Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 14 hónapos kislányomnál most derült ki, hogy valószínűleg zománchiányosak a kis fogacskái. Van valakinek valami ötlete, mit tudnék tenni? fórum

14 hónapos kislányomnál most derült ki, hogy valószínűleg zománchiányosak a kis fogacskái. Van valakinek valami ötlete, mit tudnék tenni? (tudásbázis kérdés)


20. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 19. - D54e67bebe)
2009. aug. 6. 21:53

Ennek örülök.:)

Sajnos a genetika...mindenkinek más jutott. Nekem a védőnő azt tanácsolta, még plusz kalciumot is egyek, hogy erősödjön a baba csontozata is, a fogakat is beleértve. Egy idő után abbahagytam, és eddig szerencsére nincs is gond.

Viszont a bölcsiben a lányomnak van egy kisfiú bölcsistársa, akinek édességet sem adnak, teát sem iszik, cukros lötyiket sem, és már alig vannak fogai, pedig 2,5 éves. Neki is genetikai örökség.:(

19. d54e67bebe (válaszként erre: 17. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 6. 16:16
Szerencsére az ínygyulladás megszünt majd azért hamarosan el kéne menni fogorvoshoz,hogy mit mondd rá. Szegény baba kár hogy ilyen szar fogakat örökölt.Pedig én is ettem terhes vitamint meg utánna is szoptatásnál is meg neki is szoktam adni hogy ne szenvedjen hiányt semmiben :(
2009. júl. 20. 16:17

Szerencsére a lányaimnak nincs gond a fogaival, nagyon odafigyelek a táplálkozásukra és bár néha biztosan szívtelen anyának tűnhetek, édességet is egyszer kapnak hetente (ha eszükbe jut, ha nem, elfelejtődik).

Több gyógyszerész is van a családunkban, ők a fogzománcproblémákra (ha esetleg aktuálisak lettek volna) a Zymafluor 1/4 mg tablettát ajánlották. Ezzel viszont vigyázni kell, mert ahol az ivóvízben kevesebb a fluortartalom, mint az előírt (gyermekorvos meg tudja mondani), csak ott lehet adni a babáknak.

17. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 15. - D54e67bebe)
2009. júl. 20. 15:54
Fogínygyulladást csak orvos kezeljen...olvastam mindenféle "csodaszereket" több fórumon is, de légbőlkapottan semmit nem mernék használni. A fogdokik megfelelő és biztos módszert vagy kezelést tudnak ajánlani.:)
2009. júl. 20. 15:23
Az én kisfiamnak is volt ilyen problémája, mindenképpen fogorvos! Az írt felrá valami ecsetelőt, na meg el lett "tiltva" bizonyos ételektől, az Ő érdekében. De az Én ezt elmagyaráztam,okos fiam ezt megértette és nem mondom, hogy jó lett csak jobb sajnos. Na de majd ha kipotyognak! :)
2009. júl. 17. 23:03

Sziasztok !

Sajnos az én fiamnak is ilyen az első 4 foga,le is kopott és most meg sűrűn begyullad az íne.

Azt hiszem hamarosan irány a fogorvos.

Azért ha van tippetek fogíny gyulladásra akkor azt szívesen veszem.

14. SZMesi
2008. jún. 1. 23:50

Sziasztok!

Köszönöm a sok hozzászólást. Most már kicsit felocsúdtam a kezdeti sokkból, de igen nehéz volt megemésztenem. A dolog úgy derült ki, hogy a fogacskái igen "lassan" nőnek, gondoltam, mert az alsó négy és a felső négy már mind ki volt bújva, de nem nőttek meg rendesen. Továbbá, nem fehérek. A férjemnek is baj volt a fogával kisgyerekként, akkor úgy mondták, zománchiányos. Vittem a fogorvoshoz, ő azt mondta, sajnos, a fogacskák le vannak kopva. Diagnózis: dentinogenezis imperfecta. A fogat alkotó dentin nem tudja megkötni a zománcréteget. És 50%ban öröklődik, tudtuk meg az internetről. Nemsokára megyünk kivizsgálásra, megnézik a csontrendszerét, aztán keressük a kezelési lehetőségeket. Nem adom fel, az orvostudomány mindig fejlődik és hátha a maradó fogaknál jobb lesz a helyzet.

Kedves Ferenczik Ica, ha megtalálnád azt a linket, engem is érdekelne, köszi…

2008. máj. 21. 07:53
Az én lányom két felső metszőfogán nem volt zománc. Nem tudott almát, más savanyú dolgot enni, mert "elvásott" a foga tőle. A fogorvos ezüstnitrát oldatot adott, azzal kellett ecsetelni. Ettől ugyan csúnyán befekedett a zománc nélküli rész, viszon nem volt érzékeny és nem is romlott. Idővel lekopott a foga a felére és elég volt a rágóélt időnként újraecsetelni. Nekünk bevált. Szerencsére a maradó fogai egészségesek és hófehérek. Talán ha 3 pici tömése van, pedig most lesz 18 éves.:)))
2008. máj. 21. 07:43
Arról már én is olvastam, hogy közvetlenül étkezés után nem szabad fogat mosni, mert a nyál és bizonyos ételek fellazítják, sérülékennyé teszik a fogzománcot. Lehet benne valami....
11. edek
2008. máj. 21. 07:23

Talán nekünk is ez a bajunk.Lecsiszolta neki a csúnya részt a fogorvos,Elmex fogkrémet ajánlott.

Azóta nem mondom,h. leállt a folyamat,de lelassult.Nem minden foga olyan neki.Ja! És még Dentocart is szedtünk egy darabig.

10. Ferenczik53 (válaszként erre: 2. - 9c8432d068)
2008. máj. 21. 01:08

A napokban olvastam, hogy bizonyos ételek után nem szabad fogat mosni, várni kell, de az is lehet, hogy evés előtt kell! El is küldtem az oldalt a lányaimnak, hogy hasznosítsák az unokáimnál!

megpróbálom megkeresni a cikket, és belinkelem ide, ha szabad!:

9. e71af41436 (válaszként erre: 4. - Molvertün)
2008. máj. 20. 22:57

ha valaki ezzel a betegséggel születik,sajnos akkor a kutyaszart is kenheti a foagira,sosem fog helyrejönni.

nekem régen volt egy kolleganőm,akinek ilyen fogai voltak.de sajnos tapintatból sosem kérdeztem meg hogy mit lehetne tenni ellene.:(

2008. máj. 20. 21:19

Én 24 éves vagyok... és kb nincs zománc a fogaimon! Egy időben jártam zománckezelésre, ami abból állt, h mesterséges zománcot kentek fel.

Naponta reggel és este mosson fogat nagyon puha sörtéü fogkefével és vigyázni kell a fogrémmel is. Ilyen fehérítős túlbonyolítoo fogkrémeket felejtsétek el, az csak tovább marja! És gyakori fogorvos látogatás... nekem szinte minden fogam tömve van, le vannak pattogva meg törve... ha vigyázztok rá, észre sem lehet venni... Nekem annyit szoktak észrevenni, hogy minden fogamon körbe van egy csík...

2008. máj. 20. 20:33

Az én kisfiammal is valami hasonló történt. Olyan volt minden foga nem sokkal a kibújás után, mintha megrepedt volna rajta a zománc. Sajnos én nem találtam olyan orvost, aki segíteni tudott volna. Meg sem próbálták pl az ecsetelést, még a fogorvos sem. Erről a módszerről csak később hallottam.

Sokat szenvedtünk, hamar el is romlottak a fogai, hiszen alig volt rajtuk zománc. Az pedig csak mendemonda, hogy a tejfog nem tud fájni! Igenis ugyanolyan fájdalmas, mint a felnőtteké! Ráadásul a letöredezett fogak miatt nehezebben ejt ki néhány betűt. Elmúlt 6 éves, de némelyikkel még mindig gond van és valószínűleg logopédus segítségére szorulunk.

Fogadj meg néhány jó tanácsot, amiket sajna én sem vettem komolyan (miután sem a gyermekorvos, sem a fogorvos nem igazán foglalkozott velünk, azt hittem nincs nagy baj....nagyon rosszul tettem és szégyenlem magam érte, lelkiismeret furdalásom van miatta).

Fordíts kiemelt figyelmet a fogápolásra. Egy ilyen pici gyermeknél még elég nehéz, de szoktasd hozzá, hogy naponta legalább háromszor fogat kell mosni.

A cumit és főleg a cumisüveget minél hamarabb felejtsétek el. Főleg az tud bajt okozni, ha cukrozott italokat (a babatea is az!) és gyümölcsleveket iszogat belőle. Éjszaka szigorúan csak vizet!!!

Hidd el, én már tudom, hogy ha ezeket hamarabb komolyan vettem volna, megkímélhettem volna magunkat egy csomó szenvedéstől. Amióta ezeket betartom, nem romlanak tovább a fogai.

Ja és még egy dolog. Kérdezd meg, hogy ha kalciumot adagolsz neki (persze orvosi felügyelet mellett), az segít-e. Nekem javasolták. Ártani biztos nem ártott és úgy tűnik, hogy a maradandó fogaival egyenlőre nincs gond.

2008. máj. 20. 20:23
Az Elmex gyerekfogkréme zománcépítő hatású. Nekünk a baráti körben van egy hasonló eset, nekik azt ajánlotta a fogorvos. De a legfontosabb, hogy minél kevesebb cukrot és édességet fogyasszon a gyerkőc. Érdemes odafigyelni a bébiételeknél, a gyümölcsjoghurtoknál, a bébikészítményeknél. Többségükben sajnos van cukor. Tudatosan kell vásárolni és étkeztetni a gyerkőcöt, mert a tejfogak a maradandó fogakra is hatással vannak, de ezt biztosan mindenki tudja.
2008. máj. 20. 20:07
Hogyan derült ez ki? Mik a tünetei?
2008. máj. 20. 19:56
probáld ki a forever termék aloeverás fogkrémét,igaz egy kicsit drága,de csodákra képes és csak egy borsónyi kell belőle.Tele van ásványi anyagokkal amire a fogaknak szüksége van.Mi is ezt használjuk a gyerekemnek.
3. 7004ca251b (válaszként erre: 2. - 9c8432d068)
2008. máj. 20. 19:14
Igen,én is ezt szerettem volna kérdezni.A fogdoki egyébként különböző ecsetelőket szokott a legtöbb esetben felírni ilyen problémára,iletve speciális tartalmú fogkrémet.
2008. máj. 20. 19:12

Ki állapította ezt meg? Ha orvos,akkor biztos tudja a gyógymódot is.


Ha nem orvos tette a megállapítást,akkor viszont egy gyermekfogászt kellene felkeresni.

2008. máj. 20. 19:09
14 hónapos kislányomnál most derült ki, hogy valószínűleg zománchiányosak a kis fogacskái. Van valakinek valami ötlete, mit tudnék tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook