Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 2 napom van, hogy megtanuljam alapfokon a nyelvtani jelenségeket. Mire fókuszáljak? fórum

2 napom van, hogy megtanuljam alapfokon a nyelvtani jelenségeket. Mire fókuszáljak? (tudásbázis kérdés)

5. Gaby76 (válaszként erre: 3. - 07c4794583)
2011. okt. 6. 12:30
Köszönöm a hozzászólásodat. Nem állítom, hogy nincs igazad. Igazad van. Már kétszer megtanultam az alapokat, tehát nem most láttam ezeket először. 2 nap alatt nem lehet az egészet megtanulni, de miközben csigaléptekben vesszük át a 6. fejezetet a haedway-ből het 2 alkalommal (figyelembe kell venni, hogy olyan emberek jarnak a tanfolyamra, akik munkaban vannak egész héten), addig én esténként, amikor nincs angolóra, 2-3 órát gyakorolok a férjemmel. Tegnap 3 órát tanultam vele, előtte napközben talán még 4-et (nem mértem). Nem a mennyiségre hanem a bizonyosságra összpontosítottunk. A végén már képes voltam mondatokat alkotni - amire a keddi órámon képtelen voltam. Ha nem is hoztam be a 3 hónapos tanfolyamot, annyit azért megtanultam, hogy jobban be tudjak kapcsolódni az órába. A gyakorlást meg péntektől hétfő estig megint folytatjuk... Szerintem 2-3 hét alatt megtanulom a 3 havi anyagot
2011. okt. 5. 05:53
szerintem két nap alatt 5 leckét át lehet nézni, ha már tanultad is meg jó voltál belőle. kitartás :) az 5 lecke nyelvtani része kell, ebből nem hiszem hogy nagyon lehetne szemezgetni ha mind kell :S nézd át sokszor, bizonyára sok minden "előjön" majd, főleg h már a ki tudja hányadik nyelvet tanulod (ráadásul nem az elejéről). szóval csak ügyesen:)
2011. okt. 5. 01:28

A nyelvtanulás egyik lényege - amit a legtöbb ember meghallani se szeret, de főleg nem tudomásul venni nem szeret -, hogy apránkénti, de annál kitartóbb, kicsit favágós, darálós munkával veszi be az idegen nyelv várát. Ebben van aztán nemszeretem lecke, izzadságszagú meg kényszeredett mondatok összerakása, buta cikkek lefordítása, hülye fogalmazások készítése, vasárap esti elkeseredés, késő éjjelig küzdés egy leckével, szóval minden, ami kell. Csak a végén érik össze az egész egy valamiféle tudásnak nevezhető valamivé, amin eleinte az ember mint valami ingatag mocsáron, később egyre magabiztosabb léptekkel, bátran masírozik.


Aki nem járja végig az utat, csak 2 nap alatti gyors megoldást keres, annak személy szerint nem hiszek a sikerében: szerintem ilyen megoldás nem létezik.

2011. okt. 5. 00:22
Az a helyzet, hogy kb 7 éve jartam magantanarhoz egy ideig, aki sokmindenre megtanitott. Ha azokat a dolgokat nem felejtettem volna el.. szoval nem a nullaról kezdem, hanem van egy kis múltam. Most kezdtem egy tanfolyamra jarni, ami nem teljesen kezdő, hanem "közepesen kezdő". A hadway első 5 fejezetét illene tudnom. a személyes és birtokos névmások letudva, mire fokuszaljak a 2 nap alatt, ami a következő óramig hátravan??? A nyelvtanra gondolok, a szókincsem elmegy.... Nem akarok átkerülni a teljes kezdőkhöz, mert tudom, hogy képes vagyok felzárkózni. Ez már a 4. nyelvem. vagy 5.? tökmindegy. tudom, mire vagyok képes
2011. okt. 5. 00:17
2 napom van, hogy megtanuljam alapfokon a nyelvtani jelenségeket. Mire fókuszáljak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook