Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 decemberi babák :) fórum

2009 decemberi babák :) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
41164. Mancipanci (válaszként erre: 41153. - Terek)
2010. aug. 23. 21:11
Milyen a szobája? Tényleg nem tudja magát sehova beütni, nem tud semmit magára rántani és még sorolhatnám.
41163. Mancipanci (válaszként erre: 41152. - Terek)
2010. aug. 23. 21:09

Különben, ha nem így alakul és rajtad múlik, meddig szoptattál volna? Mert ebben is megoszlanak a vélemények. Miért nem lehet 6 étkezés? Az ízekkel nálunk sincs baj, bár a krumplit magában nem ette meg! Akkor nektek tök jó fej a dokitok. A mienk elég laza, szerinte sosincs semmi probléma. (Lehet, hogy ez nem is baj, mert képes vagyok túldramatizálni a dolgokat.) Szerinted mik allergizálnak?

Mi mindig krumpli mellé keverünk valamit. Ettünk már borsót (passzírozva), brokkolit, kelkáposztát, sóskát, céklát, sárgarépát, zöldbabot, tököt, sárgarépát,sütőtököt és cukkinit, persze nem ilyen sorredben. Húsok közül csak csirke és pulykamell. Gyümölcsök közül pedig alma, őszibarack, görög és sárgadinnye. A főzelékébe mindig teszek egy kiskanál olajat.

Na a kóstoltatás is jó? Azt mondják egy-két kanál. Na ez nekünk már az elején sem működött. (Próbáltam volna elvenni!) Következő 5-7 napon keresztül ugyanazt adni, hogy kiderüljön nem okoz-e prolémát. Ezt komolyan így végigcsinálta valaki?

Ti miket esztek?

41162. Mancipanci (válaszként erre: 41148. - 2e0264df59)
2010. aug. 23. 20:50

Ez aranyos!

Akkor kérem a tippeket, mert találékonyságból sosem elég!

Reklamálnék! Nekem még mindig nem elég részletes! Az almát reszelve vagy turmixolva adod? Héjával együtt mikortól lehet adni? Ez az ebédre vonatkozóan is érdekelne. Miért kap tejpépet, ha még szopizik. Szóval amit nem nagyon értek. Kismanóm még anyatejes és nem is akarom erről leszoktatni. A védőnő azt mondta hogy max 200 grammot kapjon ebédre, ami minden esetben krumpli valamilyen zölddel. Egy héten egyszer pulyka és csirkemellet is tegyek mellé. Mindezt egyenlőre turmixolva kapja. Lehet, hogy le vagyunk maradva?Eddig konzervet csak sütőtökpürét vettem neki, mert azt eddig nem lehetett kapni, viszont imádja. Délelött meg szopi helyett gyümölcsöt, leginkább almát, barackot. Banán pl. tiltólistán, a görög és a sárgadinnye is, (bár ettől függetlenül már adtam neki) és sem utána sem előtte szopi nem jár. Sztem ez az elválasztás, vagy nem? Ezzel szemben a másik védő néni teljesen mást mondott, merthogy nekünk abból kettő is van. Szerinte két étkezés között kapjon gyümölcsöt (tízórai és uzsonna), mert annak nincs kalóriaértéke. Délben főzelék, utána, ha még igényli szopizhat után, és este szopi után vacsorára, ha maradt a déli főzelékből megkínálhatom a maradékkal, de csak akkor, ha nincs benne hús. A szoptatásért ....., azt mondja, hogy napjában egyszer szilárd étel, de csak szopi után. Szóval nem egyszerű. Jelenleg a 3. féle variáció, (mely két fél elmondásából lett összegyúrva)szerint telnek a napok, mióta elkezdődött ez a korszak. Viszont, ha délben szopi után még megtud enni több mint 200 gramm főzeléket, akkor nem elgondolkodtat, hogy a többi szopizás alkalmával, hogyan is lakik jól szegény. Persze az is lehet, hogy nem éhes, csak szereti az ízeket, de akkor meg tágítom szegény kis gyomrát? Lehet kicsit zagyván sikerült, de talán kihámozható a lényeg. Különben van olyan dolog, amit a második gyereknél, tanulva a saját hibádból máshogy csinálsz?

Egy közös képviseleti cég társasházakat kezel, vagyis minden olyan problémát ami az osztatlan közös tulajdonnal kapcsolatos próbál elíntézni, illetve megszervezni, lekönyveli a befizetett közös költségeket, éves beszámolót tart a társasház anyagi helyzetéről stb, stb.

És amíg nem volt divat ez a HACCP?

41161. Vikianya
2010. aug. 23. 20:42
Ja és nálunk 20 hó a különbség :)))
41160. Vikianya
2010. aug. 23. 20:41
Szandi kicsit le volt maradva (persze csak az itteni szuper babákhoz képest :))), aztán kb 1 hó alatt elkezdett mászni, ülni, felállni, és már állásból leül, nem dől el :)
41159. 55292b4c1a (válaszként erre: 41151. - 2e0264df59)
2010. aug. 23. 16:01
Figyelj én is így kezdtem, hogy ki mit fog szólni stb, de itt a lányokkal is sokat beszélgettünk erről, na meg párommal is és arra jutottunk, hogy ez a mi döntésünk és bevállaljuk:)))Szóljon ki mit akar minket nem fog érdekelni:D
41158. 2e0264df59 (válaszként erre: 41157. - Terek)
2010. aug. 23. 15:50
Áron még nem áll fel, sőt még egyedül fel sem ül. De azt hiszem nővére sem csinálta még egyiket sem ilyenkor. Pedig nagyon stramm kissrác, már ideje lenne.
41157. terek (válaszként erre: 41155. - 2e0264df59)
2010. aug. 23. 15:33

nem :D

inkább a felálláshoz kötném, akkor kezdődött.

de lehet akkor már nem is volt tejem, keveset hízott akkoriban. nem tudom de most már mindegy is :)

41156. terek (válaszként erre: 41154. - 2e0264df59)
2010. aug. 23. 15:31
szentjánoskenyérmag és rizs pép. tejmentes alap pép
41155. 2e0264df59 (válaszként erre: 41153. - Terek)
2010. aug. 23. 15:26
nem lehet, hogy valamitől megváltozott a tejed íze? Nem lehetsz terhes vagy nem akkor tájt jött meg újra?
41154. 2e0264df59 (válaszként erre: 41152. - Terek)
2010. aug. 23. 15:23
szia! megkérdezhetem mi az a sinlac?
41153. terek (válaszként erre: 41143. - Mancipanci)
2010. aug. 23. 15:22

megkülönböztethető nála a hiszti és a fáj valami sírás, teljesen más. aztán már nem engedi, hogy a szájába nyúljak, mindig kidugja a nyelvét, mindent töm a szájába, stb. ezért gondolok a fogacskára.


szerencsére Beni már megtanult állásból leülni, viszont most nálunk se bababarát a lakás :S a szobájába bármikor ott tudom hagyni, azt úgy csináltuk meg de a lakás többi részén nem lehet egyedül hagyni


nem tudtam cicire tenni, sírt, kiabált, nem fogadta el, megfeszítette magát. aztán a tejem is elment így feladtam :(

41152. terek (válaszként erre: 41141. - Mancipanci)
2010. aug. 23. 15:14

sziasztok!

hú de sok kérdés :D

jól fellendült a fórum :D


Beni reggel és este kap tápit, most van, hogy 2x főzeléket és 1x- vagy 2x sinlacot. ha ebédre nem gyümis kaját kap akkor uzsira gyümit eszik :) próbálunk 6 étkezésről 5-re rátérni de kevés sikerrel. néha éjjel is kap tápit ha vigasztalhatatlan de akkor ügyesen átalussza a reggelit :)

nekem könnyű dolgom van a hozzátáplálással, nagyon nyitott az új ízek iránt. dokink minden hónapban megmondja mi következik, heti 2 új ízt kóstolunk.

eddig csirkét, pulykát, halat és az allergizálókat kivéve minden gyümit-zöldséget kóstoltunk. most elméletileg túró, sajt jönne, holnap kiderül :)


Te babád mit eszik már? szoktál kóstoltatni?

41151. 2e0264df59 (válaszként erre: 41150. - 55292b4c1a)
2010. aug. 23. 15:00
én is ebben reménykedem a magunk 23 hónapjával. Az nem olyan kevés, ahol lakom mégis többen el voltak szörnyülködve (szó szerint, sajnos), hogy "ilyen hamar? jól meggondoltátok?" Nem értem, pedig sokakkal találkoztam akiknél csak 11 hónap vagy nem sokkal több van.
41150. 55292b4c1a
2010. aug. 23. 14:40
Köszönöm:) De így legalább együtt nőnek fel ami nem utolsó szempont és jó testvérek leszek legalább...
41149. 2e0264df59 (válaszként erre: 41147. - 55292b4c1a)
2010. aug. 23. 14:34
nem semmi, én sem kezdtem épp későn, de te hamarabb leszel kétgyerekes anyuka mint én férjhezmentem. :-) Gratulálok!
41148. 2e0264df59 (válaszként erre: 41146. - Mancipanci)
2010. aug. 23. 14:30

Elsőre én is ikreket akartam. Másodjára azért nem mert kettőre vagyok hitelesítve. És ha már eggyel van gyakorlata az embernek, úgy nehezebb egyszerre a kettővel (hárommal)

Féltékenység szerencsére nálunk még ritka mert mindkettő kicsi. Egyben biztos lehetsz: sosem fogod egyiket a másik miatt sírni hagyni, (csak nagyon indokoltan) egy anya sokkal találékonyabb mint valaha gondolta volna magáról.

Amíg gyerekeket nevelünk addig lesznek kétségeink akárhányadik is.

Ma: délelőtt alma (néhány kanál csúszott csak le), ebédre sütőtök marhahúsal (műsor közben kb fele az adagnak), délután valószínű krémtúrót fog enni, este pedig tejpépet. Ebből mennyiségre valószínű csak a krémtúrónál lehet számítani.

Egy élelmezésvezető étlapot ír, anyagot szerez be, HACCP-t (esetünkben ISO-t) működtet, meg még sorolhatnám (egyéb olyan amit más gazdálkodó és foglalkoztató cégnél is csinálni kell). Férjem gázkészülékekkel foglalkozi. És egy közös képviseleti cég mit csinál?

41147. 55292b4c1a (válaszként erre: 41145. - 2e0264df59)
2010. aug. 23. 14:19
Igen szerettük volna, ha kevés korkülönbség van a két gyermek között:)
41146. Mancipanci (válaszként erre: 41142. - 2e0264df59)
2010. aug. 23. 14:13

Szia! Hát ez ismerős! DE NÁLAM CSK EGY GYEREK VAN!Pedig ikreket szerettem volna. Úristen nem is tudom mit csinálnék.

A FÉLTÉKENYSÉGGEL A NAPOKBAN TALÁLKOZTAM. Éppen a délutáni sétákon voltunk, amikor egy családi ház előtt kinn volt egy nagyon helyes család egy pici karonülő gyermekkel. Nekik nagyon tetszett, ahogy kismanóm tolta a babakocsit, így beszédbe elgyedtünk. Kiderült a kisfiú csak pár nappal idősebb. Nagyon helyesek voltak együtt. Csak úgy kacérkodtak egymással. Aztán kijött a szomszédjuk és a figyelem középpontjába a kisfiú került. Hát ennek a kislányom látványosan hangot is adott.( Hahó én is itt vagyok!) Szóval biztosan nem egyszerű, és az első gyereknek mindig jobb sora van, szerintem. Ha előfordul nagy ritkán, hogy sír szegény és én nem tudom felvenni, ezzel szoktam magamat vigasztalni. Mármint, ha lenne egy testvére a féltékenység miatt, néha hagyni kellenne sírni. Lehet, hogy ezt is csak most gondolom így?

Ezek szerint nem számít hanyadik gyerek, mindig lesznek az embernek kétségei? Nálatok hogyan zajlik a hozzátáplálás? Ha lehet konkrétan írd le nekem egy napotokat, mondjuk a mait, ha nem nagy kérés. Előe is köszi!

Mit csinál egy élelmezésvezető? Lehet tudni milyen vállalkozás?

Én egy közös képviseleti cégnél dolgoztam, amit nagyon szerettem.

További szép napot!

41145. 2e0264df59 (válaszként erre: 41144. - 55292b4c1a)
2010. aug. 23. 14:12
Szia! Nem semmi, 15 hónap korkülönbség.... Így terveztétek?
41144. 55292b4c1a
2010. aug. 23. 14:04

Sziasztok! Üdvözletem az újaknak!:)

Viki vagyok és nekem Laura 12-15-én született 2850grammal és 49 cm-vel. Nekünk sincs még fogunk, hintázni nagyon szeret, stabilan ül, a kiságyban és a franciaágy mellett sétál és ha elfárad akkor leül:)A verést én sem szeretem.

Most vagyok 8 hetes 4 napos kismama:D

Örülök, hogy újra beindul a fórum:D

Mindenkit puszilok!!!

41143. Mancipanci (válaszként erre: 41130. - Terek)
2010. aug. 23. 13:48

Honnan tudod, hogy azért sír?, és azt, hogy jó ez neki? Én Dologéllel kezdtem el kenni, 3-4 nappal ezelőtt, de abban sem vagyok biztos, hogy tényleg igényli. Nálunk a nyűgösség, illetve a hiszti két dologból fakad. Az egyik, ha nagyon fáradt, de nem akar aludni, a másik ha nem kap meg valamit.

Sajnos egyáltalán nem bababarát a lakás. Gondoltam a gyerek a legjobb helyen az előszobában van, elvégre ott nincs semmi, de be kellett látnom, hogy nem, mert ő ott is megtalálta a veszélyforrásokat. Szóval a gyerek fáradthatatlanul "jön, megy" én meg egész nap követem, és még így sem kerülhetők el a kisebb esések. :( Amikor elesik, tök sajnálom! Az elején szaladtam felvenni, ma már úgy látom jónak, hogy azt mondom semmi baj nem történt, állj fel kicsim. Gondolom ezek ahogy nő egyre kevésbé kerülhetők el. Most úgy néz ki működik!

Nálatok? Milyen az, amikor a gyerek elválasztja magát? Hiába teszed cicire egyszerűen nem szopizik? Ma mit ettetek?

41142. 2e0264df59 (válaszként erre: 41141. - Mancipanci)
2010. aug. 23. 13:15

Szia! A nap gyorsan és nyüzsisen telik, gyakorlatilag a feje tetején minden. Dehát két 3 év alattival nem is számítottam másra. Hát velük játszani már nagyon kevés idő és energia marad. Napokban indítottam fórumot arról, hogy a második gyereknek kevesebb figyelem és törődés jut és ez bánt. Sikeresen megnyugtattak itt a kedves sorstársak lényegében azzal amit amit én is gondoltam (de jó volt másoktól és nagyobb gyakorlatból, tapasztalatból hallani), hogy viszont neki meg már ott a nagytesó. Az evéssel mi úgy vagyunk, hogy mintha még mindig nem értené, hogy miért hadonászok a kanállal. Tegnap este pl a vacsiból jutott a plafonra is. Persze van amit szivesen megeszik, de inkább a cici a favorit. Nehéz dolog a hozzátáplálás, több fórum is indult mostanság erről. Én ebben is az arany középút híve vagyok. Ez talán abból is fakadhat (ami mindjárt válasz is utolsó kérdésedre) élelmezésvezető voltam mielőtt gyereknevelésre adtam a fejemet. Jelenleg pedig próbálok itthonról segíteni a férjem vállalkozásában. De már sokat foglalkoztat, hogy hogyan tovább.

Aranyos vagy, hogy ilyen érdeklődő vagy. De te is írj magadról!

41141. Mancipanci
2010. aug. 23. 12:56

Sziasztok kismamák!

Hogy telik a napotok? Na, és ki hogyan neveli a csemetéjét? Mit szoktatatok velük játszani? Mit kapnak enni?

Igazság szerint ezzel a hozzátáplálással is bajban vagyok! Még mai napig nem értem, csak próbálkozom. Két egybehangzó dolgot nem találtam ezzel kapcsolatosan sem. Ki mivel foglalkozott, mielőtt a kismamák népes táborát kezdte bővíteni?

41140. Mancipanci (válaszként erre: 41137. - Judy24)
2010. aug. 23. 12:52

Szia Judy!

Akkor én az öregekét! :) Bár ha már így esett bevellom, szerintem akkor még nem lett volna ennyi türelmem.

Lehet tudni az okát? Milyen műtétek? Hogy viselitek? Mostmár minden rendben?

Igen én is azt vettem észre, hogy igényli a gyerek társaságot, ezért godolkodtam a játszótéren. Szerintem ma délután be is nézünk. Eddig naponta délután sétáltunk viszonylag csendes zöldövezeti helyen, de néha úgy érzem ár nem elégíti ki, mostmár szeretne nyüzsit látni. Minden érdekli, különösen az amit nem szabad!

41139. Mancipanci (válaszként erre: 41136. - Zsutta)
2010. aug. 23. 12:46
Szia Zsutta! Írnál magatokról?
41138. Mancipanci (válaszként erre: 41135. - Első)
2010. aug. 23. 12:45
Szia! Írj egy kicsit magatokról hadd legyek én is képbe.
41137. Judy24
2010. aug. 23. 09:39

Igen, éled a fórum és ez tök jó.


Magunkról: Én a fiatal első gyerekes anyukák táborát gyarapítom.

Mi vagyunk a kakukktojás a fórumon, mert Domi rendelleséséggel született. Rengeteg kórházi napon és 2 műtéten van túl. Őt nem lehet 8 hósnak venni, pedig dec. 9.-én született, mert koraszülött, meg a műtétig és még utána is egy darabig a mozgása korlátozott volt, így ő csak gurul. De igazi kis örökmozgó és nagyon értelmes.


Szerintem is a nevelést már most el kell kezdeni és én sem hiszek a verésben.


Domi szereti a hintát, csak még nem sokáig ül biztosan. Így nem lehet neki. A játszótéren neki csak más babák tetszenek, a többihez még nagyon kicsi.


Biztos, hogy ellehet kényeztetni, de szeretetből sosem elég.:-)

41136. zsutta
2010. aug. 23. 07:55

sziasztok!!


dejódejó!! éled a fórum?? :D


üdv az újaknak, akikkel még nem volt alkalmam beszélgetni!! :)

41135. Első (válaszként erre: 41119. - Mancipanci)
2010. aug. 23. 07:21

Szia4

Üdv. közöttünk:-)

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook