Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 20 hónapos baba alvása. fórum

20 hónapos baba alvása. (beszélgetős fórum)


2019. máj. 3. 19:39

Nem olyan vészesen korai az a délelőtti alvás.

A legkisebb fiam bölcsijében gyakorlatilag fél 12-től altatják a gyerekeket (kis eltolódással, szakaszosan ebédeltetnek, altatnak).

Te is megteheted, hogy minden nap kicsit később teszed le a napközbeni alvásra. Nem sokkal, csak mondjuk alkalmanként 10 perccel.

20 hónaposan simán elég a napi egyszeri napközbeni alvás az éjszakai mellett.

2019. máj. 3. 15:03

Én mikor először olvastam, azt hittem, hogy nagyon korán kel, ezért alszik el 10 körül.

Egy év alatt sokat változhat, de egyébként az 1-2 órás, fokozatos alvás kitolás semmi galibát nem okoz.

Nekünk szükséges volt az időeltódás miatt, de napi 10 perccel később fektettem délben és észrevétlenül kitolódott kicsit, nem viselte meg. Mikor elértük az ideális elalvás időt, akkor elkezdtem minden nap ugyanakkor altatni.

Ha megvan a 13 óra, akkor szerintem teljesen jól alszik amúgy. Tényleg kicsit korán, de ez inkább a napi teendők miatt lehet csak zavaró, meg majd a bölcsi.

2019. máj. 3. 12:10
Én egy éves koromtól egyáltalán nem aludtam nappal. Anyukám örömére éjszaka sem sokat kb 5 éves koromig keltem többször még éjszaka is. Mindig mondja nem tudja hogy tudtam felnőni alig alvással de sikerült 😬
2019. máj. 3. 11:13
Köszönöm a hozzaszolasokat! Szerencsére nincs szükség az 'atprogramozasra' csak kíváncsi voltam mások véleményére is. De megnyugodtam, vegulis a bölcsibe raszokik majd hogy délután aludjon és ne délelőtt 👋👍
2019. máj. 3. 10:55
Nem kell ezen pánikolni! Kevés alvásigény? Az én lányom pont ilyen idősen hagyta el a NAPPALI alvást!
5. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Misskaos)
2019. máj. 3. 10:33
Szerintem, az aggódásoddal magadnak ártasz, no meg ha beleavatkozol a gyerek "menetrendjébe". Nálunk a gyerek 7 hónapos korban is este 9 től reggel 7 ig aludt, napközben jól volt és vagy délután, vagy este néhány fél-, vagy egész órával korábban, vagy később aludt és másnap reggel 6-7 óráig. Valószínű, hogy az esti vacsija miatt jól lakik és nem kínozza semmi, nyugodtan alszik. Az ilyen semmit nem érő aggódásokkal szoktál a gyerek "menetrendjét" tönkretenni. Majd az oviban úgyis erőltetik, hogy aludjon délután. Remélem fog balhézni. Figyeld meg inkább, hogy az időjárás mennyire befolyásolja az alvását. Ennyi. Jó erőt, egészséget neki és a szülőknek is!
4. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Misskaos)
2019. máj. 3. 10:33

A kisfiam most 20 hónapos, kb tavaly december elejétől csak 1x alszik, ebéd után, 12-14 között.


Szintén 8-1/2 9-kor alszik el, és 6 körül kel.


Mikor kel fel? Ha csak 6 körül, akkor foglald le programokkal ebédig.

3. misskaos (válaszként erre: 2. - F4e7e8321e)
2019. máj. 3. 10:08
A nevem 🤣rászolgátam 🤪 este 8 körül elalszik reggel 7 kor kel. De a probléma az h mindenki babája ebéd után alszik, mi meg szinte a reggeli után, meg senkivel sem találkoztam akinél ez így lenne. Szóval kicsit aggaszt. I lesz majd a bölcsibe szeptembertől
2. f4e7e8321e (válaszként erre: 1. - Misskaos)
2019. máj. 3. 10:03

Szia :) (tetszik a neved, mintha rólam találtad volna ki :)


Mennyit alszik éjjel?

Szerintem normális, az én lányom is elég korán átállt a csak déli alvásra.

2019. máj. 3. 09:58
Sziasztok. Meg csak 20 hónapos a kicsi babánk, de már hónapok óta csak délelőtt alszik(10-12ig)delutan már nem es 8 körül alszik el este. Normális ez? Volt valaki hasonló helyzetben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook