Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 16 éve van jogosítványom, de nem szeretek párhuzamosan... fórum

16 éve van jogosítványom, de nem szeretek párhuzamosan... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

17. syria (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 17. 16:59
Ismerős. Az öreg Ladámmal (aminek nem volt a jobb oldalán visszapillantó tükör) simán parkoltam akkora helyre, amivel a Toyota Yaris-szal csak nyögve-nyelve tudok, pedig fél méterrel rövidebb, mint egy Lada. Gondolom azért, mert a Ladának láttam az elejét és a hátulját is, a Yaris eleje pedig le van hajlítva, hátulja meg szinte nincs is. Hiába kisebb az autó, mégis bénázok vele.
16. katt2 (válaszként erre: 15. - 71ddaa07fa)
2023. febr. 17. 09:39
Azt szoktam, de inkább kerülöm. Mondom, kényelmes ember vagyok, nem sietek.
15. 71ddaa07fa (válaszként erre: 3. - Katt2)
2023. febr. 16. 22:22
Próbálj meg tükörből tolatni. Én mindig úgy csinálom.
2023. febr. 16. 22:01
Nekem régebben, és én sem, bár én inkább csak az utóbbi időben.
13. sanyinak (válaszként erre: 10. - Katt2)
2023. febr. 16. 21:50
A parkolássegítő nem fog ilyen szűk helyre beállni, biztonsági ráhagyással dolgozik.
12. sanyinak (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 16. 21:48
Nem koccanás. Érintés.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Katt2)
2023. febr. 16. 15:46

Én is ezt hallottam, mondjuk egy kis koccanástól nem lesz az autó lökhárítójának semmi baja.


Ez jó kérdés 😆

10. katt2 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 16. 09:56

Türelemmel. De egyszer neki is koccant az előtte levőnek. Azt mondják, Párizsban be sem húzzák a kéziféket, mert vannak durvább vezetők is, akkor egy ilyen koccanással csinálnak helyet maguknak.

Kíváncsi lennék, hogy egy önparkolós autó be tud e állni ilyen helyre?

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 80ASIQ)
2023. febr. 16. 08:07

Ezt mindenesetre nem tudom hogy csinálják:

[link]

:D

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Perzsacica)
2023. febr. 15. 19:19
A Smartot is arrébb lehet tenni szerintem könnyedén 😁
2023. febr. 15. 19:04
A merőleges parkolás sem mindig leányálom. Anno sok évvel ezelőtt még Trabantom volt, amikor a munka végén úgy találtam a kocsit, hogy mindkét oldalon 10-10 cm-re álltak mellettem. Arra járó idegeneknek szóltam, hogy valaki tudna-e segíteni de mindenki csak rázta a fejét. Már vagy hatan állták körbe, amikor valaki azt találta ki, hogy egy méterrel tegyék hátra. Megfogták elöl is és hátul is 1-2 és hopp a kocsit hátrébb tették.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Perzsacica)
2023. febr. 15. 17:35

Abban az autóban is van tolatókamera, amit én használok. Persze beállok, ha arról van szó, csak nem szeretek így parkolni.

Anno volt egy VW-m, abban még szervokormány sem volt, nemhogy tolatókamera, mégis mindenhova beálltam vele.

5. 80ASIQ (válaszként erre: 3. - Katt2)
2023. febr. 15. 13:26
A nyakfájás ismerős probléma! Gerincsérvkezdemények. Fel kellene, hogy akasszanak. Majd egyszer rászánom magam. :D
2023. febr. 15. 10:19

Ahogy a szólás mondja a szükség nagy úr. Nálunk estére minden parkoló tele van, meg kellett tanulni beállni a legkisebb helyre is.

Mind a három tükröt néztem közben. Amikor az előző kocsi hátsó ajtójához érek akkor kezdek befele kanyarodni , félútnál már csak szinte egy helyben állok csak a kormányt forgatom.

Másfél éve vett új autómban már van tolatóképernyő, ami nagyon sokat segít. Ezt nagyon tudom ajánlani, esetleg régebbi kocsiba is beépíthető, nyakfájás esetén főleg.

3. katt2 (válaszként erre: 2. - 80ASIQ)
2023. febr. 15. 08:46
Nekem csak az utolsó években lettek parkolási problémáim, már nem tudok úgy hátrafordulni, hogy betolassak, mert nem tudom annyira eltekerni a nyakam, meg a derekam sem. Így addig megyek, míg be nem tudok állni szemből. Már nem sietek sehova. Ami a legfontosabb, ne törjük össze az autókat, szóval a biztonság.
2023. febr. 15. 08:23
Most egy 9 személyes kisbuszunk van. Kicsit nagyobb körben lehet megfordulni vele mint egy kisebb személyautóval. Emiatt párhuzamos parkolóba úgy tudok normálisan beállni, hogy kicsit túlmegyek, mintha a következő helyre akarnék beállni. Aztán amikor kb egy arasznyira vagyok az ott parkoló autótól, akkor tolatok 2-3 m-t és utána tudok állok be a kiszemelt helyre. Erre én sem olyan régen jöttem rá, mondjuk, 40 év vezetés után. :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook