Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 novemberi babák fórum

2009 novemberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
36312. MFPI
2011. aug. 2. 09:21
Nagy a csend csajok,remélem azért mindenki jól van!!!!
36311. Jucka1984 (válaszként erre: 36310. - MFPI)
2011. júl. 30. 20:52

köszönöm szépen Ildi :)

2 Judit nap van egy évben, elvileg a decemberi lenne az igazi, de mi azért tartjuk mindig júliusban a családdal, mert ma van anyum szülinapja is :)

36310. MFPI
2011. júl. 30. 18:25
Amennyiben nem tévedek akkor Jucka neked ma Névnapod van:) Boldog Névnapot!!!
36309. @IviBaba@
2011. júl. 28. 17:49

Aztán végig nézem majd a képeket is, remélem raktatok fel mostanság :)

Majd én is pótolom a napokban :)


Nálunk semmi mese, most kezdem micimackót többször betenni...

A 77-es és az eredeti verziókat szeretem. Ami új 3D-s az tiszta nyomi...az új mostani meséket meg nem is akarom később sem, mind olyan béna....


Jó kisfiú amúgy, hallgat rám sokszor :) Igaz az új szava mindenre hogy NEM :) de ha valamit szépen kérek és tartom a kezem, oda adja hiszti nélkül. Már ha motorozunk és látja hogy jön kocsi magától oldalra húzódik és megáll :) úgy örültem neki :) persze mellette kell futni,mert nagyon nyomul :) Ez az időjárás...kikészít,itthon ülünk.


Tegnap óta ölelgeti az egyik plüss kutyust, elnevezte Bütyi-nek :D vagyis kérdeztem,hogy hívják és valami ilyesmit hadovált...így bütyike vele aludt a déli alvásnál :)

Annyira okos, és ha foglalkozok vele semmi rosszaságot sem csinál :) Ugrálni kezdett pároslábbal és mindent mászókának használ :)


Biztos ti is látjátok és örültök,hogy fejlődnek :) néha ámulok és csak nézem :D Kis szerelmem :D

Most szeretnénk kistesót is, már több mint egy hója nem védekezünk, meglátjuk....


Puszika mindenkinek

36308. @IviBaba@
2011. júl. 28. 17:41

Sziasztok


Jó rég nem jártam erre...

Ruben nagyon édes, egyre több szót utánoz :) repülő a kedvence :) voltunk is valamelyik nap kint a dunakeszi reptéren :)

Amúgy megvagyunk, nemsokára 21hós és már nagyon közel vagyunk a novemberhez...amikor is minden topikbaba 2ÉVES!!!! lesz :)

Olvasok egy kicsit vissza.

Mindenkinek puszika és remélem jól van mindenki!!


JA hallottam, valaki érdeklődött a blogom iránt...hát azt sem írom....valahogy elfeledkeztem róla :)

36307. 376ca6d064
2011. júl. 28. 15:51
Levi élnézegeti a meséket,de nálunk most a sláger a Discoveri egyik reklámja a piros ruhás nő.Levegőt sem vesz ha meglátja és énekli,hogy bang,bang...
36306. MFPI (válaszként erre: 36305. - Ditti28)
2011. júl. 28. 15:16
Dettó kisvakond mánia van:) Bagya tádának hívja:)
36305. ditti28
2011. júl. 28. 15:02
Kisvakond nálunk is nagy sláger,mindkét gyerek szereti,szombat reggel szokott menni a kölyökklubban is,de DVDn is van jópár rész.
36304. MFPI
2011. júl. 28. 13:29

Esik az eső.......délelőtt itt voltak Nóriék délután nem tudom mi lesz.Ha nem esik megyünk apa elé,ha mégis akkor lakásfogság.....

Remélem mindenki jól van!!!

36303. Jucka1984 (válaszként erre: 36302. - Malkata)
2011. júl. 27. 17:13
mi a régieket nézzük, 1974-eseket, azokban még nincs ilyen :) nem szereti a 95-ös részeket, meg amiket dvd-n árulnak, nekem sógorom töltötte le vhonnan, ezek igazi retro részek, 74-ben még csak egy pajzán gondolat sem voltam én sem, nemhogy Milu :DDD
36302. malkata
2011. júl. 27. 16:30

Nálunk apával van napi egy mesenézés, lehet választani Pettson és Findus, Shaun the sheep vagy Timmy time:) Kisvakondtól a nyusziszüléses rész óta tartózkodunk, az olyan fura volt:))


Irigységgel nem tudom mit csináljak, most mamától is irigylia dolgait. Igaz mostanában kezdi el mondani, apáé, mamáé, anyáé, Rozié... lehet most tisztázza a birtokviszonyokat:)

36301. Jucka1984
2011. júl. 26. 21:28
Milu ha itthon vagyunk, Kisvakondot néz. Semmilyen más mese nem érdekli, az megy éjjel-nappal... tesótól is Kisvakondot kapott, le se teszi, viszi mindenhova :)
36300. Jucka1984 (válaszként erre: 36291. - Malkata)
2011. júl. 26. 21:24
eszik-alszik, mintababa, eddig... kopp-kopp :))
36299. a556035a1b (válaszként erre: 36289. - Jucka1984)
2011. júl. 26. 20:54

Fanni ugyanez, vagyis most kezd leállni erről, hogy minden az övé.

Én nagyon nehezen viseltem ezt a korszakot, de látom is a ki barátunkon, hogy ezek bizony vissza-visszatérő szokások lesznek. :)

36298. MFPI
2011. júl. 26. 19:49

Na hát nálunk csak a kis vakond,és a sesam utca a nyerő nem szereti a meséket hallgatni......inkább szaladgál meg ilyenek:( beszélni ahoz is lusti bár ismételgeti a szavak elejét és egy szót több mindenre használ.....

Nálunk is valószínű apa lesz szeptembertől a beszoktatós,nem jó mégis talán így könnyebb lesz....

36297. malkata (válaszként erre: 36295. - LengyelK)
2011. júl. 26. 16:31

Én lehet kipróbálnám túró rudi és joghurt nélkül pár napig, ha kibírja.

Ja kimaradt a kedvenc játékokból a gyöngyfűzés, azzal köti le legjobban magát, ajánlom mindenkinek, nagyon cuki ahogy koncentrál:)))

36296. malkata (válaszként erre: 36293. - LengyelK)
2011. júl. 26. 16:29

Na látom van édesség:)

Nálunk bölcsi projekt nincs, én úgy gondoltam, majd megy oviba. Nekem is kellene dolgoznom, de mivel a magam ura vagyok, sajnos lassan indulna be újra a "praxis", így inkább jöjjön egy tesó, úgy tervezzük, ősszel ráhajtunk a kérdésre:) Viszont lehet ő már megy bölcsibe is, majd kiderül. Remélem addigra el is költözünk:)

Rozi is sokat dumcsizik, rövidebb mondatokat is és dalocskákat, verseket is mondogat, persze még nem teljesen, de nagyon ügyeske:) Én nagyon élvezem, hogy végre dumál, így jobban meg is ért dolgokat, meg lehet vele beszélni. Nála még mindig a könyvek, duplo, rajzolás és a gyurma a legkedvesebb játék, most kapott egy ici pici babát a mamától, na le se teszi:)

Nagyon jó, hogy tesókák nálatok ennyire szeretik egymást, Fanni is olyan aranyos csupa mosoly kis-nagylány, biztos sokat jelent neki is, hogy van egy pici pótmamája:)

Nincs kedvetek Barnusékkal egy találkozóhoz?

36295. LengyelK (válaszként erre: 36294. - Malkata)
2011. júl. 26. 16:22

Túró rudi meg sós pufi meg kölesgolyó és joghurt temérdek mennyiségben.Effektív csokoládét nem,a kakaót kipróbáltuk de nem tudtunk tőle kakilni:)

Rozika hogy van???Miket tud már?

36294. malkata (válaszként erre: 36292. - LengyelK)
2011. júl. 26. 16:13
Nem tudom esztek e kakaót, csokit, cukros ételeket. Iszonyúan fel tudja pörgetni a gyerekeket. Nálunk volt egy nap, mikor jól befagyiztunk, na nem is aludtunk, Rozi nem tudott, mintha bekávézott volna, én persze tudtam volna, csak nem hagyott:D
36293. LengyelK (válaszként erre: 36287. - Malkata)
2011. júl. 26. 16:01

Szió!

Hát az alvásos dolgot leszámítva jól vagyunk.12Kg 40deka és 84-85cm.Sok mindent mond de mondatot még csak egyet szia apa!!!!Szeptember 5.én kezdjük a bölcsit,én viszont már aug 15től dolgozom(nem önszántamból)és ezért apa fogja beszoktatni a bölcsibe,ezért 5 nap sírásos éjjelem volt,de a főnököm nem enged el szabira.Most vettünk neki egy babakocsit állandóan azt tologatja,meg egy asztalt székkel,de mivel sajtkukac így nem sokszor láttam még benne ülni:)Mesekönyvet olvas,és iszonyatosan eleven gyerek.Most citromfű teával próbálom itatni hátha hatásos lesz nekünk.Egyébként a tesóját imádja (tudod ő beteg)és élő babája van.Eteti,itatja,a popsitörlőt a kezembe adja,a haját fésüli...és állandóan puszilgatja ha kap vmi cukrot,vagy édességet rögtön elfelezi magától és szalad,hogy odaadja neki.Szóval én rám most teljesen igaz,hogy egyik szemem sír a másik meg nevet!

36292. LengyelK (válaszként erre: 36288. - Little)
2011. júl. 26. 15:56

Szió!

Nem az együtt alvás zavar,az nagyon jó érzés mert közben még puszilgat is,hanem az hogy állandóan kirohangál a szobából olyan mintha megivott volna egy bödön kvét:)Olvastam neki altatót,énekeltem,meséltem,de semmi.....Zsófinak is megpróbáltuk az ágyáról levenni a rácsot,úgysem marad benne,így maradt a mellette fekvő heverő.

36291. malkata (válaszként erre: 36289. - Jucka1984)
2011. júl. 26. 15:19

Engedjük össze őket, hátha rájönnek, hogy felesleges a rinya:)


Hogy van picurkád?

36290. MFPI (válaszként erre: 36288. - Little)
2011. júl. 26. 13:18
Ami a mozgékonyságot illeti manó dettó ugyan ilyen meg sem áll:) a rács nálunk is lekerült most akarunk leesés gátlót venni.Manó úgy alszik el,hogy fogja a kezünk....
36289. Jucka1984 (válaszként erre: 36287. - Malkata)
2011. júl. 26. 10:25
van :) sőt Milán arra is leveri a hisztit, ha vki ráül a játszótéren egy bizonyos rugós játékra, még ha Milánnak esze ágában sincs ráülnie akkor, de ő kijelenti h az az övé :SSSSSSSSSS
36288. little (válaszként erre: 36282. - LengyelK)
2011. júl. 26. 10:06

Nálunk teljesen ugyanez a helyzet, de már hónapok óta. Csak mellettem hajlandó elaludni Mór. Mikor elaludt, betettem az ágyába. Egy idő után ez eléggé megviselte a derekam a majdnem 16 kg-jával. Úgyhogy levettük a rácsot és most már leesésgátló van feltéve. Így legalább már nem kell emelgetnem ki-be, hanem ott alszik el, úgy hogy mellé fekszem. Kb. fél óra kell így is hogy álomba szenderüljön. Fél 10 van mire elalszik. De nem mászkál éjszaka. Szóval lehet, hogy már túllépett a rácsos ágyon és zavarja az elzártság, hogy nem tud szabadon mozogni a rácsok miatt. Az biztos hogy Mór is sokkal nyugodtabban alszik és nyugodtabban kel, amióta tudja, hogy magától kijöhet az ágyból.

Engem egyáltalán nem zavar a közös elalvás. Annyira élvezem, ahogy szuszog mellettem és "bekiflizik". Ez az időszak is hamar elmúlik, addig élvezem, míg ragaszkodik hozzám. Még ha lemondással is jár. Ezért örültem mikor a Született feleségeket olyan későn vetítették a tévében :)))

Ja, és egyébként Mór is "hiperaktív". Meg sem áll egész nap. Mi nem sétálunk, ő állandóan szalad. 5 percre sem lehet lekötni egy játékkal.

Úgy tűnik nagyon egy cipőben járunk!

36287. malkata
2011. júl. 25. 19:59

Jucka kitartás! Lesz ez még így se:) Jól vagy? Kiheverted már a műtétet?

Kriszti hogy vagytok? Zsófika jól van? (az alváson kívül)


Szerintem csak a Ranschburg Jenő által "rettenetes kétéves"-nek nevezett időszakba értünk:) Én még mindig nem erőltetem, nem hagyom sírni, így egész jól elvagyunk. Megkérdezem fürcsi, fogmosás után, hogy álmos-e, megy-e a cumikhoz és a kis "drogos" megy:) Este nem eszünk már, csak legkésőbb 7-kor, mert az szerintem neki se jó, ha teli pocival alszik el. Ja mivel mi 8 körül kelünk, este 10 körül fekszünk. És lehet holnap már Rozi se alszik ilyen kiszámíthatóan:D:D


Különben a nagy ráhagyásomnak is megvan az eredménye, kis akaratos, irigy a játszótéren, kiborít:( Persze nem mindig, de néha hatalmas a balhé ha elveszik a lapátját:D Másnál is van ilyen?

36286. 376ca6d064 (válaszként erre: 36282. - LengyelK)
2011. júl. 25. 16:45
Sziasztok.Levivel sem volt sosem gond alvás terén.Megitatom vele az esti tápszert,berakom az ágyába és magától minden hiszti nélkül elalszik.Na de tegnap....megittuk a tejet,tettem volna be az ágyába,erre felugrott és üvöltütte,hogy NEM,NEM,NEM.Játszok...úgyhogy éjjel játszottunk.Remélem ma nem lesz ugyan ez a forgatókönyv...
36285. Jucka1984
2011. júl. 25. 15:04

Sziasztok.

Köszi csajok.

Hú hát nem egyszerű... nem Lucával, hanem Milánnal... olyan hisztis lett, új még neki a helyzet, szerencsére Lucát szereti, puszilgatja, de velünk undok nagyon...

Luca meg mintababa eddig, kopp-kopp, legalább is Miluhoz képest :)

36284. MFPI (válaszként erre: 36283. - LengyelK)
2011. júl. 25. 08:41
Szia,nálunk a hűvös idő csak javított az alváson igaz napközben csak másfél órát alszik,viszont este fél9-től reggel fél 8-ig alszik.Mi most vettük le a rácsot az ágyról és imádja......sajnos én nem tudok tanácsot adni,de azt hallottam,hogy több baba is így változott meg:(
36283. LengyelK
2011. júl. 25. 06:10
Azt azért figyelembe veszem,hogy nincs jó idő,és tegnap is csak egy órát voltunk levegőn...de egyébként reggeltől estig nem áll meg egyfolytában mint egy buzgó mócsing mozog.Nem értem lehet nincsen kellően kifáradva.Már totál készen vagyok!!!!!!!!!!!!!!!!
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook