Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 2007. májusi-júniusi babák fórum

2007. májusi-júniusi babák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2007. nov. 26. 10:44
Szia Kiskata! Én a helyedben nem adnék neki semmit cicin kívül, ha úgy is megnyugszik, és jól alszik. Én részemről igyekszem kihúzni a fiam 6 hónapos koráig, hogy ne nagyon kapjon mást. Persze azért néha kóstolgat gyümölcsöket, de nem rendszeresen...
2007. nov. 22. 13:44
Roli(06.28)csak anyatejet eszik,illetve 3-napja sokat sírt éjjel és ahogy mellre tettem elaludt,ebből arra gondoltam hogy biztos éhes,vettem neki milupa tejpépet és azt adtam neki este lefekvésnél.Második napon már jobban aludt éjjel,de tegnap úgy elaludt este a cicin,hogy nem is kapott tejpépet.Nem tudom hogy mit kéne tennem.Adjak vagy ne adjak?
58. LoLiNa
2007. nov. 21. 12:48

én mindent úgy adok a bébimnek, ahogy én is megenném! minimális cukor kell, hogy legyen íze.. a cukorral az a kínjuk a védőnőnek, hogy hízlal..

nem egy védőnőt ismerek.. nem egyel volt dolgom.. kicsik még a tesóim , általuk is, és ugye második baba, elötte is költözés.. stb.. minden védőnő mást mond! én viszont azt mondom, hogy az anyuka döntse el, hogy mit, mikor, miért, hogyan! ne pedig egy kivülálló! minden gyerkőc más! van akinél elöbb kell hozzátáplálni, van akinél később! anyuka él a gyerkőccel, anyuka ismeri, figyeli minden mozzanatát, tehát anyuka tudja, hogy mit , mikor!



/

tegnap behabart pörköltöt ettem tésztávval.. majd kiestek a szemei a gyereknek.. és jött a "reklamáció" is.. mi az, hogy ő nem kap?! hát legyen! kenyérbéllel tunkoltam egy kis szaftot, és odaadtam neki! izlett neki! felnőtt mértékkel tán 2 harapásnyi szaftos kenyeret megevett, annyi esett jól neki! én így állok ehhez a kérdéshez :)

57. ALLICS
2007. nov. 21. 12:22
Tudom hogy van benne cukor,de a SOTE 2.számú klinikáján ahol Ármin született cukros vizet adtak a babáknak először.Ezt én sem értem hogy igen kerölni kell a cukrot de akkor egy pár perces kisbaba miért kaphat??
56. dorka75 (válaszként erre: 55. - ALLICS)
2007. nov. 21. 12:17
Én nem mertem volna odadni neki 3 hónaposan. Mindig félek, hogy ezektől lesz valami baja. Én is vettem már neki konzerveket, de még mindig ott figyelnek a polcon. Ráadásul múltkor megnéztem őket, és láttam, hogy a kecskemétibe (mert ugye én is azt vettem először) cukor is van, azt pedig egyenlőre nem tanácsolják. (A védőnőm.)Úgyhogy majd kénytelen leszek a drágábbat venni, amiben semmi ilyesmi nincs. Mondjuk a legjobb, ha úgy készíti az ember..
55. ALLICS (válaszként erre: 54. - Dorka75)
2007. nov. 19. 17:06
Szia!Én ma vettem Árminnak Kecskemétiből őszibarackpürét izlett neki 4-5 kanállal adtam csak neki.Meg vettem neki őszilevet is igaz hogy 4 hóstól lehet de azt mondták hogy adhatom ezeket 3 hótól is.Szerintetek?
2007. nov. 19. 11:18
Sziasztok! Adtam Árminnak egy kis almát, csak azért, hogy megkóstolja. Még azért nem akarom hozzátáplálni, végülis ízlett neki, igaz, hogy almalével kellett volna kezdenem, nem péppel. Ti, mit adtatok nekik először. És bio élelmiszert használtatok? Mert én azt szeretnék..
2007. nov. 18. 21:25
Én azért kezdtem mert csak tápszert kap a kislányom sajnos másfél honapos koráig tudtam szoptatni de akkoris ki kellett már egésziteni tápszerrel mert nem volt elég.Ha tudtam volna rendesen szoptatni megvártam volna a 6honapos kort.
52. ALLICS (válaszként erre: 50. - Dorka75)
2007. nov. 18. 19:29
Hát én is azt hittem hogy ritka.De móta megszületett egyre több Ármint babáról hallok.Én azért kezdtem a hozzátáplálást mert a tápszer megfogta a székletét.
2007. nov. 18. 16:45
Sziasztok Lányok!És ti miért kezdtetek 6 hónapos kora előtt mást is adni neki? A doki vagy a védőnő javasolta, vagy muszáj volt, valami miatt? Esetleg egyszerű kiváncsiságból? Én mindenkitől azt hallottam, hogy féléves koráig szopizzon ha lehet..
50. dorka75 (válaszként erre: 46. - ALLICS)
2007. nov. 18. 16:44
Szia Allics! Üdv a csapatban! Azt hittem az Ármin ritkán előforduló név...
2007. nov. 13. 18:55
Az én kislányom is eszik már krumplit,sütötököt,banánt,almát,répát,spenotot.Eddig üresen nem ette meg a krumplit és az almát se de már megeszi mindketött üresen is.Délelött kap fözeléket meg egyszer délután gyümölcsöt.Én főzöm neki.Eygszer kéteszer vettem neki bébikaját izlett neki az is.
48. LoLiNa (válaszként erre: 45. - Dorka75)
2007. nov. 13. 11:14
mi esszük a répát, sütőtököt, krumlit, almát, banánt, narancslét, kekszet, kenyéhéjat, babapiskótát. utóbbi kettőt rágcsálja, a kekeszet almával, banánnal vagy épp sütőtökkel adom. nálunk alapkaja a sütőtök, anélkül szinte semmit nem fogad el. a zöldborsó nem tetszett neki) (bébiétel, üveges). a többit én főzöm neki. ebédre kap főttet, vacsira tejpépet. és szopizik, néha éjjel is. hársfa teát iszik.
47. LoLiNa
2007. nov. 13. 11:11
nem kapott mostanában semmi újat. a hasmenés tán mintha múlna, de zöld még mindig :(
46. ALLICS (válaszként erre: 45. - Dorka75)
2007. nov. 13. 11:07
Szia dorka75!!Nekem is Árminnak hívják a 2 és fél hónapos kisfiamat aki 2007.08.24-én született.Én már adok neki paradicsomot meg narancsot mert a tápszertől nem volt széklete.De ezen kivűl lehetne almalevet banánt is adni.Az én védőnőm szerint bár védőnő válogatja
2007. nov. 13. 09:42
LányoK Már akartam kérdezni korábban is, hogy ti már adtok a gyerekeknek mást is a tejen kívül?Mert én még nem..És hogyan kezdtetetk neki, ha igen?
44. dorka75 (válaszként erre: 42. - LoLiNa)
2007. nov. 13. 09:41

Szia LoLina!


Sajnos fogalmam sincs mi okozhatja a hasmenést. A fiad egyébként már régóta eszi ezeket a dolgokat? Lehet, hogy valamelyikre allergiás? Vagy valamilyen vírust kapott el?

43. dorka75 (válaszként erre: 41. - Cadence)
2007. nov. 13. 09:39

Hali!

Köszönkük jól vagyunk, és most már megint lszik rendesen, igaz, hogy készülődik neki a 3. fogacska is, de nem viseli meg szerencsére.

42. LoLiNa
2007. nov. 12. 04:53
mi bajban vagyunk :( lassan egy hete szörnyű hasmenése van a törpének és legtöbbször zöld színű :( de nem fáj a pocakja, jó kedvű, semmi változást nem érzek, látok rajta. semmi új ételt nem kapott. mióta hesmenése van kapott krumplit, répát, banánt, nem fogta meg. orrvosnál voltunk, kapott hasfogót, valami gyógyszertári kutyulványt, az se az igazi. olyan szinten megy a hasa, hogy a pelenka nem tartja meg, úszik a kombidressz, a harisnya és a rugi is. mitől lehet ez??? szopik még, ebédre főtt ételt kap (minden nap van benne krumli) vacsira pedig ah-s tejpépet. hónapok óta igy megy, eddig semmi gond nem volt. orvoshoz készülünk megint emiatt. :( ti mit gondoltok?
41. Cadence (válaszként erre: 40. - Dorka75)
2007. nov. 10. 20:54

Szia.

Gratuálok a kis Árminnak :)))Édes lehet.

És most hogy alszik éjszaka?

2007. nov. 8. 11:59

Hali!

Sikerült megfejtenem a nem alvás okát..Árminnak néhány napja kinőtt két kis fogacskája. Nagyon édes

39. Cadence (válaszként erre: 38. - Dorka75)
2007. okt. 31. 22:09

Szia Dorka.Éjjel rendesen alszik még mindig.Reggel 6körül felébred eszik és általában utánna is vissza alszik még egy kicsit.1-2órát.

Ma kezdett el köpködni és igen élvezi :)

38. dorka75 (válaszként erre: 37. - Dorka75)
2007. okt. 30. 20:57
Ha ennyire sok a hasonlóság, akkor mostanában rendesen alszik a lányod, úgy ahogy eddig?
37. dorka75 (válaszként erre: 36. - Cadence)
2007. okt. 30. 20:55
Hali Cadence! Érdekes az én fiam is fél kilót fogyott a szülést követően, mert nem volt elég tejem, és ő is tápszert kapott, igaz, hogy csak pár napig. Most már szerencsére van tejcsi..És sajnos az én fiam is csak fél órákat alszik, egész konkrétan 3x 1/2 órát. Egészen feltünő a hasonlóság a viselkedésükben, és a szülés utáni történésekben is. Ármin egy hete 6550 gr. volt, és 62,5 cm.
2007. okt. 28. 19:51

Szia Dorka.

Nem sokat alszik napközben néha etetések között fél órát alszik de nem minden evés között.Ő születése után sokat leadott (fél kilot)vissza is kerültünk a korházba hogy vajon miért és kiderült nincs elég tejem.Aztán elkezdtem tápszerrel etetni és lassan de elkezdett hizni is.Egy hete voltunk tanácsadáson akkor volt 6690g és 65.5 centi.

35. dorka75 (válaszként erre: 33. - Cadence)
2007. okt. 26. 23:43
Szia Cadencde! Akkor majdnem egyidősek a gyerekeink. Az én fiam hasról még nem fordul hátra. Mondjuk ő imád hason lenni, és úgy is alszik. (Ármin kisebb baba volt, 3320 gr. és [{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]50 cent[{[{[/A]}]}]i, és természetes úton született.)A lányod konkrétan mennyit alszik nap közben? És hány kilós mostanra?
34. LoLiNa
2007. okt. 25. 07:36
mi fogzunk épp, szörnyű éjszakánk volt :(
2007. okt. 24. 06:50

Sziasztok

Junius 18.án született a kislányom.4800g és 54centivel.Persze császár lett belöle.

Olyan másfél honapos korátol alszik éjszaka.Este 8-9től reggel 6-7ig kb.Nappal nem sokat alszik.

Ő viszont háton szeret aludni.Kb 3hete tud hasra fordulni vissza a hátára nem mindig sikerül ezért legtöbbször ha megunja a hasonfekvést elkezd nyüglödni söt néha sirni is és akkor vissza kell forditani a hátára:)Aztán kezdi elöröl hasra fordul nyüglödik én vissza forditom :)

32. LoLiNa
2007. szept. 27. 13:59
most már semmi, pótlást kap estére.. meg ebédre is kóstolgatunk ezt - azt. azon felül és ezek mellett szopizik kitartóan :)
2007. szept. 24. 14:41

Hali!


Igen,az én fiam is felhúzza magát, és most már minden este hason alszik. Mi a baj a szoptatással?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook