Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 2007. májusi-júniusi babák fórum

2007. májusi-júniusi babák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
120. dorka75
2007. dec. 26. 17:53
Hahó! Merre vagytok? Mindenki ünnepel?
119. dorka75 (válaszként erre: 118. - Cadence)
2007. dec. 20. 20:55
Nem tudom pontosan. A barátnőm krumplival adta a céklát, de szerintem először azzal érdemes adni, amit szeret. Lehet, hogy én almával fogom. De egyenlőre még csak a krumplival ismerkedünk..
118. Cadence (válaszként erre: 117. - Dorka75)
2007. dec. 18. 09:18
Szia.Én sütve probáltam elsözör.De most már fözve adom inkább.A géklát azt hiszem nálunk is ki kéne probálni.Már egy ideje gondolkodom rajta de most fogok venni.Azt krumplival kell?
117. dorka75
2007. dec. 15. 20:42

Én egyébként szereztem be céklát is, és jövő héten kipróbáljuk. Először a levét, aztán jöhet megfőzve is.

Ti a sütőtököt főzitek, vagy sütitek? Én sütöttem, de nagyon rostos maradt..Ezt a minimalista mennyiséget meg nem lehet turmixolni. Szerintem Árminnak ezért se tetszett. (Édesnek nagyon is édes volt). Hátha főzve jobb..

116. dorka75 (válaszként erre: 112. - Cadence)
2007. dec. 15. 20:39

Szia Cadence!


Ármin is almás, de nagyon..Alma nélkül nem is eszik meg semmit. Tegnap pl. a sütőtököt tolta ki a szájából nagy erőkkel. De ma, miután préseltem neki almalevet hozzá, benyakalta..

115. dorka75
2007. dec. 15. 20:37

Sziasztok!


Hallottatok már a csicsókáról? Egyik ismerősömnek a védőnő említette, hogy azt adjon a gyereknek, mert édes, és szeretik a gyerkőcök. Ma vettünk Árminnak a biopiacon néhány dolgot, és a néni adott ajándékba néhány darab csicsókát. Úgy néz ki, mint a gyömbér. De úgy tudom ezt csak 7 hónapos kor fölött lehet adni. Mivel a párom vette, nem kérdezte meg, hogyan kell elkészíteni, úgyhogy nem tudom mit csináljak vele. Tudtok segíteni?

114. Sannore
2007. dec. 14. 18:48
Igen,ezeket már én is halottam,hogy minden félével befújkálják a gyümölcsöket...én éppen emiatt járok a biopiacra és ott veszem az almát,hogy legalább az ne legyen vegyszeres.
113. Sannore (válaszként erre: 108. - Dorka75)
2007. dec. 14. 18:44

Igen,házikészítésű(üvegreszelőn reszelem).

Üvegesben az őszi-almát adom neki,de ehhez szintén vágok 3-4 kisebb karika banánt,mert nekem túl savanyúnak tűnik.

112. Cadence
2007. dec. 14. 18:30
A banánrol meg azt mondták az itteni védönők hogy nagyon ne adjak a gyereknek mert elég messziről hozzák és mindenféle tartositoval fujkálják be hogy mire ideér még éretlen maradjon.És hogy hiába veszük le a héját valamennyi átjuthat.Hát nem tudom én már adtam banánt párszor.Mondjuk annyira nincs oda érte a lányom.Inkább almás mindent almával eszik szivesebben.
111. Cadence (válaszként erre: 106. - Dorka75)
2007. dec. 14. 18:26

Egyszer vettem én is nestlé sütötököt.Nem is nagyon izlett Vivinek.Megkostoltam én is szörnyü ize volt.Ezért nem is vettem többet.

A kecskemétiröl hallottam hogy cukor van benne meg már itt is olvastam régebben.Olyat se veszek.Ha nagy ritkán szükségem van rá akkor univert.Az tényleg jo meg a hippes is csak elég drágák.

2007. dec. 14. 13:43
Én egyik nap reszeltem almát (üvegreszelőn) és hozzányomkodtam banánt. Csak az a baj hogy a banán eléggé megfogja, tehát túl sűrűn nem ehet belőle. Pedig ízlik neki mert az is édes:-)
2007. dec. 14. 13:42

Dorka!

Egyszer nem figyeltem oda és csak itthon vettem észre hogy hozzáadott cukor volt az őszibarackban. Általában én csinálom az ételeit, mert 1) ne szokjon rá a bolti ízekre, 2) azért a bolti elég drága sajnos. Instant teát se kap, se ivóleveket, szóval semmit ami hozzáadott cukrot tartalmaz. Főleg mióta kijött a klét alsó foga extrán odafigyelek erre.

Elég koránn pótlásra szorultunk, de nem is csodálkozok, már most 8,5 kg felett van a kisasszony, szóval nagyétvágyú baba.-) Bár a kiskanállal még nem barátkozott meg teljesen:-)

108. dorka75
2007. dec. 14. 11:51

Mi is almával kezdtük, először a lé, majd a pép. Viszonz felfigyeltem valamire. Amikor csak hébe-hóba kapott almát, akkor az segített a kakiban, ha már több napja nem volt neki. Viszont mióta naponta kap almát valamivel, azóta nem kakil minden nap. (Az a baj, hogy csak almával hajlandó megenni a sárgarépát is. Érdekes mert, hiába kevertem ki neki pépesre anyatejjel dúsítva, nem ette meg. Bezzeg almával.


Sannore! Az alma -banán kompozíció házi készítésű volt, vagy üveges bébiétel?

107. dorka75
2007. dec. 14. 11:44
Szia Zsófi! Mit jelent az, hogy megjártad a Kecskemétivel? Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy a te babád anyatejes? Niért kezdtétek olyan korán a hozzátáplálást?
106. dorka75
2007. dec. 14. 11:42
Vettem bébiételt Árminnak, és teljesen kiakadtam rajta. A Nestlé sütőtökpüréjében 20% sütőtök van, a többi egyéb ilyenek hogy só, vaj stb..Ne vegyetek Nestlét..
2007. dec. 14. 07:22

sziasztok

mi már elkezdtük a hozzátáplálást. általában én csinálom neki, de van otthon vésztartaléknak bolti is, általában kecskeméti.De vigyázni kell vele mert a régebbi kecskemétibe raktak cukrot, egyszer megjártam. Azóta mindig elolvasom mit tesznek bele. MI 4 1/2 hónaposan kezdtük, eddig evett almát, répát, sütőtököt, krumplit, barackot és tegnap banánt. Szilvike is inkább az édes ízekért van oda, almával keverve mindent szívesebben megeszik.

104. Cadence
2007. dec. 13. 10:00

Sziasztok.

Én nem mindig adok bébiételt de univert meg hippeset evett eddig.

Vivi még csak hátra felé mászott vagy inkább tolta magát.Most ujabban a 4kézlábra állást probálgatja persze a lábaival nem nyomja ki magát csak a kezeivel az egész testét a lábacskáit meg a popsija alá huzza :)Tegnap ota.

103. Sannore
2007. dec. 13. 08:33

LoLina,Allics!


Ti sem maradtok dícséret nélkül:-) lenyűgözőek a gyermekeitek.

102. Sannore (válaszként erre: 97. - Dorka75)
2007. dec. 13. 08:28

Ma reggel megnéztem a képeket az oldaladon,nagyon tündéri Ármin:)

Kíváncsi leszek,mi mikor indulunk be :-)(mászás terén).

101. ALLICS (válaszként erre: 98. - Dorka75)
2007. dec. 12. 22:16
Szia!!Mi a Kecskemétit használjuk!!Evett már őszibarackot,szilvát,paradicsomos krumpli,banént,almát,sütőtököt.Hirtelen ennyi jüt eszembe.
100. Sannore (válaszként erre: 97. - Dorka75)
2007. dec. 12. 21:53

Mi 2 hete kezdtük el a gyümölccsel,pontosabban először az almát reszeltem és annak a levét,ezt adtam neki 4-5 napig(fokozatosan emelve az adagokat)ezután jött az almapép,szintén 4-5 napig,aztán alma+banán és épp ma kezdtük el a barack+almát(üvegest).

Jövőhéten kezdem neki a főzelékeket adni.Először csak a burgonyát+egy kis tápszerrel higítom majd(4-5 napig adom neki)utána egy kis répával a krumplit,ezután már lehet varjálni.Nekem így mondta a védőnőm.

Megmondom őszintén én inkább főzni szeretném majd ezeket a dolgokat.Pontosabban sütőben sütni.Persze azért vésztartaléknak lesznek itthon bébiételek is.Akkor én csak a Kecskemétit vagy az Univert fogom megvenni,mert ezekben nincs cukor,só,tejfehérje...

99. Sannore (válaszként erre: 96. - Dorka75)
2007. dec. 12. 21:34

Szia dorka!

A következő gyakorlatokat kell csinálnunk:

hanyattfekvésből 2x balra fordulás: a bal kezét a feje mellé teszem,jobb lábát keresztbe téve a másikon fordítom a hasára,utána ugyan ez csak jobbra fordúlva,de itt viszont 4x.

Utána közvetlen ugyanezeket a gyakorlatokat kell csinálni,balra 2x,jobbra 4x,és csak a lábánál fordítod hasra.

Szerintem ártani nem ártassz vele,ha te is tornáztatod. Nyugodtan csináltathatod vele ezeket a gyakorlatokat,szerintem élvezni is fogja:-) nálunk legalább is,kacagásból áll az egész torna- gyakorlat :-)

Hál'Istennek más tünetünk nincsen(kopp-kopp-kopp).

2007. dec. 12. 20:11

Sziasztok Lányok!


Közvéleménykutatást szeretnék tartani. Kinek melyik márkájú üveges bébiétel jött be? ( Ha használtok ilyet..)

2007. dec. 12. 20:10

Más téma. Ármin elkezdett nagyobb sebességre kapcsolni a mászás terén...Villámgyorsan fejlődött. Pár napja még csak vánszorgott.


Zsófi és Sannore! Ti hogy álltok a hozzátáplálással? Mi már elkezdtük. Eddig alma és sárgarépa volt. Ármin utálja a sárgarépát, de almával keverve megeszi..

96. dorka75 (válaszként erre: 92. - Sannore)
2007. dec. 12. 20:06
Szia Sannore! Elmondanád miből is áll ez a tornáztatás. Most akkor nekem is kellene tornáztatnom??? A lányodnak van más tünete is?
95. dorka75 (válaszként erre: 94. - 9c5ea9abb5)
2007. dec. 12. 20:05
Szia Zsófi! Ő is csak a balra indulva fordul. Nekem egyébként a dokinőm azt mondta, hogy jellemzően minden kisbaba balra indulva fordul az elején. Mindenesetre jövő héten megyünk hozzá, és rákérdezek erre a fordulásos dologra. Csak az a baj, hogy Ármin akkor szeret forogni leginkább amikor nem vagyok ott, mert ha lát, akkor egyből rajtam csüng. Azért igyekszem megfigyelni mégis melyik irányba megy.
2007. dec. 12. 12:33
Kicsit beleolvastam miről folyik a társalgás. Az én kislányom is csak az egyik oldalára fordul:-)
93. Sannore (válaszként erre: 90. - 9c5ea9abb5)
2007. dec. 12. 11:54
Szia Zsófi:)
92. Sannore (válaszként erre: 89. - Dorka75)
2007. dec. 12. 11:49

Szia dorka!

Akkor egy kicsit megnyugodtam,hogy nem csak nekünk megy egy oldalról az átfordulás:)

Igen,a jobb oldalára ő is fordúl.Általában a játékai is a jobb oldalt vannak,ha játszom vele akkor inkább jobbra vagyok neki:)))(doktornő mondta).Szóval már minden lassan jobb oldalra lesz:)

Az nem baj ha nem fordúl még a másik irányba,nekem is ezt mondták,csak tornáztatni kell,hogy a másik oldal is erősödjön.

91. Sannore (válaszként erre: 87. - LoLiNa)
2007. dec. 12. 11:37

Köszi szépen:)

Viszont kívánunk nektek is minden jót!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook