Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2004-es babák fórum

2004-es babák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
63. Banita76 (válaszként erre: 62. - 262b7bb370)
2008. febr. 22. 13:37

Szia!

Köszi a válaszod! Beszélni fogok az orvossal.

Reggelente még mindig nehezen tudom felkelteni Petrát, pedig 8-kor lefekszik. Már nem sír olyan keservesen, mikor beérünk az oviba, csak szipog és szomorkodik, de kezd beletörődni, hogy járni kell.

Megnéztem a fényképeidet. Ahol a lányod odabújik a pocakodhoz, nagyon tetszik. Várja már a tesója érkezését?

62. 262b7bb370 (válaszként erre: 61. - Banita76)
2008. febr. 21. 14:35

Szia!

Én tavaly előtt nyár végén kezdtem el szedni, akkor teljesen tünetmentes voltam. Nem volt semmilyen mellékhatása. Hát lehet, hogy igazad van és emiatt van az orrfolyás, köhögés, mivel ez is tartalmaz baktériumot. Szerintem mond el a dokinak ezeket a tüneteket. A gyógyszert egyébként szerintem nem véletlenül kell kúraszerűen alkalmazni, hiszen idő kell míg eléri a védettséget. Most meg már lassan kimentünk a téliidőszakból!

Úgyhogy lehet, hogy most már késő volt ezt adni, nem tudom, beszélj a dokival!

A reggelek amúgy már zökkenőmentesebbek?

61. Banita76 (válaszként erre: 60. - 262b7bb370)
2008. febr. 21. 14:21

Szia!

Igazad van, ebben a téli időszakban szinte mindenki sápadt, attól még nem biztos, hogy vérszegény vagy vashiányos. Amíg hidegebb volt a mi ovinkban az óvónénik volt, hogy egy hét alatt egyszer sem vitték ki a gyerekeket a friss levegőre.

A Ribomunyllal kapcsolatban lenne egy kérdésem: Neked nem volt semmilyen mellékhatása? Mert, hétfőtől csütörtökig szedi Petra, és azokon a napokon köhög és taknyos, hétvégén pedig jól van. Lehet, hogy hülyeség, de úgy látom, mintha összefüggne. Meg a mellékhatások közt is fel van sorolva többek között az orr-és garat nyálkahártyagyulladás. Lehet, hogy meg kellett volna várnom, míg 100%-ig meggyógyul a mandullagyulladásból?! Mivel baktériumrészecskéket tartalmaz. De az orvos azt mondta, hogy elkezdhetem adni. Te egészségesen kezdted el szedni? Bocs,hogy ennyit kérdezek! Köszi, ha válaszolsz!

60. 262b7bb370 (válaszként erre: 59. - Banita76)
2008. febr. 19. 14:10

Köszi Banita a választ.

Azóta kiderült, hogy ez nem kötelező, csak javasolt, hogy kiszürjük van-e valami.(pl: vashiány, vérszegénység)

Állítólag nagyon sápadtnak találta a gyerekeket.

(talán nem a téliidőszakban kéne ezt megállapítania)

Úgyhogy amíg az orvosunk nem mondja én nem viszem el.

59. Banita76 (válaszként erre: 58. - 262b7bb370)
2008. febr. 19. 12:18

Szia!


Petrától sem vettek vért 3 évesen. Nekünk nem is mondtak semmi ilyesmit. És miért kellene vért venni?

Én nem tudok róla, hogy lenne valamilyen kötelező vizsgálat. Megértelek, hogy nem szívesen szurkáltatod. Egy 3 évestől amúgy is elég nehéz lehet vért venni.

2008. febr. 18. 11:34

Lányok segítsetek egy kicsit!


A dokinéni az oviban vizsgálta a gyerekeket és mindenkitől kérdezi, hogy vettek-e 3 éves kor körül vért a gyerektől? Nálatok volt ilyen?

A mi dokink erről nem szólt és nem is szívesen szurkálgatnám a gyereket, ha nem muszáj.

El sem tudom képzelni, hogy vennének vért tőle.

Szuri még csak, csak...

57. Krysty
2008. febr. 14. 14:36

Sziasztok!



Adra!

Az úszás sajnos nekünk is kilőve, pedig 3 hónapos korától jártunk babauszira de most egy ideig nincs pancsi, sajnos.

Ruhákból mindig csak pamutot vettem.

Most ennek köszönhetően hogy Fanninak ennyire kijött a kezén, sok szülőnek eszébe jutott az oviban hogy az ő gyerekét kiverte a kézmosó amit ott használnak, úgyhogy lecserélik valami antiallergén cuccra a mostanit.

Persze ha én nem szólok hogy Fanni azzal nem moshat kezet akkor gondolom senkinek nem jutott volna eszébe...



Banita!


A mandulája szerencsére már rendben van, köszi! Legalább az meggyógyult.

Szegénykém olyan édesen tűri ahogy este és reggel is végig testápolózom. Utána még be kell kenni a kortizonossal is. Abból az oviba is vittem mert napi 3-4-szer kell krémezni a foltokat.

Szegény Petrus! Biztos rossz hosszabb otthonlét után újra oviba menni.Gondolom hogy szívesebben maradt volna otthon. :)

56. Banita76 (válaszként erre: 54. - Krysty)
2008. febr. 13. 13:28

Szia!


Sajnálom a kislányodat! Nagyon rossz, hogy bármi kiválthatja, és nem tudjátok megelőzni.

Milyen jó lenne, ha a gyerekeink csak a jó dolgokat örökölnék tőlünk, a rosszakat nem!

A mandulagyulladása meggyógyult már? Jár oviba?

Petra még ma is köhög egy kicsit, de most már vittem az óvodába,mert nagyon elszokik tőle. Ma sem akart menni, sírva hagytam ott.

55. 262b7bb370 (válaszként erre: 54. - Krysty)
2008. febr. 13. 11:44

Szia!


Nagyon sajnálom, megértelek. Arra nagyon szoktam figyelni, hogy a ruházata is megfelelő legyen. Pl.minden pamut, szellőzős. Ha épp fellángolt időszakban vagyunk, harisnyát sem tudok ráadni.

Julcsi nagyon szeret fürdeni, uszodába járnak a barátaink, ahová mindig hívnak, de sajnos ezt egyenlőre nem ajánlja az orvos.

54. Krysty
2008. febr. 13. 10:16

Sziasztok!



Sajnos nem ételallergia. Egyszerűen örökölte a hajlamot, mindketten allergiásak vagyunk Tomival és gyerekkorunkban asztmánk is volt, innen a hajlam.

Sajnos bármilyen külső tényező kiválthatja de mivel nem allergiás erdetű, ezért nem lehet megelőzni sem.

Csak gyógyszertárban kevert fürdetőt és testápolót használhatunk, pancsi felejtve, csak zuhany és egy kortizonos krémmel kell kenni a kialakult foltokat.

A testápolót reggel és este is használni kell.

53. 262b7bb370 (válaszként erre: 51. - Krysty)
2008. febr. 11. 14:13

Szia Krysty!


Nekem sajnos van tapasztalatom. Én is ekcémás voltam és Julcsi is örökölte sajna.

Linolafett fürdőolajban pancsizunk, sanatopic bőrpuhító krémmel kenjük a testét mindez megelőzésre. Ha fellángol a betegség egy kevert krémet használunk. Az ételekről külön kaptunk egy listát. Mi az amire oda kell figyelni. Ilyen a tojás, tej, füstölt hal, de az apró magvas gyümölcs is, mint pl. eper, kivi.

Remélem nektek csak valami ételtől lehet, mert ezzel nem könnyű együtt élni. Lehet valami mosószertől is. Ha eddig nem volt ilyen gond, biztos nem öröklött ekcéma.

52. Banita76 (válaszként erre: 51. - Krysty)
2008. febr. 11. 13:56

Szia!


Nagyon sajnálom a kislányodat! Majd írd meg mit mondott a bőrgyógyász! Nekem szerencsére nincs semmilyen tapasztalatom ekcéma ügyben.

51. Krysty
2008. febr. 11. 13:16

Sziasztok!



Fanninak péntekre az egész kézfeje ekcémás lett, szombaton már az alkarja is. Holnap megyünk bőrgyógyászatra. Gasztroenterológiára is kaptunk beutalót hátha ételallergia, de oda csak március 20-ra volt hely. Nem semmi!

Nektek van valami tapasztalatotok ekcéma ügyben?

50. Banita76 (válaszként erre: 49. - 262b7bb370)
2008. febr. 7. 13:37

Szia!


Köszi, hogy leírtad a tapasztalatodat a Ribomunylról. Meglepődtem,hogy te szedted, de, ha neked használt, remélem a lányomnak is fog. Már kiváltottam,most fogja elkezdeni. Írtad az Echinacea-t, azt már próbáltuk,de most abbahagytuk,mert gondolom a Ribomunyl és az Actival Kid elég lesz egyszerre.

2008. febr. 5. 14:11

Sziasztok!


Szerencsére az én lányom szeptember óta egyszer volt náthás, köhögös állapotban, így nem is gondolkodom az oltásban. Aloevera kidset adok neki és sok-sok c vitamint. Az oviban vannak páran akiket beoltottak több-kevesebb sikerrel, de a doki azt ajánlotta, hogy ezt még a virusos időszak elött tegyék meg, mert a betegségek lappangási ideje akár 3-4 nap is lehet. Fertőzötten beadatni az oltást pedig életveszélyes is lehet. Azért írtam Krysty, hogy elővigyázatosak legyetek. A Ribomunylt képzeld Banita én szedtem. Tavaly állandóan megvoltam fázva és a gyerekorvos azt ajánlotta, hogy kezdjük el mind a ketten a gyerekkel szedni. Végül úgy döntöttem csak én szedem, mert a gyerek apjától öröklött egy szívósabb szervezetet és neki bejön a multivitamin is. Szóval kúraszerűen kellett szednem, még augusztus-szeptember hóban, utána kisebb adagokba. Egyszer voltam beteg, de nem volt vészes és mind össze pár napig tartott láz nélkül. Szerintem próbáljátok ki, de elég drága.Van még az Eichinacea (na ezt lehet rosszul írtam) olcsóbb, természetesebb és állítólag szintén jó hatású.

48. Krysty (válaszként erre: 47. - Banita76)
2008. febr. 5. 11:00

Szia!



Igen, csak 4 éves kortól lehet adni, de mivel Fanni súlyra eléri az átlag 4 évesekét ezért ajánlotta ezt az orvos.

Akkor tényleg megéri az oltás mert mi december óta kb 20 ezret költöttünk gyógyszerre, ebből már meg lett volna az oltás :(

Akkor most már tuti hogy beoltatom! Elég drága de ha azt nézem hogy a sok gyógyszer mennyibe kerül akkor nem is tűnik olyan soknak. Meg nem kell annyiszor itthon maradni vele.

47. Banita76 (válaszként erre: 43. - Krysty)
2008. febr. 5. 08:44

Szia!


Sajnálom, hogy ti is betegek vagytok!:( Rám is gyakran rám ragasztja Petra a bacilusokat.

Én is a Multi-Tabs Immunot akartam adni Petrának, de úgy tudtam, hogy csak 4 éves kortól lehet adni. Vagy nem?

A pneumococcus elleni védőoltást a barátnőm beadatta a kislányának december elején, azóta egyszer volt náthás, és egyszer volt hörghurutja. Barátnőm szerint megérte,mert azelőtt folyton tüdőgyulladása volt a gyereknek.

46. Banita76 (válaszként erre: 42. - 262b7bb370)
2008. febr. 5. 08:39

Szia!


A ribomunyl nevú immunerősítőt írta fel az orvosunk. Még nem hallottam senkitől véleményt róla. Te ismered?

45. Krysty (válaszként erre: 44. - 262b7bb370)
2008. febr. 4. 18:46
Igen, ezt is mondta az orvos. Neked van erről az oltásról valami tapasztalatod?
44. 262b7bb370 (válaszként erre: 43. - Krysty)
2008. febr. 4. 14:17
Arra nagyon vigyázzatok, hogy oltást csak tünetmentes, egészséges időszakban kapja meg!
43. Krysty (válaszként erre: 39. - Banita76)
2008. febr. 4. 11:32

Szia!



Fanni imádja a rózsaszínt, alig van más színű ruhája is. Tiszta őrület! :)


Nagyon egy cipőben járunk! Fanni is szombat reggelre lázas lett, futás ügyeletre, megint gennyes volt a mandulája. Ő karácsonykor volt beteg ugyanezzel.

Én a Multi-Tabs Immunot kezdtem el most neki, az ügyeletes orvos ajánlotta. Remélem hatásos. Van gy oltás is amit mondott, a pneumococcus elleni oltás. Elég drága de azt mondja megéri. Mi már gondolkodtunk rajta de szerintem végül csak megkapja, mert december óta volt fül, mandula és tüdőgyulladása is, ez az oltás meg pont ezek ellen jó.

Ráadásul én is elkaptam és nekem hangom sincs. Apa repes a boldogságtól hogy végre nincs annyi duma. :D

Én annyira nem örülök mert Dart VAdernek érzem magam, és még fáj is...

42. 262b7bb370 (válaszként erre: 39. - Banita76)
2008. febr. 4. 11:31

Sajnálom, hogy betegeskedtek, remélem már jobban van a kisleány.

Melyik immunerősítőt ajánlották???

2008. febr. 4. 11:30

Julcsi is imád fodrászkodni, kozmetikázni.

Ő is igazi kislány, bár a kedvenc színe a kék....

40. 262b7bb370 (válaszként erre: 36. - Krysty)
2008. febr. 4. 11:29
Köszönöm!!! Sikerült összehoznia, de nem átlátszó, hanem rózsaszín vastagabb anyagból készítette. Holnap lesz a nagy nap nálunk, kíváncsi vagyok, hogy fog tetszeni a kicsilánynak a jelmeze.
2008. febr. 3. 07:44

Sziasztok!

Pénteken voltunk dokinál, már megint mandulagyulladása van Petrának:( /már január elején is ugyanezzel volt itthon egy hétig/ Az orvosunk írt fel immunerősítőt,amit 6 hónapig kell szedni,de nem folyamatosan. Szerintetek használni fog?

38. Banita76 (válaszként erre: 37. - Krysty)
2008. febr. 3. 07:42

Szia Krysty!


A te lányod még az enyémet is felülmúlja. Petrának is a rózsaszín a kedvenc színe, de az ő szobáját mi sárgára festettük.

37. Krysty (válaszként erre: 35. - Banita76)
2008. febr. 2. 07:48

Szia Banita!



A Barbie ruha olcsóbb ha megveszed mert annyiból az anyag sem jön ki és hol van még a varrás!

Fanni is igazi csajszi, neki is csak hosszú haja lehet és be kell jelentkeznünk a fodrászhoz. Mellékesen megjegyzem hogy külön fodrászunk van mert neki csak egy valaki vághatja a haját...

Ruhából csak rózsaszín lehet, a szobája is az és ha lehetne ott is minden az lenne de egy kicsit megtörtük fehérrel ezt a nagy puncsfagyi hangulatot :)

A vásárlás is nagyon megy neki és úgy válogat a ruhák között mint egy felnőtt. Múltkor kitalálta hogy ki kell festeni a szempilláját mert nem elég hosszú... Persze csak úgy csináltam mintha.

Apa felkötheti a gatyáját!!!

36. Krysty (válaszként erre: 34. - 262b7bb370)
2008. febr. 2. 07:43

Szia!



Vettem tüllt, kivégtam a szárnyformát és vékony de erős drótot fűztem bele. Van glitteres ragasztóm amit hobby boltban lehet venni és azzal húztam végig mindkét oldalon a drót mentén hogy az ne látszon. Mintát is ezzel csináltam rá. Középre egy kitömött zoknit varrtam, ez lett a teste. Ezt is bevontam tüllel és ragasztóval becsíkoztam.

Nem nagy ördöngősség és nagyon mutatós lett.

Ha nem akar drótozni vegyen filcet és abból vágja ki és más színű filcből ragasszon rá mintát.

Én is így akartam de Fanni átlátszó szárnyakat kért...

2008. jan. 30. 21:09

Sziasztok!

Én még nem tudom, hogy Petra milyen jelmezben lesz a farsangon. A varrási tudományom annyi,hogy max.egy gombot tudok felvarrni, úgyhogy valószínűleg veszünk neki valami jelmezt. Ő királylány vagy barbie baba akar lenni.

Igazi lány: folyton szoknyában lenne,egyik nap "kisminkelt" engem, fésülget, csak "kislányos színű" ruhát hajlandó felvenni, növeszti a haját stb.

A ti kislányaitok is ilyenek?

2008. jan. 30. 16:26

Sziasztok!

Most mi is a farsangra készülünk. A mi kicsi lányunk varázsló boszi akart lenni, hát készítettem neki ruhát, tegnap este Ő fűzött hozzá nyakláncot, egy nagy aranyszínű kartonból kivágott csillag medállal.Nagyon ügyes volt. Varázspálcát és kalapot vásároltam. Jövő kedden lesz és délelött bent lehetnek a szülők is majd fényképezünk.

Krysty, a szárnyakat hogyan készítetted el???

Az ismerősünk kislánya is pillangó szeretne lenni, de az anyucinak nincs nagyon ötlete, hogyan kezdjen neki.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook