Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 15NY31 SZJA bevallási nyilatkozat leadhatja olyan személy, aki jelenleg EU tagállamban dolgozik, mint munkavállaló? fórum

15NY31 SZJA bevallási nyilatkozat leadhatja olyan személy, aki jelenleg EU tagállamban dolgozik, mint munkavállaló? (tudásbázis kérdés)

9. 6897bca198 (válaszként erre: 8. - Kristo_f)
2016. jan. 21. 16:46
Igen, tényleg nem lesz idő NAV kitöltésre, de bánja kánya, nem merjük azt a nyilatkozatot aláírni, hogy nincs munkáltatója, hiszen van. ABEV kitöltővel majd elkészítem neki, lesz rá idő.
8. kristo_f (válaszként erre: 7. - 6897bca198)
2016. jan. 21. 16:36

ha megkapja az itthoni "utolsó" munkáltatótól az elszámolást..."

Akkor már késő lesz a navos kitöltésre

De az a véleményem, hogy van és volt munkáltatója

Ha valóban nem lenne jelenleg, illetve a múlt évi magyar megszünés óta, akkor is ezt töltetném ki

Merthogy a "nincs munkáltatója" kifejezés az egész évre vonatkozna

De csak tippelek persze, mert az uj rendszert nem próbáltam.

Magamnak és másnak meg az ABEV kitöltővel végzem, de ott minden rendben, mert akinek kitöltöm, az lakás kiadás után adózik és nincs munkáltatója valóban. Esetemben meg a "mellékjövedelmet" vallottam be korábban.

Ha személyesen be tudsz menni valamely NAV ügyfélszolgálatra akkor ott elmagyaráznak mindent. Kissé nyűgös, mert nem kevesen vannak

7. 6897bca198 (válaszként erre: 5. - Kristo_f)
2016. jan. 21. 16:23
Köszönöm, ezeket már bejártam. Ott akadtam el, hogy "nincs munkáltatója". Ha ezt így visszaküldi, felmerülhet ugye a kérdés, hogy miből él? Ha "kézbeveszi" nem sok idő van a bejelölésre, mert január 31. a határidő a kiküldésre. Azt gondolom, ha megkapja az itthoni "utolsó" munkáltatótól az elszámolást, a teljes adóbevallás lesz kitöltve és leadva.
2016. jan. 21. 16:08

[link]

Ha tavalyi is de szaktopik, hátha beesik szakember

5. kristo_f (válaszként erre: 3. - 6897bca198)
2016. jan. 21. 16:04

Telefonon vagy emilben ne is próbálkozz a NAV-nál, reménytelen


Szerintem nem azt kell kitölteni, mert volt munkáltatója és most is van.

De olvasd el és rágd meg

[link]



Csak egy útbaigazitás

"Az érintett magánszemélyeknek azon a nyomtatványon, amelyet munkáltatójuktól kapnak idei jövedelmükről, egy jelöléssel kell 2016. január 31-ig nyilatkozniuk, hogy felhatalmazzák az adóhivatalt a bevallás elkészítésére. Ezen felül nincs egyéb kötelezettségük az szja-bevallással kapcsolatban."

[link]

Tehát ha az eu-ban dolgozó kézbeveszi a korábbi jövedelemkimutatását, akkor azon bejelöli és annyi

De ugyanezt a "normális" adólapon is megteheti, hisz az eu jövedelem ott adózik ahol levonták.

Ha a NAV-val akarja mint önálló személy kitötetni, azt hiszem , ügyfélkapus regisztráció kell

4. *Csajszi* (válaszként erre: 3. - 6897bca198)
2016. jan. 21. 15:06
NAV ugyfelszolgalat biztosan tud segiteni, esetleg google?
2016. jan. 21. 15:01
2015-re vonatkozó adóbevalláshoz kapcsolódik a kiírt kérdés. Tavaly júliustól dolgozik az illető EU tagállamban. Ott adózik, de a tavalyi itthoni jövedelme után kell adóbevallást készítenie, ezért a kérdés, hogy kérheti- e, hogy a NAV készítse el a bevallást.
2. trapiti (válaszként erre: 1. - 6897bca198)
2016. jan. 21. 14:53
Szerintem nem. Ott kell adózni ahol a jövedelme van.
2016. jan. 21. 14:40

A bevallási nyilatkozaton szerepel egy mondat:

"A nyilatkozattétel időpontjában munkáltatóval nem rendelkezem". Leadhatja ezt a nyilatkozatot olyan személy, aki jelenleg EU tagállamban dolgozik, mint munkavállaló?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook