Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ilyen helyzetben illik ilyenkor elmenni az esküvőre vagy sem? fórum

Ilyen helyzetben illik ilyenkor elmenni az esküvőre vagy sem? (tudásbázis kérdés)

1 2
2011. aug. 10. 09:26
Valaki barátkozni?
2011. aug. 9. 23:00
Lehet, hogy amikor a meghívót vitte be a munkahelyre, téged is beleszámolt a kollégák közé, mert hát az vagy, csak éppen anyaságin. Szerintem menj el nyugodtan, ha érdekel az esküvő, ebben az esetben tényleg nincs szó illemről, illemről esetleg ott beszélhetünk, hogy ha nem mész el, az sem lesz "nem illő" :)
30. c539036ec3 (válaszként erre: 27. - 5221355151)
2011. aug. 9. 18:20
viszont szépet :)
2011. aug. 9. 18:20

Aki akar a barátom leni bátran irjon mindenre válaszolok csak internetes barátság!

Köszi!

28. hajnalfény73 (válaszként erre: 25. - 5221355151)
2011. aug. 9. 14:35

Biztos nem fog megharagudni. Bizonyára megérti, hogy a picivel nehezebb megoldani.

Az ajándékkal meg kifejezed, hogy gondoltál rá és te is osztozol az örömében.

2011. aug. 9. 14:27
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítségét!! További szép napot! :-)
26. 5221355151 (válaszként erre: 24. - Hajnalfény73)
2011. aug. 9. 14:26
Mindig így szoktuk, ill. csináltuk még anno. Akkoriban a névnapokat is tartottuk (most nem tudom, hogy hogy van, sok új kolléga is van, de beszélgettem már velük). Beszélni is fogok majd a főnökkel és kész. Neki nem volt ellenére a dolog.
25. 5221355151 (válaszként erre: 23. - Timycat)
2011. aug. 9. 14:25
Szerintem nem fogok elmenni a szertartásra. Elnézést kérek és kész. Ezért nem haragudhat meg.
2011. aug. 9. 14:20

Ha a többi kolléga is csak a szertartásra megy, akkor én a helyedben csak oda mennék el.

Vagy ha épp nem is leszel otthon, akkor pedig beszállnék az ajándékba, amihez a kolléganőkkel közösen egy képeslapot is írhatnátok, valami szép idézettel és mindenki aláírja, aki beszállt az ajándékba.

23. timycat (válaszként erre: 22. - 5221355151)
2011. aug. 9. 14:17
Szerintem ne figyelj a "bogarakra". Az ajándékba beszállsz, ha az esküvőre meg nem tudsz elmenni, akkor nem kell ezen problémázni; ilyenkor jó a baba/kisgyerek a háznál "rá lehet fogni" hogy miatta nem mentél és emiatt meg senki sem haragszik
22. 5221355151 (válaszként erre: 20. - Mkriszti81)
2011. aug. 9. 14:15
Én korábban úgy gondoltam, hogy nekem is szól a meghívó, mert attól, hogy itthon vagyok, még a kollégája vagyok. Csak nem gondolt ő rá, hogy nekem most külön szóljon. Meg hát nem is várom én el. Csak aztán a fülembe ültették a bogarat.
21. 5221355151 (válaszként erre: 18. - Timycat)
2011. aug. 9. 14:13
Én is ezen gondolkodom. Az ajiba beszállok. Úgy gondoltam, hogy szoktam úgy is bejárni, mert nincs messze (boltban dolgozom), és beszélek a főnökasszonnyal. Odaadom én is a pénzt és megkérem, hogy amikor odaadják, szóljanak nekem is és bemegyek én is. A szertartásra meg meglátjuk, hogy elmegyek-e. Nem tuti, hogy itthon leszünk akkor.
2011. aug. 9. 14:11

szerintem, ha a többi kolléganőd megy, nem lehet gond, hogy plusz egy fő ide vagy oda (azaz te) ott vagy


arra is gondolok, hogy azért nem hívott meg téged személyesen, mert fél, esetleg nem akar zavarni, mert úgy gondolja, kisgyerekkel úgysem tudnál menni?

Hm?

2011. aug. 9. 14:11
A mostani főnököm korábban is a kolléganőm volt, még a régi főnök idején is (az ő fia veszi el a csajszit), csak később lett előléptetve. De nem igazán csíptük, mert mentek a szemétkedések rendesen. Főleg a hátunk mögött. Na mindegy!
18. timycat (válaszként erre: 1. - 5221355151)
2011. aug. 9. 14:11
Én a helyedben beszállnék a közös ajándékba és elmennék a szertartásra. De ennyi, ha tényleg csak egy kollega és nincs különösebb jó viszonyotok, akkor én ennyit tennék.
2011. aug. 9. 14:09
Ha jól tudom, de ez nem biztos, talán a vacsira is szólt a meghívó. De már mondta is a főnökasszonyom (vele jól kijövök), hogy max. a szertartáson lesznek ott.
2011. aug. 9. 14:07

Sziasztok!

Bocsika, itt vagyok, csak közben felkelt a kisfiam. :-)

Anno nekünk kis esküvőnk volt, csak a szertartásra lettek meghívva (nem volt ott mindenki). Nem is vártam, hogy bármit is vegyenek, megleptek vele rendesen. Nem azt mondom, hogy csak kollégák vagyunk, de nem vagyunk azok a puszi barátnők.

Ajándékba mindenképp be akarok szállni. Hát nem tudom, hogy a szertartásra el fogok-e menni. Ott lesz ugye az anyósa is, aki a mi volt főnökünk. Hát nem nagyon csíptük egymást, de ezzel a többi kolléganőm is így van.

2011. aug. 9. 14:07

a szertartás nem szokott zártkörű lenni ,arra nyugodtan elmehetsz meghívó nélkül is

a vacsorára nem illik anélkül menni


ajándékba meg szerintem is elég a közösbe beszállni, max ha annyira jóba voltatok, akkor vehetsz neki valamit külön is, de ez esetben én is felhívnám, hogy "láttam a közös meghívót, az ugye nekem is szólt? Mert szívesen elmennék, ajándékkal is készültem..."

ha csak "elfelejtett", akkor lehet ezek után még a vacsira is meghív majd :)

2011. aug. 9. 14:05
Szerintem meg egyáltalán nem illik elmenni.Biztos szűkebb körű lesz.Van,aki csak a két tanúval esküszik,mi lenne,ha odacsődülnének a "NEM" meghívottak is.És mivel nincs meghívó,nincs ajándék sem,se közös,sem egyéni.
2011. aug. 9. 14:05

Szerintem a meghívóval mindenkit meghívott, aki ott dolgozik.

A kollégáid mennek a szertartást követő vacsorára is?

Mert így ebben az esetben szerintem jobb lenne valahogy kitudakolni, hogy téged is beleszámolt-e?

Mivel már a legtöbb helyen meg kell adni a vendégek pontos számát, úgy terítenek és úgy készítik a vacsorát is.

Kellemetlen lenne, ha nem lenne elég teríték...


Mi jártunk úgy, hogy após a megkérdezésünk nélkül elhozta a kollégáit is...Írtó ciki volt, mert leadtuk a pontos számot, hogy mennyi vendéget is várunk, mindenki el is jött...csak épp lett pár plusz fő is, akikkel mi nem számoltunk.

2011. aug. 9. 14:01
Szerintem, bár nem tudom de ők is csak az esküvőn voltak a vacsorán nem .és ez a meghívás lett most viszonozva .
2011. aug. 9. 13:58

Szerintem igazából a meghívó neked is szól :-))Én nem hiszem hogy van olyan menyasszony aki nem örül annak ha minél többen vannak az esküvőjén és osztoznak az örömében :-))

És azt gondolom az ajándékba is illik beszállnod :-)

És a kettő együtt már mint a közös meghívó és az ajándék vásárlásba való be szállás minden képen azt jelenti hogy nyugodtan ott lehetsz :-))

és ha éppen az ellenkezője a szitu hogy sem menni nem szeretnél sem pénzt be adni azt is meg lehet magyarázni csak háát az ......olyan ízé:-))

10. Johh
2011. aug. 9. 13:58
meg itt különben is nem is a szertartáson való rész vétel, hanem az azt követő kajálás a mérvadó! Mert, ha Te meghivtad őt anno, és ő kajált! De ő csak a szertartásra hiv meg, a kajára nem, akkor elsétálhatsz megnézni a templomba vagy a házasságkötő terembe, de ajándékot miért vennél neki?
9. Johh
2011. aug. 9. 13:55

Egyébként én a helyedben telefonálnék neki, és megkérdezném! Mert csak félreértés lesz belőle! Lehet ő vár, de elvan foglalva a teendőkkel és gondolja ő, hogy úgyis szólnak Neked is!

Esetleg a munkatársaid között nincs olyan ember akivel úgy mélyebb a kapcsolatod, és vele talán tudnál erről beszélni és megkérdezhetnéd? Egyébként meg, eleve te őt meghivtad! Akkor evidens, hogy ő is visszahiv...

2011. aug. 9. 13:53

Szeretnél menni csak esetleg azt gondolod ciki ?

Vagy ne szeretnél menni és kifogást keresel ??

Mert a te helyzetedben mind a kettő meg oldható :-))

2011. aug. 9. 13:53

Szia!


Ha elszeretnél menni a szertartásra,akkor nyugodtan menj el,de nem kötelező. Én a közös ajándékba szállnék be. A meghívó az összes munkatársra vonatkozik szerintem.

2011. aug. 9. 13:53

Szerintem semmi rosszat nem teszel az illem ellen,ha meghívás nélkül is elmész az esküvői szertartásra.Ezzel megtiszteled a kolléganődet.

Talán a nagy izgalomban el is felejtkezett arról,hogy neked külön meghívót küldjön.

Az ajándékozást pedig meg lehet oldani a közösben,vagy külön is.

2011. aug. 9. 13:51
ha csak azlrt volt ott a tietekén, mert kolléga és semmit több, tehát nem vagytok oylan hú de nagyon jóban, akkor szerintem nem kell elmenned. Ha kíváncsi vag mész, ha nem nem. Illemről szerintem itt nincs szó, ő nem hívott meg Téged konkrétan és mivel nem dolgozol ott neked nem kell tudnod róla h ő vitt be meghívót, szóval ebből szerintem ne csinálj lelkiismereti kérdést.
2011. aug. 9. 13:50
ha te is meghívtad, neki is meg kéne.:-) sok szerencsét!
3. Johh
2011. aug. 9. 13:49

Szia!!


Amikor ők voltak a tiéden, akkor a szertartáson is részt vettek! És az azt követő vacsorán is?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook