Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 decemberi babák :) fórum

2009 decemberi babák :) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
41314. 2e0264df59 (válaszként erre: 41313. - Mancipanci)
2010. aug. 30. 11:15

most egyelőre keresztelőzünk.

Ehet belőle, csak olyat kell készíttetni/készíteni.

Azt már tudom, hogy Áron valami nagy dömpert fog kapni. Anna F.P-s játékokat kapott annó.

Gyerekruhát T..co, .&., kiöltözősöket bababoltba, játszósokat kínaiba, előfordul, hogy turkálóba (ciki?, ott is lehet jókat kapni). Te? Játékot játéküzletben. Bár mióta nagyobb a nagy a "bucsus bóvlik" is előkerülnek...

A kicsinél nálunk is az ilyesmi a legérdekesebb.

41313. Mancipanci
2010. aug. 30. 10:31

Bár azt hiszem még egy kicsit korai a dolog, de hogyan tervezitek az első születésnapot. (Én már tanítom a gyereket gyertyát elfújni. :-) )

Ilyenkor már ehet a gyerek a tortájából?

Milyen ajándékot vesztek neki, ha egyáltalán vesztek. (Mert ugyebár jelen pillanatban majdnem mindent megkap.)


Ki hol vásárol gyerekruhát és játékokat? Nálunk a tök egyszerű játékok jönnek be, mint pl. a samponos flakon, műanyag üveg és még sorolhatnám a háztartásban megtalálható számunkra értéktelen kacatokat.

41312. Mancipanci (válaszként erre: 41309. - 2e0264df59)
2010. aug. 30. 10:25

Ezek szerint igaz a mondás.

Minden sikeres vállalkozás mögött ott áll egy nő!

Valahogy így van azt hiszem. Mindegy a lényeg így is érthető!

41311. 2e0264df59 (válaszként erre: 41306. - Judy24)
2010. aug. 29. 23:18

Én is szeretek falun lakni (8 és 15 km a város), városban még nem is laktam (kollégiumi évek számítanak? Akkor igen.) Kétségtelenül nyugodtabb, kevésbé személytelen. Bár ha valamit intézni kell, akkor a sétálós-babakocsis mód kilőve, autóba kell ülni mindenképpem.

Egyetértek a réteges öltöztetésben. Bár én nem bizos, hogy télen adok neki lehetőséget a kinti sétákra (mármint saját lábon) ha mégis , jó lesz az overál. Kabit majd tavaszra kap.

41310. 2e0264df59 (válaszként erre: 41305. - Mancipanci)
2010. aug. 29. 23:07

Én ég ősznél tartok, pont ma mondtam, hogy listát kell írjak mert kettőnél alighanem nem tudom fejben tartani, hogy kinek mire van szüksége. Egyelőre betankolunk, melegítőkből, farmerekből, zoknikból, aztán a többi majd kialakul. Az biztos, hogy veszek egy meleg lábzsákot a babakcsiba. Most keresztelőt is szervezek. Épp ideje, a lányom 5 hónaposan túl volt rajta.


Vezetékek, szemetes, szekrényajtó, fiókok ezek mind érdekes dolgok...(falon kívülit igyekszem elbarikádozni), és a pénztárcám valamint a távirányítok a nagy favorit.

41309. 2e0264df59 (válaszként erre: 41304. - Mancipanci)
2010. aug. 29. 23:00

elsőnél 6 hónap a +24 -20, másodiknál 7 hónap a +14 -14. De az a 4-5 stagnál. Addig bizos amíg szoptatok...Nem csináltam semmit. De nekem az a véleményem, hogy rajtam főleg víz volt, az elsőnél tuti.

Változásban nem reménykedtem, egyelőre csak így működik a dolog.

Én csak szerkesztek, fogalmazok, formázok, legtöbbször fogalmam sincs, hogy miről.

41308. Mancipanci
2010. aug. 29. 20:49
Ha hideg a gyerek keze vagy lába, estleg mindkettő akkor fázik?
41307. Mancipanci (válaszként erre: 41306. - Judy24)
2010. aug. 29. 20:48
Előnyökről és hátrányokról hallhatnék egy kicsit bővebben is?
41306. Judy24
2010. aug. 29. 18:31

Ennyi kérdést.:-) De olyan jó, hogy megint van élet.


Szeretek falun élni. 8 kmre lakunk a várostól, csak itt más mint a városban. A városban nem lenne pénzünk családi házban élni jelenleg. Így lett vidék. Sok előnye és sok hátránya is van neki.


Én 3 kilóval voltam szülés után kevesebb mint amennyivel teherbe estem. Nagyon vékony voltam, csak az a sok minden miatt amin keresztül mentünk állandóan ing a súlyom. 6 kgt kéne leadnom és akkor megint jó alakom lenne. Nem vagyok kövér, normál alkatom van, csak én vékony voltam és így furcsa nagyon és zavar. A ruhákról meg ne is beszéljünk. Tavaly ilyenkor terhes voltam, azok a ruhák hatalmasak rám, a 2 évvel ezelőttiek meg kicsit. Szóval ciki, nem sok ruhám maradt.:-S De inkább fogyni szeretnék és nem venni újakat.:-)


Nekem az anyósom itt él a faluban, a szüleim a városban. Csak mindig mindenki dolgozik és amikor ráér akkor sem babázni akar.


Szerintem rétegesen érdemes őket öltöztetni. Főleg Domi nagyon vékony, ő hamar fázik. Én gondolkozom neki megint bundazsákon, de valószínűleg a télen már menni fognak és ezt is bele kell kalkulálni. De télikabát így tuti kell.

Na meg jó vastag gatyák és pulcsik. De egyelőre még őszieket vettünk neki.


Na a vezeték az csúcs nála. Odavan érte, főleg a telefontöltőért.:-S De szedett már ki elemet kapcsolóból. De imádja a billentyűzetet is. Sőt a számítógépet és a számológépet is úgy elállította, hogy nem tudtuk megcsinálni.:-( Így a laptophoz nem nyúlhat.:-) Még az is tönkre menne.

41305. Mancipanci
2010. aug. 29. 16:39

Milyen ruhát érdemes télre venni a gyereknek, ami praktikus is.

Kicsit bajban vagyok, mert tavaly még a babakocsiban feküdt, így ott eléggé védve volt. Egy használhatatlan dolgot vettem idáig (mondanom se kell az volt a legdrágább), még születése előtt egy kiskabátot, amit már hazahozatalkor sem tudtam ráadni mert sajnos kicsi lett rá.


Nálatok is a vezetékek lennének a legjobb és legérdekesebb játékok? Pedig én már adtam neki egy telefontöltőt játszani, de az nem olyan érdekes, mint ami be is van dugva. Ti, mit csináltatok a falon kívűli vezetékekkel?

41304. Mancipanci (válaszként erre: 41301. - 2e0264df59)
2010. aug. 29. 16:26

Mennyi idő után?

Irigyellek!

Én már kapásból minimum 10kg plusszal kezdtem. Ehhez még jött 20 kg, amiből lement 13. Jelenleg nem nagy rhatárral redelkezem A terhes ruhák nagyok a régiek kicsik, de még reménykedek. Pedig azt mondják szoptatás alatt fogy az ember.

Te hogyan csináltad?

Rajta alapítsunk!

Nem is reménykedtél a változásba?

Lóti-futi egy cégnél.


Te írod az árajánlatot? (Akkor már képzett szakember vagy! : ) )

41303. 2e0264df59
2010. aug. 29. 15:41
na, most már írjatok ti is mert én már uncsi vagyok és az árajánlat sem készül...
41302. 2e0264df59 (válaszként erre: 41300. - Mancipanci)
2010. aug. 29. 15:40
de a nagy már egyedül megy pisilni, nem kell egyfolytában szórakoztatni és még sorolhatnám... Na akkor majd nyugodtan levágom a körmöm és mosogatok úgy, hogy odanézek.... Nem olyan nagy igények ezek (de ekkorából van azért több is)
41301. 2e0264df59 (válaszként erre: 41295. - Mancipanci)
2010. aug. 29. 15:37

elsőnél 24-et, 20 lement. Onnan indult a második 14 lett a vége, az lement. Most kell még 5-öt és annyi leszek mint menyasszony koromban. :-) Félő, hogy annyi már nem leszek...

Nem rossz falun, de város után nehéz lehet megszokni.

Akár klub-ot alapíthatnánk: "félegyedülálló anyák" :-S Na, de én ne panaszkodjak, tudtam mit veszek.


Ti férjeitek mivel foglalkoznak?

41300. Mancipanci (válaszként erre: 41297. - 2e0264df59)
2010. aug. 29. 15:34

Gondolod?

Fülembe cseng a régi jó öreg "nóta" Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond!

41299. 2e0264df59 (válaszként erre: 41294. - Judy24)
2010. aug. 29. 15:31

óh, vagyunk itt falusiak


én már kezdem megszokni így, hogy nincs időm magamra. Már nem is zavar, hogy akkor látott utoljára kozmetikus amikor a naggyal voltam terhes (égő?), a fodrász azért 3 havonta összejön.


Nekem az a szerencsém, hogy mindkét mama közel van, így rövid időre rájuk tudom bízni (legalább az egyiket) ha intézni kell valamit. Meg még az is jó, hogy most sok korunkbeli gyerek van a környékben.


Sokat kell még fogynod? Én most szeretném azt leadni ami még az első után maradt rajtam. A második kezdő súlyomat szerencsére már elértem.

41298. 2e0264df59 (válaszként erre: 41293. - Első)
2010. aug. 29. 15:25
Mintha magamat hallanám.... Nálunk épült egy jó játszótér és a nagy miatt oda eljárunk. Meg anyukámmal szoktuunk találkozni, apukám néha játszik a naggyal. Ez is hatalmas segítség tud lenni. A net is egy kis kapaszkodó.
41297. 2e0264df59 (válaszként erre: 41292. - Mancipanci)
2010. aug. 29. 15:22
Nincs. Majd másfél-2 év múlva pihenek.
41296. 2e0264df59 (válaszként erre: 41291. - Mancipanci)
2010. aug. 29. 15:21

Szia! Azt elfelejtettem íri, hogy 3 cumit használunk, így 3 hetente főzöm csak ki, de most, hogy már egyre több dolgot fog ő is enni azt hiszem gyakrabban fogom. Meg persze cserélni is.


Most már én sem tudom elképzelni cumi nélkül az életünket. De a kislányomnál úgy is ment. Dehát neki nem kellett.


Mi is gyakran keltünk.

41295. Mancipanci
2010. aug. 29. 15:01

Ennyire korlátozottak a lehetőségek vidéken Pedig még tavaly árultam a lakást és vidékre akartam költözni. Gyerek szempontjából úgy gondoltam, remek lehetőség egy családi ház. Az emberek is nyugodtabbak és figyelmesebbek, mint itt Pesten.

Ezek szerint nem mindent vettem számításba?

Hol vannak a nagyszülök, illetve barátok és barátnők? Apa nálunk is estig dolgik (szinte minden este), de ez attól függetlenül, hogy van segítségem, néha kiborít. Fürdetésre is csak nagy ritkán ér haza, pedig jó lenne egy kicsivel több időt eltölteni együtt.

Ti hány kilót híztatok? Sikerült már megszabadulni a feleslegtől?

41294. Judy24 (válaszként erre: 41292. - Mancipanci)
2010. aug. 29. 11:46

Cumi nélkül a mi életünk sem telhet el. Főleg elalváshoz kell. De régen mikor kisebb volt akkor volt, hogy szinte egész nap a szájában volt.


Kikapcsolodás nálam is a net. Egyedül vagyok vele itthon. Falun élünk ahol semmi lehetőség. A környékben nincs más hasonló korabeli gyerek csak sulis korosztály, így a szülők is már nem a mi korosztályunk. Párom bevállalja, hogy vigyázz rá rövidebb ideig, így eljutok fodrászhoz, kozmetikushoz, de ezzel kifújt. Ha intézni kell valamit akkor azt gyerekkel. Nincs kire bíznom.


Régebben tornáztam itthon még a baba előtt. Most nagyon szeretnék megint, jó lenne fogyni is. Többször nekiálltam már, de valami mindig közbe jött.:-(


Álatalában magamra nincs időm, vagyis van, de korábban jóval több volt és ez most borzasztóan zavar.

41293. Első
2010. aug. 29. 11:40

Sziasztok!

Én se tudom elképzelni cumi nélkül. Gergőt is nagyon megnyugtatja.

Kikapcsolódás nekem a net. Másra időm sincs, meg nem is tudnám megoldani.Semmi segítségem nincs napközben, mert a párom dolgozik. Falun lakunk és itt nincs semmi ahova menni lehetne. Meg nem is tudom senkire hagyni Gergőt:-((Néha már kezdek kiakadni az egész napos itthon levésbe:-( És elég sokat veszekszünk, vagyis én veszekszek a párommal.:-((

41292. Mancipanci
2010. aug. 29. 10:42

Ki, hogyan töltődik fel, illetve kapcsolódik ki?

Nektek van időtök magatokra?

41291. Mancipanci (válaszként erre: 41288. - 2e0264df59)
2010. aug. 29. 09:30

El sem tudom képzelni az életünket cumi nélkül.

Cumi nélkül, hogyan tudod megnyugtatni, ha pl. sír?


Mozgalmas éjszakánk volt, melynek sztem az lehet az oka, hogy a saját ágyamba vittem szopizni, ennek köv.-ben midketten idő előtt visszaaludtunk.

41290. Judy24
2010. aug. 29. 08:23

Sziasztok!


Nem azért írtam, hogy sajnáljatok, csak a régi fórumtagok tudták ezt, ezért írtam le.

Ha nekem is egészségesnek született volna a gyerekem akkor én is ilyeneken idegeskednék. Engem az ilyen dolgok hidegen hagynak, hisz sokkal nagyobb problémáink vannak.


Tudom, hogy a mi esetünknél is van nehezebb. De senkinek sem könnyű az is biztos.


Nem tudom, hogy mire emlékszik. Vannak dolgok amikre szerintem igen. De ez inkább olyan, hogy a tudatallatid raktározott el dolgokat és nem tudod miért félsz tőle, vagy társai. Nála pl. nem nyitja ki a dokinak a száját, de nekünk sem. Csak a kajának.:-) Enni szeret nagyon.:-)


Mi tegnap halászlét ettünk. Ma malacpöri lesz tarhonyával.


Domi ritkán alszik nyitott ablaknál, de nyáron sokat aludt a levegőn. Most éjjel hosszú ujjú és szárú bodyban alszik, de nincs rajta takaró. Azt különben sem szereti.

41289. 2e0264df59
2010. aug. 28. 23:47

közben elbúcsúzom mert már nem látok az álmosságtól. Egy ébredésen már túlvagyunk, ilyenkor szokott belehúzni, aztán hajnal felé újra nyugi.

Jó éjt!

41288. 2e0264df59 (válaszként erre: 41286. - Mancipanci)
2010. aug. 28. 23:19

De én. Ez nálunk úgy volt, hogy mama javaslatára a lánynál is bepróbálkoztunk (nekem eszembe sem jutott), de olyan szinten öklendezett az összes fajtától, hogy ilyesző volt. A kicsinek szintén a mama találta ki (nálunk ő a baba-szakszervezetis) és neki kellett. 1 hónaposan kezdtük, és életet mentett akkoriban (türelmetlen lett és valahogy a nagyot is el kellett látnom). Sosoem gondoltam, hogy ilyen csodaszer. Mostanra kezdem a paráimat levetkőzni ezzel kapcsolatban.

Az öltöztetés az nehéz kérdés az tuti.

41287. 2e0264df59 (válaszként erre: 41285. - Mancipanci)
2010. aug. 28. 23:12

Milyen terhességed és szülésed volt?

Nem tudom mikor tudatosul. Biztos ez nindenkinél más. Hát az eésőnél még én sem éreztem maga annak a szülőszobában, a másodiknál már akkor amikor az első szívhangot mutatta az ultrahang. Érdkes, elsőnél csak próbáltam megérteni az ultahangot, a másodiknál minden egyes alkalommal könnyek szöktek a szemembe. Talán azért mert már tudtam mi lesz a végeredmény?

Evésben én is reménykedem, hogy csak átmeneti a visszaesés. Szerencsére a súlyán nem látszik meg. Most, hogy nem eszek jól ilyenkor hízott 2 hét alatt 15 dkg-t, előtte 2 hónap alatt 10-et

41286. Mancipanci (válaszként erre: 41284. - 2e0264df59)
2010. aug. 28. 23:09

Miért nem te szoktattad rá? A lányod, hogy úszta ezt meg?

Nekem ezzel kapcsolatosaan is állandó félelmeim vannak. Most biztosan fázni fog, most meg biztosan melege lesz. Szóval nem vagyok sose biztos a dolgomban. A hálózsákokat én is szerettem, mert ügye a takaró nem marad rajta egész éjjel, de mióta folyamotasan feláll, a hálózsák nem túl célszerű, mert így reggel ébredéskor azonnal jelez, míg nélküle el van magában egy kicsit. ( Gondolom azzal nehezebb felállnia. )Jelen pillanatban rugiban alszik és ablak résnyire nyitva van. A gyerekorvos azt skandálja, hogy inkább fázzon, minthogy melege legyen.

41285. Mancipanci (válaszként erre: 41283. - 2e0264df59)
2010. aug. 28. 23:02

Szerintem már nem nagyon vannak évszakok. Tegnap nyár, ma meg már "tél". És csodálkozunk, hogy nyűgösek a gyerekek?

Ma már én is egyre több jó dologra emlékszem vissza, amit akkor nem így láttam. Az idő tényleg megszépíti a dolgokat! Hihetetlen, csak most szültem. Még most sem hiszem el, hogy ez a gyerek az enyém. Olyan, mintha kölcsönbe kaptam volna, csak nem jöttek érte. : ) Mikor tudatosul az emberben az hogy tényleg anya. Amikor magát a szót kimondja vagy az első anyák napja alkalmával?

Szerintem nem fog elmúlni!!!

Nálunk a gyerek jó evő! Én főzük neki és egyszerűen "remeg" a kajáért.Nem tudom kire ütött, mert sem én sem az apja nem ilyen.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook