Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 októberi első babát várók! fórum

2009 októberi első babát várók! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2010. febr. 23. 20:36

Sziasztok! Ma képzeljétek vettem hipp őszibarackos tejalapú ételkiegészítőt 4 hónapos kortól. Hát mit mondjak, nem jött be neki. Úgy láttam nem szereti. Miután ma reggel úgy indult a napom, hogy 200 ml anyatejet a csapba öntöttem, mert xanaxal aludtam.

De elmentem a pszchodokimhoz( nekem olyan is van:-) és azt mondta nem kellett volna. Ő azt javasolta mindennaposan ne szedjek kedélyjavítót és anyaejjel tápláljam amíg csak tehetem. ( hát ennek ellenére kipróbáltam a hozzátáplálást... )

Na most az van, hogy felírt 2 féle homeós bogyeszt.Vera! A More Milk Plussz tényleg jó anyatej növelésre. Igazából azonban az lenne neked a legjobb, ha jól ennél, -mégha nincs étvágyad akkor is egyél- és aludj, ha tudsz. Ettől lesz tej, az tuti. Na én most szedem ezt a more milk plusszt a tesóm vette nekem és tényleg megnövelte a tej mennyiségét, csakhát a "termést" kidobtam, mert féltem, hogy a xanax tönkrevágja a gidim idegrendszerét. De a pszichodokim ilyet szól, ha egy héten egyszer muszály, az még belefér. Svéd tanulmányok bizonyítják, hogy pl.a citopram nevű gyógyszeres szoptatós anyukák gyermekei intelligensebbek. Na ez új infó volt, mert eddig azt hittem, hogy aki szoptat nem szedhet semmi antipszichotikumot. Bocs, ha ilyen témával traktáltalak, ami benneteket nem érint ne is éríntsen soha benneteket ilyesmi. Igazából a dokim szerint nem kell nekem gyógyszer, nem vagyok gáz így sem, hogy keveset alszom, csak mennyek sétálni a babucival és mozogjak.

Vera,a párodnak jobbulást kívánok. Csilla, örülök, hogy Csabika jól van, mi újság?

Ja még egy hír: Felírattam rota vírus recepetet, jövő hónapban valószínű beoltatom, most még nem lehet, mert múlt hét szerdán kapta az utolsót!

De vannak barátaim, akik minden alternatív oltásról lebeszélnek, hát még alszom rá egyet kettőt. Bocs, ha szófosásom volt...

1449. azure_ (válaszként erre: 1447. - 612c4ee548)
2010. febr. 23. 17:41
Ja egyébként azt a sedatif pc-t ajánlották a nyugtalan éjszakákra nekünk is, mint homeos szert. Utánaolvastam de úgy döntöttem maradok a cumi löködős, óránként kelős verziónál. Még bírom, bár zombi vagyok.
1448. azure_
2010. febr. 23. 17:40

Sziasztok lányok!

Stresszoldó? Hát nem is tudom... Semmi közöm hozzá de ha már itt leírtad: szerintem ne szedd. Rám is rámférne tuti, mert megint tiszta zizi vagyok. Jön a szezon, sok a stressz, megy Gábor vastagbéltükrözésre, anyám kiidegel, tesóm sem piskóta de inkább nem nyugtatom magam. Illetve levendula fürdő. :) Vagy egy nagy séta, telefon kikapcs. Vagy egy jó dumcsi!!!! :) Nekem az mindig segít. Én tipikus társaslény vagyok és a bajaimat is muszáj kibeszélni magamból. Csak legyen ki meghallgatja. :)


EGyébként minden átmegy a tejbe. Én most a kávéval vagyok úgy, hogy inkább koffeinmentest iszom. Tudom azt sem kéne de imádok kávézni. Habár napok óta alig van tejem. :( Ma reggel Martinkám tápszert kapott mert nem jött a tejci :((.


Csilla örülök, hogy Csabika meggyógyult. Olvastam, hogy megtalála a lábát! :) Martinka is eszi folyamatosan. Most már a harisnyája is állandóan tiszta nyál. :)

1447. 612c4ee548 (válaszként erre: 1446. - Kiscsillag84)
2010. febr. 21. 18:14

Szia Csilla és Vera! Köszi jól vagyunk, leszámítva azt, hogy én ismét elkezdtem szedni a sedatif pc-t és a nevervpflege természetes nyugtatókat. Igazából nincs szoptatás ellenjavallat, ám a gidin mégis látom, hogy nem úgy tartja a fejét és nem olyan nyugodt.

Nem mintha bármi stressztényező lenne az életembe, csak azért szedem, mert úgy érzem szükségem van rá.És mivel a tejembe kerül... hát nem is tudom.

2010. febr. 20. 09:44

Hogy vagytok csajszik?

Csabi már nem náthás. Én annál inkább de fő a gyermek nem beteg :)

1445. azure_
2010. febr. 18. 14:17

Sziasztok!

Jujj! Ilyen régen nem voltam?! :) Szuper volt a pesti út, habár Martinka nem sokat aludt és néha ki kellett kapnom a hordozóból. Csak reméltem, hogy rendőr nem lát éppen... De összességében nagyon aranyos volt. Két napja egy kis tünemény. Semmi hiszti és még alszik is. Habár ma még nem aludt de talán hamarosan elnyomja a buzgalom. Naplókat sem néztem napok óta. Majd bekukkolok mindnyájotokhoz. :)

1444. 612c4ee548 (válaszként erre: 1442. - Kiscsillag84)
2010. febr. 18. 12:16
örülök neki.:-)
1443. 612c4ee548 (válaszként erre: 1433. - Azure_)
2010. febr. 18. 12:16

Mizus Vera? hogy bírta Marinka az utat?

Én a mai nap szörnyen fáradt vagyok, éjjel sok buta gondolat kavargott a fejemben és nem tudtam aludni.

1442. Kiscsillag84 (válaszként erre: 1441. - 612c4ee548)
2010. febr. 17. 18:52
aranyos vagy, számítottunk rá hogy van esélye de szerettük volna ha neki nem lenne de ez van ezt dobta a gép nekünk. Náthája javult reméljük nem fog rosszabb lenni szerencse eddig nem lázasodott be már nem is szörcsög annyira egyszer kétszer köhécsel csak, kedve jó.
1441. 612c4ee548 (válaszként erre: 1439. - Kiscsillag84)
2010. febr. 17. 18:00
Olvastam a naplódat, most látom mi újság, ne legyél szomorú.
2010. febr. 17. 17:29

Sziasztok Lányok! Na ma végre megvolt a kötelező oltás utolsó adagja! Jól viselte és most is jól elvan, apámék ma este jönnek meglátogatni minket. Szép kis családi életet élünk, a párom él hala gyerekért.Ma még fodrászig is eljutottam én most hála lelkiekben nagyon jól vagyok.A nátha viszont engem sem került el, 2 hétig hangom se volt. Remélem Csabikának enyhébb lefolyású lesz és nem fog belázasodni! Szurkolok, hogy hamar kiheverje.Csilla, te pedig ne aggódj érte, gondolom a Csabika náthája is hozzájárult ahhoz, hogy lelkiekben nem vagy toppon.

Apropo kaki: A dokinéni az mondta az anyatejes babáknál 2-3 nap kaki nélkül még elmegy, akkor tegyek fel glicerin kúpot, ha 4, napja kaki nélkül van.Úgyhogy így is minden ok. Jövő héten jön a védőnéni és végre meg tudok vele beszélni egy-két dolgot.

1439. Kiscsillag84 (válaszként erre: 1438. - 612c4ee548)
2010. febr. 17. 10:53

Szia Helga

Csabi egy kicsit náthás, én egy kicsit lelkileg padlón. Ha jól tudom Verácska használt Martinkánál ilyen szél csövet (ha nem jól emlékszem bocsi Vera) én nem ismerem. hőmérő próbáltad lehet az segítene?

2010. febr. 17. 08:49
császtok csajok! Szerdán nem tudtunk eljutni oltásra, majd ma. Amiért írok: Mindenkinek jó egészséget, mi is jól vagyunk köszönjük, de valahogy kaki a napokban megint elmaradt. Tudja valaki, hogy mi az a a szélhajtó, amit a popsijába kell bedugni? Az jó lenne nekünk használni? meghoza a székletet?
1437. Kiscsillag84 (válaszként erre: 1434. - 612c4ee548)
2010. febr. 15. 15:05
szerintem nem romolhat meg
1436. Kiscsillag84 (válaszként erre: 1432. - 612c4ee548)
2010. febr. 15. 15:02
ortopédián minket vissza rendelt a doki egy majd két hónap múlva ugyhogy mi is voltunk 4 hónaposan, összesen 3x voltunk. csak félre érthettelek mert nekem úgy jött át, hogy most mentek elsőre :)
1435. Kiscsillag84 (válaszként erre: 1431. - Azure_)
2010. febr. 15. 14:58

sziasztok

mi nem vittük se koponya se hasi ultrahangra, nekünk a doktornő se a védőnő nem mondott ilyet.

2010. febr. 15. 14:54
sziasztok! Készülünk az utolsó kötelező oltásra és tűnődtem, hogy írassak-e fel tápi. Erre megnézem a tápi oldalán írt szöveget: A tasak tartalmát 3 héten belül lehet csak felhasználni. Utána megromlik? mert nekem már másfél hónapja fel van bontva és még mindig van. vagy még jó?
1433. azure_
2010. febr. 15. 09:45

Sziasztok!

Helga nem csodálom, hogy aludt gidácskád :) a vonatos úton. Mi ma lehet pestre megyünk. Kicsit hosszú túra lesz. Kíváncsi vagyok hogyan fogja bírni. Most éppen aludni próbál de nem sok sikerrel.

Az a rohadt cumi... állandóan kiveszi a szájából aztán küzd vele, hogy visszategye. Hihetetlen.

2010. febr. 15. 09:00

Jó reggelt!

Én is voltam 6 hetes csípőszűrésen, és ott megcsinálták a hasi uh-t is neki meg biztos a koponyáját is megnézték, arra speckó nem emlékszem.De nekem ott mondta a dokinő, hogy 4 hónaposan vigyem vissza egy ellenőrzésre. Csak azt nem tudtam, hogy ez mindenkinél előírás-e, vagy csak nálunk kell. De ezek szerint csak nálunk.

A hétvégén vasárnap vidékre vonatoztunk a babával, végig nem aludt semmit a sok ingerhatástól. Puszi Martikának, Csabikának, és nektek! Megyek szórakoztatni a gidámat. Le sem vakarhatom rólam.

1431. azure_ (válaszként erre: 1430. - Kiscsillag84)
2010. febr. 14. 19:18
Kötelező vizsgálat. Koponya és hasi ultrahang. Lehet már voltatok is csak minden normális. Nekünk négy naposan fertőzés után csinálták meg és ott mondták, hogy tágulata van. Figyeljünk rá mert mozgásszervi rendellenességei lehetnek. MÁr kis korban jól észrevehető állítólag náluk. Én eddig nem vettem észre semmit de egy másik fórumon most ajánlottak egy neurológust akihez szerintem elvisszük.
2010. febr. 14. 17:12

Sziasztok

Nálunk az ortopédia 1 hónapos korában meg volt én úgy tudtam az 6 hetes koráig kell megcsinálni.

Csabi se forog tegnap oldalra fordult és vissza meg oldalról hátra de ez csak egyszer kétszer.

agykamra tágulat vizsgálatról még nem halottam Vera az kötelező vagy az orvos válogatja?

1429. azure_
2010. febr. 13. 17:40

Sziasztok!


Helga, nálunk is ugyanez a szitu. Martinka úgy lóg rajtam, hogy az már durva. :) MIndenki mással jól elvan de egyből hisztizik ha engem meglát. :) MOst kivételesen éppen elvan a hintájában. :D

Ortopédián mi három hónapos korban voltunk és két hónappal előbb kellett beutalót kérni. Ezt is úgy tudtam meg, hogy rákérdeztem a védőnőtől mert magától nem szólt. Akkor neked is ilyen "lelkiismeretes" védőnénid van?!

Én most fogok rákérdezni az agykamara tágulatra is, hogy mikor kell kontrollra menni. Szarják le nagy ívben én meg aggódok és figyelem a gyereket mozog e rendesen. Mivel még nem fordul át félek nehogy baja legyen de egyenlőre azt mondják nem baj ha nem forog. Viszont sem a védőnő sem a doki nem forszírozza a tágulatot. Na majd én!!! :)

2010. febr. 13. 12:01
Sziasztok Lányok! Remélem mindenki jól van. Nálunk megszűnt a rendszertelen kaki, de nem szeretném elkiabálni. Mindenesetre most rendben van. Nagyon anyás, jóformán állandóan a kezemben van. Igencsak elkapattuk. Most hétvégén az apjával van én meg takaríthatok ezerrel, amit hét közben a baba mellett nem tudtam elvégezni. A jövő héten megyünk egészséges rendelésre a kötelező oltásért. És még nem tudom, hogy kelle e az ortopédiára beutalót kérni, de úgy tudom oda is 4 hónaposan kell vinni. Ti már voltatok?
1427. Kiscsillag84 (válaszként erre: 1426. - 612c4ee548)
2010. febr. 12. 23:03

Szio Helga

Nagyon szépen köszönöm, én elfogult vagyok de számomra szív döglesztő és amikor dumál olyan mimikával hogy csak nézek rá és elalélok :) ja és nagy zsivány mert ma kilökte a kezemből a teáját be raktam a hordozóba közbe kicsit morcosan mondom a magamét neki és ahogy megfordítottam azt látom gyerkőcöm fülig érő szájjal vigyorog mondom neki anya most haragszik erre még jobban vigyorog haragudni nem tudsz rá.

jó hétvégét nektek

2010. febr. 11. 08:59

Köszi Csilla, puszi Neked ari vagy, arról nem is beszélve, hogy milyen gyönyörű kiskrapek Csabika! Megint megnézem, aztán pedig ha lesz időm akkor én is megprószintom a Girirózás képeimet feltenni.

Girinek sok beceneve van: Girirádzs, Gida, Gidi, Tiharózsi, Girigóvardan, és girirádzs Natarázs. Ezek csak úgy jönnek nálam, amolyan üdvkurjongások, örömmegnyilvánulások részemről, amikor megszeretgetem.

Kaki is van mostanában, a ilág így kerek. :-)

Nálatok mizus? Majd nézegetem a naplódat is, ott szoktam olvasni autószerelő egyebek...

2010. febr. 10. 19:17
most látom Customize your Design különböző fülek vannak és ott mindenféle van. próbálgasd nagyon jó
1424. Kiscsillag84 (válaszként erre: 1422. - 612c4ee548)
2010. febr. 10. 19:12

Szia Helga köszönöm nem bonyolult készíteni először azt hittem én is de rájöttem nem

itt a link

[link]

sárga kockába feltöltöd a képeket,Preset Designs a keretet tudod változtatni, Customize your Design a képek hogy változzanak. jó mert próbálgathatód és ami tetszik annak a linkjét kimásolod.

Addig jó míg anyatejcit kap :)

1423. 612c4ee548 (válaszként erre: 1421. - Azure_)
2010. febr. 10. 15:13

Szia Vera! Jobbulást kívánok nektek! Anyóssal nem sok a baj akkor, ha nem érintkezek vele. De tegnap olyan jól sikerült a gyors "lelépés", hogy egy ideig remélem mosolyszünetet tart. Ez nekem kedvező.:-)

Egy jókora herpesz nőtt a bal alsó ajkam szélére a megfázás miatt, de kilábalóban vagyok, A babám nem kapta meg. A tiednek jobbulást, majd írj!

1422. 612c4ee548 (válaszként erre: 1420. - Kiscsillag84)
2010. febr. 10. 15:10

úú, néztem a Naplódat, tök jó az a fényképsorozat, tuti, nem tudnám űberelni, esetleg ha megmondod hogy kell, akkor egy ugyanolyat készítek...

Elég gyors vagyok, mert nem vagyok mazochista és ha valahol nem érzem jól magam, akkor hamar megyek. És újra itthon vagyunk, itta nyugis és megszokott kis helyen. Szeretek itt lenni, bár jobb lenne egy tágasabb.Ma elmenetem shoppingolni az Arénába egy csomó kiárusítás volt.Még mindig csak anyatejet kap a girirádsz.

1421. azure_
2010. febr. 9. 21:11

Sziasztok!

Mi most lázasak vagyunk. Csilla már olvasta a naplómban. :) Az előbb néztem meg, hogy még lázas e de meleg a kis teste és ugyanabban a pózban alszik. Úgy sajnálom szegénykémet. Múltkor is kiütötte ez az oltás. Ráadásul úgy ébredt ebéd utáni alváskor, hogy álmában zokogott én meg felvettem mert azt hittem fent van. Olyan kis törékeny volt. Biztosan az oltással álmodott a drágám.

Helga jobbulást neked és persze kitartást a mindennapokhoz.

Nálunk anyóssal nincs nagy gond. Nem jön, nem hív, nem érdeklődik. Így gond sincs vele. :D Ez van....

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook