Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 májusi babák fórum

2012 májusi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
736. Fishyke
2012. jún. 10. 10:58
Szerintetek babánál a 37,3 már hőemelkedésnek számít? Szinte folyamatosan ennyi a hője.
735. Fishyke (válaszként erre: 730. - Lagoon)
2012. jún. 10. 10:57
Nálunk is 26-27 fok. Én is rövid ujjú body-t és rugit szoktam ráadni, de éjjel már csak rugit adtunk rá, olyan meleg volt.
734. Fishyke (válaszként erre: 727. - Babettii)
2012. jún. 10. 10:56

Szegény:( A tantum verde torok és szájöblögetőt tudom javasolni, én azzal enyhítettem, amikor fájt.

Nekem a fejem fáj minden nap szülés óta. Biztos a kialvatlanság. Én is Panadolt vettem be este, mert már nem bírtam. Jött az eső, és a gyógyszer se használt, borogatással a fejemen tudtam csak elaludni.

733. Fishyke (válaszként erre: 725. - Babettii)
2012. jún. 10. 10:53
Vettem tegnap, 1200 volt. Szép adagokat eszik akkor a babád:)
732. Fishyke (válaszként erre: 726. - Lagoon)
2012. jún. 10. 10:52
Dettó. 7 óta ébren van, szinte folyamatosan kézben, néha sír, néha megnyugszik.
731. Babettii (válaszként erre: 730. - Lagoon)
2012. jún. 10. 08:02

Nálunk is 26,de napközben bezárom a szoba ablakát,besötétítek,mert oda süt a nap.Ilyenkor kiviszem a nappaliba,ott mindent kinyitok,mert reggel még jó levegő jön be.Aztán 1-2 óra fele már nagyon meleg van mindenhol.

Én napközben csak egy rövid ujjú bodyt adtam rá így valamivel jobban érezte magát.

Este csak alváskor adtam rá a hálózsákot addig hagytam ujjatlan bodyban :)

730. lagoon (válaszként erre: 727. - Babettii)
2012. jún. 9. 21:12

tuti, hogy a meleg miatt is van. Nálatok hány fok van a szobában?Nálunk már 26-27. Éjszakára csak ujjatlan body-t adtam rá és hoszzu ujjú hálózsákot. De szerintem még így is melege van.

Ma viszonylag jó napja volt. Már alszik :) A tegnapi 3/4 11-es alvás után ez megváltás ma.

2012. jún. 9. 17:56

Nálunk is ment a hiszti este, de átrakzuk a fürdést az utolsó kajcsi elé, úgyhogy mi most fél9-től fürdünk, így jó éhes lesz már, bekajál és kidől, nem is nagyon kell altatni.

Apa vett meglepibe zenélős-világítós altatót... bevált :) Jázmin a komolyzenét szereti. A fényeket még nem mindig veszi észre, de a zenétől egészen lenyugszik. Tegnap napközben is elaludt rá.


Nagy nap volt nálunk: elmentem vásárolni, Jázmin meg itthon maradt Apával, egy kaját is kihagytam, cumisüvegből ettek. Nem meséltek el minden részletet, de eléggé fáradtan fogadtak... :)) főleg Apa, mivel a baba bőszen hisztizett neki. Utána persze jól bekajált mikor megint szopizhatott, azóta édesen alszik. Olyan jó volt kiszabadulni egy hónapután... többször kell ilyet csinálnom!


Ti hogy bírjátok? Azért megdöbbentő mennyi idő eltelt és én észre sem vettem. Jázmin hétfőn már egy hónapos, de hogy múlhatott el ez az egy hónap úgy hogy csak kettőt pislogtam kb.

:D

728. laurka85 (válaszként erre: 727. - Babettii)
2012. jún. 9. 17:48
Még a kórházban szülés utánnekem is fájt a fogam... biztos azt is túlerőltettem :/ Megkérdeztem milyen fájdalomcsillapítót lehet enni, a gyerekgyógyász mondta hogy naponta max. 3 Cataflamot is lehet. A Panadol kb. halottnak a puszi fogfájásra... :(
727. Babettii (válaszként erre: 726. - Lagoon)
2012. jún. 9. 16:25

Azért biztos a meleg is közrejátszik.

Nálunk ma nyugi van,remélem este is az lesz.

Csak a változatosság kedvéért az én fogam kezdett el fájni,de nem egyszerűen :(

Elmentem gyógyszertárba vettem Panadolt úgy tudom azt lehet bevenni,ha nagyon nagy a vész.

Legközelebb kedden tudok menni fogorvoshoz remélem addig nem durran be nagyon.

Így még nem fájt soha olyan,mint ha árammal ütögetnék.

726. lagoon
2012. jún. 9. 11:01
Tegnap este nálunk is fél 11-ig ment a műsor.Most is fel van már 8 óra óta. Mondjuk most nem sír folyamatosan, csak szakaszosan. De így sem lehet mit csinálni tőle.
725. Babettii (válaszként erre: 724. - Fishyke)
2012. jún. 9. 07:05

Nem tudom mennyi,mert anyu hozta,de szerintem nem drága.Egy gumi cső az egész aminek mind a két vége nyitott.

Tegnap nálunk is ment a műsor,de nem csodálkozom mert 130-at evett utána 120-at.

Gondolom ahogy növeli az adagot úgy feszíti a pociját aztán megszokja.

Este szerencsére aludtunk megint.

Legalább napközben van műsor :) De azért fárasztó egész nap egyedül.Abba fáradok el,hogy annyi pozíciót végig csinálok vele,de még így is úgy tud sírni,hogy szerintem a másik utcában hallani.

724. Fishyke (válaszként erre: 709. - Babettii)
2012. jún. 8. 22:37

Kaki nálunk is van bőven, a pukik kínozzák. Pedig issza a köményteát, kapja az Espumisant és már a Colief cseppet is, hátha az segít.

Mennyibe kerül a szélcső? Holnap veszek én is.

723. Fishyke
2012. jún. 8. 22:24
Látom, mindenkinél ez a műsor:-( 7 óta nyomjuk, azóta ébren van, megvolt fürdés, etetés, hasfájás, nyugtató szopizás, édeskömény tea, pelenkázás, most épp csuklik és hatalmas szemekkel nézelődik...de most épp legalább nem sír...:-S
722. Virágka77 (válaszként erre: 719. - Lagoon)
2012. jún. 8. 15:57
Nálunk ugyanez. Minden este üvöltés a fürdésig. Délelőtt nuku alvás, délután úgyszintén, általában délelőtt 11-től alszik délután 2-ig. Abba a 3 órába kell mindent belesűrítenem, főzés, mosogatás, mosás,vasalás stb. Kicsit zombinak érzem magam én is :(
721. Virágka77 (válaszként erre: 718. - Fishyke)
2012. jún. 8. 15:55
Hát igen. Nálunk is minden délután, este nyűglődés van. Ma délelőtt is :( Szerintem nehezen viseli a kisfiam a meleget, ma már én is bőgtem délelőtt :( Érzem, hogy jó lenne pihenni, de igazad van, mikor??? Párom reggeltől estig dolgozik, egyedül vagyok, rám hárul minden. Nagyszülők rokonok több 100 km-re :(
720. Babettii (válaszként erre: 719. - Lagoon)
2012. jún. 7. 11:47

Sziasztok!

a tea sem egyből hat,én 2 hete adom neki.Szerintem ne hagyd abba idővel hatni fog.

Nekem este 9:15kor szopizott utána 5-kor kelt fel :)

Átaludta az estét :)

Ez volt az első.

719. lagoon
2012. jún. 7. 10:22

Nekem meg kifejezetten azt mondta a gyermekorvos, hogy hason altassam.Mondtam neki, hogy másképpen nem is hajlandó. Tudom, hogy növeli a bölcsőhalál kockázatát,de még 1000 meg 1 dolog van ami növeli.

Nálunk is minden este 2-3 órás üvöltés van. Nagyon nehezen alszik el este. Aztán felkel 2 körül szopizni, majd 5 körül és onnantól kezdve nem alszik vissza csak 9 óra körül. Addig megy a nyűglődés. Szóval lassan kezdek olyan lenni, mint egy zombi. Remélem változni fog az alvási szokása.

718. Fishyke
2012. jún. 6. 22:30
Enyém csak az oldalán hajlandó aludni. Se háton,,p se hason nem szeret. Ha hasra fordítjuk, átfordul az oldalára. Én is elkezdtem neki adni az édeskömény teát, egész délután kisangyal volt, erre most megint egész este megy a sírás és szenvedés:-( én már együtt bőgök vele, nem bírom:-( doki mondja, ne stresszeljek és pihenjek többet....köszi, és hogyan?:-(
717. Babettii (válaszként erre: 714. - Laurka85)
2012. jún. 6. 15:55

Igen,nekem is mondta anya,hogy minket mindig hasra akartak fektetni.

A kórházba mondták pár anyukának,hogy torna miatt fektessék hasra a babát,de nekünk nem kell.

Az én fiam szét dobja mindenét hanyatt fekve :)

Ha buknia kell akkor oldalra fordítja a fejét és kész.

Már oda van neki készítve az előke.Nem zavartatja magát.

716. Babettii (válaszként erre: 715. - Laurka85)
2012. jún. 6. 15:54

Én is köménymaggal kezdtem az is jó.

Evés után mindig adok mert a doktornő is mondta,hogy azzal öblít és nem lesz szájpenész.

Amúgy ha nyűgös vagy fáj a hasa akkor tutira beválik.

Általában a kaki is sikerül miközben iszik.

715. laurka85 (válaszként erre: 711. - Babettii)
2012. jún. 6. 15:48
És mikor adod neki a teát? Evés előtt, utána, vagy amikor fáj a hasa? Anyósom most mondta hogy köménymagból csináljak teát, az is jó, és az van is itthon. Most hasfájáskor adtam neki.
714. laurka85 (válaszként erre: 712. - Lagoon)
2012. jún. 6. 15:36

Az én lányom nem is hajlandó hasra feküdni. A védőnő mondta hogy néha fektessük hasra hogy emelgesse a fejét hogy tornázzon, erősödjön. Olyankor üvölt és alig hajlandó megmozdulni :) Hanyatt fekve viszont szétdobja a végtagjait és jót alszik.

Azt én is olvastam amit Babetti írt, bár azt is tudom, hogy mikor mi voltunk babák, akkor a hason altatás volt a trend, hogy ha bukik a baba, az ne menjen a légutaiba véletlenül. És akkor még légzésfigyelők sem voltak. Szerintem babafüggő. Kinek hogy kényelmews, úgy aludjon, mint a felnőttek. Őket sem lehet kényszeríteni mindenféle pózba ami nem jó, és elvárni hogy még aludjanak is :))

713. Babettii (válaszként erre: 712. - Lagoon)
2012. jún. 6. 13:49

Én hason nem altatok. Olvastam is,hogy nem ajánlatos csak mondjuk napközben ha vele vagy és figyelsz rá, meg a gyerekorvos is ezt mondta.

Azt mondta növeli a bölcsőhalál kockázatát.

Nem ijesztgetni akarlak csak leírom mi a helyzet nálunk.

Mondjuk én már próbáltam napközben csak,hogy a puki kijöjjön,de még jobban ordított.

712. lagoon
2012. jún. 6. 13:08
Nálunk is az Infacol jött be hasfájásra. Kellett kb 2-3 nap mire volt hatása.Ami még nagyon jó az a hason altatás. Csak úgy jönnek ki néha a pukik. Ti hogy altatjátok? Az én fiam nem is hajlandó más pozitúrában aludni.
711. Babettii (válaszként erre: 710. - Laurka85)
2012. jún. 6. 08:45
Nem én iszom,neki főzöm.
710. laurka85 (válaszként erre: 709. - Babettii)
2012. jún. 6. 08:44
Lehet hogy hülyeséget kérdezek: az édeskömény teát te iszod ugye? Csökkenti a babában a pukiképződést?
709. Babettii (válaszként erre: 702. - Fishyke)
2012. jún. 6. 07:38

Minden szopinál adom az inafacolt (egyet sem szabad kihagynom!!) meg édeskömény tea hagymalevéllel főzve.

Ha nagyon gáz a helyzet (volt rá példa) akkor szélcső.Nekünk kaki van elég sok így gondolom,hogy a pukival van baja és ez helyre rakja.

2012. jún. 6. 07:36

Nekünk AngelCar légzésfigyelőnk van és azon is be lehet állítani,hogy halljuk,hogy veszi a levegőt,de szerintem én akkor nem is aludnék mert folyamatosan azt figyelném.

Nagyon szeretem,hogy van nekünk mert inkább riasszon feleslegesen mint sem,hogy ne vegyük észre,ha baj van.

Én úgy vettem észre,hogy most kezdett használni az Infacol.Át akartunk térni a Coiefre,de nem tudtunk venni,mert kb. 10 gyógyszertárba nem kaptunk,aztán mondtam is a páromnak,hogy vegyünk még egy adag Infacot mert 2-3 napja eléggé nyugi van.

Tegnap szegénykém nagyon fáradt volt nem tudott aludni csak 2-3 perceket,biztos ez a hülye szeles idő :( Este 8-kor tudtam elaltatni addig szinte semmit sem aludt egész nap.

707. Fishyke (válaszként erre: 706. - Laurka85)
2012. jún. 5. 21:49
Köszi, ezt kipróbáljuk!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook