Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 2007. májusi-júniusi babák fórum

2007. májusi-júniusi babák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2007. dec. 12. 11:03

sziasztok

az én kislányom (Szilvi) 2007. június 3-án született, csatlakozok:-)

2007. dec. 12. 11:03
Szia Sannore! Az én fiam jún.16-án született, és az átfordulásokat mindig bal oldalra indítja el. Gyakorlatilag nem is láttam még, hoghy jobbra menne, bár az oldalára fordul jobbra is. Nekem azt mondta a dokinő, hogy ez nem baj..Vagy mégis? Az írásod alapján gondolom.
2007. dec. 12. 11:00
Sziasztok! Átrmin pénteken végre hasról hátra is fordult. Sőt azóta többször is egész sorozat forgást mutatott be.(Hasdról-hátra, majd hátról újból hasra).Hihetetlen, egyik napról a másikra megcsinálta.Csütörtökön még nem ment neki. Sőt most már vészes gyorsasággal kúszik a játszószőnyeg széléhez. Úgy örülök.
87. LoLiNa (válaszként erre: 84. - Sannore)
2007. dec. 12. 04:21
szegényke:( de ha azt mondták, hogy nincs úgy baja és te is úgy tapasztalod, hogy a torna segít, akkor nem lesz gond! :) Rendbejön az a kis izmocska.:) kitartást és jó egészséget kívánok! :)
86. LoLiNa (válaszként erre: 83. - Dorka75)
2007. dec. 12. 04:19
napról napra látványosabb a tanulás. képes megülni rövid ideig :) és elkezdett motorozni :D "brrrrrr" :)) fúj, nyáladzik közben.. :))
2007. dec. 11. 20:45

Sziasztok!

Kislányom 2007.június 20-án született és ő csak egy irányba,balra képes a hátáról hasra fordúlni.

Ha elalváshoz készül,akkor is mindíg balra fordúl:) újszülött kora óta így van ez.A fejecskéjét is mindíg lógatta,amikor a kezénél fogva felhúzták.

Alaposan megvizsgálta 2x is a neurológus,de hál'Istennek semmi komoly,csak mivel ő nagy babaként született(3900gr,58cm)kevés helye volt már a vége felé a pocimban és nem tudta már a kis fejecskéjét forgatni,emiatt letapadt a bal oldali nyaki feszítőizma.Megmutatta a doktornő,hogy milyen gyakorlatokkal kell tornáztatnom.

A fejecskéjét már nagyon szépen tartja,szinte a 4.-5.gyakorlat már hatásos volt :-) viszont még mindíg nem akar jobbra a hátáról hasra fordúlni.

Azt mondták,ha nem fordúl jobbra csak akkor vigyem megint vissza.Ebből még van kb 2hete babucimnak:-)

Amúgy még nem mászunk,nem ülünk,de a popónkat már kezdjük emelgetni.

2007. dec. 11. 20:44

Sziasztok!

Kislányom 2007.június 20-án született és ő csak egy irányba,balra képes a hátáról hasra fordúlni.

Ha elalváshoz készül,akkor is mindíg balra fordúl:) újszülött kora óta így van ez.A fejecskéjét is mindíg lógatta,amikor a kezénél fogva felhúzták.

Alaposan megvizsgálta 2x is a neurológus,de hál'Istennek semmi komoly,csak mivel ő nagy babaként született(3900gr,58cm)kevés helye volt már a vége felé a pocimban és nem tudta már a kis fejecskéjét forgatni,emiatt letapadt a bal oldali nyaki feszítőizma.Megmutatta a doktornő,hogy milyen gyakorlatokkal kell tornáztatnom.

A fejecskéjét már nagyon szépen tartja,szinte a 4.-5.gyakorlat már hatásos volt :-) viszont még mindíg nem akar jobbra a hátáról hasra fordúlni.

Azt mondták,ha nem fordúl jobbra csak akkor vigyem megint vissza.Ebből még van kb 2hete babucimnak:-)

Amúgy még nem mászunk,nem ülünk,de a popónkat már kezdjük emelgetni.

83. dorka75 (válaszként erre: 82. - LoLiNa)
2007. dec. 6. 15:05
Igen, mindkét irányba fordul. Az ülés,még nem megy túl stabilan , és hosszú ideig, de látványosan fejlődött az utóbbi napokban.
82. LoLiNa (válaszként erre: 81. - Dorka75)
2007. dec. 6. 05:49

ha mászni és ülni tud, akkor nem hiszem, hogy gond lenne.

másik irányba fordul?

2007. dec. 5. 21:19
Még nem mondtama védőnőnek. Havonta ki szokott jönni hozzánk, de ez kb.2 hét múlva lesz esedékes, ha nem történik változás akkor majd megemlítem. Beszéltem egy ismerősömmel, akinek 7 és fél hónapos a kislánya. Azt mondta náluk teljesen kimaradt a hasról hátra fordulás. Viszont a lánya már régóta ül, és szépen mászik.
80. LoLiNa
2007. dec. 4. 13:49

mi is mászunk :) sőt, felakar ülni, csak hátraesik, mert még nem tud megmaradni :D


apáméknál a húgom lassan 6 hónapos, de még semerre nem fordul.. a védőnő mit mond erre?

79. Cadence (válaszként erre: 78. - Dorka75)
2007. dec. 4. 11:38
Nálunk is igy volt eleinte.Inkább hátrol hasra fordult.Most meg már forog is.
2007. dec. 4. 11:23
Viszont mászni már tud egy kicsit..
2007. dec. 4. 11:22
Kicsit aggódom Ármin miatt. Egyszerűen nem fordul hasról hátra. Csak hátról hasra. Igaz, hogy órákig képes hason fekve játszani és nézelődni, de miért nincs késztetése, hogy visszaforduljon? Szerintetek ez nem probléma?
76. LoLiNa
2007. dec. 4. 10:20

köszi a tippet:)

/

nekünk is van járóka,de nem használjuk. gondolkodtam, hogy bele kéne tenni már..:)

75. Cadence (válaszként erre: 74. - Dorka75)
2007. dec. 4. 10:06

Szia.Vivinek még most is ott egy piros pöty.Állitolag az a jó ha nem mulik el.

Pár napja vettem járokát.Azért vettem mert egy nagy vastag pokrocra volt rakva a játszoszönyege de már leforog rola és már egyszer sikerült a kis fejét bevernie a parkettába is.Volt ám sirás.Akkor döntöttem el hogy veszek egyett.Beletettem a játszoszönyegét neki és eljátszadozik benne.Bár hallottam olyat hogy van olyan gyerek aki nem marad meg benne.Nálunk bevált.

2007. dec. 3. 22:42

Sziasztok! Megint van két kérdés ,ami foglalkoztat.

Az első: ti használtok járókát? Ha igen, bevált? Érdemes venni?

A másik: BCG oltás. Az én fiamnak éppen hogy csak bepirosodott, volt egy kis göb is ott, úgy 3 hónapos kora körül, de mostanra teljesen elmúlt. A dokinő azt mondta valószínűleg meg kell ismételni majd 6 hónapos korában. Nektek ezzel kapcsolatban minden rendben volt??

73. dorka75 (válaszként erre: 71. - LoLiNa)
2007. dec. 3. 22:39
A céklának vagy nyersen kifacsarod a levét. Állítólag sárgarépa lével keverve szeretik a babák. Vagy megpárolod, és úgy adod nekik..
72. ALLICS (válaszként erre: 67. - Dorka75)
2007. dec. 3. 20:47
Szia!Szerintem adhatsz már neki.Én is adtam a fiamnak és Ő most múlt 3 hónapos.
71. LoLiNa
2007. dec. 3. 20:17
a cékla engem is izgatna... hogy kell csinálni?
2007. dec. 3. 19:05
Sziasztok.Hát azért voltak kisebb nyüglödések nappal éjjel ugyanugy aludt.Én már adtam neki párszor banánt.Nem lett semmi baja töle.Spenotot is evett már.Céklával még nem probálkoztam.Azt nem is tudtam.És hogy készititek el a babának?Meg krumplival együtt kell gondolom?!sziasztok
69. LoLiNa (válaszként erre: 67. - Dorka75)
2007. dec. 3. 17:21
székrekedést okozhat! de nem feltétlenül. adhatod bármikor, nem kell mindent végigkóstoltatni vele elötte a fél konyhát :))) ha úgy látod, hogy pocakfogós neki, egy kis kamillateával turmixold.
68. dorka75 (válaszként erre: 65. - Cadence)
2007. dec. 3. 12:27
És hogy viseltétek a fogzást?
2007. dec. 3. 12:26
Sziasztok Lányok! Szerintetek mikor adhatok banánt a fiamnak. Csak ha már végigkóstolta az almát, répát, sütőtököt, krumplit, és céklát?? Vagy már akár most is? (Még csak almát evett.) Milyen hatással van a gyerekekre a babán? (Ilyenekre gondolok, hogy székrekedést okoz stb..)
66. dorka75 (válaszként erre: 65. - Cadence)
2007. dec. 3. 12:24
Hali! Gratula a fogacskákhoz...Engem már vagy egy hónapja szétharapdál a fiam.
2007. dec. 3. 10:46
Sziasztok.Vivi babámnak kijött 2kis fogacskája.Még nem teljesen de olyan édi. :)
64. ALLICS
2007. nov. 27. 11:17
Hát igen azért mondják hogy minden babára másképp hatnak a dolgok.A mi esetünkbe megfogta de ha neki ettől van akkor almát adjál neki.A lényeg hogy van!!
63. dorka75 (válaszként erre: 62. - ALLICS)
2007. nov. 27. 11:09
Úgy tűnik az almapüré jól bevált, mert tegnap sikerült teletermelnie a pelust. Sőt már ma is termelt egy adagot. Halleluja! Apró örömök az életben:) Most legalább tudom, hogy almát kell adni neki. Később, ha már rendesen kap mást is anyatej mellé, gondolom nem lesz ilyen problémánk.
62. ALLICS
2007. nov. 26. 10:52
Szia!Nekünk is sok problémánk volt a kakival de én glicerines kúpot adtam neki később paradicsomlevet és őszibarackpürét nálunk ez vált be.Nekem azt mondták hogy az alma fog de mindenki mást mond.Én is adtam neki kamillateát segíti a szélbántalmakat semmi rosszat nem teszel neki ezzel sőt!!!!
2007. nov. 26. 10:48
Sziasztok Lányok! Adjatok tanácsot, nem tudom mit csináljak. Ármin egy hete nem kakilt. (Csak anyatejet kapott.) A kismama újságban azt olvastam , hogy anyatejes babák akár 10 napig is nem kakilhatnak az nem baj, mert feldolgozza aszervezetük, de én már aggódom. Tegnap adtam neki egy kis almapürét, de semmi eredménye nincs. A lázmérőt is kipróbáltuk , de hiába. A dokinőm azt mondta adjak neki kamillateát jól megcukrozva, az majd használ. Hogy őszinte legyek nincs nagy kedvem hozzá..Mit tanácsoltok? Nincs valami jól bevált receptetek?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook