Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 12 napos kínlódás, avagy egy kórházba fektetett kismama tortúrája fórum

12 napos kínlódás, avagy egy kórházba fektetett kismama tortúrája (beszélgetős fórum)


1 2
50. Tevecca (válaszként erre: 49. - Kozmami)
2011. jún. 13. 11:33
Nekem is szimpatikus :) Ez igaz, nem nézhető el, mert nekik ugyan munkanap, nekünk viszont életünk egyik legfontosabb eseménye
49. kozmami (válaszként erre: 48. - Tevecca)
2011. jún. 13. 10:41

Igen? Nem ismerem a Szűcsöt (se).

Mivel én rácalmási vagyok, én TB-re járhatok Kulcsra a Barnához, úgyhogy egy problémával kevesebb és nem kér konkrét összeget, sőt ha nem adsz neki se szenyó. Én pár éve költöztem ide Pestről, úgyhogy nemigen ismerem az orvosokat, csak a gyerekes ismerőseim véleményére támaszkodhatok! Amúgy a Barna nagyon szimpatikus, mindig kedves, ha megyek hozzá fejből fújja a szülésemet és gátseb mizériámat, pedig ugye ott se volt.

Én tudom neked ajánlani!


Kívánom, hogy mihamarabb túl tudd tenni magad a történteken, bár elhiszem, hogy nem könnyű.


Nagyon sajnálom, ami veled történt, számomra is érthetetlen. Egy kisbaba születésénél még az sem elnézendő, hogy rossz napja van az orvosnak, nővérnek, akárkinek.

48. Tevecca (válaszként erre: 47. - Kozmami)
2011. jún. 13. 05:38

Ó hidd el, érdekelne hol szülsz, a Szűcs egy pszichopata.

Ha lesz kistesó(egyelőre nagyon rettegek) akkor vagy a Barna vagy a Medve lesz felfogadva, attól függ mennyit enged a pénztárcám.

Komolyan nem értem miért így bántak velünk és miért kellett megalázni. A lányom hetekig nyugtalan volt miután megszületett, rémálmai voltak, nem tudom hogy ez közrejátszott-e benne, de nem tartom kizártnak

2011. jún. 13. 01:25

Hát, egyik dokit sem ismerem, mármint úgy értve, hogy nem vizsgáltak. Illetve a Medve volt éjjel ügyeletbe, mikor szülés után 2 héttel bent voltam az ügyeleten, nagyon gáz volt a gátsebem.

Ezeket a magzatvíz vizsgálatokat a Barna végezte és bár tegnap azt írtam nem éreztem semmit, közbe eszembe jutott, hogy az a burokrepesztésnél volt. Ez a magzatvíz vizsgálat nem volt kellemes a legkisebb kütyüvel sem. Emlékszem, hogy önkéntelenül kúsztam felfelé a vizsgálón. Ahogy írtad, hogy a babád felmenekült a tüdődhöz, kirázott a hideg és bekönnyeztem, szegény baba, azt hitte bántani akarják.

Én akkor 2111 méhszájjal voltam. 2 nap múlva megint volt, nem vártam. Ezt a tágításos vizsgálatot annyiszor hallottam, hogy féltem is tőle, de szülésnél a Sárközi csinálta és gondolom akkor még nem mert ilyen műveleteket végezni, mert csak megnézte hogy állok és kész, nem fájt, a burokrepesztést meg abszolút nem éreztem, csak, hogy elönt a meleg lé.

A varrást viszont nem vállalta! Beült a hátsómhoz, neki is készült, de mikor ránézett, inkább szólt a szülésznőnek, hogy hívja oda a Harsányi dokit. Ő is másfél órát csinálta. 100x szülnék, mint ez a nyavalyás varrás.

Szenvedtem vele rendesen, 11 hétig!

Az volt a baj, hogy nem akartam tágulni az istennek se, 3 újjnyira voltam, mikor burkot repesztett és a fájások se akartak 5 percesnél sűrűbbek lenni, na én így szültem, nem csoda, hogy repedtem.


A takarítónő mit szól be, mit vár egy szülészeti osztályon, mit kell takarítani?


Azt mondták öt perces fájásokkal nem járkálnál? Hülyeség, ki hogy viseli, én ha engedték volna járkálva, de legalábbis állva szültem volna, úgy volt a leg kényelmesebb.



Most tervezzük a tesót és a Barnához fogok járni, de csak a tb-s rendelésére Kulcsra. Amúgy ha nem lenne ott a Sárközi, még ennyire se érdekelne kinél szülök, de legközelebb kisebb gátsebbel szeretném megúszni.

46. Tevecca (válaszként erre: 42. - Kozmami)
2011. jún. 12. 07:24
amúgy lehet te már meg voltál nyitva, de én egyáltalán nem, s ezzel nyitott, hátha megszülök
45. Tevecca (válaszként erre: 42. - Kozmami)
2011. jún. 12. 07:23
a takarítóról annyit hogy amikor felálltam vattával, sajna rögtön szétázott és összevéreztem a földet, beszólt, h látom sikerült vatta nélkül felállni és legközelebb az ágyra vérezzek...de rögtön visszaszóltam h ott volt a vatta
44. Tevecca (válaszként erre: 43. - Kozmami)
2011. jún. 12. 07:21

Kapus csinálta az első kettőt, a harmadikat a Medve csinálta volna, de nem merte bevállalni, ugyanis 21 éve nála születtem, mivel anyunak ugyanezt a vizsgálatot megcsinálta, minek következtében elfojt a magzatvíz és csaszi lett...na szóval engem nem mert bevállalni...

nagy mákom volt és éjjel a Medvénél szültem...


az egyik szobatársam nappal szült, és képzeld el, a Sárközit beállították hozzá, nem is tudom ki asszisztált neki...a lényeg h ő varrta vagy egy órát, többször elrontotta és összehúzta hullámosra a bőrt...

2011. jún. 12. 03:21
Csak azt ne mond, hogy a Sárközi csinálta esetleg a vizsgálatokat, mert akkor behidalok!
2011. jún. 12. 03:16

Kedves Tevecca!

Döbbenettel olvastam a történeted!

Én is Dunaújvárosba szültem augusztusba, de amennyire féltem a kórháztól, annyira pozitívan csalódtam benne.

Nem volt fogadott orvosom, sőt nem is oda jártam terhesrendelésre. Mondjuk a főorvos ez miatt elég gusztustalanul beszólt, szóval a Kohutot kerülöm azóta is nagyívben, de amúgy semmi gondom nem volt.

Ki csinálta neked azt a magzatvíz vizsgálatot? Én attól annyira féltem, mivel az istennek sem akartam tágulni, de szinte nem is éreztem semmit, talán a doki volt ügyesebb? Szintén bent feküdtem terminus túllépés miatt. Na, annak én sem örültem, hogy ha az ember jól van, akkor minek befeküdni?

Kinél szültél, meg szabad tudni?

Tényleg meg vagyok lepve, mert mikor én szültem, tömve volt az osztály friss anyukákkal, de senkitől egy rossz szót nem kaptunk, az én szobámban senki nem fizetett senkinek, mégis rendesen bántak velünk!

Bugyit csak a szülés után nem szabad venni, hogy lássák, hogy mennyire vérzik az ember, utána miért ne lehetne, csak vizitkor le kell venni, hogy az orvos lássa mi újság a gátsebbel. A takarítónőt végképp nem értem, annak mi beszólni valója van egy frissen szült anyukához?


Remélem már túltetted magad a történteken és a babáddal együtt jó egészségnek örvendtek!

41. Tevecca (válaszként erre: 40. - Ca39633091)
2011. jún. 7. 17:06
Én sem értem, mi sem értettük. Bár mindenhol egységes lenne
2011. jún. 7. 08:19
Sziasztok.Én nem értem miert különböznek az eljárások a kórházakban.Ugy tudtam amig zárt a méhszáj meg se tudják nézni a magzatviz tisztaságát nemhogy mintát venni belöle..Ráadásul embertelen körülmények közt igy megalázni az anyukát..Szerencsére Hatvanban nagyon rendesek az orvosok és a szülésznök,én bátran ajánlom a kismamáknak!
39. Tevecca (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2011. jún. 2. 19:27
Ó, ennek csak a felére válaszoltam. Voltam szülésfelkészítőn, mentem szülőszoba látogatásra is. Kinyitottam a szám, kérdeztem is. De nem fogadtam dokit. Ugyan szerencsésen jó dokinál szültem. Ha fogadtam volna, ha nem, akkor is így bántak volna velem. Sőt ha egy nem közkedveltet fogadok, rosszabbul is járhattam volna.
38. Zkelah (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2011. jún. 1. 22:23
Szerintem azért felháborító, ha az ember nem kutakodik egy csomót, meg nem nyitja nagyra a pénztárcáját, akkor valószínűleg úgy bánnak majd vele, mint az őserdőben, és még őt nézzük hülyének...
2011. jún. 1. 16:31

Tanultam az esetből, elhihetitek. Ezt nem csak velem csinálták meg, amíg bent voltunk még 2 kismamával. Aztán ki tudja kivel még. Szadisták. Igen, sajna ez a valóság, két doki között ekkorák a különbségek.


Köszönöm mindenkinek hogy írt!

36. Tevecca (válaszként erre: 29. - 5221355151)
2011. jún. 1. 16:27
itt így szokás :S sajna, bár ne mentem volna bele..gondolom kell nekik a pénz utánam..vizeletet egyáltalán nem néztek
35. Tevecca (válaszként erre: 28. - 5221355151)
2011. jún. 1. 16:26
Röhögni fogsz, az enyém is bv-s :D
2011. jún. 1. 15:32
Egy dolgot mi is rosszul csináltunk. Még enyhék voltak a fájások (reggel 6-kor kezdődtek kb.), de mi 10 után bementünk. NST-re kellett volna mennem, de mivel az csak 14-ig csinálnak nem akartam várni. Tartottam tőle, hogy ha várok és elmúlnak a fájások, aztán meg NST-re se érek be, nehogy cirkusz legyen. Bent a nővérke, aki felvette az adatokat közölte is, hogy az 5 perces fájásoknál kellett volna bemenni. Minek most mentünk. Első baba, minden új volt. Háromkor kerültünk be a szülőszobába, nem sokkal később beengedték hozzám a férjemet is (papás szülés volt). Négykor burkot repesztettek. Na onnantól kezdve erősödtek érezhetőbben a fájások. Azt mondták, hogy 6 fele bekötik az oxitocint, de műszakváltás miatt 8-kor értek oda. 9.10-kor meg lett a kisfiam. Annyi volt még rossz, hogy a burokrepesztés után, nézték a szívhangot egyfolytában és nem kellhettem fel. Egy kicsit jó lett volna. (hátra fektettek, pedig mondtam, hogy nem bírok úgy lenni, inkább ültessenek fel. Elkezdett a szívhang lassulni. Aztán vizsgálgattak, de azt mondták, hogy nincs semmi gond. Csak ugye fel kellett ültetni és semmi gond nem volt azután. Aztán meg elő vigyázatosságból végig rajtam volt a kütyü. Azt mondták, hogy egyszer előfordulhat, de többször nem, inkább maragyjak úgy.)Egy nagyon rendes orvosnál szültem, pedig meg sem fogadtuk. Minden nap lejött megnézni minket, amíg bent voltunk. Egy fillért sem volt hajlandó elfogadni. Kétszer találkoztam vele a nőgyógyászati vizsgálatoknál, akkor is nagyon rendes és alapos volt. Szülés közben többször elnézést kért, amikor vizsgált, mintha miatta fájna. Az elején be is mutatkozott, hogy hogy hívják és hogy ő fogja levezetni a szülést. Nekem mindenki azt mondta, hogy az orvos csak a végére megy be, meg ha valami gond van. A szülésznő van bent végig. Nem tudom. Nálam a doki a legelejétől a legvégéig bent volt, a szülésznő csak mondta, hogy mit hogyan csináljam.
2011. jún. 1. 15:13
De rettenetesen fájt még a legkisebbel is. Amikor mentem két nap múlva szülni, akkor már nem a legkisebbikkel nézték úgy emlékszem és akkor mondta az orvos, hogy egy kicsit már nyitva van. Nem is fájt. Ebből gondolom, hogy a korábbinál nem lehettem nyitva.
2011. jún. 1. 15:11
Lehet, hogy félreérthetően írtam. Nálunk is csak megnézték, de mintavétel nem volt. Ugyan azzal a módszerrel, amit homern is írt.
2011. jún. 1. 14:53

Én ezt tényleg nem értem! Ekkora különbség van két kórház vagy épp két orvos szokásai között??

9-10 nappal hordtam túl a lányomat, de az ég világon semmi ilyen vizsgálatot sem végeztek rajtam, hála istennek. Az NST-n kívül természetesen... Én úgy tudom, hogy a túlhordás 2. hetében csinálnak csak vizsgálatokat. Bár mi az orvosommal arról még akkor, az első héten nem beszéltünk, hogy miről is lenne szó majd, merthogy csak beindult a szülés.

Egyébként velem egy időben nagyon sokan túlhordásosak voltak, de egyikőjüktől sem hallottam effajta vizsgálatokról...

30. homern (válaszként erre: 27. - Tevecca)
2011. jún. 1. 14:16

Ehhez nem kellett volna magzatvíz vétel :(

Én is túlhordtam,nekem is néztek magzatvizet,de nem mintavétellel.Egy kacsát vagy mit tett oda a doki,mint a rákszűrésnél,elővett egy műszert amit feldugott,ő meg belenézett a másik végébe.Ehhez egy icipicit nyitva kell lenni,de csak épp annyira,hogy át lehessen kicsit látni.Látják ezzel is,ha zavaros a víz..

2011. jún. 1. 12:23
Mondjuk én azt sem értem, hogy ha nem volt semmi gond, akkor minek fektettek be?! Itt Szfehérváron úgy volt, amikor én szültem, hogy hetente NST. Ha a kiírt naptól tovább viszem, akkor naponta. Ha nincs semmi gond. Kétnaponta van magzatvízvizsgálat. Mert ha zavaros a magzatvíz, akkor beindítják a szülést. De már az sem érdekli őket úgy látszik, ha még nincs is nyitva egy picit sem. Nálunk mondjuk a vizeletet nem nézték NST-kor (csak az első két alkalommal, utána volt valami cirkusz és nem foglalkoztak vele többet), csak ráírták a papírra, hogy minden rendben vagy ilyesmi.
28. 5221355151 (válaszként erre: 26. - Tevecca)
2011. jún. 1. 12:15

Szia!

Hát megáll az eszem! Hogy jönnek ők ahhoz, hogy így bánjanak egy terhes anyukával??!! Az én férjem is egyenruhás (bv-s). Szégyen, hogy ez kellett hozzá, hogy ember számba vegyenek a kórházban téged!! Én nem vagyok egy kiabálós, nagyszájú ember, de az tuti, hogy a férjem kiverte volna a balhét. Legközelebb ne ott szülj, ha megteheted!

27. Tevecca (válaszként erre: 22. - 6924121179)
2011. jún. 1. 05:49
Állítólag azért néznek mert szerintük túlhordásos voltam és így megállapíthatják hogy zavaros-e a víz, mert akkor császár. Elméletileg. Gyakorlatban ezt használják szülés indításra, hátha a szétvizsgálás miatt beindul.
26. Tevecca (válaszként erre: 24. - Homern)
2011. jún. 1. 05:47
Velem is utána bántak némi tisztelettel miután párom bejött egyenruhába, meg anyum-őt sokan ismerik a városban. Ahogy olvastam a többi szülést milyen jó volt, milyen nagyon jó élmény, csak sírni tudok hogy akkor velünk miért nem bántak emberként? De még a babám sem tisztelték.
25. Tevecca (válaszként erre: 21. - 5221355151)
2011. jún. 1. 05:44
Én is úgy tudtam és a dokitól megkérdeztem. Hazudott, nem voltam nyitva, azzal nyitott meg egy ici picit. Ezt onnan tudom hogy aki csinálta a 3.-at az mondta el mi a helyzet-ő a legelején is vizsgált
24. homern (válaszként erre: 17. - Tevecca)
2011. máj. 31. 21:17

Én ezzel a nővéreknél találkoztam.Én 22 évesen szültem.Tényleg,mintha egy megesett kamaszlánnyal álltak volna szemben,elég kellemetlen volt..

Nem kezdhettem el mindenkinek bizonygatni,hogy dehát egy régóta várt baba van a pocakomban..maradt a hallgatás és a megalázkodás..

23. homern (válaszként erre: 18. - Tevecca)
2011. máj. 31. 21:14

az az érdekes benne,hogy egy pillanatra sem jutott eszembe,hogy nekem rossza az,hogy velük vagyok egy szobában.

pont fordítva volt.legszívesebben láthatatlanná váltam volna.el sem tudom képzelni pl milyen érzés lehetett a mellettem fekvőnek az,hogy én ott vagyok.8 hónaposan felakasztotta a babája magát a köldökzsinórral és meghalt :( én meg ott feszítettem az óriási pocakommal,benne egy egészséges babával.nem hiszem,hogy javítottam a lekiállapotán :((

2011. máj. 31. 21:07
Ez brutál volt:( De minek néztek kétszer magzatvizet? Ezt nem értem?
2011. máj. 31. 20:04

Szia!

Hát ez nem semmi! Felháborító, hogy mit engednek meg maguknak. Én Székesfehérváron szültem, volt ott is gond, de azért nem ilyen durván! Nekem sem volt fogadott dokim, mert nem engedhettük meg. Nálam egyszer néztek magzatvizet, aznap amikorra ki voltam írva. Szörnyű volt! Görcsöltem utána rendesen, azt hittem, hogy megyek vissza szülni a kórházba. Két napra rá szültem, akkor is megvizsgáltak néztek magzatvizet is. Rettegtem tőle, de meg sem éreztem. Akkor voltam egy ici-picit nyitva. Tehát a korábbinál nem. Én úgy tudtam, hogy ha nincs egy kicsit sem nyitva, akkor nem szabad nézni. De biztos én tudom rosszul. A férjem bent volt végig a szülésnél, legközelebb is így lesz. Csak gratulálni tudok neked, hogy kibírtad!! Jó egészséget nektek!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook