Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 15 hós kisfiam köztünk alszik, éjjel sokat szopizik.Hogy lehetne kíméletesen az ágyból ki, a szopiról leszoktatni? fórum

15 hós kisfiam köztünk alszik, éjjel sokat szopizik.Hogy lehetne kíméletesen az ágyból ki, a szopiról leszoktatni? (tudásbázis kérdés)


1 2
13. jooeva
2011. febr. 19. 14:02

Ez sosem könnyű....16 hós volt a lányom, mikor elegem lett az óránkénti cicizésből, hogy nem tudok normálisan aludni, mert mellettem van. Imádtam, de beláttam, hogy így sem ő nem piheni ki magát, sem én.

Elhatároztam magam és 1 hét alatt átszoktattam a kiságyba és nem kapott cicit sem.

Nem volt könnyű, 1-2 napig 2 órán át ültem mellette, símogattam, visszafektettem, ha felállt és csak vízzel kínáltam.

Éjjel szintén ez volt, ha felébredt. Szerencsére nem sírt, én is nyugodt maradtam és elfogadta a helyzetet.

Esténként egyre rövidült a mellette töltött idő, 1 hét elteltével jutottunk el oda, hogy megszeretgettem, megitattam és egyedül elaludt.

És az éjszakai felébredések is elmaradtak.


Én egy pólómat tettem be neki a kiságyba. Később abból az anyagból csináltttam neki pelenka méretű "pójókákat" és azóta is azzal alszik.


Fontos a szilárd elhatározás, mert ha meginogsz, megérzi a gyerek is és az is lényeg, hogy párod támogasson ebben.

2011. febr. 19. 13:58
mennyi az a sok szopi? először az éjszakai szopiról kellene leszoktatni aztán a közös ágyban alvásról. etesd minél később elalvás előtt, lehet azért szopik éjjel mert még éhes. ha szomjas próbáld vízzel kiváltani, ha neked nyafog engedd át éjszaka a párodnak, 1-2 éjszaka alatt megoldódik a helyzet szoptatás ügyben. a külön alvást mi úgy oldottuk meg, hogy megvártuk amíg elalszik és átraktuk a saját helyére
11. anyamacika (válaszként erre: 9. - Banita32)
2011. febr. 19. 13:57
A szopi 2-3 percig tart este aztán alszik mint a bunda és éjjel is.Reggel és napközben már nem kér.Nem hinném hogy ki tudok belőle "facsarni" valamit is, de azért este ezt is kipróbálom. Köszi
10. anyamacika (válaszként erre: 6. - Vikianya)
2011. febr. 19. 13:54

Én már mindenre fogtam, hogy miért kel . Fogzás, mozgás, éhség.De attól tartok ez már megszokás.

Hormonokat fogok kapni,ezért a cicit sajna muszáj abba hagyni.

9. banita32 (válaszként erre: 7. - Anyamacika)
2011. febr. 19. 13:52
És ha lefejt tejcsit raksz neki üvegbe?
8. anyamacika (válaszként erre: 2. - Vikianya)
2011. febr. 19. 13:51
Ez jó ötlet, kipróbáljuk :) köszi
2011. febr. 19. 13:51
Próbáltuk a cumisüveget, de nem fogadta el a tejitalt (kipróbáltam nappal pohárból sem) Sima nyugtatgatásra, ölelgetésre felhergelte magát.Nem tudom hallgatni, ahogy sír.
6. Vikianya (válaszként erre: 3. - Clugie)
2011. febr. 19. 13:48
az én lányom sírógörcsöt kap, ha cumis üveggel próbálkozok, (14 hós), de nálunk az éhség a fő ok
2011. febr. 19. 13:46
Az én lányom dettó, sokat szopizik, de azt tapasztaltam, hogy akkor kevesebbet, amikor nappal eleget eszik
2011. febr. 19. 13:45
A szopiról való leszoktatást passzolom mert az én fiam nem szopott sose. De már 2 éves múlt és minden éjjel átjár hozzánk olyan éjfél tájt. Utána nem lehet már visszaparancsolni.
2011. febr. 19. 13:45
Én minden éjjel átvittem a saját ágyába amikor elaludt, ha felébredt akkor cumisüvegből kapott vizet.
2. Vikianya (válaszként erre: 1. - Anyamacika)
2011. febr. 19. 13:45
leszoktatni nem tudom, de ki: én úgy csináltam, hogy a takaróm huzatát húztam fel neki lepedőnek :)
2011. febr. 19. 13:43
15 hós kisfiam köztünk alszik, éjjel sokat szopizik.Hogy lehetne kíméletesen az ágyból ki, a szopiról leszoktatni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook