Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az esküvőre illik meghívni a főnököt és kollegákat? fórum

Az esküvőre illik meghívni a főnököt és kollegákat? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. jan. 25. 08:01
azt hisz meg akit te akarsz hisz a te eskuvod!
37. R75
2010. jún. 18. 10:58

Én meghívtam a kollegákat (közvetlen), de csak a templomi részére, a vacsorára nem..

Természetesen volt egy-két csajszi, aki a barátnőm és kolleganőm is egyben, ők ott voltak a vacsin is..

2010. ápr. 1. 13:33

nem kötelező.

mi csak barátokat és a két szülőt hívtuk meg.

nem nagymamás buli volt... :)))

35. 1e8f358d6a (válaszként erre: 34. - 5e76004fb5)
2009. jún. 3. 08:20

Igen, akkor mindenkit meg kell.


Nálunk az irodában 10 kollégám van. Nos, ha meghívnám őket, akkor minimum a párjukat is elhozzák, a gyerekekről pedig nem is beszélve. Az már minimum 20 fő.


A kollégáim fele pesti, a másik fele helyi, a helyiek mondták, hogy a szertartást szívesen megnézik.

A szertartásra mindenkit meghívtam, az utána következő lagzira viszont nem.

2009. jún. 3. 08:16
Semmi sem kötelező! Csak ha jó a viszony, de akkor mindenkit, mert abból sértődés lesz.
2009. jún. 3. 08:10

Sziasztok!

Én egy kollektív meghívót tettem ki a munkahelyen a 'faliújságra', amiben csak a szertartásra volt az időpont és a meghívás.

2009. jún. 3. 07:43

Utána én is vittem be 2 nagy tálca sütit a munkahelyemre. Jó ötlet volt, mert teljesen váratlanul megajándékoztak egy zsolnai készlettel. A templomi esküvőre mindenkit meghívtam, igaz nem fejenként osztottam ki a meghívókat, hanem a faliújságra raktam ki egyet. Egy kollégám - mint visszahallottam - azt szűrte le ebből, hogy bizonyára nem is akarom, hogy ténylegesen elmenjenek, mert nem személyesen lettek meghívva. Az idióta!

Egyébként, a főnököm, akit tisztelek és szeretek + 4-5 munkatársamat szívem szerint a lagziba is meghívtam volna, csak a szüleim figyelmeztettek, hogy a sértődések elkerülése végett vagy mindenkit vagy senkit.

2009. jún. 2. 12:42

én 10 hónapja dolgozom a jelenlegi munkahelyemen, jóban vagyok a kollégákkal és a főnökömmel, de nem a barátaim.

Így a júliusban tartandó esküvőnkre sem hívtam meg őket.

Viszont az esküvő utáni hétfőn, még a nászút előtt hozok be nekik süteményeket, menyasszonyi tortaszeleteket. Ezt illik.

2009. jún. 2. 11:20
Csak a polgári esküvőre csak a legeslegszűkebb családot hívtuk - szülők / nagyszülők. A templomira "mindenkit" (család, barátok, munkatársak). A vacsorára a kettő között kb. 100-120 főt. A lényeg: nem teheted meg, hogy csak x kollégádat hívd meg a ceremóniára / vacsorára (hacsak nem egy nagyon nagy cégnél dolgozol), ha megosztod életed nagy eseményét a munkatársakkal, akkor mindenkit meg kell hívnod. Persze nem kötelező, csak sértődéshez vezet.
29. Kíwa
2009. máj. 27. 13:02

Hali, nekem is most lesz az esküvőm, és a főnököm meg pár kollegám akit kedvelek a szertartásra meg lesz hívva, a bulira már nem.


Szerintem baromi sok pénz egy esküvő, nekem speciel a szertartás is elég drága lesz, a bulin már tényleg csak a szűk kört szeretném vendégül látni.. arra tényleg sajnálom a pénzt, hogy azokat akiket "illene" lássak vendégül. Én nem zavartatom magam ebben a kérdésben:-) Te se TEDD!:-)

2008. nov. 8. 17:44
Csak, ha jó a kapcsolatotok.
27. macs77
2008. okt. 19. 20:35
Főnöknek illik meghívót adni, de szerintem is csak a ceremóniára, mégha nem is tud eljönni. Kollégák - hát attól függ, hogy pl. 5-6 vagy éppen 150 emberrel dolgozol együtt, meg hogy milyen a viszonyotok.
2008. okt. 19. 17:34
Ha nem vagytok olyan jó viszonyban, akkor szerintem csak a házasságkötő terembe elég meghívni őket.
2008. okt. 19. 16:57
Csak ha jó barátságban vagy(tok) velük! Egyébként meg minek? Nem tartozik rájuk. Főleg a főnökre. :-)
2008. okt. 19. 16:29
Szerintem igen,de csak az esküvőre.Ez egy jó pont akkor számodra.Vacsorára én nem hívtam meg csak a barátnőimet.
2008. okt. 19. 16:12
SZERINTEM CSAK A HÁZASSÁGKÖTŐ TEREMBE.
22. adri25
2008. júl. 25. 21:16
Szerintem csak akkor hívd meg őket,ha amúgy is jóban vagy velül,szerintem nem kötelező
21. szandera (válaszként erre: 20. - Cucus7)
2008. júl. 25. 19:46
:)))))
20. Cucus7
2008. júl. 25. 19:45

Mi csak írogatunk, de mikor lesz az esküvő, vagy már volt? Mert Tegan már megköszönte a válaszainkat, (15.hozzászólás) lehet vissza sem jön hozzánk, de ha igen, várjuk az eredményt!!!!

Az esküvőről a beszámolót, hol volt, hányan voltak, milyen zene volt, milyen volt a torta, volt-e menyasszonytánc? stb. A nászéjszakáról nem kérünk beszámolót, van képzelőerőnk, bár legtöbbször átalusszák mert fáradtak.

2008. júl. 25. 19:13
Hajó kapcsolatban vagy Velük, akkor miért ne? Én meghívtam Qket.Halgass a szívedre.
2008. júl. 25. 18:45

Szerintem nem kell meghívni őket. Ez akkor nem él, ha valakivel nagyon jó a kapcsolatod.

Nekem eszembe sem jutna meghívni a főnökömet!

17. Cucus7
2008. júl. 19. 17:25
Mi ujság? Kik voltak vagy lesznek az esküvőn?
16. Tegan
2008. júl. 11. 22:02
köszönöm válaszaitokat.
2008. júl. 11. 18:34
Szerintem ez attól függ milyen viszonyban vagy velük. Én a kollegáimmal nagyon jó viszonyban vagyok, és meg is hívtam őkat a lagziba, de a főnökömet csak a szertartásra.
2008. júl. 11. 17:38
Én nemrég voltam munkatársam esküvőjén és lagziján. Ott volt az összes munkatárs, főnökök .... És nagyon tuti buli volt.
13. Cucus7
2008. júl. 11. 17:07
Tegan, ha lenne naplód sokan küldenének biztos szép gratuláló képeket, ha csináltál írd meg, akár priviben is.
12. Cucus7
2008. júl. 11. 17:05

Ha jó kollegáid vannak, a küzelebbiket akár a vacsorára is, de ha a főnök nem a kedvenced, sértődés miatt, az esküvőre igen.

De egy laza mozdulattal egy esküvői meghívot a faliújságra is kitehetsz. Aki akar elmegy, aki nem az nem.

Még látom senki sem írta, igy Én elkezdem:


Nagyon sok Boldogságot kívánok nektek!


Mikor lesz? Milyen ruhád, vacsi, étterem, vagy sátor stb. Tehát ha már feldobtad a kérdést várjuk a részleteket.

2008. júl. 11. 17:00
Én nem hívtam a fönököm (istenments!!!) a közvetlen kollégáim viszont remélem eljönnek.
2008. júl. 11. 16:31
szerintem csak, ha olyan jóban vagytok, az 5. sarkon lévő szomszédot sem hívod meg, csak mert közel lakik és köszöntök a közértben! engem nem hívsz meg? :)
9. T.Orsa (válaszként erre: 7. - Szandera)
2008. júl. 11. 16:28
Szia:-) úgy látom sok helyen összefutunk:-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook