Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 2012. Szocpol, kinek is jár? fórum

2012. Szocpol, kinek is jár? (beszélgetős fórum)

5. Aninus (válaszként erre: 4. - Aninus)
2012. jan. 20. 23:16
2010. január 01. után kiadott használatbavételi engedéllyel rendlekező ÚJ lakás vásárlásához!
4. Aninus (válaszként erre: 1. - Carpediem*)
2012. jan. 20. 23:14

Szia!

A lakásépítési támogatás (szocpol) 2012-ben az alábbi célokra igényelhető:

- 2010. január 01. után kiadott építési engedéllyel rendelkező lakóház építéséhez

- 2010. január 01. után kiadott használatbavételi engedéllyel rendelkező lakás vásárlásához.

További feltétel, hogy építés esetén az általános forgalmi adó nélkül, a lakóépület teljes nettó alapterületére számított, egy négyzetméterre jutó bekerülési költség vagy vásárlás esetén az általános forgalmi adó és telekár nélkül

meghatározott, a lakás teljes nettó alapterületére számított, egy négyzetméterre jutó vételár nem haladja meg a 300 000 Ft-ot, alacsony energiafogyasztású lakás esetében a 350 000 Ft-ot.

A hatályos kormányrendelet szerint sem használt lakás vásárlásához, sem felújításhoz nem igényelhető vissza nem térítendő támogatás.

A vonatkozó rendelet (A Kormány 256/2011. (XII. 6.) Korm. rendelete a lakásépítési támogatásról) a Magyar Közlöny 2011. december 06-án került kihirdetésre.

2012. jan. 12. 17:45
Én azt olvastam, hogy csak új lakásra lehet igénybe venni. De aztán tényleg írnak mindenhol mindent.
2. Ami.
2012. jan. 12. 17:42
Miért lesz akkor már késő?A kifizetések úgyis csak tavasszal kezdődnek meg.
2012. jan. 12. 17:33

Sziasztok!

Szeretném leszögezni, hogy találgatásoktól mentes fórumot szeretnék nyitni, mert a találgatásokból bőven kaptam eleget, önkormányzatnál,Kormányablaknál, Google-ban, szóval mindenhol.

El kell, hogy menjek a Váci út 71-szám alatt található Államkincstárba, azért, hogy normális felvilágosítást kapjak, az ügyben, hogy igénybe vehetem e a szocpolt.

Ez is már elég vicces szerintem, no mindegy.

Helyzetem a következő.

Férjemmel veszünk egy használt lakást Budapesten.

Eddig úgy tudtam arra nem jár a szocpol, ezért lakásfelújításra vennénk fel, de most már, hogy össze vissza írnak mindent a neten, meg itt ott ezt azt mondogatnak, hát nem tudom.

Mert ugye lakásfelújításra úgy nevezett FÉL szocpol jár.

Ezt is a barátom( google) írta.

Természetesen VÁCI ÚTRA CSAK JÖVŐHÉTEN JUTOK EL, DE AZ MÁR KÉSŐ!!!!!

Ezért a kérdésem a következő lenne, ha köztetek van esetleg egy hozzá értő személy, vagy esetleg ezzel is foglalkozik, és így neten keresztül tudna nekem felvilágosítást adni, hogy most akkor mi a helyzet, azt nagyon szépen megköszönném.

Valahol viccnek találom ezt az egésszet, főleg, hogy eddig egy hivatalban sem tudtak semmit sem mondani erről az egészről.


A hozzáértő Hölgynek vagy Úrnak előre is köszönöm a segítségét!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook