Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 októberi babavárók fórum

2009 októberi babavárók (beszélgetős fórum)


91. Ildi87
2009. febr. 13. 18:15
Már én is akarok dokihoz menni!!!!!! Már úgy izgulok! És még ötöt kell aludni! :( Úgy szeretném már látni, hallani a szívét!
90. Ildi87 (válaszként erre: 84. - Zandyka)
2009. febr. 13. 18:10

szia! üdv köztünk!

Örülj neki, hogy véletlenül jött a baba! Mázlista vagy! Így el sem tudod képzelni mennyi srtessztől kímélted meg magatokat! A várakozás, számolgatás, reménykedés, negatív tesztek, egy újabb hónap, egy újabb kudarc.....! Szörnyű volt! Pedig én nem panaszkodhatok, mert augusztusban hagytam abba a gyógyszert, 4 hónap volt amíg tejelsen kitusztult és normális lett az ovum, decemberben még nem jött össze, de januárban terhes lettem, és még így is megviselt a dolog! :)


Amúgy köszönöm kérdésed, én megvagyok, még mindig étvégytalanul, épp egy kis banánturmixot nyomatok magamba, amit meg lehet inni azzal nagy bajom nincs, inkább csak az evéssel!

Már fogytam másfél kilót, de nem aggódok, majd elkezdek hízni! :)


És te, Mizu?

89. Ildi87 (válaszként erre: 83. - Pitypang)
2009. febr. 13. 17:58

Te annyival előrébb vagy, hogy már szültél! Én csak kapálózok jobbra balra hogy mikor mit tegyek, ráadásul mindneki mást mond! Kinek higgyek? :) Rmélem itt majd csak jó tanácsokkal látjuk el egymást!


Ha van lehetőséged, szerintem mindenképp próbálj meg egy új dokit, semmit nem veszíthetsz. Vagy próbálj meg ott a rendelőben kérdezősködni ha több doki van, hogy mi a tapasztalat, kit ajánlanak! Aztán dönts legjobb belátásod szerint! :)


Én mondjuk mindenképp szeretnék szülésznőt is fogadni, ő állítólag többet segít mint a doki!

Szerintetek?


Már alig várom hogy jöjjön a gyümi szezon. Ma is ránéztem az eperre meg a szőlőre, de majdem olyan

volt a műanyag, nem mertem venni belőle, tuti valami génmanipulált sz.r volt, még tán többet árt mint használ! :)

88. Zandyka (válaszként erre: 86. - Monts)
2009. febr. 13. 13:57

Szia Monts!

De jó neked:-)

Én még nem voltam, mert anno a kisfiammal is ott toporzékoltam a Nőgyógyászaton 4 hetesen, és mondták, hogy ugyan menjek már haza még 2 hétre...

Meg anyósom még nem tudja...nálunk elég jól betett ez a válság, úgyhogy tiszta ideg, nem lehet vele beszélni:-(

87. Zandyka (válaszként erre: 85. - Pitypang)
2009. febr. 13. 13:54

Jólvan, Pitypang, akkor majd boldogítjuk egymást meg a többieket:-D

Vajon mikor lesz itt nagyobb népsűrűség?

Vagy az elején még mindenki fél? (én is kicsit)

86. Monts
2009. febr. 13. 13:32

Hellóka,

én ma voltam dokinál másodszor, 6 hetes vagyok, és 11 mmes a petezsák, hétfő óta kétszeresére nőtt :) Most nagyon örülök :D A dokim ma is egy tüüüüündér volt :)

85. Pitypang (válaszként erre: 84. - Zandyka)
2009. febr. 13. 10:39
Szia! Van tagfelvétel. :) Majdnem egyidősek vagyunk, én okt. 19-re leszek kiírva. :)
2009. febr. 12. 23:45

Sziasztok Lányok!:-)

Szeretnék csatlakozni, van tagfelvétel?:-D

Az én sztorim elég durva:-D Nem tervezett babánk lesz, de gondolatban már gyúrtunk rá, sokszor jártam itt Hoxán is, múlt hét szerda éjjel beregisztráltam, csütörtök reggel (28 naposan) csináltam a tesztemet ami + lett:-D

Tehát én ma vagyok 5 hetes, és okt. 15-re leszek kiírva.

Hogy vagytok?

83. Pitypang (válaszként erre: 82. - Ildi87)
2009. febr. 12. 23:08

A kisfiammal szerencsém volt, mert nyáron voltam a terhesség elején, sok finom gyümölcs volt. Nem kívántam semmit, csak gyümölcsöt, főzelékeket, ami mondjuk nem is rossz ugye. Faltam a nektarint, belőlem élt talán a zöldséges. :D


Nekem is mondott ilyeneket, hogy lehet méhen kívüli terhesség, meg hogy fel is szívódhat akár... Mondjuk fogalmam sincs,miért mondta, hiszen nem GOND van, hanem KORÁN mentem. Ennyi. Nekem ez nem volt szimpatikus, hogy nem érzem túl bababarátnak, nem túl bíztató, na... Miután megvizsgált, feltett egy ilyen kérdést, hogy és meg szeretném tartani vagy el akarom vetetni? Csak lestem... Hát mit ne mondjak, meg is sértődtem a kérdésen. Minek néz engem? És ezt orvos kérdezi, aki életek világra segítésére esküdött fel? Ettől függetlenül nem volt mégsem egy bunkó, csak valahogy a szívembe nem lopta magát. Elég érdekes helyzet a szülés, kiszolgáltatott vagy, segítség kell egy szakembertől, és mindenek előtt a gyereked élete forog kockán. Nem mindegy, kinek a kezében vagy.

:))) Mintha magamat győzködném, nem? :)

82. Ildi87 (válaszként erre: 76. - Pitypang)
2009. febr. 12. 20:58

Ezt a doki dolgot nagyon gondold meg! Én majdnem kórházba kötöttem ki az első választott dokim miatt! Nem látta uh-n a terhességet és ebből kikövetkeztette h valószínűleg méhen kívüli terhes vagyok, életveszélyes állapotban, és ha 3 nap múlva nem változik semmi be kell feküdnöm megfigyelére. Egy pillanat alatt boldog kismamából az idegösszeroppanás szélére kerültem, sírógörcs meg minden, még jó hogy a bébinek nem lett baja..! Az volt a szerencse hogy a családom rábeszélt menjek vissza a régi dokimhoz a klinikára aki érdekes módon még aznap délután megtalálta a terhességet, a képet kézhez is kaptam, igaz még csak egy pötty volt de ott volt és ő volt az, és megnyugtatott hogy minden rendben! Úgyhogy nekem nagy kaland volt a doki választás! De végül jól sült el! :)


Igazából egy pár perces reggeli émelygésem van, de ezzel még kibékülök, remélem a többit megúszom! Viszont a tanácsodat megfogadom.

Most pont abban az időszakban vagyok, hogy egy falat sem megy le a torkomon, gyümölcsöt próbálok magamba paszírozni hogy legalább egy kis vitamínhoz jussak.

2009. febr. 12. 18:54

A terheskalkulátor szerint 4 hetes és 3 napos a Baba. Eddig egy pozitív tesztem van, egy elmaradt menstruációm (nekem napra pontos szokott lenni), voltam orvosnál, de még nem látszik semmi konkrét, csak a fellazult méhnyálkahártya és hogy felpuhult a méh.


Hajrá a vonalzóval, képpel! Eleinte senkinek sem volt, aztán már "követelmény" lett a kisfiamnál is itt hoxán. Vele kezdtem az itteni pályafutásomat egy másik fórumon. :)

80. Nikitaa (válaszként erre: 79. - Pitypang)
2009. febr. 12. 18:43

:-) ok a képet felrakom a hétvégén, babavonalzót meg megcsinálom az este :-)

Te hányadik héten jársz?

79. Pitypang (válaszként erre: 78. - Nikitaa)
2009. febr. 12. 18:25
Gratulálok! Kérünk képet és babavonalzót. :)
2009. febr. 12. 18:14

Sziasztok!


Ma meg volt az első vizsgálatunk és az első ultrahangos képünk. Minden rendben van 5mm a kis drágánk és rettentő boldogok vagyunk.És persze mindenkinek gratula aki a napokban csatlakozott közénk :-)

77. Pitypang (válaszként erre: 52. - Ildi87)
2009. febr. 12. 17:19

:) Most olvasom, hogy "hiányolod" a rosszullétet. :))) Az elején nincs semmi, csak a filmekben esetleg. Úgy a 6. hét után kezdődik és a 12. héttel be kell elvileg fejeződnie a hányingernek, rosszullétnek. Van, aki megússza, van, aki nem.

A kisfiammal én megkaptam rendesen, pedig az elején örültem, hogy kutya bajom. :) Igaz, mondtak egy jó trükköt, ami be is vált. Este még elalvás előtt oda kell készíteni egy pohár gyümölcslevet és pár sima háztartási kekszet, reggel pedig még mielőtt felkelnél, csak úgy "félkönyökről" meg kell inni/enni. Ez nekem segített, semmi más trükk, amit javasoltak.

76. Pitypang (válaszként erre: 75. - Ildi87)
2009. febr. 12. 17:10

Látom, gyűlik a csapat. :)

Hát igen, nem az első baba, mégis ilyen kis naivan dokihoz rohantam fejvesztve. :D Mondjuk annyi, hogy új helyen lakunk, nem ismerek itt senkit, a régi nőgyógyászomnál így nem tudok szülni, mert messze van kicsit. Legalább megnéztem egy dokit. Igaz, fogalmam sincs, mi legyen, mert nem 100% az érzésem vele kapcsolatban.

75. Ildi87
2009. febr. 12. 16:14

Sziasztok lányok!

Ez olyan vicces, hogy mindenki egyből rohan a dokihoz, még te is Pitypang hisz te már tudod ez mivel jár! :))

Én is így tettem, nekem a két hétből már több mint egy letelt, szerdán kell mennem uh-ra!


És amúgy hogy vagytok?


Ja és persze gratula mindenkinek!

2009. febr. 12. 16:00

Sziasztok!

Detti,sajnálom!

Szeretnék csatlakozni hozzátok,ha minden jól megy október 12-én lesz a nagy napunk.Az első babám lesz.A petezsák 3 mm-es.

Kívánok mindenkinek problémamentes,boldog babavárást!

73. Monts (válaszként erre: 72. - Pitypang)
2009. febr. 12. 15:49
Köszi szépen, én is gratulálok!! :) ANagyon vigyázz Magatokra!
72. Pitypang (válaszként erre: 71. - Monts)
2009. febr. 12. 13:46

Gratulálok a babához! :)

Nekem is ez volt, csak én még majdnem két hét múlva megyek újra.

71. Monts
2009. febr. 12. 11:15

Sziasztok,

szeretnék csatlakozni,ha a Jóisten is úgy akarja, október 8án fog megszületni a babám. Őszintén sajnálom én is Detti :((

Egyenlőre én is aggódva várom, hogy mi lesz. Hétfőn voltam dokinál, de az én bébim olyan picur még, hogy nem is látszódott, holnap megyek újabb UHra.

2009. febr. 12. 00:24

Sziasztok!


Sajnálom, hogy Dettinek, a fórumnyitónak elment a babája...

Kicsit furán is érzem magam a híremmel, miszerint szeretnék csatlakozni a 2009. októberére babát várókhoz.

Eddig van egy pozitív tesztem, meg egy elkapkodott orvoslátogatásom, 2 hét múlva kell mennem újra. A várható születési dátum október 19. Meglátjuk. :)

Ja, második baba, már van egy kisfiam, aki 28-án lesz 2 éves.

69. Nikitaa (válaszként erre: 61. - Detti05)
2009. febr. 11. 12:53

Szio!


Nagyon sajnálom, nem találok szavakat. Légy jó sok puszi és vigyázz magadra.

68. dolcissima (válaszként erre: 67. - Ildi87)
2009. febr. 11. 10:26
Köszönöm az üdvözlést és a biztatást!
67. Ildi87 (válaszként erre: 62. - Dolcissima)
2009. febr. 10. 18:51
Szia! Üdv köztünk! Biztos sikerül, jól tetted hogy írtál!
66. Ildi87 (válaszként erre: 61. - Detti05)
2009. febr. 10. 18:48
Szia! Ez szörnyű, borzasztó! Nagyon sajnálom, tiszta szívből! De fel a fejjel, hisz van két egészséges gyerkőcöd, és még annyi lehet amennyit csak akarsz! Pihend ki magad, aztán újult erővel nekiláthattok újra! Sok puszi Neked!!!!
65. mreich
2009. febr. 9. 20:13

Ó, Detti, nagyon sajnálom! Pedig nagyon szorítottam Neked. De talán még jobb így, a legelején...


Most is csak ezt tudom üzenni: fel a fejjel, kitartás!

2009. febr. 9. 16:52

Őszintén sajnálom, a nagy örömömben észre sem vettem mit írtál. Bocsánat.

Tudom milyen érzés. Pontosan ettől félek.....

63. f53c22bae8 (válaszként erre: 61. - Detti05)
2009. febr. 9. 16:38
jézusom!!!!Detti sírok!!!!!!tiszta szívből nagyon-nagyon sajnálom!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. febr. 9. 16:36

Sziasztok!


Babám lesz végre, és remélem most tényleg, ha a JóIsten is úgy akarja, most sikerülni fog!!!! Lombikkal segített baba, de meg van már, 5 hetes. Okt. 6.-a a kitűzőtt dátum! 12 hétig itthon leszek, nincs stressz, nincs meló, semmi, csak Ő meg Mi! Nagyon remélem, hogy végig itt maradhatok, minden rendben lesz! 2 hét múlva megyek UH-ra újra. Gondolkodtam legyek-e bátor, írjak -e erre a fórumra, de az leszek! Pozítivan!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook