Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2, 5 éves kislányom nem hajlandó aludni délben! Mit tehetek? Van valakinek ötlete? Köszönöm! fórum

2, 5 éves kislányom nem hajlandó aludni délben! Mit tehetek? Van valakinek ötlete? Köszönöm! (tudásbázis kérdés)


2013. ápr. 27. 11:11
Háááááát,szerintem ott kell hagyni most már az oviban ha ott akar aludni!nem több fórumot indítani a hülyeségről!
2012. júl. 18. 15:12

Szerintem sem kell előltetni.

Az ovi miatt ne aggódj, legfeljebb a saját megnyugtatásodra kérdezd meg a leendő ovitokat, hogy ott mi a szokás.

Van, ahol a nem-alvósokkel külön foglalkozik egy óvónő. Van, ahol mást találtak ki, de egyáltalán nem lehet elvárni az alvást, ha a gyerek már nem igényli.

2011. máj. 25. 18:47
Lehet nem igényli a déli alvást, vannak gyerekek akik ilyenek. A lányom másfél éves korától nem aludt délben,pedig mindent megpróbáltam (trükköket), az unokám is most lesz két éves, neki se jön be a déli alvás, igaz néha azért elalszik,
14. Fisica
2011. máj. 25. 18:43
sztem nem kell eröltetni, ha elfárad úgyis fog aludni, nekem sose "kellett" délben aludnom. Amikor elfáradtam úgyis kidőltem:) Érzi ő amikor álmos és akkor aludni is fog.
13. Mari20
2011. máj. 25. 13:57

FEKÜDJ LE VELE TE IS

mond picit pihenünk....igy ebéd után...

12. kryssz
2011. máj. 25. 13:56
Mivel több szakkönyvben is azt olvastam, hogy 4-5 éves korig szükséges az alvás, nem szeretném, ha kimaradna,meg aztán szerintem is igényli az alvást, hisz akkor nem aludna 2 órákat, nem?
11. Pettka
2011. máj. 25. 13:45
Az én lányom egy éves kora óta nem alszik délben.Viszont este 8 után már alszik(magától elvonul az ágyába,és 2 perc alatt alszik is).És reggel 9-ig alszik nyugodtan.Persze szeptembertől,ha ovis lesz,akkor korábban kel.Akkor majd,ha igényli,akkor délután alszik.Erőltetni nem szabad.Nekem azt mondta a doktornénije,minden gyereknek más az alvás igénye,és az a legjobb,ha ő alakítja ki saját magának.Neki ez a kis ,saját napirendje.Neki így jó.
10. encsi20 (válaszként erre: 4. - Tevecca)
2011. máj. 25. 13:44
Babakocsiba se alszik?
2011. máj. 25. 13:44
Nagyon különböző a gyerekek alvásigénye. Van aki alszik 8-9 órát éjjel és kifújt. Van, aki alszik 12-14-et éjjel és még nappal 3-4-et.
8. Kálbá (válaszként erre: 1. - Kryssz)
2011. máj. 25. 13:42
én lányom másfél éves kora óta nem hajlandó aludni déután bármit teszünk este korábban szoktam lefektetni hogy ne legyen annyira fáradt. Nálunk ez vált be.
7. zsuzsika83 (válaszként erre: 4. - Tevecca)
2011. máj. 25. 13:42
Vedd fel hordozókendőbe és sétálgassatok a levegőn. Enyém sem nagyon aludt ennyi idősen, de ez bevált. Meg babakocsiban, kocsiban, ha úton voltunk.
6. kryssz (válaszként erre: 2. - Tütter)
2011. máj. 25. 13:42
Persze, nem is akarom, hogy kimaradjon az alvás, de már annyira belefáradtam a üzdelembe, sokszor már csak kiabálás árán hajlandó elaludni, amitől persze iszonyú lelkiismeretfurdlásom van!:-(
2011. máj. 25. 13:41
Szerintem meg nem kell erőltetni, ha nem túl nyűgös. Én 2,5 éves koromtól ovis voltam és soha nem tudtam elaludni délben. SZörnyű volt, hogy 4 éven át erőltették. Ezért utáltam az óvodát végig. A kislányom most 11 hós, 1x alszik napközben 1,5 órát. Szerintem, mire 2,5 lesz, ő sem fog aludni.
2011. máj. 25. 13:39
és 4 hóssal mit lehetne kezdeni? már nincs ötletem :'(
2011. máj. 25. 13:38

Az én kisfiam sem alszik délben csak este.

Egy idő után feladtam. Annyi, hogy "sziesztázunk" ebéd után (mese). Az oviba viszont mindig alszik.

2011. máj. 25. 13:33

Mi is átestünk ezen, de mindig erőszakoskodtam, hogy igeis kell, szükség van rá. Lefeküdtem mellé, és nem hagytam felkelni. Az ágyban még játszottunk csikizős játékot, mókáztunk, hogy ne érezze, hogy aludnia kell. VIszont a csikolással, a maradék energiáját is leszivtam, tehát alig várta, hogy kicist nyugton hagyjam. Persze kell vagy 20 perc, mire lefárad...

Ne hagyd, hogy ne aludjon, még kisgyerek, szüksége van a pihenésre, és mindenkinek könnyebb, ha alszik délben.

2011. máj. 25. 13:30
2, 5 éves kislányom nem hajlandó aludni délben! Mit tehetek? Van valakinek ötlete? Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook