Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2004-es babák fórum

2004-es babák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2008. júl. 28. 13:39
Sziasztok!A kislányom autoimmunn betegségben szenved,fiatalkori izületi gyulladása van,ez most derült ki májusban az Orfiban,Akik hasonlo helyzetben vannak irjanak.Üdv:Ághné Andi
92. Banita76 (válaszként erre: 91. - 262b7bb370)
2008. júl. 10. 22:11

Szia!


Köszi. Nektek is jó nyaralást kívánok! Gondolom 2 gyerekkel a "fél lakást" be kell pakoljátok az autóba, még néhány nap nyaralás kedvéért is, de akkor is jó kimozdulni.

91. 262b7bb370 (válaszként erre: 90. - Banita76)
2008. júl. 9. 09:08

Szia!


Tervben van 5 úticél! Köztük a balcsi is Szemesre megyünk 3 napra egy barátunk nyaralójába, meg többnyire rokonokhoz, barátokhoz. Már előre látom, mikor bepakolunk az autóba, hogy fogunk kinézni!(babakocsi, utazóágy, bringa stb..)

Nálunk a kiscsaj most a rollerért könyörög.

Kullancs ellen mi sem, lekéstünk róla, pedig jó lenne, mert megyünk a Somogyba és ott sok kullancs van sajnos.

Jó nyaralást kívánok nektek is!!!!!!

90. Banita76 (válaszként erre: 89. - 262b7bb370)
2008. júl. 8. 22:06

Szia!

Azt elhiszem, hogy 2 gyerek mellett nem sok időd van fórumozni! Nekem meg a munka és az 1 gyerek nem hagy sok szabadidőt az ilyesmire.

Nálunk jún.30-tól zárva az ovi, persze ügyeletes van, de oda nem akartam vinni Petrát.

A bicajozást azért kérdeztem, mert Petra szeretné kipróbálni pótkerék nélkül, de szerintem még kicsi hozzá.

Én nem oltattam be kullancs ellen a csajszit. Te igen? Mi a Balcsira megyünk nyaralni. Ti mentek valahová a két kicsivel?

89. 262b7bb370 (válaszként erre: 88. - 262b7bb370)
2008. jún. 20. 21:18

Nos nálunk 5 hétre zár be az ovi, juli 21-től.

Most itthon vagyok, így ez nem okoz gondot.

Julcsi is imád bicajozni, de még nem próbáltuk levenni a pótkereket. Lehet már tudna menni nélküle, majd kipróbáljuk.

Nyaralás??? Beoltottátok kullancs ellen a lányokat?

88. 262b7bb370 (válaszként erre: 87. - Banita76)
2008. jún. 20. 20:38

Sziasztok!


Nem sok időm jut mostanában fórumozni, így két gyerkőc mellett. A szülésem nehezebb volt, mint az első. A felépülésem viszont sokkal gyorsabb. 4 nap után már szaladtam!

Julcsinál bizony voltak nagyobb féltékenységi jelenetek az elején, de most már kezdi megszokni az új helyzetet.

Folyt.köv. sírás van a kiságyból!

2008. jún. 16. 22:02

Sziasztok!


Mi újság veletek? Gyerekek járnak még oviba? Petra múlt héten beteg volt, most még 2 hetet jár oviba, aztán jön a szünidő.

A ti gyerekeitek tudnak már bicajozni pótkerék nélkül?


Adra! Hogy vagytok? A szülés nehéz volt? Julcsi hogy viszonyul a tesójához?

86. Banita76 (válaszként erre: 85. - 262b7bb370)
2008. máj. 23. 21:32

Igen, majd szeretnénk tesót, de egyelőre még nem. És remélem igazad lesz, és a második baba már könnyebben összejön!

Ha nem írnék addig, akkor könnyű szülést kívánok neked!

85. 262b7bb370 (válaszként erre: 84. - Banita76)
2008. máj. 20. 06:54

Jaj, nagyon várja már!

És Ti szeretnétek kistesót?

Tudom írtad egyszer, hogy Petra is nehezen jött össze, de talán a második már könnyebben menne.

84. Banita76 (válaszként erre: 83. - 262b7bb370)
2008. máj. 19. 21:30

Szia!


Nálunk az anyáknapi ajándék az volt, hogy óvónénik lefényképezték a gyerekeket alvás közben, ezt a fotót felragasztották egy kartonra, és egy anyáknapi verset írtak mellé.

Petrának most az Eperke mese a mindene. Ő is kb. 1-2 hétig folyton ugyanazt nézi. Gondolom nálunk a hercegnő mánia majd ezután következik.


Már biztos kényelmetlen a nagy pocak, de kitartás! Julcsi is türelmetlenül várja a kistesót?

Petra minden nap 5-ször elmondja, hogy Ő kistestvért szeretne. Gondolom látja az oviban, hogy sok csoporttársának van kistesója.

83. 262b7bb370 (válaszként erre: 82. - Banita76)
2008. máj. 18. 17:51

Szia!


Julcsi is nagyon ügyesen elmondta a verseket.

Kézlenyomatot készítettek és krumpli nyomdával díszitették. Megható volt.

Nálunk most az oviban disney hercegnő mánia van.

100X néztük már meg DVD-n Csipkerózsikát, most szereztem be Hamupipőkét, hogy újítsunk is.

Most minden a hercegnőkről szól, ilyen a pohara, a törülközője, a füzet, a ceruza stb...

Nem tudom meddig. Nálatok is vannak ilyen mániák???


Sajnos még egyben vagyok, pedig már nagyon nehezen bírom. Készülök a jövőhétre, remélem már szülünk!

2008. máj. 18. 15:39

Sziasztok!


Nálatok milyen volt az első ovis anyáknapi ünnepség? Az én Petrám nagyon ügyes volt, szépen elmondta az összes verset, és nagyon büszke volt magára, amikor mindenki megtapsolta őket. Volt 2 kisfiú, akik végig sírtak, amíg oda nem engedték az óvónénik az anyukájukhoz őket.

Adra! Mi újság? Még nem szültél meg?

81. Banita76 (válaszként erre: 80. - 262b7bb370)
2008. ápr. 27. 15:56

Szia!


A június 3. az még messze van, szorítok neked, hogy minél tovább bent maradjon a pici. Gondolom a szigorú fekvés elég nehéz lehet a kislányod mellett! Engem Petra folyton rángat, én biztos nem sokat tudnék tőle pihenni.

Nagyon jó időszak áll előtted, tényleg ki kell használni a babázós időszak minden percét.

Én is remélem, hogy majd nekünk is lesz egyszer még egy babánk.

A munkába belerázódtam, az itthonlét után jó egy kicsit dolgozni.

80. 262b7bb370 (válaszként erre: 79. - Banita76)
2008. ápr. 25. 07:30

Szia!


Az előbb írtam és kivágott mentésnél. Próbálkozom újra.

Szóval június 3.-a a kiírt időpont, de gyakorlatilag a múlthéten majdnem megszültem, szigorú fekvéssel engedett haza a doki. Legalább május 6.-ig ki kell bírni, akkor töltöm a 36. hetet, de remélem tovább húzzuk.

3 évig nem tudok itthon maradni. A munkahelyemen már jövőre várnának vissza, de én két év múlva ősszel tervezem. Most nagyon várom már, hogy újra babázhassak és nem akarom sürgetni az időt. Tudom, hogy ez lesz az utolsó ilyen időszak, harmadikat nem hiszem, hogy bevállalnánk.


Sikerült belerázódnod a munkába?

79. Banita76 (válaszként erre: 78. - 262b7bb370)
2008. ápr. 24. 21:36

Szia!

A mi ovinkban még hosszabb a nyári szünet, június végétől augusztus 20 utánig tart. Szerencsére apukám nyugdíjas, anyu meg tanárnő, így nyáron tudnak vigyázni az unokákra(mert a tesómnak meg 2 gyereke van) Nekem 32 nap szabadság jár, 3-4 hetet ki tudok venni nyáron.

Neked még nem lesz gondod egy ideig az ilyesmire. Mikorra vagy kiirva? Maradsz majd 3 évig otthon?

78. 262b7bb370 (válaszként erre: 77. - Banita76)
2008. ápr. 24. 07:11

jaj, az nagyon kellemetlen. Próbáljatok infra lámpázni úgy, hogy a szemét letakarjátok.

Most már lassan, de itt a nyár és remélhetőleg a betegség mentes időszak.

Tegnap kiírták a nyári bezárást az oviban. 5 hétig nem lesz ovi! Ez most nálunk épp nem okoz gondot,mert itthon vagyok, de aki dolgozik, ezt nagyon nehezen tudja megoldani. Egy ekkora gyreket még nem lehet táborba küldeni vagy ilyesmi. Nálunk sajnos még a nagyszülők is dolgoznak jópár évig. Nálatok is ilyen hosszú a nyári bezárás?

2008. ápr. 23. 21:48

Sziasztok!


Krysty! Megértelek, az anyósokkal jobb minél ritkábban találkozni!

Fanninak gyors gyógyulást kívánok! Ha jobban lesz, gyorsan vissza fogja szedni a leadott kilókat. Petra is minden betegség után rengeteget eszik.


Adra! A kislányodnak sok boldog szülinapot kívánok! Már nemsoká szülsz? Hátha megvárja a picur az anyák napi ünnepséget!


Nálunk, Petrának arcüreggyulladása van. Egyik nap a férjem van vele itthon, másik nap meg apukám, mert 1 hónap munka után még nem mertem táppénzre jönni. Kicsit sírt minden reggel, nem akarta, hogy elmenjek dolizni, megszokta, hogy mindig én vagyok vele. Nagyon rossz érzés volt itthon hagyni.

2008. ápr. 23. 07:29

Nálunk most vasárnap volt a szülinapi buli. 4 éves lett a nagylány, el sem hiszem. Nagyon gyorsan megy az idő! Holnap viszünk be tortát az oviba is. Jó, hogy ott is megünneplik.

Amúgy jól vagyunk, a húsvétunk a rossz idő ellenére egész jól telt.

Most az oviban Anyák napi készülődés van. Remélem nem akkor szülök mikor lesz az ünnepség, annyira várja már, hogy elmondhassa a verseit amit tanult.

75. 262b7bb370 (válaszként erre: 74. - Krysty)
2008. ápr. 23. 07:24
Gyógyuljatok meg mihamarabb, a lényeg, hogy már túl vagytok rajta!!!! Szegényke, nagyon át tudom érezni. Nekem a hideg fagyi tényleg bejött és turmixold az ételeket, szívószállal itasd, úgy talán könnyebb.
74. Krysty (válaszként erre: 73. - Banita76)
2008. ápr. 22. 20:45

Szia!



Már kész az emelet csak külön szeretnénk mindent mert anyósom nagyon gáz és jobb ha nem is látjuk és nem is hallunk róla. Csak ez sajnos sokban lesz nekünk...Már eddig is.

Fanni is imádta a húsvétot, neki a tojás keresés jött be nagyon.


Túl vagyunk a műtéten, azért is nem jöttem mert egyszerűen nem tudok elmozdulni Fanni mellől.

Egy hete volt a műtét, előtte is el voltam havazva de most nagyon leköt. Még mindig fáj a torka, nem tud enni, étvágya se nagyon van. Már két kilót fogyott. Most végre alszik, holnap kontroll, de oviba csak májusban mehet.

2008. ápr. 6. 15:23

Szia!


Tényleg jó sokat kell mindenért fizetni, én sem gondoltam volna. Emeletet építetek anyósod házára, vagy hogy érted, hogy "ikresíteni kell a vizet"?


Mi húsvétkor a férjem névnapját tartottuk meg, úgyhogy sütöttem-főztem. Hétfőn pedig akadt néhány kis, és nagy locsolónk. Petra nagyon élvezte a húsvétot, még tojást is festett.

Fannit nem érdekelte a dolog?

A műtét után biztosan gyorsan meggyógyul, az ilyen kicsi gyerekek hamar felépülnek! Akkor már oviba se jár?

72. Krysty
2008. ápr. 4. 12:10

Sziasztok Lányok!



Látom ti sem mostanában voltatok erre. Én egyszrűen nem jutottam hoxára. Mindig jött valami, most éppen közművesítünk/tenénk. Egy kis hidegzuhany volt hogy a vízre 450 ezret kell befizetnünk...Egy óráért, mert anyósom alattunk lakik, tehát csak ikresíteni kell a vízet. És hol van még a terv, és a többi munka! Mindegy most a villannyal kezdjük, az a legegyszerűbb és a legolcsóbb is, aztán majd jönnek a drágábbak.

Hogy telt a húsvét? Mi anyukáméknál voltunk nagy családi banzájon, mint minden évben. Kicsit sajnáltam hogy vagy havazott vagy eső esett, úgyhogy kint egy percet nem tudtunk lenni a gyerekekkel.

Már csak két hét a műtétig. Most már várom hogy túl legyünk rajta. Tesóm fiának is kivették közben, ő 5 éves és kb 1 hétig volt nyügi utána kutya baja sem volt. Ez megnyugtatott engem is.

2008. márc. 14. 14:37

Sziasztok!


Képzeljétek, letelt a gyes utáni szabadságom, és elkezdtem dolgozni! Egyelőre elég fárasztó, de gondolom, majd ismét belerázódok. Sikerült Petrát is rászoktatnom, hogy fél7-kor keljen fel, és időben sikerül beérnem a munkahelyemre is. Felesleges volt ennyit aggódnom emiatt.


Adra!

Nálunk délelőttre tették a farsangot, és szülők nem mehettek, de Petra nagyon jól érezte magát. Napokig mesélte, hogy milyen jó volt táncolni, meg sorolta, hogy ki minek volt öltözve. Ő tavasztündér volt.

A doki azt mondta a ribomunyllal kapcsolatban, hogy nyugodtan adhatom akkor is, ha nincs teljesen meggyógyulva Petra.

2008. márc. 10. 09:43

Sziasztok Lányok!


Krysty! Jobb ha a mandulaműtéten még most átesik Fanni! A barátnőm kisfiát tavaly 3 évesen műtötték. Két napot töltöttek bent az anyukával együtt. Nem volt könnyű, de 2 hét után kutya baja sem volt. Azóta is van néha torokgyulladása, de nem olyan súlyos, mint a tüszős mandulagyuszik.

Nekem 5 éve vették ki a mandulám. 1 hónapig kőkeményen szenvedtem és még utána is éreztem a heget. A gyulladások már olyan szintűek voltak nálam, hogy fulldokoltam.

A vadasparkban mi is voltunk mikor olyan tavaszias volt az idő! Nagyon klassz volt, mert szerencsére tömeg sem volt és szinte minden állat test közelben legelészett. Tavasztól az étterem is kinyílik, érdemes egy ebédet elfogyasztani ott. Isteni a kaja!


Banita!

Nálunk is meg volt a farsang. Julcsi varázslónak öltözött! Aranyosak voltak a gyerekek.

Nektek hogy telt?

Ja és végül mit mondott a doki a ribomunyl-al kapcsolatban?

69. Banita76 (válaszként erre: 68. - Krysty)
2008. márc. 8. 21:18

Szia!


Szegény Fanni, nagyon sajnálom! Több orvos is javasolta, hogy vetessétek ki a manduláját? Bár, ha ennyire gyakran be van gyulladva, akkor biztos jobb megszabadulni tőle. A mi orvosunk is említette már egyszer-kétszer, hogy Petrának is valószínű ki kell vetetni előbb-utóbb, de remélem még egy darabig halogathatjuk.

68. Krysty
2008. márc. 8. 16:30

Sziasztok!



Nálunk már február elején lezajlott a farsang, Fanni pillangó volt.

Budakeszin van egy vadaspark, az nagyon közel van hozánk, sokat járunk oda.

Fanni is beteg vilt megint, újra mandula és fülgyulladás egyszerre. Voltunk a Heim Pálban vele, sajnos ki kell venni a manduláját mert már negyedszer van ez a kombináció nála december óta.

Jövő héten pénteken megnézik és ha gyógyult akkor még húsvét előtt kiveszik mert fél a

67. Banita76 (válaszként erre: 66. - Krysty)
2008. febr. 26. 16:26

Szia!


Jó nektek, hogy jártok oviba! Petra már megint taknyos, gyógyszert nem kapott, de az orvos szerint jobb, ha itthon marad a héten. Csak pénteken viszem oviba, mert akkor lesz a farsang, tavasztündérnek lesz öltözve. Nálatok megvolt már a farsang? Melyik vadasparkban voltatok? Mi tavaly voltunk a nyíregyháziban, de olyan tömeg volt, hogy egyikőnk sem élvezte.

66. Krysty
2008. febr. 26. 13:08

Sziasztok!



Már régen voltam, egyszerűen nem jutottam ide.

A vérvételről én sem hallottam.

Képzeljétek! Fanni múlt héten is és tegnap is jó volt az oviban. Nem volt se verekedés, se hiszti. Sőt azzal a kisfiúval lettek nagy barátok akivel összeverekedtk. Persze ők a legrosszabbak a csoportban...

Voltunk hétvégén a vadasparkban, annyira jó idő volt. Nagyon élvezte Fanni is meg mi is.


Adra!

Az természete hogy nem akar oviba menni szegény ha bántják. Főleg ha érzékenyebb is mint az átlag.

Jó hogy Julcsi rül a tesónak. fanni kereken elutasít minden tesóval kapcsolatos kérdést. Még jó hogy nem tervezzük mostanában a kistesót.

65. Banita76 (válaszként erre: 64. - 262b7bb370)
2008. febr. 23. 14:19

Szia!

Megértem, hogy érzékenyen érinti a lányodat,hogy piszkálja az a másik kislány. Az én lányom is ilyen érzékeny, és annak idején/ovis, iskolás koromban/ én is ilyan voltam.

Az jó, hogy így várja Julcsi a tesót! Egy kis féltékenység biztos lesz, de szerintem ez természetes.

Majd szeretnénk második babát mi is, csak nekünk Petra lombikbaba, kicsi az esély, hogy természetes úton összejöjjön egy tesó. Most még nincsen kedvem elkezdeni az orvoshozjárást, előbb egy kicsit dolgozok, és majd utána megpróbálkozunk egy tesóval.

64. 262b7bb370 (válaszként erre: 63. - Banita76)
2008. febr. 22. 14:53

Szia!

Egy idő után megszokják az oviba járást.

Most pár napja nálunk is akkadnak ilyen gondok.

Az egyik kislány csípkedi és húzza a haját, mondtam ma reggel az óvó néninek és azt mondja sajnos több gyereket bánt, ilyenkor rászólnak és abbahagyja. Julcsi nagyon érzékeny, borzalmasan magára veszi, ha bántják. Úgyhogy most emiatt nem akar menni.


Igen, nagyon várja már a tesót! Igazi kis gondoskodó nővérke lesz belőle, de azért szerintem a féltékenységet sem fogjuk elkerülni.


Ti terveztek másodikat?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook