Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 12 évre csökkentenék a büntethetőségi korhatárt. Gyerekeket börtönbe? fórum

12 évre csökkentenék a büntethetőségi korhatárt. Gyerekeket börtönbe? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
172. pemete (válaszként erre: 170. - 01c8755c79)
2008. szept. 5. 10:57

Hát akkor mi teljesen egyetértünk!

Csak még az italozás, meg a satöbbi mellé odateszem a játékgépet is:)

171. G. (válaszként erre: 169. - Pemete)
2008. szept. 5. 10:53
De reális.:-)
170. 01c8755c79 (válaszként erre: 161. - Pemete)
2008. szept. 5. 10:10

... ezzel én is így vagyok. Lánykoromban faluhelyen (is) laktunk, sok cigány volt... rendes dolgos emberek, tiszta portával, normális gyerekekkel... el se hangzott soha az a szó, hogy cigány... nekik volt nevük, és azt használtuk.

A cigány nálam is egy un. gyűjtő fogalom... a semmirekellő, dologtalan, bűnözésre hajlamos, italozó fajtára... aztán lehet az tőlem még szőke cigány is, akkor is cigány.

169. pemete (válaszként erre: 166. - G.)
2008. szept. 5. 09:49
Tényleg elég diplomatikus vagy:P
168. d0860dee94 (válaszként erre: 166. - G.)
2008. szept. 4. 16:13

milyen diplomatikus válasz! :)


és mennyire helytálló! :)

167. spinneli (válaszként erre: 163. - G.)
2008. szept. 4. 16:12
ezzel akarják őket integrálni szvsz már a ló túloldalán.
166. G. (válaszként erre: 165. - Pemete)
2008. szept. 4. 16:10
Nem tudok ellenkezni,sem nem igazat adni.:-)
165. pemete
2008. szept. 4. 16:08
Igen elkanyarodtunk, de milyen érdekes, hogy kik kerülnek szóba, amikor a fiatalkorú bűnözőkről van szó! Vajon miért nem a kínai gyerekek, vagy a magyar gyerekek, vagy a román, szerb, stb nemzetiségű gyerekek???
164. d0860dee94 (válaszként erre: 162. - Pemete)
2008. szept. 4. 16:08

uhhh :(


Szegényke!

163. G.
2008. szept. 4. 16:05
Ezen kár "komolyabb" vitát nyitni.Az tény,hogyha körülnézel a börtönökben,a problémás negyedekben,akkor nincs kétség kiknek kellene változni.De a vér még eddig nem vált vízzé....Az országgal van a baj.Mert enged nekik és támogatja őket.Kivételez velük.Pedig már az oviban is kiutálják a többiek azt a gyereket akivel kivételeznek.Kicsit elkanyarodtunk a topik témájától.
162. pemete
2008. szept. 4. 16:02

Ja, egyébként meg, amíg azesküvőm éjszakáján a saját lépcsőházában leütik az anyósomat, és elviszik a táskáját sz*ros 5000 forinttal, meg egy semmitnemérő telefonnal és a rendőrségnél az a válasz, hogy sajnos nem találtuk meg a tettest, és a nászéjszakámat az intenzíven a nászutamat meg napi 3szor a kórházban töltöm, egy ilyen derék, rendes, törvénytisztelő, kreolbőrű állampolgár miatt, addig azt hiszem, hogy jogot formálhatok arra, hogy így nyiltakozzak róluk...

Egyébként anyósomnak körbetört a koponyája, életveszélyes sérüléseket szenvedett, de szerencsére túlélte és meggyógyult:) Amúgy simán ki is lehetett volna tépni a kezéből azt a rohadt táskát, nem kellett volna majdnem megölni!

Szóval itt tart ma ez az ország! Nekik mindent szabad, a rendőrök meg azokat büntetgetik a tesco parkolóban, akik a nyomihelyre állnak...

161. pemete (válaszként erre: 160. - D0860dee94)
2008. szept. 4. 15:53
Természetesen nem mind ilyen, de ezt lejjebb már leírtam, hogy aki rendesen dolgozik, meg minden, én azt nem is tekintem cigánynak! Van több jó ismerősöm, aki ilyen származású, és rendesen dolgozik, fizeti az adót stb. De sajnos nem ez a jellemző...
160. d0860dee94 (válaszként erre: 159. - Pemete)
2008. szept. 4. 15:48

ez egy csöppet durva volt, nem?!


Nem minden roma/cigány ember rossz és nem feltétlenül kellene így nyilatkoznod!

Bár vannak, akik megérdemelnék, hogy "beszélgessenek a kutyáddal..."

159. pemete
2008. szept. 4. 15:45
A roma az egy cigány szó, és tudtommal ez még Magyarország, tehát nem hivatalos nyelv a cigány! Úgyhogy amíg még így van, addig nekem igenis cigányok maradnak, nem pedig romák!!! Amelyiknek meg nem tetszik, az beszélje meg a kutyámmal:)
158. G.
2008. szept. 4. 15:24

A privikkel kapcsolatban...

A link a levél alján.."barikád"...azt az oldalt is megtaláltátok.Ugye?

157. G.
2008. szept. 4. 15:21

Ha kimondod a szót.Függetlenül a jelentésétől.Melyik hangzik "szebben"?

Ha én kisebbségi lennék,,,sztem a roma csúnyább szó.

156. 372f7e7275 (válaszként erre: 154. - Pemete)
2008. szept. 4. 14:43
viszont ők is cigánynak nevezik magukat többnyire.....ritkán romázok viszont a cigányozást nem feltétlenül rossz értelemben használom
155. pemete
2008. szept. 4. 14:40
bocsi, népcsoportnak! Csak nagyon belemerültem...
154. pemete
2008. szept. 4. 14:40
Ez azért egy népcsoportra elég rossz bizonyítvány, hogyha az a kivétel aki dolgozik, és becsületes nem??? De amelyik dolgozik, azt már nem is tartom annak! Nem nagyon cigányozok, mert még ezért is megcincálják manapság az embert, pedig én csak a magyarnevén nevezem a népcsoportot! A németet is németnek mondom, nem pedig deutsch-nak, mégse szól érte senki. Milyen érdekes ugye?
153. 372f7e7275 (válaszként erre: 152. - G.)
2008. szept. 4. 10:58
tény:((
152. G. (válaszként erre: 151. - 372f7e7275)
2008. szept. 4. 10:35

Persze,mindenhol vannak kivételek.Fehér hollók ugyan,de vannak.Itt,felénk is élnek bérből,fizetésből roma családok.

De az is tény,hogy,a magyarok között is megnőtt a gaz....


Pemete,ment.

151. 372f7e7275 (válaszként erre: 150. - Pemete)
2008. szept. 4. 08:55
Nálunk Tőzsgyökeres ittlakó cigány nagymama mondta ma hogy felháborító hogy idejön mindenhonnan hozzánk ez a sok jöttment c,mert az ittlakók nagyrésze mindíg dolgozott becsületesen...és ebben van is valami,sok nagymamának van konyhakertje vagy vesznek bérelnek szőllőt,oda vetnek-ültetnek ezt azt megtermelik maguknak a nagyját amire szükség van,tartanak állatokat,gazdálkodnak,sokan alkalmi munkákon de aránylag rendszeresen dolgoznak ....ők is felháborodnak azon ami mostanában egyre élesebben megy nálunk....
150. pemete
2008. szept. 4. 08:48

Ez egyszerűen felháborító!!!

A kisebbség mi? Szörnyű, hogy nekik nem kell dolgozni, mégis megélnek, ha összedől a házuk újat kapnak, ha valami bajuk van rögtön megy minden, mi meg akár hülyére is dolgozhatjuk magunkat, hiába vagyunk tisztességes adófizető állampolgárok, nekünk akkor se jár semmi, és simán mehetnénk a gyerekünkkel a híd alá, ha nem fizetnénk azt a rengeteg lóvét...

És akkor ez számukra a negatív diszkrimináció? Már én érzem magam diszkriminálva, mert nem vagyok cigány, így jogom sincs semmihez, csak ahhoz hogy eltartsam őket, és ha kirabolnak, akkor még köszönjem is meg!

Ja egyébként nekem is jöhet a privi arról, amit mondtál, kedves G. .

2008. szept. 4. 08:21

ma a 4.tanitási napon,miután első nap megvolt a sima snassz szülői értekezlet,rendkivüli szülőit hívtak össze az eltérő tantervü tagozaton...van egy kisgyereknek nevezett akármi,aki éveken át riogatta gyötörta az ovis gyerekeket,mindkét fiammal együtt járt ovodába bizonyitottan sérült de kötelesek voltak a sima oviban hagyni mert benne van az alapitó okiratunkban hogy a mi ovink sérülteket is fogad,szoktak is járni "normális" sérült gyerekek akikkel természetesen semmi gond,de aki saját magára,kistársaira és az óvónőkre is veszélyes,milyen bizottság állapíthatja meg hogy járhat nyugodtan oda,joga van hozzá........



a gyereket végre 4év ovi után felvették a szomszéd városba bentlakásos iskolába de a gyámja kijárta hogy a helyi általánosba kerüljön,ahol a többségében szintén roma és szintén sérült gyereket nevelő szülők felháborodása miatt ma összeülnek,mert annyira veri a gyerek a társait ismét.....



mi lesz ezekböl a gyerekekböl?még csak 9éves.....és már sokkan rettegnek tőle...

148. G. (válaszként erre: 145. - 372f7e7275)
2008. szept. 4. 08:04
Ment a privi....
147. 372f7e7275 (válaszként erre: 146. - 319cd6978b)
2008. szept. 4. 06:42
én nem megyek romániáig,elég a helyi suli....itt is szörnyülködnek mikor megtudják hogy hajduhadházi voltam.....az sem rosszabb mint ez a hely nem tudom itt mire vannak nagyra magukkal az emberek mikor mindenki a másikra vár és nem mernek lépni.....egyedül kevés vagyok,pedig készülök a c önkormányzathoz és egyebek,de senki nem mer szolni...félünk a saját hazánkban
2008. szept. 4. 06:24
Helyes. A cigik már 12 évesen családapák. Jobb ha felelősséget éreznek a családjuk iránt. Meg ott van az a kis román gyerek. A késes Blahás. Annak sincs szabadlábon a helye.
145. 372f7e7275 (válaszként erre: 144. - G.)
2008. szept. 4. 06:19

küldheted


és igen,ne legyen kisebbség,legyen "magyar" ha arrol van szó,nemcsak a jogokkal hanem a KÖTELEZETTSÉGEKKEL együtt.....mert ezt a szót sokan nem is merik csak a jogaikat lebegtetik mindenhol....


nekem is vannak jogaim,könyörgöm és a gyerekemnek is!!!

144. G. (válaszként erre: 143. - 372f7e7275)
2008. szept. 4. 06:15

Ez annyira gáz.....és ha belegondolok,totál tehetetlen vagy-most a gyerek-iskola-cipő leszed-tásk,pénz elveszre gondolok-

Mert mit teszel?Szólsz a suliban?A gyerekedet fogják ismét elővenni.

Feljelented?Ismét a gyereked...és persze a cuccod nem kerül meg.

Pfuj.

A kissebbségi kérdésre pedig a legjobb megoldás az lenne,ha végre nem kissebbségként különböztetnék meg őket,hanem "magyarként" bánnának velük.Mert ameddig valaki megkülönböztetett,addig nem is illeszthető semmilyen közösségbe.

De van egy érdekességem az 1900-as évek elejéről.Elgondolkodtató...Priviben küldöm annak akit érdekel.

2008. szept. 3. 16:43

aktuális nálam a téma ami előkúszott,mert ép háborgok de nagyon....


hétfőm egy elsőst kőkeményen megvert 4neygedikes

tegnap a felsős"sárgaiskolában" leengedték az ott tárolt kerékpárok szelepét


ma a mi"fehériskolánkban" azaz a központi általánosban,leengedték az összes kerékpár szelepét,tanárnénikét is,egy gyereknek a nyerget nyulták le,egy másikrol a kereket magát....


jelzem alsós iskola a mienk és nagy valószinüség szerint a "kisegitős" diákok voltak,persze tanú csak suttyomban van nyilvánosan nincs....leintettem egy rendőrjárört míg vonszoltuk a városban a fiam kerékpárját magunk után,aszonták jóóó majd arranézünk.....


igenis gyereket börtönbe ha másként nem megy,de emeljék ki a fiaim közül őket....lehet irni esélyekröl meg nem tehet arrol hogy hova született.....ma egy cigánytelepen élő szülővel ballagtam haza aki szintén háborog pedig ők oda születtek mégis tisztességes ő a férje és a gyerekeik is....

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook