Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 októberi első babát várók! fórum

2009 októberi első babát várók! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2010. jan. 22. 17:02
Úgy örülök, hogy letudtál fagyasztani 6 hónapig tarthatód a fagyóba. Nagyon jó képeket szerkesztettél. nagyon nyáladzik a drága és mindig a szájába töm valamit és nagyon fehér az ínye szerintem valószínű jön a foga. Csabi szeptember 24.-én született nem egészen egy hónap van köztük.
2010. jan. 21. 13:24

Úristen, ez komoly? Elég hamar!! Asszem csak egy hónap van a kicsinyeink között, igaz?

Igen, tegnap dühös voltam rá. Ma viszont egy angyal.

Ma reggelre visszajött a tejem, de úgy hidd el tegnap délutántól semmi nem volt, a dühöm miatt.

Ma meg képzeld el, még félre is tudtam tenni késöbbre a fagyasztóba. ( persze, mert éjjel is felkeltem fejni, ha nem fejtem volna ki nem lenne ennyi...) Most tettem életembe előszőr anyatejet fagyasztóba. Már csak azt kellene kiderítsem, meddig áll el lefagyasztva.

A linket szívesen. Asszem, mi nem fogunk olyat kapni sajnos, pedig jó kis fotóalbumnak néz ki.

Szerkesztgettem képet a picimről, megnézed?:

[link]

1358. Kiscsillag84 (válaszként erre: 1357. - 612c4ee548)
2010. jan. 20. 20:16

Szia

köszönöm a linket.

szegénykének bizti fájt valamije. ne idegeskedj és ne haragudj rá. fontos a tejcid reméljük ez az elektromos megkönnyíti a dolgod.

Csabinak meg valószínű elindult a fogacskája.

1357. 612c4ee548 (válaszként erre: 1356. - Kiscsillag84)
2010. jan. 20. 17:43

ma haragudtam rá, mert bármit csináltam csak sírt.

Na meg rendeltem egy elektromos avent mellszívót, mire ideért lehet, hogy el is apad a tejem a dühtől, mert azt vettem észre, most, hogy a baba nyűgös volt én meg idegeskedtem, alig tzermlődött. Még nem vettem meg a Jana vizet, demost van egy akció, utánanézek, egy fotókönyvet adnak ajándékba állítólag.Ti?

2010. jan. 20. 11:44

Sziasztok

hogy vagytok?

1355. Kiscsillag84 (válaszként erre: 1354. - 612c4ee548)
2010. jan. 18. 14:23
Szia szóval felbontás után 24 óráig el van utána fel kell forralni de utána bár meddig fogyasztható nálatok célszerű mint írtad is hűtőbe tárolni de nálunk pl. egy nap egy liter el megy ezért én nem tartom hűtőbe.
1354. 612c4ee548 (válaszként erre: 1353. - Kiscsillag84)
2010. jan. 17. 21:27

A Jana babavízzel kapcsolatban pedig azt szeretném kérdezni, hogy van-e valami előírás, hogy felbontástól számítva hány napig muszáj elfogyasztani? Mert tudod én kevesebb tápit készítek.És az baj-e ha mondjuk egy hónapig ott áll a hűtőbe? Mert ugyen egy felnőttnek nem számít, de egy 3 hónapos kisbabánál...?

Na ugye mondtam, hogy hasonlítanak egymásra a csöppségeim?

2010. jan. 16. 14:00

Nagyon szép Róza és tényleg van hasonlóság köztük csak annyi hogy meg lehet különböztetni a nemüket Róza igazán lányos Csabi fiús :)

Neki is azok a nagy szemecskéi és ahogy néz a naplódba az utolsó bejegyzésednél az a kép nagyon jól sikerült!

1352. Kiscsillag84 (válaszként erre: 1351. - 612c4ee548)
2010. jan. 16. 13:03

Kész tápival én is szoktam így járni, semmi baja nem lesz de amúgy is ha megmelegíted akkor rögtön látni az állagán hogy jó vagy már nem.

szomszédaid oké hogy így dolgoznak de azért egy kicsit lehetnének tekintettel rátok. bár sajna az empátia nagyon kezd kihalni az emberekből :(((

1351. 612c4ee548 (válaszként erre: 1350. - Kiscsillag84)
2010. jan. 16. 12:48
Az utolsó hozzászólásomban elírtam. Szóval a leglehetetlenebb időben vannak a KONYHÁBAN, ami az én hálószobámba igencsak áthallatszik, de ez van. Lehet, hogy amúgy is elköltözünk.Tegnap nem kellett pótolni, és még ma sem eddig, általában estefelé kell egy kis tápi. Csak még azt nem tudom, ha este meghagyja a tápit ( nem issza meg az egészet ) és hűtőbe teszem reggel odaadhatom-e.Mert a dobozra az van írva, hogy nem ajánlatos.Mostanában elég nyugodt szerencsére.
1350. Kiscsillag84 (válaszként erre: 1349. - 612c4ee548)
2010. jan. 16. 09:48

Szia

Csabi nem iszik teát nem kell neki kiköpi de azt mondta a doktornőnk nem is baj majd ha eszik mást is mint tápi akkor kell majd itatni is hogy meglegyen a megfelelő folyadék mennyiség is :)

víztisztító jó de nagyon sokféle van olcsótól a drágáig.

2010. jan. 16. 07:37
Hát neki is van egy kétéves kisgyereke és három műszakban dolgozik egy kórházba, a férje szintén és a legkülönbözőbb és leglehetetlenebb időben vannak a kórházban. Ez nem is lenne baj, ha nem hallatszana át.Na de mind1.Tegnap itt volt anyós, legalább a csekkeket be tudtam fizetni.A baba nyugodt.Egyenlőre a tápi pótlást forralt vízzel oldottam meg és teát is, mert időnként adok baby mecsek teát. te teáztatod? De a víz vízköves és akkor már jobb a jana, amit ajánlottál. Bár, ha az embernek lenne egy víztisztító berendezése, akkor meglágyítaná a vizet, nem lenne vízköves, ha jó tudom.Mi a véleményed?
2010. jan. 15. 12:09

Szia

humánás víz jó de drága én jana bébi vizet használok avval készítem a tápiját! szegény de mi a fenét csinált éjfélkor az edényekkel?

2010. jan. 15. 07:48
Jó reggelt! Az oltás kiskönyvben van egy humana wasser reklám, amivel könnyen lehet tápszert készíteni. Te mit haszálsz? én eddig vizet forraltam.Ha itt nem lehet nyilt fórumon ilyeneket írni, akkor privibe üzend meg légyszi. Előre is köszi. Remélem jól vagytok. Én nem jól aludtam, mert vékony a fal a szomszéd és köztem és éjjl 12 kor amikor végre elaludtam volna Magdi csörömpölt az edényekkel odaát.
1346. Kiscsillag84 (válaszként erre: 1345. - 612c4ee548)
2010. jan. 13. 19:31

nagyon ügyesek vagytok :))))

mi is a ketteset használjuk még

2010. jan. 13. 18:14

Szia! Na végre hazaérkeztünk.Amikor beadta a doktornő szinte nem is sírt, de itthon nagyon nyűgös tőle. Sajnálom szegényt. Képzeld! megduplázta a születési súlyát!! 3 hónapos és kétszer annyi, mint amennyivel született, sőt!Most 5,8 kg.2780-nal született. Igen szerintem is vágják mia pálya, csak nem tudnak válaszolni. Meg még azt vettem észre, hogy annyira figyel engem és ha én jól vagyok, nyugodt vagyok, akkor ő is.

Nekem is kaja közbe fogdossa az újjamat és gyakran kiköki a cumit, ha gagyarászni támad kedve. Te 2-es etetőcumival eteted még? Én még igen, mert szeret "mósztatni". Lassan eszik, mint az apja.

2010. jan. 13. 10:11
szorítunk az oltás miatt bizti minden rendbe lesz :)
1343. Kiscsillag84 (válaszként erre: 1342. - 612c4ee548)
2010. jan. 13. 10:10

szia

milyen volt a napod?

jaj én is eltudok alélni mikor rám néz és csak mondja múltkor kajcsi közbe megállt kilökte a cumis üveget és elkezdet mosolyogni utána gagyarászni nekem olyan aranyos volt! szerintem értik amit mondunk csak még mi nem értjük mindig mit mondanak :)))))

1342. 612c4ee548 (válaszként erre: 1341. - Kiscsillag84)
2010. jan. 12. 22:53

áhá! Telik az idő!! Na be is állítottuk a nagyobb pelenkázó asztal, nem semmi kis napom volt.

Ezek a picik nagyon tudatosak! Rózi annyira figyel engem minden rezdülésemet érzi, érti. Nem tudom te hogy vagy vele, de megdöbbentő számomra milyen értelmes és intelligens kis lény.Amikor etetem akkor a legjobb köztünk a kommunikáció pedig csaka szemünkkel "beszélgetünk".Itt érzem mennyire igaz, a szem a lélek tükre.Holnap szuri-muri.Jaj.Csabika jó sokáig aludt van hogy az enyém is lenyomja a 12-13 órát, de ritkább.

1341. Kiscsillag84 (válaszként erre: 1339. - 612c4ee548)
2010. jan. 12. 12:31
nekünk időpontot mondtak amúgy a papíron nekünk is a 4 hónaposan kontroll van rá írva de már nem sokára 4 hónaposak vagyunk :)
2010. jan. 12. 12:23

Moki-kopi hol vagy? Borcsi? Jól vagytok?

Gazsika? hogy s mint?

2010. jan. 12. 12:23
Szia! Olvastam a naplóbejegyzésed, csak gratulálni tudok a szép adatokhoz! Remélem az ortopédián is minden a legnagyobb rendben lesz. Minket oda 4 hónaposan rendeltek vissza. Az én picim ma jól van rengeteg kaki volt, aminek igazán örülök, mivel tegnap nem volt csak pipi.Holnap megyünk 3 hónapos oltásra.Ma 3 hónapos.Kinőtte a pelenkázóasztalt most hozattatok másikat, egy nagyobbat.
1338. Kiscsillag84 (válaszként erre: 1337. - 612c4ee548)
2010. jan. 12. 10:05
ne butáskodj én szívesen meghallgatlak!szerintem se lett semmi baja a fejőgépnek főleg utána ki sterilizáltad. nagyon jó hogy csak egyszer kap tápit többi anyatejci nagyon jól csinálod csak így tovább :))) holnapi oltással meg minden rendbe lesz. Csabi remekül van megint mormotát játszót a drága 12 órát aludt, valószínű melegfront jön. délután visszük újra ortopédiára remélem utoljára.
2010. jan. 11. 21:11

Szia! Ma sokat idegeskedtem feleslegesen, ezért a babám is nyugtalan volt. De a nap végén rájöttem, hogy nem volt ma egész nap széklete, lehet, hogy ez volt a baj, amiért nyafogós, sírós volt. Egy hülyeséget elkövettem anyám szerint. A kézi fejőgépemet kivízkőoldóztam. Szerintem nem marta széta műanyagot és anyagában sem látok semmi elváltozást. Többszőr átmostam kétszer sterilizáltam, de anyám paráztat ezerrel, hogy azt már ki is dobhatom. Csak azt nem tudja szegény feje, hogy egy fejőgép -mégha kézi is- nem két fillér.

Most nem merem azt a pici tejet odaadni amit kínkeservesen végülis lefejtem a kivízkőoldózott fejőgéppel lefejtem.Köszi, hogy nyugtatgatsza tápszert illetően, mert mostmár naponta kell pótoljam egy teljes étkezésnyit, azaz 100 vagy annál többet. Ez vegyes érzelmekkel tölt el, lelki konfliktust okoz nálam, mert a szomszéd csaj is azt mondta az anyatej minden cseppje aranyat ér.

De közben a nővérem is azt mondta, hogy a nagyfia tápszeres baba volt, tök egészséges és osztályelső tehetséges és karatebajnok. Szóval magamat sem értem. Amikor nincs elég tejem annyira beparázok, hogy aludni se tudok. Mosta héten szerdán viszem oltásra, pénteken meg jön a védőnéni szép kis hét elé nézek. Már annyit sterilizálok, mosogatok és ki adagokat fejek, ( attól tartva, hogy el ne apadjon a tejem, hogy a kezem már szanaszét ment. Ne hari Kiscsillag, hogy ennyit nyafizok itt, remélem a jövő hetem jobban fog indulni. Remélem Csabika jó van!

1336. Kiscsillag84 (válaszként erre: 1335. - 612c4ee548)
2010. jan. 11. 10:09

sziasztok

hogy vagytok?

ne aggódj nem lesz semmi baja amúgy én is tápszeres baba voltam :)

2010. jan. 10. 10:13
az enyém is elég ellenálló én sem vinném orvoshoz. Nálam jönnek olyan szeretethullámok, hogy más előtt szégyellem és csak ha kettesben vagyok együtt Rózával akkor tudom "rendesen" megszeretgetni.A kezem tönkrement a mosogatástól, most néztem utána meddig kell nekem sterilizálni és azt írják 6 hónapos korig ajánlatos, ha az ember fej, stb. De tápszer után nem kötelező, úgyhogy neked jó. Mellesleg én is naponta egy étkezést tápszerben kap meg.Mindig az a parám, hogy elapad a tejem és megbetegszik, de örülök, hogy írod, hogy Csabika mily2n ellenálló, így ez megnyugtat.Kellemes hétvégét a vasárnapból ami hátra van.
1334. Kiscsillag84 (válaszként erre: 1333. - 612c4ee548)
2010. jan. 9. 11:41

reméljük ebben rám fog hasonlítani egész életemben alig voltam beteg orvos alig látott furi is volt terhességem során többet voltam orvosnál meg laborba mint 25 év alatt :))))))

szeretgetésbe nincs hiba az egész család, rokonság imádja.

2010. jan. 8. 14:58
akkor biztos sokat szeretgeted és azért olyan ellenálló a kis szervezete. Az enyém se látasodott be és remélem a 3 hónapos oltásnál sem fog.
1332. Kiscsillag84 (válaszként erre: 1331. - 612c4ee548)
2010. jan. 8. 14:44
nem lázasodott be se most se a két hónapos oltásnál se. ezt a dilis időt viseli nagyon nehezen.
1331. 612c4ee548 (válaszként erre: 1330. - Kiscsillag84)
2010. jan. 8. 11:49
na ez szép! Mi is megyünk, amikor betölti a 3 hónapot! Több mint valószínű, hogy addigra megduplázza a születési súlyát az én picim.2780-al született, most kb.5500. Ügyes Csabika, hogy nem sírt, remélem Rózsika sem fog sokat nyavalyogni. Írd meg, hogy Csabika belázasodott e az oltástól másnapra.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook