Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010. július - Babaprojekt indul! fórum

2010. július - Babaprojekt indul! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
11575. andurka85 (válaszként erre: 11573. - Szabinka03)
2012. jún. 18. 10:49

Szia! Gratulálok a kis Pocaklakóhoz! Én sajnos a sima szüléshez nem tudok hozzászólni! :( De tény és való,jó,ha az ember utána olvas dolgoknak,ha simán szül,ha császárral,jó tudni mi fog történni veled, a testeddel és a babával. Az első babánknál olvasgattam,akkor még a hüvelyi szülésről.Utána nem úgy alakultak a dolgok,és a második és harmadik babónál már csak császáros dolgokról olvastam,néztem sok sok műtétet végig,mi hogy zajlik,hogy tudjam mi történik velem a műtőasztalon.Félni iszonyatos módon féltem,de tudtam mi miért van,miért érzem ezt a húzást,azt a nyomást,mi az a szürcsögő hang miután felvágják az embert...stb. :)


Könnyű és villámgyors természetes szülést kívánok Neked!!! ;)

11574. kyra1978 (válaszként erre: 11570. - Szabinka03)
2012. jún. 18. 08:15

Szia! Gratula a babához! :) Ami a felkészülést illeti, én is igyekeztem mindent elolvasni, megnézni, amit csak tudtam, de őszintén szólva amikor élesben ment a dolog, nem igazán értem rá alkalmazni a technikákat. Minden olyan gyorsan történt, és igazából rábíztam magam a testemre, na meg a szülésznőre és a dokira, akik segítettek, mikor mit csináljak. De igazából ösztönösen teszi az ember a dolgát ilyenkor. Amint bekerültem a szülőszobába, megnyugodtam, pedig előtte nagyon féltem. Azért persze apa jelenléte is jól jött. :) Több angliai kismamás fórumot is láttam, szerintem az ottani dolgokról ott tudnak majd neked tanácsot adni. Boldog babavárást! :)

U.I. Ha priviben elküldöd az e-mail címed, átküldök neked egy filmet a szülésről, rám jó hatással volt, megnyugtatott.

11573. Szabinka03
2012. jún. 17. 19:32
Koszonom a válaszokat! :) Kicsit félek a szuléstol, merthat nem tudom, h mi vár ram és szeretek felkészult lenni. :) Sajna mi kulfoldon Dublinban lakunk es itt fogok majd szulni is. A fogadott dokin, szulésznon nem igazan gondolkodtam még, szerintetek sokat segít ha van? Nem tudom itt kint mennyi lehet egyébként.
11572. 1e76158442 (válaszként erre: 11570. - Szabinka03)
2012. jún. 17. 11:03

üdv és gratulálok a kis babához!

Én mindig az interneten szedtem a tapasztalatokat,az első szülésnél bizony nemis tudtam mi vár rám és nagyon rossz volt.Jól teszed,hogy utána nézel!!!Vigyázz magadra

11571. gera175 (válaszként erre: 11570. - Szabinka03)
2012. jún. 17. 07:40

Üdv' közöttünk Szabinka:))

Én DVD-t nem néztem, egy könyvet olvastam.

Utolsó hetekben bepánikoltam, hogy mi is vár rám...

A szülés ahol én irányítok c. könyv, nekem jó volt. Legalábbis lelkileg megnyugtatott:))

Hol fogsz szülni? Lesz dokid és/vagy szülésznőd?

11570. Szabinka03
2012. jún. 16. 21:32

Sziasztok! Látom, hogy itt már tapasztalt anyukák vannak, és ezert szeretnék egy kis segítséget kérni. En a terhesség elején járok, viszont már most szeretnek utánanézni, h milyen szulesfelkészíto dvd-k vannak. Olyanra gondoltam, ami tényleg hasznos lenne a szulésnél, tudnám alkalmazni a légzésteknikát, stb. Valaki tudna esetleg ajanlani ilyen dvd-t, hol beszerezheto esetleg letoltheto??? Neztetek ilyen dvd-ket??

Koszonom

11569. gera175
2012. jún. 16. 21:31

Köszi csajok a hozzászólásokat.

Picit megnyugodtam...

Ami érdekes, ha itthon van apa, akkor bezzeg elvan. El sem hiszi a férjem, hogy miket művelünk itthon kettesben, milyen hiszik meg cirkuszok vannak.

Pedig ő sem mókázik vele többet, mint én itthon egymagam.

Azt gondoltam, hogy ahol van testvérke,azért ott jobb a helyzet, mert eljátszadoznak. De ezek szerint Andurka, nálatok sincs ez másképpen.

Valahogy átvészeljük ezt az időszakot. Remélem!!!

Egyik nap, már vele együtt sírtam , mert annyira gázos volt a helyzet.

Amúgy szépen alszik, nincs vele semmi gond.

Azonkívül, hogy napok óta csak tápszert iszik, mert más nem kell neki. De ezt már megszoktam tőle, hogy vannak ilyen hullámai.

11568. andurka85 (válaszként erre: 11561. - Gera175)
2012. jún. 16. 21:11
Valóban okozhatja nála a nyűgibb időszakot pl. a rágó fogacskák elindulása.Vagy csak ilyen időszakot él most meg. Vince sem ül 5 percnél többet semmilyen játék,könyv...semmi mellett sem.Állandóan kint kellene vele mászkálni.Fel s alá a kertben.De ezt nem tudom megoldani reggeltől estig.Így aztán van vinnyogás itt is ezerrel,sírás,csüng rajtam,ha leteszem a lábamon lóg,és úgy visít... tudnék mesélni én is. Nehéz ez az időszak.Mert arra még kicsik,hogy fél órákat játszanak,építőzzenek,vagy autózzanak,de annyira már nem is picik,hogy ne érdekelné őket a körülöttük lévő világ száz ,,csodája,,. :) Hiába vannak itt a nagy tesók nálunk is,5-10 percig le tudják kötni a figyelmét egy kis bújócskával,meg kukuccsolással,esetleg építőkockáznak...de ez nem tart sokáig.Jön a kicsi hozzám nyekeregve,és emeli a kezecskéit,hogy vegyem fel.Sokszor ha elmegyünk a bejárati ajtó előtt,már integet hogy menne pápá! :) Ha tovább megyünk,és rájön hogy nem ki tartunk,hát éghetetlen sírásba kezd. Anyukát próbáló idők ezek!
11567. 1e76158442
2012. jún. 15. 21:30
Az én Barbim meg állandóan kint akar lenni,bent olyan sirós mindig jön utánam sikit és fel kell venni és nem nagyon akar lemenni,azért ha itthon van a kis tesó akkor azzal el van,de azis sirással végződik,mert ugye mind a ketten ugyanazzal a játékkal akarnak játszani a nagyocska olyan irigy,ha meglátja hogy Barbi felvesz egy autóját már rohan is és elveszi tőle.Kint is csak úgy van el ha oda mehet ahova ő akar,már pedig itt gödrök vannak az udvaron nem mehet akármerre,az utcán is szokunk sétálni imádja,de a kezét nem foghatom meg mert ő már ugye nagy nő lett egyedül megy,de ha elesik nekem az aszfalton akkor megnézhetem.Rizsa üvegben nem rossz ötlet!
11566. kyra1978 (válaszként erre: 11565. - Gera175)
2012. jún. 15. 17:30
Hát, ez elég változó, mikor mi a sláger... Mostanában például a képeskönyvnézegetés. Odahozza és lapozgatja, mutogat benne. Megbeszéljük, mi micsoda, melyik állat milyen hangot ad stb. A babakörön, ahová járunk, sok játékos mondókát, lovagoltatót, éneket tanultunk, azokat is szoktuk itthon gyakorolni. Meg újabban hozza a távirányítót, és követeli, hogy kapcsoljam be a TV-t. Mesét néz (Duck TV), de persze nem hagyom, hogy túl sokáig bámulja. Mióta elindult, valahogy jobban lefoglalja magát, jön-megy. Többnyire, de van, hogy ő is folyton kérezkedik fel. Mikor milyen napja van. :)
11565. gera175 (válaszként erre: 11564. - Kyra1978)
2012. jún. 15. 15:56

Már én is böngésztem a gyerekhoroszkópját.

Remélem,hogy átmeneti zűrzavarról van szó, mert így nem tudom mi lesz velünk.

Valóban elég kíváncsi, de az érdeklődése elég hamar elmúlik.

Te mit szoktál játszani Márkkal?

11564. kyra1978 (válaszként erre: 11563. - Gera175)
2012. jún. 15. 13:00

Remélhetőleg csak átmeneti állapot ez.

Amúgy Noel Ikrek, ugye? Sajna nem épp a legállhatatosabb jegy, inkább felszínes, türelmetlen. Viszont kíváncsi és sokoldalú! :)

11563. gera175 (válaszként erre: 11562. - Kyra1978)
2012. jún. 15. 11:38

Most is itt van a kezemben...

Ha elmegyünk sétálni, max. másfél óra azután olyan mint ha untatná.

Mindent mutatok neki, már vizes palackba raktam rizst meg hasonlók, de pár perc.

Aztán kapaszkodik fel, de igazán az sem jó megoldás. Max. megnyugszik. Azután már menne is, de hamar vége mindennek.

11562. kyra1978 (válaszként erre: 11561. - Gera175)
2012. jún. 15. 11:32
Nem lehet, hogy fogacska jön, és attól nyűgösebb? Nekünk is vannak olyan napjaink, amikor semmi sem jó... Esetleg próbáld valami újdonsággal lekötni, új helyekre elvinni. Ha felveszed, akkor megnyugszik?
11561. gera175
2012. jún. 15. 11:27

Csajok, én teljesen tehetetlen vagyok, és el vagyok keseredve....

Nálatok hogyan telnek a napok? Egyszerűen nem tudom Noelt semmivel lekötni. 2 percig elvan, azután unatkozik és bömböl. 1 év alatt nem sírt ennyit, mint az utóbbi 2 hétben. Már félek a nappaloktól.

Egyszerűen nem tudunk egymással mit kezdeni. Szomorú, de ez van!


Valakinek valami tippje?

11560. gera175 (válaszként erre: 11558. - Kisszsuzska83)
2012. jún. 13. 19:58

Ha nem vagyok indiszkrét, elmondanád Tibikének milyen "problémái" vannak? Engem nagyon érdekelnek ezek a gyerek-lélek dolgok.

Én a lovak "gyógyító" erejéről hallottam már, más állatról nem tudok. Miben lenne az állatka segítségetekre?

11559. gera175 (válaszként erre: 11557. - Kisszsuzska83)
2012. jún. 13. 19:56

Július 22-én lesz a keresztelőnk, a húgom lesz a keresztanyuci. Más keresztszülő nem lesz. Nálunk ez csak formaság, de nem gyakoroljuk a vallásunkat.

A templomi esküvőhöz is nagyon ragaszkodtam ettől függetlenül 3 éve.

Szerintem egyáltalán nem késő másfél évesen megtartani...legalábbis arra még nem gondoltam, hogy korhoz lenne kötve.

Akkor nektek duplán csodás lesz, ha nektek is akkor lesz az egyházi esküvőtök.


Köszönjük a szülinapi köszöntőt:)))

2012. jún. 13. 18:21

Lányok tudtok valami jó ötletet arra, milyen háziállatot vegyünk Tibikének? Sajnos nagyon érzékeny gyermek, a viselkedésével problémák vannak. Mármint szociálisan. Állítólag a háziállat sokat javít egy gyermek viselkedésén. Nekünk mindenki azt javasolta, hogy vegyünk neki háziállatot. DE!!! Én nem nagyon szeretnék, mert házba nem akarok állatot, az udvarunk kb. 30 nm.


Kérek ötleteket!

Előre is köszönöm.

11557. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 11555. - Gera175)
2012. jún. 13. 18:18

Mikor tartjátok a keresztelőt? Mén nekünk sem volt, de valahogy nem tudjuk megoldani az idő hiánya miatt. Idén már biztos nem tudjuk megtartni, legközelebb jövő nyáron, de akkor Nórika már másfél éves lesz. Szerinted nem késő?

Én azt tervezem, hogy sátras bulit tartunk majd akkor, minden rokont meghívunk. Szeretnék a gyerekeknek ugrálóvárat. Bográcsoznánk és hidegtál lenne. És akkor apával össze is házasodnánk, mert anno egyházi esküvőnk nem volt. Persze ez csak terv, de jó lenne megvalósítani.


Utólag is boldog születésnapot kívánok!!!

11556. gera175 (válaszként erre: 11553. - 1e76158442)
2012. jún. 13. 15:40
Köszi Timcsi, a hozzászólást. Nagyon gondolkodom rajta. Nekem az orvosom a Mirenát javasolta, és hát nem 2 fillér. De legalább 5 évre le van a gond róla!
11555. gera175 (válaszként erre: 11554. - Kisszsuzska83)
2012. jún. 13. 15:39

Zsuzska, igazán örülök, hogy jól sikerült minden. Gondolom te is paráztál, és lám-lám Nórika meglepett. Akkor már nem lesz vele gond.

Fogalmam sincs hogy különböztetik meg kitől kell félni. Noel is egy durcás mogorva boltos nyanyára, úgy mosolygott,hogy csak lestem. Aki meg kedves, arra húzza száját.


A szülinapot vasárnap tartottuk, szerencsére minden jó volt, pedig sírásra készültem. Nem volt nagy csapat, összesen talán 8-an voltunk.

Én annál inkább kimerültem...stresszeltem egész héten magam, szombaton fél 2-től este 10-ig főztem meg sütöttem. Szóval elég is volt. Még egy nagy hajrá keresztelőkor lesz, de arra már nem főzök, inkább elmegyünk valahová.


Hidd el, a szülinapi zsúron is jól viseli magát Nórika. Tudnak ám meglepetést okozni:))))

11554. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 11552. - Gera175)
2012. jún. 13. 11:23

Szia!


Csütörtök éjszaka indultunk. Mózeskosárban vittük haza Nórikát. Bécsig aludt, nem volt semmi baj. Onnantól már kezdte unni az utat.


Délelőtt 10-re értünk haza. Elég nyűgös volt és sokat sírt. Semmi nem volt jó neki, de képzeld másnaptól teljesen jó volt. Nem félt senkitől, pedig nagyon sokan voltunk. Anyuék, nagyszüleim, tesóm és családja. Mindenki ott volt anyunál és annyira jól bírta. Azt hittem végig ordítja majd a hétvégét, de kellemesen csalódtam. Szinte még élvezte a nyűzsgést. Nem tudom min múlik, hogy kitől fél és kitől nem.


Most hétvégén megyünk születésnapra magyar ismerősökhöz. Még attól félek egy kicsit. Majd megírom, hogy mi volt.


Ti mikor tartjátok a szülinapot?

11553. 1e76158442 (válaszként erre: 11552. - Gera175)
2012. jún. 12. 12:42
már kétszer volt spirálom és most is készülök egy újjabbra,a felrakás lehet fájdalmas is attól függ ki csinálja és hogy te mennyire görcsölsz,ha jó az orvos és te is el tudod engedni magad akkor csak kellemetlen lesz,nekem mondjuk fájt a felrakása én nem tudom elengedni magam ilyen helyen,nem tart soká,ezis orvos kérdése.Utána meg semmit de semmit nem fogsz érezni,nehogy azt gondold,hogy olyan mint a tampon ha rosszul helyezed fel akkor érzed,ezt nem fogod.Én nagyon jó megoldásnak tartom,mert sokáig le van a gondod,nem kell vigyázni,nincs hogy elfelejtettem bevenni,csak élni kell az életet!
11552. gera175
2012. jún. 12. 11:26

Kyra, ha úgy érzed kislány lapul a pociban, akkor az úgy is lesz. Én is éreztem, hogy kukis, bár nem tudom, lehet csak azért mert azt is szerettem volna a lelkem legmélyén. De bejött:)))

Nagy közhely, de igaz: mindegy, csak egészséges legyen.


Zsuzska, jelentkezz majd, hogy teltek az itthoni napok, Nórika hogy viselte?


Én egyre többen agyalok a spirál felrakatásán, de félek tőle. Nem lesz rossz érzésem, hogy valami ott van? No, a felrakásról nem is beszélve...kinek, milyen tapasztalata van? Hogyan csinálják, és meddig tart? Fájdalmas?

11551. kyra1978 (válaszként erre: 11549. - 1e76158442)
2012. jún. 11. 10:50

Köszi szépen, Timcsi! :) Már bent is vagy a naplómban. Én is kíváncsi vagyok, de úgy érzem, ezúttal egy kislány lapul a pocimban. Volt néhány furcsa jel is erre, majd leírom a naplómba. :D Persze ha kisfiú lesz ő is, akkor is tárt karokkal várjuk!

Hát, ahogy így olvaslak, azt hiszem, te sem lennél nagyon elkeseredve, ha véletlenül becsúszna egy negyedik. :P Na de így is gyönyörű család vagytok, mindig nézem a képeket a FB-on! :)

11550. 1e76158442
2012. jún. 11. 10:13

Andurka olvaslak majdnem lett valami,szóval tényleg akarnátok még egyet vagy még magatok sem tudjátok?CSodálatos anya vagy!!!


Vicek sajnálom,hogy még mindig nem sikerült:(((

11549. 1e76158442
2012. jún. 11. 10:12

Húúúú mennyi minden történt itt,rég jártam erre fele!

Kyra!!!!!!!!!!!!Nagyon örülök a hirnek,gratulálok,hát olyan jó volt olvasnia soraidat szinte beleéltem magam újra a terhességbe,még át is futott az agyamon hogy mi lenne ha nekem is jönne még egy hmmmm.De mi már nem akarunk elég a 3 gyermek szép nagy család igy is.De azért szivesen átélném újra meg úrja a terhességet és a szülést is,de csak a végét amikor már kipottyan:)))és meglátom.Nagyon kiváncsi vagyok hogy ő milyen lesz mármint a következő gyermeked,megyek is a naplódba követlek,engedj be:)

11548. kyra1978
2012. jún. 8. 15:50

Csajok, ezt a cikket találtam a kukigondokról, ami picit megnyugtat:

[link]


Lehet, hogy tényleg túllihegik ezt a dolgot, és magától is megoldódik, ha megvárjuk?

11547. gera175 (válaszként erre: 11542. - Vicek)
2012. jún. 7. 12:10

Drága Vicek!

Sajnos átérzem a problémádat, nekünk 2 év kellett a pozitív tesztig. Már nekem is időpontom volt a Forgács-Intézetbe, amikor beköltözött a pocaklakó.

Előtte 6 hónapot jártam a Siklósi Prof.-hoz, ő vizsgált ki rendesen, hogy mi is a probléma. Neki ez a szakterülete.

Én is azt a tájékoztatást kaptam anno, hogy 1 év sikertelenség után, érdemes valamerre elindulni. Én személy szerint nem mentem sima szakrendelésekre,mert tapasztaltam, hogy egy magánrendelés, az csak emberibb. lehet,hogy zsebbenyúlós dolog, de megéri.

Az inszeminációk és a lombikprogram valóban támogatott, de a gyógyszerek ára a havi 60 ezret is elérheti.

Kitartást és sok erőt kívánok neked!

Jelentkezz,hogy tudjuk mi van veletek:)))

11546. kyra1978 (válaszként erre: 11542. - Vicek)
2012. jún. 7. 11:06

Drága Vicek!


Köszönöm szépen! :)


Nagyon jó végre hallani rólad, akár jó hírrel jössz, akár nem! Ha úgy érzed, az a doki lenne a megoldás, akinek a számát megkaptad, akkor ne habozz, keresd fel, amint lehet! De Andurka ötlete is jó, a Kaáliban már nagyon sok párnak segítettek. Lehet, már az előzetes vizsgálatokon kiderül, mi a bibi. Még az is előfordulhat, hogy párodnál van valami gond. Szörnyű olvasni, hogy milyen "orvosok" léteznek, felejtsd is el, hogy valaha dolgod volt vele! Ez a csoda rád is vár, hidd el, csak idő kérdése! Tudom, hogy nagyon nehéz tovább hinni ebben minden egyes mensi után, de ne add fel az álmod!

Sok puszi és ölelés neked!!!

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook