Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 decemberi babák :) fórum

2009 decemberi babák :) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
41194. Mandula71
2010. aug. 23. 23:37

Sziasztok!


Üdv az újaknak:)


Nem reagálok egyesével a hozzászólásokra, írom, ami eszembe jut (vagyis amire emlékszek:P)az olvasottak kapcsán.

Bemutatkozom, hátha valaki még nem ismer:)

39 éves vagyok, 2 fiam van, Norbi 2008. január 3-án, Ákos 2009. december 15-én született. Könyvelőirodában dolgozom, képesítés nélküli könyvelőként, 16 éve egy helyen (őskövület vagyok már:D).

A hozzátáplálásról nem sokat tudok mondani jelenleg, Ákos még csak szopizik. Kanállal semmit nem fogad el, darabosan próbálgatja az őszibarackot, sárgadinnyét, de nem mérhető mennyiség (egy-egy kocka max. amit elfogyaszt).Ezen kívül néha fél babapiskóta csúszik le, esetleg a boltból hazafelé jövet kiflicsücsköt rágcsál.És azt hiszem ezzel be is zárult a sor. Inni is anyatejet kér, nagy ritkán hajlandó meginni a friss őszibarack vagy sárgadinnye levét. Teával és egyebekkel nem próbálkozok, ha szomjas, majd elfogadja a tej helyett a vizet is.

Nálunk a védőnő és a doki is nagyon szoptatás párti (már ha van anyatej, mert azért nem erőszakosak), egyik sem sürgeti a többi kaját.

Nem gondolom, és nem is hallottam szakembertől, hogy az anyatej féléves kor után nem fedezi a vasszükségletet és ezért kellene mindennap húst is adni a gyereknek.

A joghurtot, túrót Norbi már ette ennyi idősen, lehet, hogy Ákos is megenné (a múltkor a túróhabomat megkóstolta és az bezzeg ízlett volna neki:P), viszont amíg nem hajlandó gyümölcsöt, zöldséget enni, addig nem szívesen adnék neki ilyeneket.Bár nem kizárt, hogy egy-két hét múlva megpróbálom, hátha akkor hajlandó lesz kanállal enni és rájön, hogy a gyümölcs, meg a főzelék is jó:)3 hét múlva megyünk nyaralni, fogalmam sincs, hogy az lenne a jó, ha addigra legalább délelőtt egyszer enne mást is, vagy maradjak a szopinál, mert az ugye olyan kényelmes (bárhol-bármikor kéznél van)? Na majd meglátjuk, hogy Ákos mit gondol erről...

Ákosnak a két alsó foga van kint kb. 3 hete, mozgásban teljesen profi, ül, áll, ágy mellett kapaszkodva megy, egy kézzel kapaszkodva a másik kezével lehajol tárgyakért. Most így hirtelen ennyi jutott eszembe.

A szeparációs szorongás csúcson dübörög, ha nem lát, üvölt, ha lát, akkor nincs el senkivel és senkinél... Éjszaka kb. óránként ébred akár a kiságyban alszik, akár mellettem.Mondjuk biztos közrejátszik az is, hogy nálunk mostanában nagy volt a felfordulás (lakásfelújítás), a napirendünk pillanatnyilag nulla. De elvileg a héten készen leszünk és akkor jövőhéttől valami rendet muszáj lesz bevezetnem, mert ez így most egyik gyereknek sem jó (ja, meg nekem se)!

És csak azért voltam ilyen hosszú, hogy holnap legyen mit olvasnotok:) Jó éjt!

41193. terek (válaszként erre: 41176. - Mmona)
2010. aug. 23. 23:33

tuti nem gáz! mi azért kaptuk azt mert úgy volt nem kaphat tejet. aztán mikor már nem akart szopizni kénytelenek voltunk HA tápit adni neki, egy tápszer volt aminek nem tehéntej volt az alapja de megszüntették...

szerintem lehet recept nélkül is kapni csak drágább úgy

41192. terek (válaszként erre: 41172. - Mancipanci)
2010. aug. 23. 23:29
Beni napi 2x kap húsit, imádja :)
41191. Mancipanci (válaszként erre: 41188. - Terek)
2010. aug. 23. 23:28

Szia! Jó későn! Eddig pakoltál?

Ha titkos, akkor hogy olvashatom el? Érdekelne!

41190. terek (válaszként erre: 41164. - Mancipanci)
2010. aug. 23. 23:26
magára rántani nem tud semmit, amiben megütheti magát azt már megtanulta :) nincs semmi vezeték, lelógó izék, dobozokban vannak a játékai, ágy, szekrény van bent :)
41189. Mancipanci
2010. aug. 23. 23:25
Mindenki BOLDOG PÁRKAPCSOLATBAN ÉL?
41188. terek (válaszként erre: 41163. - Mancipanci)
2010. aug. 23. 23:23

:DDDDD mi esetünk kicsit más, nagyon allergiás vagyok, így mindenben a doki dönt nálunk. ha érdekel amúgy van titkos naplóm, ott mindig írom mit eszik már.


nálunk úgy van a nap, hogy 7-kor ébred, 160ml tápit bepuszil, majd 10óraira általában sinlacot kap.

ebédre 2 üveggel benyom jobb napokon (bébiétel, 5-6-8 hósak), egy üveg gyümis, egy üveg zöldséges. uzsira tejpép, gyümölcs, változó. 7-kor vagy tápi, vagy a maradék ebéd, 10kor meg sinlacot kap.


én lelkesen kóstoltatok mindent ebédkor, első nap 3 kiskanállal, második nap 6. aztán 3.4. napra elfelezek egy üveggel még, azt belekeverem az ebédbe.


allergizáló ételek a málna, eper, ribizli, áfonya, tej, tejtermékek, glutént tartalmazó (ezeket pont korán kell bevezetni) paradicsom, hal, most több nem jut eszembe :S


nem tudom meddig szoptattam volna, másfél éves koráig szerettem volna azt hiszem

41187. 2e0264df59 (válaszként erre: 41185. - Vikianya)
2010. aug. 23. 22:41
én egész eddig azt hittem, hogy Áron mozgásban lesz ügyesebb, de most megtorpant a kommandós szinten és türelmesen kivárja, hogy felültessem. Pedig sokkal többet van földön mint nővérkéje. Viszont már nagyon ügyesen integet pápá-t, megmutatja hogyan csinál a halacska meg néha az is sikerül, hogy hogyan megy a lovacska :) De Anna mintha már többet tudott volna ilyenkor.
41186. 2e0264df59 (válaszként erre: 41182. - Vikianya)
2010. aug. 23. 22:36

az sem rossz ötlet, csak kicsit fogós.


Amúgy étkezési keményítőt is lehet használni sűrítésre (nálam sem bevált szokás, de nincs tiltva) meg mióta nem tiltják a glutént sima liszttel is lehet rántani. Folyton változik a világ...

41185. Vikianya (válaszként erre: 41181. - 2e0264df59)
2010. aug. 23. 22:34
Fanni is ritka okos lány, de egy kicsit ügyetlen :)))
41184. Vikianya (válaszként erre: 41176. - Mmona)
2010. aug. 23. 22:33
8 hósan már elég erős az ínyje is, szóval szerintem adhatsz neki darabos kaját
41183. 2e0264df59 (válaszként erre: 41176. - Mmona)
2010. aug. 23. 22:32

jó ötlet a gulyás, csak ne túl paprikásan :)


nekünk sincs fogunk

41182. Vikianya (válaszként erre: 41172. - Mancipanci)
2010. aug. 23. 22:29
krumpliban valójában nem sok minden van, az csak sűrítésre jó. Én most olyat csináltam, hogy alaposan megfőztem a rízst, és almával együtt összeturmixoltam
41181. 2e0264df59 (válaszként erre: 41175. - Mancipanci)
2010. aug. 23. 22:24
lehet, hogy ebben mégis fog hasonlítani a nővérére. Ő is mindig inkább okos volt mint ügyes...
41180. 2e0264df59 (válaszként erre: 41162. - Mancipanci)
2010. aug. 23. 22:22

alma reszelve, héj nélkül. Ebéd most bébiétel volt, de amúgy turmixolom. Tejpépet azért kap mert nem szereti annyira a főzeléket, hogy kétszer megegye egy nap. A nővére pont ellentéte volt eben, ő a tejpépet nem ette meg pedig nála drasztikusan csökkent a tej mennyisége. Még egy szopizást sem hagytunk el, most hogy így belegondolok. Semmi rend nálunk, igaz? Még sosem mértem a főzelék mennyiségét amit megeszik, a tejpépét csak azért tudom mert ott figyelni kell az arányokra (abból pl az adag harmadát kapja)

Azt sorolhatnám, hogy mennyi mindent csinálok másképp a másodiknál, de ez attól is van, hogy nagyon különbözőek. Próbálok nem annyit parázni.

Amíg nem volt divat a HACCP addig én még az iskolapadban ültem, én már azzal kezdtem a "pályámat" és nekem is hihetetlen, hogy ennek már 7 éve.

41179. Mancipanci
2010. aug. 23. 21:37
Sziasztok! Jó éjt nektek csajok!
41178. mmona (válaszként erre: 41173. - Első)
2010. aug. 23. 21:34
Erre hasonlítunk a legjobban. Most mekkora Gergő súlya? Mert Füli kicsit kövérke, de még azt mondják nem gáz mert anyatejes. És Gergő még szopizik éjszaka?
41177. Mancipanci (válaszként erre: 41173. - Első)
2010. aug. 23. 21:33
Szia! A szopizás evés előtt vagy után? Akkor Ő maár nagyjából mindent eszik? De akkor már foga is van 4 db? Hogyan készíted a krémtúrót és a gyümijoghurtot?
41176. mmona (válaszként erre: 41152. - Terek)
2010. aug. 23. 21:31
Sziasztok! Az gáz, hogy mi nem sinlacot hanem sima HAs vaníliás rizspépet eszünk? Tudom hogy mi az a sinlac, de az miért jobb mint ez a másik? Egészségesebb? Azt doki írja fel vagy simán venni lehet? És milyen ízü? Füli a hatórás kajára kapja a rizspépet, kb. 120ml t, de nem teszek hozzá gyümölcsöt mert úgy láttam az zavarja őt éjszakára. Mi még mindig három óránként eszünk, de van hogy közben is cicizik. Ja és még az is van ha én eszem valamit, abba is beleeszik. Azt hiszem a kóstoltatásba kellene valami rendszert vinnem. Most csak esszük ahogy puffan :-(. Anyukám szerint egye amit mi :-),ma sajtos túrós pogit tuszkolt a szájába, meg a dobos tortámból a piskótát. Elég gáz nem? Jó mondjuk ne gondoljatok mennyiségekre, csak mikro morzsákra.Füli meg úgy csócsálja a hangyaadagot, mint egy nagy cupákot . Édes pofa. Holnapra meg gulyáslevest fog kapni ebédre. Csirkehusi,krumpli, répa turmixolva. És ugye hogy amíg nincs foga, addig nem kell görcsölni a darabos kajcsin?? Mert még mindig nincs fogunk....
41175. Mancipanci (válaszként erre: 41171. - 2e0264df59)
2010. aug. 23. 21:30

Szia Judit!

Ő úgy látszik az okos babák táborát népesíti. Előbb kivitelezi, majd szépen sorjában megcsinál mindent. Miért mondod, hogy visszafejlődik? Lehet csak nem volt jó napja/napjai:

41174. 2e0264df59 (válaszként erre: 41169. - Vikianya)
2010. aug. 23. 21:28
osztom a véleményt a hozzátáplálásról, kár túlbonyolítani
41173. Első (válaszként erre: 41141. - Mancipanci)
2010. aug. 23. 21:28
Én még szoptatom Gergőt. reggel szopi, aztán velem is reggelizik:-) Vajas zsemlét:-) Délelött még eszik gyümölcsöt, délben szopi és főzelék, délután krémtúró vagy gyümölcsjoghurt ( én készítem)és szopi, este szopi. Meg persze ha mi eszünk, akkor abból is kér:-)
41172. Mancipanci (válaszként erre: 41169. - Vikianya)
2010. aug. 23. 21:27

Üdv! Heti kétszer csak egyik alkalommal ezt a másik alkalommal pedig azt. De általában két napra előre főzök, így már heti 4x eszik húst. Jó de mit adsz krumpli helyett. Én néha elgondolkozom azon is, hogy nincs is nagyon kalóriaértéke ezeknek a dolgoknak. A krumpli és az alma, nem nagy kedvencem mert hasfogók. Ezt próbálom ellensúlyozni sok folyadékkal, de csak vizet adok neki.

Csak nekünk. A szüleim már tömnék minden szirral-sz@rr-l. Ebből már volt nem egy vitánk! A válasz nem baj, ha nem vagy itt, ugysem látod. Szép kilátások!

41171. 2e0264df59 (válaszként erre: 41160. - Vikianya)
2010. aug. 23. 21:24
Áron is kezdhetné magát összekapni mert mostanában nagyon leragadt. Csak fogzik szegénykém, semmi újat nem tanul az evésben meg visszafejlődik...
41170. 2e0264df59 (válaszként erre: 41159. - 55292b4c1a)
2010. aug. 23. 21:22
az biztos, hogy senkinek semmi köze, nekünk is ez volt a véleményük. Engem az lepett meg, hogy furcsán gondolkodnak az emberek. Mármint, hogy még ebben is...
41169. Vikianya (válaszként erre: 41162. - Mancipanci)
2010. aug. 23. 21:20

még sokáig érdemes szerintem az almát hámozni.

Szerintem butaságot mondott neked a védőnő akkor amikor azt mondta, hogy heti egyszer kell neki hús. Féléves korra a babók vasutánpótlását már nem fedezi az anyatej, így főleg így 8 hósan szerintem már minden nap kéne egy kicsit adni neki.

Egyébként tényleg bonyolult ez a hozzátáplálás (nekem is így 2 gyerek után is). Szerintem vannak alapszabályok, amiket be kell tartani, a többi meg (szinte) tök mindegy, ha a babó szépen fejlődik. Ilyenek pl: tej, csoki, mogyoró, méz tilos ebben a korban, valamint a cukorral, sóval, csípőssel vigyázni kell.

Én egyébként nem szoktam neki túl sok krumplit adni, mert olyan csirizes lesz a kaja tőle, és a lányom nem tudja megenni.

41168. Mancipanci (válaszként erre: 41166. - Első)
2010. aug. 23. 21:19

Szia ! Na végre itt van valaki, bár az én időm már lassan lejár.

Gratulálok! Miért utolsó? Ennyire szörnyű élmény?

Nálunk a kúszás és a mászás egybe van egy kis vetődéssel.

41167. Mancipanci
2010. aug. 23. 21:17

Tiszta ciki, csak én írkálok itt magamban: Előre is elnézést, ha valakit fárasztanék dehát ezeregy kérdésem van, még mindig és ahogy nő a gyerek, gondolom egyre több lesz, így szívesen olvasom, olvasnám mások tanácsait. Azt nem ígérem, hogy be is tartom ...

És hát ezért is van ez a fórum!!!

41166. Első (válaszként erre: 41138. - Mancipanci)
2010. aug. 23. 21:16

Szia!

Nekem dec. 11.-én született a fiam, Gergő. Első gyerek ( meg szerintem utolsó is). Már felül egyedül, mászni nem akar, de kúszik egész nap, belém kapaszkodva feláll, de máshol nem próbálkozik vele. És nagyon szereti a hasát:-) Igazi kis pasi:-)

41165. Mancipanci (válaszként erre: 41160. - Vikianya)
2010. aug. 23. 21:14

Na akkor ő az okos baba, aki előbb a kivitelezést sajátítja el, így nem is esik bukik annyit.

Róla szólnak az etalon könyvek. :)

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook