Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 20 hónapos kislányom csak nagyon nehezen akar enni... Mit tegyek? fórum

20 hónapos kislányom csak nagyon nehezen akar enni... Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


23. wanda8
2009. febr. 8. 19:03
Az én 27 hónapos fiam is rossz evő volt.De én vettem neki egy bizonyos cseppet,ami meghozta az étvágyát,és így vitamint is viszek a szervezetébe.Most már a csepp nélkül is sok félét eszik,mert megpróbálta és rájött finom.
22. eb3745168d (válaszként erre: 21. - Anyagi)
2009. febr. 8. 17:14
:) Köszi! Én már mindennel próbálkoztam, most lesz augusztusban a kislányom 3 éves, és egész nap kakaón van szinte, meg pirítóson. Nem akar sehogy sem enni! Csak engem annyira zavar, mert nem is nagyon hízik, és 29 hónaposan még csak 12 kg. Sehogy nem tudom rávenni az evésre! :((
21. Anyagi
2009. febr. 7. 19:22

Ha látja, hogy milyen problémát csinálsz az ügyből és, hogy örülsz és dícséred, ha mégis eszik, akármilyen kicsi, rá fog jönni gyorsan ,hogy Téged meg tud "zsarolni" az evésével.

Élő példa a barátnőm kislánya, aki ha nálunk eszik semmi probléma nincs vele, de ha otthon, kész cirkusz az étkezés! Én kirakom elé a kaját és megmondom, hogy ezek közül lehet választani, ha tetszik valamelyik, jó étvágyat hozzá! Ezzel be is fejezem az étkezésről szóló társalgást. Először próbálkozott, de hammar rájött, hogy engem nem érdekel, ha nem eszik egy falatot sem, és nem fogom erőltetni, ezért a második alkalom után befejezte a színészkedést. Ma ott tartunk, hogy mielött értejön az anyja, idetelefonál, hogy túl van -e a lánya a vacsin, mert tudja, hogy ha megérkezik azonnal abbahagyja a normális evést a gyerek!

Hidd el egy gyerek sem fog éhen halni, ha amúgy étel kerül a család asztalára! Okosabbak, mint a felnőttek, és nem is híznánal el soha, ha nem tömnénk őket!

20. rasza
2008. szept. 11. 13:14
Ne erőltesd és ne idegeskedj!!Csak rosszabb lesz.Ha jó súlyban van és egészséges nincs miért aggódnod.Nyugodj meg vegyél mély levegőt és ha kínálás ellenére sem eszik akkor törődj bele.Engem is zavart mikor hetekig nem evett.Aztán egyik napról a másikra megjött az étvágya.Kínálgasd,add azt neki amit szívesen fogyaszt még ha hetekig ugyanazt fogadja el akkor is.Nálunk hetekig csak a szopit ,kenyeret és a kekszet volt hajlandó és nagyon zavart hogy normális ételt nem evett.De elmúlik hidd el.
19. 14775640c4 (válaszként erre: 18. - Eb3745168d)
2008. ápr. 11. 16:54

nem kell mellőzni csak mértéket tartani.

pl lehet olyat hogy ha szépen eszik kaphat nasit.

18. eb3745168d (válaszként erre: 17. - 14775640c4)
2008. ápr. 11. 16:51
nagyon nagyon szépen köszönöm a tippeket és tanácsokat, igyekszem valamennyit kipróbálni,valamelyik csak beválik! :) Köszi mégegyszer - egyébként az tényleg igaz, hogy nagyon válogatós, és nasizni is szokott, hol ropit, hol kekszet..akkor ezeket mellőzöm. Köszi mégegyszer!
17. 14775640c4 (válaszként erre: 16. - 14775640c4)
2008. ápr. 11. 15:50

szóval a saját bőrömön tapasztaltam hogy ha akar eszik ha nem akkor nem

majd fog

16. 14775640c4 (válaszként erre: 2. - Eb3745168d)
2008. ápr. 11. 15:50

ez egy ilyen időszak. hagyd el:))

ha nem jön a foga akkor ennyi. figyi a gyerekek fejlődése különböző periódusokban történik

van mikor több étel kell nekik van mikor beérik holmi csipegetéssel. a lényeg hogy egy gyerek sem akart még éhen halni csak ugy:))

de azzal viszont ártasz ha elkezded a kedvenceit főzni

rászoktatod a válogatásra utána meg csak a baj van

tapasztalat

nekem a naggyal pont igy jártam. én sem hallgattam semmire csak édesgettem hogy egyen. jól elrontottam

a fiunál le sem tojtam és kinőtte. nem válogat. viszont a nagy még sokáig egészen az oviig válogatott. ott tanulta meg ujra hogy kell helyesen enni. mert nem kapott mást. tetszett nem tetszett

2008. ápr. 11. 15:08
Ja, az éheztetés fogalma nálam annyi hogy ne nassoljon, ha nem eszik normálisan. Felesleges az etetőszékben ültetni vagy akárhol, hogy "egyél már...", mert úgyis fog, hacsak nem betegség előtt áll, de ezt úgyis látnád rajta. ja igen, sokszor az én Grétim azért nem eszik, megfigyeltük, mert vmi miatt nem volt széklete 1-2 napig és olyankor nem kívánja, tele a bugyra :-) mielőtt bárki felháborodna, azért indokoltam meg az éheztetés fogalmát :-)
2008. ápr. 11. 15:06
Az én 20 hós lányom szintén hol eszik hol nem, bár még szopik és foga is jön. A tied szopik még? Nálunk biztos ez az egyik oka, de ha nem eszik reggel, tuti nem kap vizen kívűl semmit, eltolom az ebédidőt 13-14óra körülre és általában eszik, du-n semmit és este 8után már bármit megeszik...így nem eszik sokat, de legalább értékeset. Elég vékony, magas is és én is sokat aggódom, de a doki szerint ok a gyerkőc...sztem éheztesd és egyetértek, ne erőltesd, estére a vasszöget is megeszi majd, ha egész nap semmit :-)
2008. ápr. 11. 08:10

A súlyával a védőnő szerint nincsen gond! meg nincsenek ki a bordái sem :))

Hát remélem hogy ez tényleg csak egy ilyen korszak és megint jó evő lesz idővel!! :)

2008. ápr. 10. 15:30
Ha a súlyával nincs gond, túl lesztek ezen a korszakon is. Bár tudom, mondani könnyű, hisz nagyon idegesítő dolog. Próbálj apró falatkákat készíteni neki a tányérra, mutatósan, hogy kedvet kapjon hozzá.
11. nirocska (válaszként erre: 2. - Eb3745168d)
2008. ápr. 8. 06:25
Üljetek le reggelizni ha nem kell neki akkor hagyd elmenni játszani,semmiképp ne hord utánna a falatokat.Az ebédnél szintén tedd ugyan ezt,hidd el a vacsoránál már éhes lesz.Ha látja,hogy anya apa esetleg a nagyszülők is eggyütt esznek,remélhetőleg ő is oda fog ülni,viszont semmi nasit ne adj és teát sem csak vizet,de abbol is keveset mert hajlamosak vizzel is tele inni magukat.(arra ,hogy utánna hordod esetleg a falatokat bár nem tudom hogy csinálod,ne szokjon rá mert ez később az oviban rosszabb lesz)
10. winny
2008. ápr. 6. 17:45
Türelem.Ne erőltesd kérlek.Hidd el annyit fog enni ami a kis szervezetének kell.
2008. ápr. 6. 17:42
Én is csatlakozom az előttem szólókhoz, nem szabad erőltetni, mert egy életre rossz evő lesz.Nem lehet, hogy túl sok tejet, kakaót, teát iszik?Enyémek volt, hogy csak ezen éltek.
8. Yudy
2008. ápr. 6. 17:28

Ne parázz. A lányom még mindig rossz evő. Így már 21 évet leéltünk. Érettségizett, határozott, önálló ember. Nem halt éhen, csak nem dagi, normál súlyú.

A kólafélét és a csokit sem szereti, a tejet, tejterméket viszont igen.

2008. ápr. 6. 17:28
Ne eroltesd semmikeppen,mert a taplalkozas oromot kell jelentsen,vegulis hidd el annyit mindenkeppen elfogyaszt amennyire szuksege van.
6. eb3745168d (válaszként erre: 4. - M_Marcsa)
2008. ápr. 6. 17:22
Jön a fogacskája is,de engem nagyon bosszant a nem evése. Tudom hogy ha éhes lesz szól,de aggódom,mert régebben olyan jó evő volt.
5. eb3745168d (válaszként erre: 3. - Dinadin)
2008. ápr. 6. 17:22
Igyekszem,de mi már hetek óta kinlódunk az evéssel. Van hogy a kedvence sem kell!! :(
2008. ápr. 6. 17:21

Van ilyen, nekünk is volt, majd elmúlik.

Jön a foga? Attól is lehet.

2008. ápr. 6. 17:21
Nálunk is volt ilyen. Nem kell erőltetni, majd eszik ha éhes lesz, vagy próbálgasd adni neki a kedvenc ételeit! nálunk ez bevállt! Az én kisfiam 19 hónapos!
2008. ápr. 6. 17:20
20 hónapos lesz a kislányom 14-én. próbálom a kedvenceit főzni vagy bébiétel formájában megvenni,de sajnos így is bohócot kell magamból csinálni hogy még azt is megegye. Egyébként fejlődik rendesen,súlyban sincs lemaradva, a védőnő azt mondja ez egy ilyen korszak. De csak van valami megoldás?
2008. ápr. 6. 17:19
20 hónapos kislányom csak nagyon nehezen akar enni... Mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook