Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2011 Októberi babák fórum

2011 Októberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
23963. Orsi 1979
2013. febr. 11. 11:07

Lányok,a pöttyök nem nagyon múlnak,halványodnak ugyan,meg egy kettő el is tűnt,de azért még vannak,főleg az oltott karja pöttyös nagyon.

Az oltás utáni 16. napon jött ki,hívtam a dokit,szerinte belefér...volt valakinél pöttyös a babó?

23962. vova (válaszként erre: 23960. - Etkala)
2013. febr. 11. 10:37

Pati pénteken kapott olyan fogkefét, amivel ő is tud prbálkozni. Eddig az ujjra húzatóval mostam neki, de az elmúlt hetekben nem tetszett már neki, nem engedte. Gondoltam, próbáljuk meg így.

Édesen próbál utánozni, miközben mosom a fogam. Most hagyom, hagy csinálja egyedül, segítség nélkül, mert mikor valami új, akkor nagyon lelkes és csak sértődés lenne, ha hozzányúlnék. Majd talán jövő héten megpróbálok besegíteni neki. Majd meglátjuk...

23961. vova (válaszként erre: 23959. - Etkala)
2013. febr. 11. 10:35
Az én törtpém is kiharapott egy vízzel töltött rágókát egyszer. Azt hittem ezeknek jobban kellene bírni.
23960. Etkala
2013. febr. 11. 10:04
Hogy álltok a fogmosással? Atti nem szereti ha én próbálkozok vele, vagy jól ráharap vagy szájzár és nem tudom neki megmosni. Úgyhogy sehol nem tartunk a fogmosással, ő rágja a fogkefét és ennyi.:(
23959. Etkala (válaszként erre: 23958. - Szileny)
2013. febr. 11. 10:03

Nálunk most megint rendeltetésszerűen használja a rágókákat. Bár egyet ki is rágott, kiöntöttem belőle a vizet, mert így, hogy üres, az lett a kedvenc, figyelek, nehogy megegye! Néha bekapja az egész öklét (pedig nem olyan kicsi már) és azzal dolgozik, de amúgy szerintem a fogával nem igazán nyűgös. Kop-kop. Ő csak úgy nyűgös néha.

Tegnap megint kiborítottam a szánkóból, akárhányszor kimegyünk, mindig kiborítom. De most nagyon, úgy sírt, de aztán megvígasztalatam gyorsan és tudtunk még szánkózni, bár elég morcosan nézett rám, aztán meg elaludt, a szánkóba! D.u. is voltunk kint, akkor nem borítottam fel, de morcosan szemlélődött, aztán már élvezte!:)

23958. szileny (válaszként erre: 23957. - Orsi 1979)
2013. febr. 9. 18:07
Nekünk 12 hónaposan még csak két fogunk volt és most már 8 foga van és jön a többi, szerintem ez nagyon megszenvedteti szegénykémet, szinte egyszerre jönnek. Nem tudom ezek a homeopátiás szerek milyenek, van valakinek tapasztalata velük, mert a gélek és oldatok, csak átmenetileg enyhítik a tünetet, felületi kezelés, nurofennel és egyéb fájdalomcsillapítóval meg nem akarom tömni a gyereket. Most szegénykém mindig a borostyánkő nyakláncát rágja a rágóka nem kell neki, meg a fémes tárgyakat, így próbálja enyhíteni sztem. Borzasztó, hogy nem tudok segíteni rajta. :-(
23957. Orsi 1979 (válaszként erre: 23956. - Szileny)
2013. febr. 9. 15:30

Elvileg lehet pöttyös az oltástól,de most vagyunk a 17.napon,nem tudom,kijöhet-e még ilyenkor is.

Kíváncsi vagyok mit mond nektek a doktornéni?Nálunk sincs nagy evés,de a tápszer az megy.Szerintem a fogacsakája miatt van ez...Hány van nektek?Nekünk 6,most jön a hetedik,szenvedünk vele mi is :(

23956. szileny (válaszként erre: 23955. - Orsi 1979)
2013. febr. 9. 15:26
Ha délben nem eszik rendesen mindig pótoltam neki tápszerrel és többé kevésbé el is fogadta, de most azt sem akarja meginni, csak éjszaka, nem tudom, hétfőn megmutatom a doktornéninek, hogy nézze meg nem e a torka, foga, vagy valami, ha semmi írjon fel nekünk étvágyhozót és majd látjuk. Orsi a kiütés lehet a melegtől is szerintem is, de figyu a védőoltástól nem lehet nekik egy két pöttyük??? Nem tudom, csak gondolom????
23955. Orsi 1979 (válaszként erre: 23953. - Szileny)
2013. febr. 9. 15:00

Tápszert már egyáltalán nem eszik?

Mert Angi se nagy evő,van egy két kedvence,azt eszi,de pl. Ő meg kanállal semmit nem hajlandó enni,így mi még aránylag sok tápszert eszünk,azzal sosincs gondja,azt eszi szépen,jó étvággyal.

23954. Orsi 1979
2013. febr. 9. 14:58

Lányok,szerintetek lehet ilyenkor is melegkiütés?

Angi lábán,karján,mellkasán elszórtan egy-egy kis piros pötty,szúnyogcsípés szerű van tegnap este óta.

Azóta nem lett több,más baja nincs,jókedvű,eszik,alszik szépen.

Allergia nem lehet,semmi újjal nem "érintekezett".

Nálunk elég meleg van,ráadásul szerintem túl is volt öltöztetve,lehet,hogy nem szellőzött a kis bőre rendesen?!

23953. szileny (válaszként erre: 23952. - Kutykurutty3)
2013. febr. 9. 14:21
Biztos van valami, teljesen tehetetlennek érzem már magam, már mindennel kenjük, de nem tudom mi a baj, alig eszik valamit, mindig a szája elé teszi a kezét és nem nem nem nem. Én meg már kész idegbeteg vagyok és ez sem jó, de már nem bírom, a súlyunk is kicsi és mindig visszaesünk. Áhhh elmondhatatlan küzdelem ez már...
23952. kutykurutty3 (válaszként erre: 23951. - Szileny)
2013. febr. 9. 14:13
Szegényke, lehet, hogy fáj neki a fogacskáktól?
23951. szileny
2013. febr. 9. 14:06
Huni annyira durván nem eszik, hogy már teljesen kivagyok tőle, a jövő héten megyünk az orvoshoz, hogy csináljon valamit, mert ebbe már beleőrülök.
2013. febr. 9. 13:42
Nálunk szerencsére az evéssel nincs gond. Reggelire tápszer 240 vízzel, délelőtt gyümölcs kekszel vagy rizstallérral, ebédre 250g bébiétel, vagy ma pl csülkös bableves:S, délután gyümölcs keksszel, vagy macisajtos kenyér, vagy sós süti, este tápszer 270 vízzel. Nasi nincs.
2013. febr. 9. 13:40
SZiasztok. Nálunk kijött az utolsó előtti szemfog. Már csak egy van. Utána a nagy őrlők, de azt úgy tudom jóval később jönnek. Így talán lesz most pihenő. Az utolsó most töri át a napokban. Már alig várom. Ma hajnalban negyed 5-től fél hétig nem aludt, mellettem forgolódott, sírdogált, aztán még egy 40 percre elaludtunk. Kivagyok.
23948. Lona1
2013. febr. 7. 18:51
Sziasztok! Látom az étkezés a téma, kicsit megnyugtat, hogy nem csak nálunk vannak gondok! Az én lányom is mindig rossz evő volt, de az elmúlt napokban már vészesen keveset eszik, bár lehet azért is mert beteg volt ill. nem akarnak kijönni a fogai csak nagyon megvan dagadva az ínye. Szóval mi ma hajnalban ettünk 2dl tápszert, reggelire kb. 120gr tejpépet, ebédre egy 90gr pudigont, 12-16ig aludt!!!! ilyen nem szokott lenni általában 1,5 -2órát alszik, ekkor evett egy kis kolbászt-hurkával tényleg pár csipetet, egy falatka kiflivel, majd bementünk a városba ott kb. negyed kiflit, elébb kért sajtot de abból is alig evett, inni kb. 1dl ivott ma :( én nagyon el vagyok keseredve.... de próbálok nem idegeskedni rajta mert attól nem eszik többet.
23947. Kadtka79 (válaszként erre: 23946. - HegPet)
2013. febr. 7. 16:43

:) Köszi aranyos vagy! Pont mire eljutottam addíg hogy próbálok nem is foglalkozni vele mennyit eszik, javult valamennyit a helyzet. Lehet hogy ez összefügg azzal is hogy megérkezett az utolsó (legalábbis egy ideig) fogacska. Így már az éjszakákat is újra átalusszuk ami naaaaaaaagyon jó :) Amúgy nálunk is az édesség az ami jöhet(ne) bármikor picurkámnak.de mindíg csak vacsi után kap egy picikét.

Remélem nálatok is hamarosan javul a helyzet és megjön a csöppség étvágya.

23946. HegPet (válaszként erre: 23890. - Kadtka79)
2013. febr. 7. 16:19
ti egész jól esztek, leírom a mai napot, hátha ez vígasztal: reggel 6.30-kor 2,7 dl junior ital, tízórai fél kispohár joghurt, a másik felét én ettem meg, mert útközben voltunk, 10-től 14-ig aludt, 5-6 kanál rizs kis májjal, ami aztán a szőnyegen végezte. Pont olyan Joa, mint az apja volt kiskorában: hörcsög. Mivel mi nem veszünk bébikaját, így csak gyümölcsös tejbegrízt tudtam neki csinálni. 3 dl tejből a felét fogyasztotta el. Eddig 2 dl víz fogyott el napközben és hiába kínálom sajttal, kenőmájas szendviccsel, tojásrántottával, nem kéri. Újabban 2 dl tejitalt iszik este a 3 dl helyett. Amúgy Túró Rudi minden percben menne, meg a Milka! :) Joghurton is megélne, de hát nem lehet mindig azt enni! Szóval, "occsó" a gyerek, de hamarabb megőszülök tőle! :)
23945. szileny (válaszként erre: 23944. - HegPet)
2013. febr. 7. 13:28
Ne parázz az evés miatt, mert nálunk rosszabb evő gyereket még nem látott a föld :-( pont annyit eszik, amit a létfenntartáshoz szükséges, így gondolod, hogy én mit élek át nap mint nap.....
23944. HegPet (válaszként erre: 23932. - Etkala)
2013. febr. 7. 12:30
nem vagytok lemaradva, én itatópohárra ill. hogy magától fogja meg a poharat, úgy csináltam, hogy ha inni akart, akkor ráhagytam némi segítséggel, hogy fogja meg.Nálunk a kanalazás is néha jobban megy, néha meg kevésbé. Ez főleg akkor működik, amikor megetettem és kérdeztem, hogy szeretnél-e kanalazni? Ha látom, hogy nem megy igazán és próbálok segíteni neki, akkor van hiszti, ha olyan a kedve és nem tetszik neki, amit csinálok vele. Nálunk nem nagy evő Joa, én csak emiatt parázok mindig. Szeptembertől mi is bölcsisek leszünk, ott mmajd menni fog jobban. Remélem. :)
23943. kutykurutty3 (válaszként erre: 23942. - Orsi 1979)
2013. febr. 5. 21:59
Hát pont ezért mondom, hogy minek most ezen aggódni, mikor csak ovira "kell" megtanulni kanállal enni. Én ezzel nem foglalkozom. Lányom unokatesója (egyidősek) hónapok óta eszik kanállal, az enyém nem, inkább kézzel. Néha megpróbálja, de nem fárasztja magát:)
23942. Orsi 1979 (válaszként erre: 23941. - Kutykurutty3)
2013. febr. 5. 14:19

Az lehet,de hol van még az ovi??? :)

Még csak 15 hónaposak :) addigra megtanulják!

23941. kutykurutty3 (válaszként erre: 23934. - Etkala)
2013. febr. 5. 13:35
Az elvárás, hogy ovi kiscsoportban tudjon kanállal egyedül enni. Én így tudom:)
23940. vova (válaszként erre: 23934. - Etkala)
2013. febr. 5. 13:22
A bölcsibe rengeteg gyerek jár, aki nem eszik önállóan. Pl. az én babám sem tudott akkor még úgy enni. Aki nem tud egyedül enni, azt megetetik, nem gond. És a bölcsiben hihetetlen gyorsan eltanulnak egymástól mindent. Én szinte minden héten meglepődöm, hogy ezt már tudja?!
23939. Titánia83 (válaszként erre: 23935. - Etkala)
2013. febr. 5. 13:16
Én nem akartam villát adni neki még. Aztán a barátnőm születésnapi buliján kézről kézre járt a gyerekem. És amikor épp a tortát hozták, az egyik lány ölében ült. Valaki felkiáltott, hogy tud a gyerekem villával enni? Mondom micsoda?????? És a fél tortaszeletet - aminek szintén nem örültem annyira - kis műanyag villával tök egyedül megette. Még fényképeket is készítettek róla az ismerősök. :D Úgyhogy nálunk így derült ki, hogy tud villával enni.
23938. Orsi 1979 (válaszként erre: 23934. - Etkala)
2013. febr. 5. 12:32

Szerintem ne parázz,szaptember még messze van,addig még rengeteget fejlődnek,egyébként meg a bölcsi azért is jó,mert "utánozzák" a többieket,így gyorsan megtanulnak mindent.

Kézzel Angi is megeszik mindent önállóan,vagyis,amit szeret,ezért gondolom,majd eljön az ideje a kanalazásnak és pohárból ivásnak is...én nem parázok már ezeken a dolgokon. :)

23937. Kadtka79 (válaszként erre: 23927. - Etkala)
2013. febr. 5. 12:17

A reggeli és esti tejitalt még cumisüvegből isszuk, nappal a vizet pohárból. MOndjuk a poharat legtöbbször még én tartom, ha egyedül próbálkozik, az majdnem biztos hogy egyenlő lesz egy átöltözéssel. Ezért az egyedül ivást fürdés előtt, ill. közben gyakoroljuk. Ha úton vagyunk akkor egy 2 dl-es bébiitalos üvegből iszik, de legtöbbször azt is én tartom még. :)

A tejitalt egyszer próbáltam meg a vizespoharából adni, de csak nézett rám hogy mit akarok , így kb. egy óra volt mire megitta (1 dl), így egyelőre az marad cumisüvegből.

23936. vova (válaszként erre: 23935. - Etkala)
2013. febr. 5. 11:29

Mi használunk villát, amíg van türelme azzal próbálkozni, hogy rászúrja a falatot, de ha nem megy, mérges lesz és átvált kézre.


Bababoltban vettem neki műanyag villát. Semmi extra, csak kicsi.

23935. Etkala
2013. febr. 5. 09:32
Valaki írta itt a villát, hogy darabos ételt ügyesen eszi a gyereke villával. Milyen villát használtok?
23934. Etkala (válaszként erre: 23933. - Orsi 1979)
2013. febr. 5. 09:31

Persze, tudom, nem szabad hasonlítgatni és nyílván nem marad így! Csak már parázok, hogy szept. megy bölcsibe, mi lesz vele. De apa azt mondja, ne ízguljak, kézzel mindent megeszik (pl. tegnap egy egész rántott csirkecombot egyedül), úgyhogy talán nem fog éhen halni.:)

Nálatok meg lehet úgy lesz, egyik napról a msáikra megfogja a kanalat és elkezd enni. Egyébként nálunk is vannak a kanállal gondok, mert van, hogy úgy nem kell, de a kezemből meg elfogadja, na ez levesnél, főzeléknél elég nehezen vagy egyáltalán nem kivitelezhető.:(

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook