Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4.5 hónapos baba alvása fórum

4.5 hónapos baba alvása (beszélgetős fórum)


12. f8db0709b8 (válaszként erre: 11. - Szabina12112332)
2019. máj. 6. 13:11

Jó alvókája van☺️

Hogy hívják?

Az én lányom 2x2 órát aludt,most 15 hós,egybe alszik 3 órát😂

2019. máj. 6. 12:49

Az en babam 11.-en lesz 5 honapos😊

nappal nem alszik tul sokat, valtozo.. osszesen kb 3-4orat alszik persze nem egyhuzamban.😄 de viszont delutan 5tol reggel 5ig alszik😊😊

10. Kismanó86 (válaszként erre: 1. - Kamilla4)
2011. jan. 20. 20:05

Azért ő még pici és szüksége van alvásra. Az én Lányom is pont 4,5 hónapos. Teljesen változó az alvása. Van olyan nap, hogy 2Xfél órát alszik, de van olyan, hogy 2X2-őt.

Pl. reggel 9-kor kel, 11 körül szinte mindig szundít egyet, van, hogy 20 percet, van, hogy 2 órát.

2 óra után mennyit alszik?

9. bbetti25 (válaszként erre: 1. - Kamilla4)
2010. jan. 31. 21:23
Szia! Az én kisfiam ugyanilyen volt, ez kb 5-6 hónapos koráig tartott! A reggeli ébredés után most is van, hogy csak 2 órát bír ébren lenni, napközben is van ilyen. Már elmúlt 7 hónapos! Nagy az alvásigénye, tiszta apja!:)
8. Tonettó (válaszként erre: 7. - Maja98)
2010. jan. 31. 16:51
Ó, bárcsak jó alvó babám születne 6 hónap múlva!!!! :D
2010. jan. 31. 16:38

Szia!

Nem biztos hogy olyan sokat alszik. Nálunk is van olyan,hogy én azt hiszem, hogy alszik, de ha bemegyek megnézni kiderül, hogy játszik a csörgőjével, vagy csak bambul a fejéből kifele csendben. De volt már hogy éjszaka is ezt tapasztaltam. S ha az vidám és látszik rajta hogy szépen feljödik akkor szerintem sincs semmi probléma.

Engem - anyám állítása alapján - 8 hónaposan mindig vittek vérvételre, hogy nem vagyok-e vérszegény, mert egyfolytában aludta. Nálam sem volt semmi baj, csak nagy volt az alvásigényem. :)

2010. jan. 31. 16:33

Szia!


Csatlakozom az előttem szólókhoz, gyerekfüggő.

Az én unokaöcsém is rengeteget aludt ilyenkor még, óriási az alvásigénye most is (egy éves). A kisfiam viszont már 6 hetesen csak fél órákat aludt napközben, és a nap túlnyomó részét ébren töltötte, éjszaka aludt, bár sokszor felkelt, most is korán kel, de még mindig kétszer alszik napközben (egyszer fél és egyszer 1 órát). Ő most 15 hónapos. Hát ennyi... Két véglet, mindkettő egészséges. Ha bizonytalan vagy, fordulj gyerekorvoshoz, de ha amúgy amikor ébren van, akkor nem olyan, mintha állandóan be akarna aludni, akkor szerintem baja nem lehet a babádnak. Jó egészséget!!

5. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Kamilla4)
2010. jan. 31. 16:27

Szia,Szerintem a 2 óra az ilyen korban már kevés.De ez gyerekfüggő,úgy mint ahogy nálunk felnőtteknél is eltérő az alvásigény.

Ha figyelmes,jókedvű,és már mozgolódik akkor nincs vele gond,csak több az alváideje.

A nagyon meleg lakás is altatja a babókat.olyan 19-21 fok az ideális nekik.De kérdezz rá a gyerekorvsra is,,hogy Ő mit mond.

2010. jan. 31. 16:23

Szerintem ez is gyerekfüggő lehet...

Bár ilyen korban azért szerintem már két óránál többet vannak ébren, de az, hogy hány alkalommal, és mennyit alszanak, az meg totál változó.

Ennyit tudok én személy szerint segíteni, gondolom nem sok... :)

2010. jan. 31. 16:23
Szerintem ez gyerekfüggő. Az én fiam sokszor napi 1 alvással van el, és ő is ennyi idős. De a felnőtteknél is változó az alvásigény.
2. e27d5a6391 (válaszként erre: 1. - Kamilla4)
2010. jan. 31. 16:23
szia az én babaám lesz 4 hónapos 9-én azt gondolom hogy minden gyerek más,volt amikor 2 hónaposan alig aludt máskor végig alussza a napot ha jó kedvű,nyugodt akkor nem kell aggodni :)
2010. jan. 31. 16:19
Sziasztok! A kérdésem annyi lenne hogy mikortól alszanak a babák napközben csak kétszer,és az időben hogy néz ki? Az én kisfiam 4.5 hónapos és max 2 órát bir ki ébren ekkora korban az normális? Köszi a válaszokat. Anita

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook