Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 hét múlva szülök, és a párom nem áll mellettem, lehet meg is csal!? fórum

2 hét múlva szülök, és a párom nem áll mellettem, lehet meg is csal!? (beszélgetős fórum)


2011. aug. 7. 15:24

Apás szülés: Nálunk az utolsó percig az volt a felállás, hogy ha eljön a nagy pillanat, ő a partvonalról fog drukkolni a szülőszoba előtt, a barátnőm meg kíséri a szülést. Végül mikor eljött az idő, azon kaptam magam, hogy vajúdok, majd nyomok, és ő ott van mellettem, fogja a kezemet, támaszom a fájások alatt, szóval tart és bíztat. A fiam első útját az édesapja karjaiban tette meg a szülőszobán és az apukája volt az első, akit meglátott a születése után :) Nem szabad tervezni vele és rá kell hagyni a döntést. Hidd el, ha türelmes vagy és nem "akarsz" dolgokat, hanem szeretnél, menni fog ez!

A kapcsolatotok már a baba előtt sem működött jól? Mert az egyik hsz-ból ez jött át, de lehet, hogy tévesen értelmeztem!

51. upetra (válaszként erre: 49. - F1fee9d062)
2011. aug. 7. 15:10

Én emiatt nem erőltetem az apás szülést....

Bár nekem jó lenne ha minden téren mellettem lenne, de nem biztos, hogy jól sülne el...

2011. aug. 7. 15:09

Szerintem is a pasid kicsit berezelt, ezért megragad minden alkalmat a szabadságra, mert úgyis tudja, ha eljön az idő, melletted és a kicsi mellett a helye. (Az meg sem fordul a fejében, hogy te ezt most is igényled - mert férfiből van.)

Légy laza kismama még két hétig, utána pedig laza anyuka - lehet, hogy tényleg nagy a feszültség körülöttetek.

A legjobbakat a folytatáshoz!

2011. aug. 7. 15:08

Hú, most gondolok bele először, milyen lehet a pasinak látni az imádott nőt, azzal a nagy pocakkal, amit ő okozott neki, és az OTT fog kibújni, és az előző nej lehet, halálra mártíromkodta magát szövegben, hogy jajj, szültem neked hatalmas kínok közt... Közben a legnagyobb csodát kapta meg, mikor anya lehetett!


Hát, a pasiknak sem könnyű!

48. upetra (válaszként erre: 45. - Liababy79)
2011. aug. 7. 15:08

Örülök, hogy Nálad jól alakultak a dolgok.

Ő ki meri mondani, hogy fél, csak nem tesz a jobbításért semmit, és nem is mondja el mi hiányzik neki. Az örök mondata, hogy a rossz kapcsolatunkra bevállaltunk egy gyereket és ezzel 3 ember élete megy majd tönkre. Én próbálom meggyőzni, hogy nem biztos mindig a szomorú befejezés, de hajthatatlan....

2011. aug. 7. 15:04
Jah, a siker sztori "mellékterméke" a legnagyobb közös kincsünk most hat hónapos és az apja imádja, rajong érte és úgy érzem mélyen tisztel és szeret engem is! Megérte a sok munka!
46. kingi7 (válaszként erre: 44. - Upetra)
2011. aug. 7. 15:03
Egyébként az is közrejátszhat, hogy a hormonok ilyenkor érzékenyebb az ember és bolhából elefántot csinál.. én jövő héten szülök, már minden bajom van és néha érzem a sapka esetét. Most már nem nagyon van vissza út, várd ki a végét :) majd minden alakul.. most a babára figyelj!
2011. aug. 7. 15:02
Nálunk is hasonló gondok adódtak, pedig közösen vállaltuk a fiunkat! Együtt neveljük már két éve az első házasságom két kis ördögfiókáját, neki a volt nejétől van egy lánya, aki nem velünk él. Sokáig azt hittem, velem van baja, vagy kevés vagyok neki, mert ő sem tudta kimondani a gondjait, hanem helyette kimaradozott időről időre és őrölte magát. Onnan tudom, hogy nem csalt, hogy mindíg ott és azokkal találtam, akikkel és ahol mondta magát. Mára eljutottunk odáig, hogy elhiszi végre, hogy nem kudarc apának és társnak és hogy végre nem a keresetéért várja haza a családja(mint anno). Nálunk sok-sok BÁTOR beszélgetés hozott eredményt, mert bármennyire féltem attól, hogy elveszíthetem, ha feszegetem a határokat, mégis minden alkalommal leültem vele és neki szegeztem a kérdéseimet. Persze mindezt tapintatosan és türelmesen. Mára jó apa, jó társ és bebizonyította, hogy fejlődőképes. Alapjaiban nem változott meg, csak elkezdett hinni bennem és önmagában! Kitartás és bátorság! Ha türelmes és ügyes vagy, rendbe jöhetnek a dolgok, csak próbáld most nem túldimenzionálni a reakcióit! Fél, de ezt a világ minden kincséért sem mondaná ki, mert férfi, de gondolj bele, kudarcnak érzi az eddigi apa szerepben magát, őrlődik azon, hogy ezúttal sikerül -e helytállnia!
44. upetra
2011. aug. 7. 15:00
Csajok, remélem a bölcsesség szól belőletek, és tényleg jól alakulnak a dolgok...de most pesszimista passzomban vagyok. Ha nem lenne sok barátom, családom, akiknek minden pozitív energiát köszönhetek, nem tudom mi lenne velünk. És még mindig én vagyok a kapcsolatunkban az erősebbik fél. Fura, hogy a pasik csak az orrukig látnak, vagy éppen 20 cm-ig! :-)
43. kingi7 (válaszként erre: 22. - Upetra)
2011. aug. 7. 14:56
Nálunk nem igaz, nekünk most jön a második, hihetetlenül harmonikus a kapcsolatunk :) pedig páromnak ia van egy pár gyermeke...igaz,nem tartja velük a kapcsolatot.
42. upetra (válaszként erre: 33. - Dóry87)
2011. aug. 7. 14:55
És hogy kinyílt a szemed mit "látsz"?? Semmi nem változott? Csak addig el voltál foglalva a babával?!
41. 504d3546bf (válaszként erre: 11. - Upetra)
2011. aug. 7. 14:51

Fel.Az enyem 99% itthon sem volt szinte csak aludni.Az alalndo veszekedhetnekem csak rontot az alapoton.Nem hinem hogy lett volna vallakije, viszont volt egy csomo" mibol biztositom a jovot"

," hogy fogja kihordani" stbb amit egyszeruen nem tudot kimondani.Mi nok mindenrol beszelunk, a pasik nem.Nekem hatalmas harcomba kerult, hogy a legkisebb problemajarol beszeljen.Ma 7 eves hazasag uttan is van amit hetekig cipel magaba mig ki mondja.

Nem feltetlenul csal, lehet hogy csak megijedt az uj szereptol.Es egyre inkabb kozeledik az uj szerep.Ha ugy lesz mint nallunk varhatsz roszabbra is.

2011. aug. 7. 14:48

Hjaaaa, és életed legboldogabb évei következnek épp! :) Csak most nehéz. Pár hónap és repülsz a boldogságtól! Irigyellek ezért a részéért! :)


A pasik meg, tudod, a boldog nőket rajongva imádják! :)

2011. aug. 7. 14:47

mamintinak teljesen igazat adok:)

hű, amúgy most akkor duplán be lehet zsongva:)

2011. aug. 7. 14:46

Ne agyalj előre! Örülj a mai napnak, igyekezz minden percét széppé tenni, a holnap majd hozza a maga tennivalóját, gondját. Egyél-igyál-pihenj, készítgesd a babaholmikat szépen össze. Ne gondolj semmi rosszra. Neked most szükséged van és lesz minden pozitív energiára, megerősítésre.

Csak a ma!!! És holnap is ugyanezt mondd, és azután is... Hallgass finom zenéket, használj finom illatokat, stb. Ti ketten vagytok most a legfontosabbek, hiszen várható női életed első legnagyobb "fellépése"! Erőt és kitartást!

37. f1fee9d062 (válaszként erre: 34. - Upetra)
2011. aug. 7. 14:45

Hm...

Ez a két évet adok magunknak nem valami jól hangzik!

Meglesz a kicsi és békességben éltek, amíg a világ világ! :)

Amúgy meg ez a két év... egyik napról a másikra döntenek az emberek egymás életéről!

Két év... Tegyetek meg mindent.


Tudom, durva, hogy épp most Neked kell feszülnöd ezen... Tarts ki!


Ölellek!

2011. aug. 7. 14:44

Amellett, hogy félti a kapcsolatotokat ezer más oka is lehet, hogy fél, nem biztos, hogy megcsal. Én csak magunkból indulok ki, mindig van min aggódni, a munka, a pénz, a gyerekek...teljesen normális, hogy fél.

Igaza van Mamintinek, okosnak kell lenned, próbálj meg türelmesnek lenni egy kicsit, de ez nem könnyű tudom, mikor tombolnak a hormonok. Kitartás! :)

35. 07c4794583 (válaszként erre: 31. - Gyopárka)
2011. aug. 7. 14:41

szerintem is csak annyi van, hogy élénken él az emlékeiben a bömbölő kölök, nemalvás, pelenkáért ugráltatás, drágám hozzál már 50 tonna eztazt a boltból, kakaszag, lekajált cuccok, ordítás éjszaka, stb.. neki már van tapasztalata


és hát a férfiak nem lelkesek ettől, az biztos

34. upetra (válaszként erre: 29. - F1fee9d062)
2011. aug. 7. 14:39
Szívemből beszélsz, és ezt a "taktikát" folytatom éppen....Csak a baba, és vele minden ok legyen...de mellette a kapcsolatunk negatívumait nagyon nehéz kizárni. Kb. 2 évet adok magunknak, hogy kiderüljön jobbra vagy balra...
2011. aug. 7. 14:38

Jaj, de ismerős a szitu!

Engem kb 8hónapos terhesen hagyott ott a "drága" apuka, Ő nem szerette volna a babát,az elején aztán mondtam neki, hogy én megtartom, de nem kell, hogy velem legyen csak döntse el, hogy mit akar, aztán mégis folytattuk a kapcsolatot...míg mikor a 8. hónapba léptem egyik napról a másikra lelépett! Két hetes volt a kisfiúnk mikor először látta!:(

Aztán miután meglátta a fiát azt hittem észhez tért, most két éves a kisfiúnk és most nyílt ki a szemem!:(

Sajnos vannak ilyen férfiak!

Remélem Te nem ebben a cipőben jársz!

32. 388b941089 (válaszként erre: 15. - Upetra)
2011. aug. 7. 14:38
a volt feleségével és a gyerekekkel milyen volt a kapcsolata?
2011. aug. 7. 14:37

ne idegeskedj,szerintem szeretni fog benneteket,lehet most csak belegondolt hogy lőttek a nyugalmának egy időre,mert egy pici érkezése azért cseppet felborítja a mindennapokat, ő már tapasztalta,kicsit magát és az eddigi helyzetet sajnálja ha nem is tudatosan,szerintem ezért jár el ahogy közeledik az idő gyakrabban, de lehet csak szellőzteti a fejét:) nem gondolod?

pláne ha ő beszélt rá, akkor szeret téged azért akar közös gyermeket

minden rendben, meglátod:)

30. upetra (válaszként erre: 28. - 07c4794583)
2011. aug. 7. 14:37
Dehogynem, csak valahogy elfelejtődött a dolog...Én nem vagyok nagy házasságpárti, nem erőltettem soha. Gyűrűt kaptam tőle, és jókedvében anno mondta, ha meglesz a házunk elvesz. A ház megvan...baba is...
2011. aug. 7. 14:35

Ha kibírod, én most a helyedben nem feszítenék semmit. Próbálj a babádra koncentrálni. Mindketten feszültek vagytok, valahogy úgy kéne keresztül menni ezen az időszakon, hogy ne veszítsétek el egymást egy gyanú, egy vádaskodás egy félelem miatt...

Tudom, durva ez így, de én azon agyalnék a helyedben, hogy elcsábítsam, mert minden mással most elveszíthetem. Így nyernék időt. A döntésekkel meg ráérsz. Feszülten, szorongva rossz döntések születnek, sok zaklatottság, sírás, veszteség... Örülj most a kicsidnek... Próbáld meg! Így nyersz a legtöbbet. És talán mindannyian így nyertek.

Ha kibírod... Drukkolok Nektek!

28. 07c4794583 (válaszként erre: 26. - Upetra)
2011. aug. 7. 14:34

hát ez rengeteg.. már rég tudnia kéne, mit akar tőled


sose kérte meg a kezed vagy beszélgettetek a kapcsolat jövőjéről?

27. upetra (válaszként erre: 25. - Terek)
2011. aug. 7. 14:31
Próféta szóljon belőled....
26. upetra (válaszként erre: 23. - 07c4794583)
2011. aug. 7. 14:30
8 éve elvált, mi 4 éve vagyunk együtt. 15 és 10 évesek a gyerekei.
25. terek (válaszként erre: 22. - Upetra)
2011. aug. 7. 14:29

nem! az eleve nem működőképes kapcsolatok romlanak meg, az amúgy jó kapcsolatok megerősödnek!


de ha megcsal... remélem nincs igazad és minden rendbe jön köztetek!

24. Derya (válaszként erre: 22. - Upetra)
2011. aug. 7. 14:29
nem törvényszerű.
23. 07c4794583 (válaszként erre: 13. - Upetra)
2011. aug. 7. 14:27
Ő már elvált és ti összeköltöztetek? Mióta - és mekkorák a meglevő gyerekek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook