 51. - Doracskaaa)
2013. jan. 6. 09:11

Aranyos volt ez a "nagyon babás vagyok" :))))

Gabis, jól tudom hogy csak akkor lehet baja a babának ha a betegség lázzal is jár? Ha vírusfertőzésem lett volna akkor a család többi tagja is elkapta volna, nem?

Anyós és anyám sem jeleskedik nálunk sem az unokázásban.

2013. jan. 6. 06:28
Képzeljétek csajok ma reggel csináltam még egy tesztet (ma van az évfordulónk azért), amint rápipiltem azonnal kétcsikos lett. Nagyon babás vagyok, hurrá :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook