Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010. július - Babaprojekt indul! fórum

2010. július - Babaprojekt indul! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
11545. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 11539. - Gera175)
2012. jún. 7. 10:37

Nem valószínű, hogy bármit is elrontottál. Olyan édes, mindig mosolyog a képeken.


Őszintén szólva tegnap este döntöttük el, hogy ma éjszaka hazaindulunk a hétvégére. Itt most hosszú hétvége van, ma is ünnep. Csak az a baj, hogy a párom külföldön van és ma este érkezik. Csak utána tudunk indulni.

11544. andurka85 (válaszként erre: 11542. - Vicek)
2012. jún. 7. 09:57
Sziaaaa! :) Örülök,hogy írtál nekünk! Figyelj csak Drága! Ha már ilyen sok idő el telt,hogy nem tudsz teherbe esni,gondolkodás nélkül szóba állnának veletek a a Kaáli intézetben is! Azt tudom,hogy bő 1 évnek el kell telnie a sikertelen próbálkozásokat tekintve,hogy elkezdjenek veletek foglalkozni.Ezt már azt hiszem priviben egyszer leírtam neked. Téríti az állam a beültetéseket,azt hiszem a 4. alkalomig.Közeli ismerősömtől tudom,ők is ezen mentek keresztül. Vágjatok bele!!!!
11543. gera175 (válaszként erre: 11541. - Kyra1978)
2012. jún. 7. 09:57

Igen, készülődünk, eléggé zsúfolt lesz a hétvégénk.

Fényképészhez megyünk szombaton, de tartok tőle kudarcba fullad az egész.

Délután főzőcskézek, vasárnap reggel pedig jön a vendégsereg, szerintem Noel pánikrohamot fog kapni, főleg ha úgy ébred fel, hogy már mindenki itt lesz.

Azért tartok az egésztől!!! :(((

11542. Vicek
2012. jún. 7. 09:27

Sziasztok!!


kyra:

Csodálatos, hogy megint babát vársz!!! Gondoltuk mi, hogy nem várat már sokat magára a kistesó, mert mondtad, hogy tervezitek, és lám csak, az első adandó alkalmak egyikét meg is ragadta, hogy beköltözzön a pocakodba!!! Gratulálok!!! Nagyon jó helye lesz majd nálatok neki is, ez tuti!!! :))


andurka:

Én azt hiszem, azért mégsem bántad volna annyira, ha ez most baba lett volna, minden félelem ellenére sem. De biztos vagyok benne, hogy eljön az idő, amikor a negyedik babádat várod majd. Ha úgy biztonságosabb, hogy előtte pihen egy kicsit a szervezeted, ezt biztos ő is tudja, és akkor érkezik majd, amikor a legmegfelelőbb neki és az anyukájának is.

Köszönöm az érdeklődést, puszillak!!!


Nálam semmi változás, épp megint megjött tegnap, pedig késett egy kicsit, szokás szerint kezdtem reménykedni, mert most biztos is voltam benne, hogy elkaptuk a megfelelő pillanatot.

El vagyok keseredve, hogy nekünk ennyi idő után sem sikerül.

Nem úgy jöttek össze a dolgaink, ahogy terveztük és ahogy kellett volna, ezért nem tudtam elmenni magándokihoz azóta sem.

Most kaptam egy új telefonszámot, azt érzem, ő lenne a megfelelő doki, fel fogom hívni most, hogy megjött, mert azt hiszem, hiába várok a csodára. Segítséget kell kérnem. Majd valami más kiadásokból átcsoportosítok rá pénzt. Valahogy.

A helyi szakrendelős bunkó dokiról (tudjátok, akihez először elkezdtem járni) közben megtudtam a védőnőtől, hogy direkt bunkóskodik a kismamákkal is, hogy ne hozzá járjanak. Itt tart ez az ország, komolyan mondom, undorító. :((


Tényleg élvezzétek ki a babázás minden percét, és gondoljatok arra, milyen szerencse, hogy ez a csoda megadatott nektek. :) :(((

Sok puszit küldök mindenkinek!!!

11541. kyra1978 (válaszként erre: 11535. - Gera175)
2012. jún. 7. 08:02

Köszi, Gera! :)


Márknál is előfordul, hogy rosszul reagál idegenek közeledésére, de nem mindenkiére. Pl. az egyik szomszédra rámosolyog, a másiktól sírni kezd. Azt mondják, a gyerekek ösztönösen jó emberismerők. :) Ha valaki lerohanja, azt általában rosszul tűri ő is. Ha én hajat festek vagy apa borotválkozik és csupa hab, nem ijed meg, inkább érdeklődéssel figyel. :D

Remélhetőleg Noel hétvégén összebarátkozik kicsit a rokonsággal. Készültök ezerrel a szülinapra, gondolom... :)

11540. andurka85 (válaszként erre: 11537. - Gera175)
2012. jún. 6. 09:46
Persze,nekem is ijesztő volt Encsinél. :) Dehogy is te tehetsz róla,vagy a nevelésed... :) Ilyenek a gyerekek.Persze vannak bátrabbak is,kinek milyen a kis egyénisége.Sógoromék kisfia viszont a másik oldal.Nagyon is barátkozós,tavaly a strandon is kézen fogott valami idegen embert,és indult volna vele sétálni.Sógorék meg jót nevettek rajta,én meg lehültem,hogy azért valahogy el kéne már neki magyarázni,hogy nem szabad odamenni idegenekhez,és elmászkálni velük. :/ Már 2 évesen valahogy csak meg kellene vele értetni.Vagy nem tudom.De ez se állapot.
11539. gera175 (válaszként erre: 11538. - Kisszsuzska83)
2012. jún. 6. 09:38

Mi áprilisban voltunk anyukáméknál, és már akkor kezdte a parázást. Nagyon nehezen aludt el...

Napközben még úgy ahogy, de este az szinte szenvedés volt. Szerencsére éjjel nem kelt fel, de így is nehéz volt.

Mikor jöttök haza?

Picit azért megnyugodtam, hogy nem én csesztem el valamit a "nevelésében".

11538. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 11537. - Gera175)
2012. jún. 6. 08:38

Hú! Azt hittem csak nekünk van ilyen problámánk. Nórika még csak 6 hónapos. Most kezdte, ha ránéz valami idegen, vagy hozzászól úgy ordít szegénykém. Ha jön hozzánk valaki addig ordít míg el nem megy. Én is félek vele menni bárhová is és őszintén szólva most attól is félek, ha már ide jön valaki. Remélem ez csak átmeneti. Úgy sajnálom szegénykémet.


Gera én is félek attól mi lesz, ha megyünk madj haza Magyarországra. Ott szinte senkit sem ismer. Már előre látom, hogy szegénykém hogy fog mindenkitől félni.

11537. gera175 (válaszként erre: 11536. - Andurka85)
2012. jún. 6. 08:06

Az még persze beleférne,hogy idegenekkel tartózkodó. De hogy tőlem is fél? Mi van azokkal az anyukákkal és porontyukkal, aki levágatja a haját...mert sok ilyet látok. Hosszú haj, azután átvált fiúsra.

Tegnap este az eset után szándékosan felkötöttem a hajam, úgy bezzeg semmi gondja nem volt.

És külön aggódom a hétvége miatt, jönnek anyukámék, a nagymamám, és a keresztanyukám. Noel meg fog bolondulni szegénykém. És hát anyukám, nem az a barátkozzunk lassan típus, hanem erőszakosan ajtóstól a házba!

Sajnos ő elég ritkán lája a rokonságot, így nem is ismeri szinte őket, csak a tesómat.


Andurka, te már rutinos anyuka vagy, de gondolom neked is új volt még Enikőnél a dolog.

11536. andurka85 (válaszként erre: 11535. - Gera175)
2012. jún. 6. 06:38

Ne aggódj! ;) Szintén egy természetes folyamattal állsz,állunk szemben,és kicsit félénkebb a fiúcskátok.Ennyi.Nekem a két nagy ugyan ezt játszotta el,sőt most Vini is. Ha beviszem a kisboltba,és rá mer nézni valaki,ne adj isten még szólnak is hozzá,elkezd visítani.A múltkor meg se nyugodott,csak amikor kitoltam a boltból.Ott meg mint akit elvágtak,hahotázva ette tovább a kukorica pufiját. :) Vagy.... patika...ezer ember...ülőhely nuku.Tartom a karomon már fél órája.Látja egy ismerős néni(bár itt mind az) :),szóval elkéri a gyereket amíg fizetek.Mondom nem adom mert ordítani fog...áhhh,adjam csak.Oda se akart menni,húzta,tépte a ruhámat,meg sírt.Kimondottan,csak a közeli rokonokkal,nagyik,tesók,keresztszülőkkel van jóban Ő is. :) És mondom,hogy a két nagyobb is ez volt.Emlegette is a minap a boltos néni is,hogy emlékszik Enikőre se lehetett ránézni se,mert azonnal sírásba kezdett.Vince is fél tőlem,ha vizes a hajam,ha ,,turbánt,, kötök rá,nah akkor visítva megy az apjához. :D



Szóval,ne aggódj,semmi baj nincs a fiaddal,ez egy ilyen korszak,de ki fogja nőni. ;)

11535. gera175
2012. jún. 5. 20:59

Kyra, nagyon gratulálok...olyan izgi lesz ismét átélni veled a pocakosságot.

Andurka, gondolom akkor megkönnyebbültél:)))


Csajok, lenne egy kérdésem: Noelnél kb. 2 hónapja észrevettem, hogy minden idegen helyen rosszul érzi magát, és elkezd sírni. A kezemben megnyugszik. Fél az idegenektől, ha meglát valakit aki beszél hozzá és nem ismeri, elkezd bömbölni.

És a hab a tortán, hogy gondoltam befestem a hajam délután. Annyira félt tőlem is, hogy 10 perc után le kellett mosnom az egészet, és amíg nem volt megszárítva a hajam addig úgy ordított, hogy patakokban folyt a könnye, és nagyon szipogott.

Soha nem bújt még hozzám ilyen hosszasan, mint most.

Komolyan aggódom érte!!!!

Tapasztaltatok hasonlót???

11534. kyra1978 (válaszként erre: 11531. - Andurka85)
2012. jún. 5. 15:28
Huh...!!! :)
11533. andurka85
2012. jún. 5. 14:37
Vicekem! Ha ezt olvasod,akkor jelentkezz! Remélem jól vagy?! Egy kis életjelet adj Magadról néha! ;)
11532. andurka85 (válaszként erre: 11530. - Kyra1978)
2012. jún. 5. 14:36
Örülök,hogy beerősített a Pocaklakó,és küldi magáról az ,,életjeleket,,! ;)
11531. andurka85 (válaszként erre: 11529. - Gera175)
2012. jún. 5. 14:35
MEGJÖTT CSAJOK! Megjött!!!!
11530. kyra1978
2012. jún. 5. 14:08
Lányok, a mai tesztem már meggyőzően pozitív lett. Nyitottam egy új naplót a kistesónak. Aki szeretne minket végigkísérni ezen az úton, azt szeretettel várom! :)
11529. gera175 (válaszként erre: 11527. - Andurka85)
2012. jún. 5. 13:06
Andurka, izgatottan várom én is a fejleményeket. Lehet kiegyenlítődik a nő-pasi uralom nálatok egy kislánnyal. Mindenképp jelentkezz, bármi is lesz:))))
11528. andurka85 (válaszként erre: 11526. - Kyra1978)
2012. jún. 5. 11:58
Jajj..még annyit ehhez,hogy bizony már se Dávid se Enikő nem bújnak...nem lehet őket nyomkodni,puszilni,húzni vonni.Dávid rohan ha el akarom csípni egy puszira! :D Nagyok már.Pedig most születtek... :(
11527. andurka85 (válaszként erre: 11526. - Kyra1978)
2012. jún. 5. 10:44
Igen a csajomat nem mutatta ki!! Egyáltalán.A doki is csak lesett,hogy a monitoron ott volt az 5 hetes petezsák, a sok teszt meg negatívan figyelt az asztalán. :D Még a végén kapunk egy kislányt!
11526. kyra1978 (válaszként erre: 11525. - Andurka85)
2012. jún. 5. 10:26

Andurka, nagyon szép, amit írtál, jó volt olvasni! :) Igazad van, szerintem sem való mindenkinek a nagy család. De te egy igazi, csodálatra méltó alfa-anya vagy! :)

Amúgy én is arra szoktam gondolni, amikor már lefáraszt Márk, és folyton kérezkedik fel, hogy bizony lesz idő, amikor majd én bújnék hozzá, de ő nem fogja igényelni, és megy majd a maga útján... Tényleg olyan hamar elröppennek ezek az évek! Most használjuk ki, még ha nem is könnyű néha, mert csodálatosabb szerepünk az anyaságnál aligha lesz az életben! :)

Szóval mensi még mindig sehol... Ha jól emlékszem, Enikődet mutatta ki nagyon sokára a teszt? Ha esetleg mégis úton van a negyedik baba, biztos vagyok benne, hogy jó helyet választott magának! És az erőt hozzá meg csak megadja az, aki őt küldte... :)

11525. andurka85 (válaszként erre: 11521. - Assua)
2012. jún. 5. 10:00
Jó nagy már a babátok,szépen fejlődik,úgy látom! :) Hogy hogyan bírok 3 gyerekkel? Hidd el,bele lehet szokni,és minden jön magától.A türelem a legfőbb,legyen az embernek jó konfligtus megoldó képessége,mert azért össze össze csap a két nagyobb.A kicsi mellett most jelenleg csak akkor tudok csinálni valamit ha alszik,vagy itt van netán a Hugom,és jön megy vele a kertben. Apropó kert.Még az is van,jó nagy,veteményes kert is,azt is bújnom kell hetente legalább 1x hogy a dudva ne lepje el a zöldségeket,ha már eddig kínlódtam, velük. Délután sokszor elmegyünk a játszóterezni,nem mint hogy ha itthon nem volna nekik játék,mert van csúszdájuk is,csinált a férjem ,,libikókát,,van homokozó,hinta,és egy frankó Tölgy fa,amin imádnak ücsörögni,és mászkálni. :) De jobban lefáradnak,ha elmegyünk valahová még plusz.Sűrűn megyünk horgászni,vagy csak kutyát sétáltatni a Tiszához meg ilyenek.Ígí bírok 3 gyerekkel.Le kell őket kötni,és figyelmet kell szentelni mind a 3-ra.Plusz a háztartás, a minden napos főzés,amit egyépként szeretek csinálni,hisz szakács vagyok, :) de sokszor a karomon ül a majd 11 kilós Vincém,és úgy sül a palacsinta... szóval az már nekem is megterhelő,és sok.De vacsorának lenni kell. És úgy gondolom,születni kell arra hogy valaki nagycsaládos anyuka legyen.Ezt komolyan így gondolom.Mert sok olyan anyukát látok aki neveli az egyke gyerekét,és attól az egytől is ki van akadva,merülve, a falra mászik,nyávog jobbra balra...és menekül a munkahelyére,hogy kikapcsolódjon.Ez is egy életforma.Én a gyerekeim közelében érzem jól magam,ha kivannak az idegeim ha nem,akkor is velük kerek a világ,és imádok élni! Ha úgy szánta a sors,hogy nekünk ajándékoz még egy életet,vagyok olyan jó anya,hogy képesnek tartanak rá ott ,,odafent,, hogy felneveljek négyet is,akkor állok elébe.Bár félek,nem-e meghaladja már a képességeimet?! :) Az pedig hogy lefoglal a picikéd,természetes dolog,és z is hogy jelenleg csak az öledben képes megnyugodni,eljátszogatni.Ez is teljesen normális.Szeret a közeledben lenni,érezni téged,mert Te vagy jelen pillanatban neki MINDEN! :) És csodás időszakok ezek,élvezni kell,még ha sokszor fárasztó is,mert nagyon hamar megnőnek,és utána már hidd el,ne fog az öledbe ülni,hanem éli kis világát! :) Jó hosszúra sikeredet a mondandóm,remélem nem baj! ;) Puszi
11524. andurka85
2012. jún. 5. 09:44
Negatív teszt ide vagy oda...mensim sehol. :/ Gyanús ez nekem most már. Ez a 9.nap kb. hogy késik.Ennyit még soha nem késett.Péntekig várok az újabb teszttel,ha csak meg nem jön addig. Vegyes érzések kavarognak bennem....hol lenyugszom,és pozitívan látom a dolgokat,hol bepánikolok,és kétségbe vagyok esve.Haragszom magamra,magunkra,hogy nem egyeztem bele az elköttetésbe?! De nem tudom,az is jó ötlet lett volna-e?! :O Nem tudok én semmit...
11523. kyra1978 (válaszként erre: 11521. - Assua)
2012. jún. 4. 20:02

Köszi szépen, Assua! :) Egyelőre jól vagyok, bár néha vannak enyhe mensiszerű görcseim, már úgy egy hete. Azt mondják, minden terhesség más. Márkkal csak a nemvárt előtt pár nappal görcsöltem erősen pár órán át, aztán semmi. Apa először hitetlenkedett, de most már kezdi beleélni magát a kétgyerekes apuka szerepbe. Mindenképp írok majd, miután voltam dokinál!


Gyönyörű a kisfiad a képeken, és szépek a méretei is! :) Megértem, hogy szinte az egész napodat kitölti, ez még egy ideig valószínűleg így is lesz. Márk nagyon sokáig nem igazán maradt el egyedül, csak pár hónapja jellemző, hogy eljátszik egy ideig magában.

11522. lilmo (válaszként erre: 11510. - Kyra1978)
2012. jún. 4. 16:33
Mostanában nem lesz 4. baba. Még mindig kiráz a hideg, ha szülésre gondolok. Fent van a mirena, még 4 évig lesz fent. Addig nem lehet, majd utána, esetleg! Egy éve azt mondtam, hogy nem szülök többet, de most már másképp gondolom.
11521. Assua
2012. jún. 4. 16:30

Sziasztok Lanyok! Hu micsoda izgalmakra es jo hirekre jovok vissza! :-)

Kyra, teljes szivembol gratulalok es kivanok egy szep, problemamentes terhesseget es egy pici kislanyt a pocidba! Ha voltal orvosnal, irj, hogy mi van veletek! Hogy erzed magad? Van valami tuneted? :-) Apa mit szolt a nagy hirhez?

Andurka, megertem, hogy megkonnyebultel. Bar en csinalnek kesobb meg egy tesztet reggeli vizeletbol, ha nem jonne meg. Oszinten csodallak (mint ahogy mindenkit tobb gyerekkel), hogy birod harom gyerekkel. Nekem a kisfiam az egesz napom kitolti, szinte csak vele tudok foglalkozni. Nem tudom, hogy birnam, ha ketten vagy meg tobben lennenek. Segitsegem nekem is csak a ferjem. Mi jol vagyunk. Tul vagyunk a masodik oltason (2 nap lazzal jart) es szepen novogetunk. Mar 6.5 kg es 61 cm a kisfiam! Ma amugy nagyon nyugos. Csak akkor marad el, ha az olemben van ill. ha jatszom vele. Nektek is volt ilyen? Korabban eljatszogatott egyedul a jatszoszonyegen, de mar vagy egy hete csak akkor van el, ha szorakoztatom.

11520. kyra1978 (válaszként erre: 11519. - Andurka85)
2012. jún. 4. 16:03
Elhiszem, hogy megkönnyebbültél. :) És majd pár év múlva jöhet még a negyedik gyerkőc! Ha már egy hete késik, talán nem reggeli elsőből is ki kellett volna mutatnia. De akkor mitől késhet, csinált ilyet máskor is?
11519. andurka85
2012. jún. 4. 15:36
Csináltam tesztet,Gabrielt vett a barátnőm...nos negatív lett,lehet meg kellett volna vele várnom a reggeli elsőt...de nem bírtam ki hogy ne nézzem meg..kezem lábam remegett..oda se mertem először nézni. :) Aztán csak odakukkantottam,és meg kell hogy mondjam,nagy kő esett le a szívemről,bár a kisördög még mindig itt susmog a fülembe,mi van hogy ha még korai a terhesség... nah de azért egy fokkal jobban érzem magam. :)
11518. gera175 (válaszként erre: 11517. - Andurka85)
2012. jún. 4. 14:41
Andurka, kívánom neked, hogy minden úgy alakuljon ahogyan azt te is szeretnéd, és hát ha jön a 4. babó, hát had'jöjjön :))))
11517. andurka85 (válaszként erre: 11516. - Kyra1978)
2012. jún. 4. 12:04
Persze...persze,nem kérdés hogy megtartanánk.Soha nem ölném meg a gyerekemet,nem mennék abortuszra,csak ha tényleg fejlődési rendellenessége lenne a gyereknek. Zsoltim már amúgy is ,,viccelődik,, vele egy ideje,mi lesz ha jön a 4. ? Mondtam is neki,milyen 4. ? Mert tervezel? Ő meg csak mosolyog.Most is mondom neki,biztos benne,hogy nem történt baleset? Azt állítja nem. Mondtam már többször,hogy annyira nem vagyok ellene a 4. babának,csak kell nekem még idő... Amúgy,igazad van kyra,jobb lesz a kapcsolatuk,bensőségesebb.És ha van segítséged,minden okés lesz.De én,akinek akkor jön el az anyja ha kell neki valami...hogy is örülhetnék felhőtlenül,ha tudom,hogy egyedül leszek mint a kisujjam. :/
11516. kyra1978 (válaszként erre: 11513. - Andurka85)
2012. jún. 4. 11:45
Köszi szépen, Andurka! :) Megértem, hogy aggódsz, de úgy látom, nem kérdés, mi lenne, ha jönne a negyedik! :)) Megnéztem a videót, és ezek szerint elvileg nincs akadálya, persze nagyobb odafigyelés mellett. Biztos, hogy nekem sem lesz könnyű dolgom a két kicsivel, de azt mondják, jó oldala is van, mert nemcsak tesók, hanem barátok is lesznek a kis korkülönbség miatt, és a pici sokat tanul a nagyobbtól. Meg aztán te már rutinos anyuka vagy, biztosan ügyesen megoldanál mindent! Mindenképp írd majd meg, mit mutat a teszt!!! :)
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook