Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010. július - Babaprojekt indul! fórum

2010. július - Babaprojekt indul! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
11725. Assua
2013. máj. 22. 10:44
Lanyok, tanacsot kernek. A kisfaim mar vagy ket hete mondja, hogy kaka, ha bekakalt. Szerintetek probaljuk meg biliztetni? Nem lenne meg ez korai? Meg csak 15 honapos a draga. Viszont nem akarjuk elszalasztani az eselyt. Magatol kezdte amugy el mondani. Szerintetek, ha veszunk, akkor bilit vagy WC-szukitot vegyunk? Ti mikor kezdtetek bilire szoktatni a gyerekeket?
11724. Assua (válaszként erre: 11723. - Andurka85)
2013. máj. 22. 10:42
Hatha a ferjed is megvaltoztatja a velemenyet kesobb es belegyezik, hogy legyen meg egy babatok. :-) Igen, az anyagiak mindig nagy fejtorest okoznak. Mi is megegyeztunk a ferjemmel, hogy amig a munkahelyi dolgaink nem rendezodnek, meg csak nem is gondolkodunk kisteson.
11723. andurka85 (válaszként erre: 11719. - Assua)
2013. máj. 21. 13:35
Meg vagyunk,köszi! 4. baba? Nos ez egy olyan kérdés,amire nem tudok választ adni.A férjem be szeretné fejezni a gyerek projectet,mert fél,nem jönnénk ki anyagilag.Én ezt belátom,de hihetetlenül vágyok a baba után.Próbálom elfojtani a dolgokat magamban,és győzködöm magam arról,valóban sok lenne ez már nekünk.A sógoroméknál 5 hónapos a 3. gyerkőc,szoktam rá vigyázni,ha dolguk van,olyankor kiélem magam.Imádok velük foglalkozni.Van hogy egyszerre 6 gyerek van itt. A mi hármunk,és a sogoromék háromja! :) 11.éves...10.,7.,4.,2,. és 5 hónapos. Ilyenkor egyedül vagyok velük.És nagyon élvezem! :)Most is jönnek csütörtökön. Bbaázhatok ezerrel,és terelgethetem a többit! :D Szóval nekem még kellene egy gyerek,de jelenleg úgy néz ki,maradunk a 3 -nál. A jövőt nem ismerjük,akármi lehet még. :)
11722. Assua (válaszként erre: 11721. - Gera175)
2013. máj. 6. 08:33

Nem tudom miert hittem, hogy mar bekoltoztetek. Majd meseld el milyen ahaz es hogy fogadta a kisfiad az uj hazat. :-) Amugy hogy vagytok?

Velunk sok rossz tortenik, de a kisfiam jol van. Nagy kope. Nagyon szepen megy mar bo egy honapja, most mar szinte rohan. A bolcsit nagyon-nagyon szereti. Mindig nevetve megy be es ugy is jon haza es meseli az elmenyeit babanyelven. Csak ugy rohan a gondozonokhoz. Mivel ilyen jol erzi magat ott, gondolkodunk, hogy ott kellene aludnia, majd ha ez jol megy, delutan is ott hagynam. Unatkozik delutan velem, hiaba probalom szorakoztatni. Keves vagyok neki ugy latom. Egyre tobbet hisztizik, ha nem kap meg valamit. Hihetetlen sokat fejlodott az utobbi idoben. Mondja nemetul, hogy "Nem." ill. "Azt.", ha mutat valamit. Magyarul nem mond semmit sajnos, de nem meglepo, hiszen csak en beszelek vele magyarul. De erti magyarul is es nemetul is, ha mondunk neki valamit.

11721. gera175 (válaszként erre: 11720. - Assua)
2013. máj. 5. 20:56

Assua, még nem költöztünk. Jelenleg az egész szét van bombázva. Ha minden munkálat jól halad, akkor május 25-e körül költözhetünk.

Hogy vagytok? Dominik hogy érzi magát a bölcsiben?

11720. Assua (válaszként erre: 11718. - Gera175)
2013. máj. 5. 11:34
Gera, gratulalok az uj hazatokhoz!!!! Mar bekoltozztetek? Milyen ott lakni?
11719. Assua (válaszként erre: 11717. - Andurka85)
2013. máj. 5. 11:34
Isten eltesse a "nagyfiadat" 2 eves szulinapja alkalmabol!!!! Az ido tenyleg rohan. Hihetetlen, hogy jovore mar oviba megy Vince. Meg csak most szurkoltunk egymasnak a pozitiv tesztert. :-) Szeretnetek vegul meg egy gyermeket? Hogy vagytok amugy? Es tobbiek, ti is hogy vagytok?
11718. gera175
2013. máj. 4. 19:50

Andurka, boldog szülinapot Vininek :)

Igen, nagyon gyorsan telik az idő. Szinte most beszélgettünk a kismamaságról...

Csajok, ki hogy van?

11717. andurka85
2013. máj. 4. 12:38
Sziasztok! Ép ma 2 éve,hogy Vincuska megszületett...nagyon gyorsan repül az idő! Nem? :/ Ennyit a ,,babázásról,,.Kész nagyfiú már.Be van íratva az oviba. 2014.márciusában kezd majd. :)
11716. 1e76158442 (válaszként erre: 11714. - Assua)
2013. márc. 5. 21:24
:(((
11715. gera175 (válaszként erre: 11714. - Assua)
2013. márc. 5. 14:19
Igazán sajnálom, Assua! Biztosan valami szuperebb állás várja a férjedet :)))
11714. Assua
2013. márc. 4. 12:51
A ferjem nem kapta meg az allast. :-((( Igy keresgelunk tovabb allas teren. :-(
11713. Assua
2013. febr. 25. 09:19

Jo reggelt! Gera, koszonom, hogy leirtad, hogy derult ki Noel allergiaja. Sajnalom, hogy allergias. :-( Viszont az jo, hogy kinoheti. Amugy tenyleg nehez talalni olyan etelt, amiben nincs tojas. Azert is kerdeztem az allergiat, mert a kisfiamnak is kipattogzott a hata es hasmenese lett. Es nem tudjuk eldonteni, hogy a tojastol vagy a tejtol. Mindez delelott tortent a mult heten, es aznap reggel kapott egy kis tejet (masodik alkalommal) ill. azelott este vacsorara fott tojast (harmadik alkalommal) es nem tudjuk mitol. Szerintunk a tejtol, de nem vagyunk benne biztosak. Gondolkodunk, hogy elvisszuk orvoshoz emiatt.

Kyra, orulok, hogy irtal! Elhiszem, hogy nem konnyu ket kisgyermekkel. De biztosan konnyebb lesz, ha nagyobbak lesznek. Minket az egy szem kisfiunk le tud farasztani teljesen. Mark hogy viszonyul a kistestverehez? Gondolom akar vele jatszani. :-) Es te hogy vagy? Olyan hihetetlen, hogy mar 1 hos statuszra mentek! Nagyon gyorsan telik az ido! Majd ird meg, hogy mit mondott az orvos.

Nekem megjott most mar rendesen a menzeszem. Kettos erzesek vannak bennunk eziranyban a ferjemmel. Orulunk, mert most nem szeretnenk egyenlore tesot, viszont van bennunk egy kis szomorusag is. Amikor mondtam a ferjemnek, hogy nem jott meg a menzeszem, azt a boldogsagot az arcan, hogy lehet, hogy terhes vagyok. Erdekes es jo volt latni. Szoval valamikor szerintem lesz kisteso, de meg nem most.

11712. Assua (válaszként erre: 11711. - Kyra1978)
2013. febr. 24. 13:14
Igen, ez most jo hir. :-)
11711. kyra1978 (válaszként erre: 11710. - Assua)
2013. febr. 24. 13:12
Azok alapján, amit írtál, ez most jó hír, ugye? :)
11710. Assua
2013. febr. 24. 13:02
Sziasztok! Csak gyorsan irom (hogy ne izguljatok :-) ), hogy penteken negativ lett a teszt es ma meg is jott a menzeszem. Holnap irok bovebben. :-) Tovabbi jo hetveget kivanok!
11709. kyra1978
2013. febr. 22. 11:41

Sziasztok!


Assua, örülök, hogy Dominiknak bejött a bölcsi, pedig hogy tartottál tőle! :) Ez így nagyon klassz, hogy csak félállásban dolgozol, így a nap második felét együtt tudjátok tölteni. Nagyon ügyes a kisfiad, biztos sokat fejlődik a bölcsiben is. Hiszti nálunk is előfordul, úgyhogy ez biztos nem a bölcsi hatása. Sőt, Márk is szokott "verekedni". Próbálunk szép szóval hatni rá, de nem mindig használ. Van, hogy rácsapunk a kezére, vagy 1-2 percre bezárjuk "büntibe" a szobájába, de sajna nem igazán látom, hogy bármelyik használna. Márk ráadásul most különösen "stresszes", gondolom, a kistesó érkezése miatt, így neki sem lehet könnyű, szegénykémnek... A hisztiket mi is próbáljuk ignorálni, amennyire lehet. Szorítok, hogy a férjednek összejöjjön az új állás. Sokat jelentene, ha anyagi biztonságban tudnátok magatokat. Majd írd meg, mi lett a tesztelésből, nagyon izgi! :) Tehéntejet Márk csak 1,5 éves korától kap, mivel apa a mai napig nem bírja a tejet. 1 éves korától tértünk rá a tápról a Junior tejitalra, ez afféle átmenet a tápszer és a tehéntej között.


Gera, sajnálom, hogy Noel allergiás. :( De ezt kinőheti nagyobb korára, ha addig mellőzitek a tojásfehérjét, ugye? Megértem, hogy egyrészt vágysz már visszamenni dolgozni, és visszatérni az "életbe". Remélem, a férjeddel sikerül megbeszélni ezt a dolgot, mindkettőtök szempontjait figyelembe véve...


Mi jól vagyunk, bár az élet két pici gyerkőccel nem csak játék és mese. :D Néha legszívesebben világgá mennék, máskor meg elönt a boldogság, ha rájuk nézek... :) Na de majd csak túl leszünk a nehezén! Máté mondhatni jó baba, nappal többnyire nagyokat alszik, csak este nyűgösebb, vagy ha fáj a pocakja. Elfogadja a cumit, nem úgy, mint Márk anno. Éjjel 1-szer, 2-szer kel enni. Szerencsére tejcsi van elég, szemlátomást szépen gyarapszik. Jövő héten megyünk majd az 1 hónapos státuszra.


Várjuk a híreket a többi "eltűntről" is! Puszi nektek!

11708. gera175 (válaszként erre: 11707. - Assua)
2013. febr. 22. 11:36
Noellel még ősszel voltunk allergia vizsgálaton, és nemrég lett meg az eredmény. A tojástól mindig kipattogott a szája körül, de ha befejezte az evést, 20 percen belül elmúltak. Elvileg 1 éves kor után ehet tojást, én sem adtam neki hamarabb. Elvileg ha most "diétáztatom", akkor pár hónap múlva már nem lesz gondja, de ha továbbra is tömöm a tojással, akkor akár élete végéig sem ehet. No meg hát mint kiderült, az ekcémás tünetek is az allergia miatt vannak. Remélem hamar elnövi, és nem lesz vele probléma, bár tény és való, 100%-osan nem tudok kiiktatni az életünkből.
11707. Assua (válaszként erre: 11706. - Gera175)
2013. febr. 22. 11:19

Szia Gera!

De jo, hogy jelentkeztel!!!! :-) Azt viszont sajnalom, hogy Noel allergias a tojasfeherjere. :-( Hogy derult ez ki? Volt valami tunete? Mennyi ido kortol lehet tojast adni a gyerekeknek? Kesobb azert meg lehet majd probalni ujra adni neki? Mit mondanak? Kinoheti ezt az allergiat? Megertem, hogy igy elutasitottad az allast. Nekunk is szerencsenk volt ezzel a bolcsivel. Igen, nagyon megkonnyebbultem, hogy szeret oda jarni. Nem konnyu sirva otthagyni, de igazabol mindig csak addig sirt, amig bezartam az ajtot. Onnantol mar nem. Teha nem sirva hagytam ott. :-) Addig nem mennek el az ajto elol, amig sirna. Sokszor gondolom, hogy a bolcsit nekem nehezebb volt megszokni, mint Dominiknak. Igazabol, most nem jokor jonne a kisteso, de ha jonne, akkor szeretettel varjuk. :-)

11706. gera175 (válaszként erre: 11703. - Assua)
2013. febr. 22. 10:20

Sziasztok!

Assua, nagyon szuper, hogy Dominik szeret bölcsibe járni, ez gondolom azért megnyugtató számodra. Bár a szívem szakadna meg mikor ott kell hagyni és sír.

Szóval lehet, kistesó közeleg? :)

Majd írd meg a teszted eredményét. Hiszti: az nálunk is van, sőt már verekedés is. A verekedésre nekünk büntit tanácsoltak, a hisztire pedig nincs "gyógymód", elvileg nem szabad figyelembe venni.


Nálunk is vannak fejlemények: Kiderült, Noel allergiás a tojásfehérjére, szóval elvileg nem kaphat. Mit ne mondjak, elég nehéz minden olyan kaját kiiktatni amiben van. Rántottát és bundáskenyeret nem adok neki, de rántott husit igen. Szegénykém pedig már 2 tojásból evett rántottát. Imádja.

2 napja szólt a kolléganőm, hogy nem mennék-e vissza dolgozni. Mit ne mondjak, valahol örültem neki, mert vannak napok mikor már nagyon nehéz viselem az itthon létet. persze a férjem egyből "hisztibe" kezdett, hogy na akkor sosem fogunk elköltözni Pestről, mert nem fogom otthagyni a biztos állásomat. Ebből volt is egy kisebb szóváltás, hiszen meg sem kérdezte, hogy én mit gondolok, és mit szeretnék.

Egy nyomós indok volt amiért vissza utasítottam, az pedig az volt, hogy azonnal kellett volna kezdenem, Noelt pedig azonnak nem veszik fel bölcsibe, más pedig nincs akire rá tudnám bízni.


Többiek, veletek mizu? Kyra, hogy vagytok? Sokat gondolok rátok :)

11705. Assua
2013. febr. 21. 12:38
A kisfiam tegnapelott 3 lepest tett egyedul!!!! Olyan ugyes! Es annyi sok dolgot megert mar! Egy kincs o nekunk! Lanyok, ti mikor adtatok eloszor tehentejet a gyermekeiteknek?
11704. Assua
2013. febr. 21. 12:36
A ferjemnek meg nincs uj allasa. Jelentkezett a mostani munkahelyen egy uj allasra, marciusban derul ki, hogy megkapja-e. Addig izgulhatunk. A masik izgulni valo, hogy nem jott meg a menzeszem. Ma vagyok a 32. napomon. Tunetem nincsen. Szules utan a ciklusaim 28 naposra alltak be. Vedekezessel voltunk egyutt. mert nem tervezunk egyenlore meg egy kisbabat. Szoval meglepetes lenne, ha terhes lennek. Ha hetvegen nem jon meg, akkor tesztelek egyet. Ez a helyzet velunk. Irjatok ti is, hogy mi van veletek!!! :-)
11703. Assua
2013. febr. 21. 12:33

Sziasztok Lanyok! Hogy vagytok? Mi ujsag veletek?

Mi jol vagyunk. A kisfiam szeret bolcsibe jarni. Ma reggel nem sirt, amikor otthagytam. Valamelyik nap csak azutan jott oda hozzam, amikor mentem erte, amikor befejezte a jatekot. Nekunk nagyon bevalt a bolcsi. Viszont orulok, hogy egyenlore csak felallasban dolgozom, mert a delutan tovabbra is a mienk a kisfiammal es szerintem ezt o is igenyli. Sok minden ujat tanult miota odajar. Sajnos hisztizni is megtanult. Ti mit csinaltok, amikor hisztizik a gyermeketek? Vagy a tietek nem csinalja? Lehet a bolcsi valtja ezt ki belole? Annak ellenere aggodom erte, hogy szereti a bolcsit.

11702. kyra1978
2013. febr. 7. 09:52

Sziasztok!

Köszönöm szépen mindenkinek a jókívánságokat! :))

Puszi nektek!

11701. Assua (válaszként erre: 11699. - Gera175)
2013. febr. 4. 10:46
Nagyon szepen koszonjuk. :-)
11700. Assua (válaszként erre: 11698. - Andurka85)
2013. febr. 4. 10:45
Koszonjuk a jokivansagot. :-) Egyetertek veled: nincs naluk nagyobb orom a Foldon. :-)
11699. gera175 (válaszként erre: 11697. - Assua)
2013. febr. 4. 10:45

Boldogságos születésnapot kívánok Dominiknak:))

Puszi nektek!

11698. andurka85 (válaszként erre: 11697. - Assua)
2013. febr. 4. 08:56
Boldog születésnapot a Nagyfiatoknak! :)Bizony,nincs is Nála,Náluk nagyobb öröm az életben! :)
11697. Assua
2013. febr. 4. 08:25
Ma egy eves a kisfiam!!!!! :-))))) Olyan hihetetelen gyorsan eltelt ez az egy ev! Nagyon sokat fejlodott es valtozott miota megszuletett. Es nagyon okos, ugyes kisfiu! Nagy boldogsag o nekunk, hogy velunk van!
11696. gera175 (válaszként erre: 11695. - Andurka85)
2013. febr. 3. 08:59

Óóóó, tőlem aztán távol áll, hogy azért ítélkezzem, mert valakinek nem olyan az "elképzelése" mint nekem. Ami a porontyokat illeti, csodálom, és ámulok, hogyan van ennyi erőtök, kitartásotok. Ilyenkor mindig rossz anyának érzem magam, mert sokszor érzem azt, hogy nem bírom tovább...Aztán ismét erőre kapok.

Szívesen látlak benneteket a Fb-on is, és nem győzöm hangsúlyozni, hogy csodás gyerekeid vannak, és irigylésre méltó család vagytok :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook