Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 12 évre csökkentenék a büntethetőségi korhatárt. Gyerekeket börtönbe? fórum

12 évre csökkentenék a büntethetőségi korhatárt. Gyerekeket börtönbe? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
142. pemete
2008. szept. 3. 16:39
Hoppá, nem tudok helyesen írni:) kissebbségi, így kellett volna hogy írjam!
141. pemete (válaszként erre: 140. - G.)
2008. szept. 3. 16:39

Így van! Ezzel legalább valamelyest visszaszorítanák a "kissebségi" bűnözést is, mert amíg ezek a fiatalkorú bűnözők a börtönben vannak, addig sem lopnak és rabolnak ki embereket. Nem veszik le a kabátot, meg a cipőt akármelyikünk gyerekéről télvíz idején,nem tépi ki a nagy kezéből a táskát , nem osonnak be a boltba a pult mögé elemelni a bevételt... és még sorolhatnám! Legyenek is büntethetők!

Én ha lehetne még tovább szigorítanám.

140. G.
2008. szept. 3. 16:14
Gyerek,nem gyerek,ha bűnöző,akkor börtönben a helye.Legalább elgondolkodik egy kicsit az élet nagy dolgain.Ha bűnözni nem volt gyerek,bünhödni se legyen az!
2008. júl. 30. 18:18
Nem olvastam el a hozzászólásokat. Az a véleményem, hogy aki 12 évesen olyan dolgot csinál, ami miatt börtönbe kerülhet, annak ott is a helye!!! Mondjuk vinném vele együtt a szülőt is...
138. Kiniand
2008. júl. 8. 11:27
Bocsi, nem olvastam végig a fórumot, csak a kérdésre válaszolok: Ha valaki öl, kínoz, rabol teljesen mindegy mennyi idős. Ha ahhoz elég érett, hogy ezeket megtegye, akkor ahhoz is, hogy a büntetést megkapja érte.
2008. márc. 14. 21:27

Lassan már a börtönök luxuskategóriákba tartoznak. Jobban élnek azok, akik bent vannak mint azok akik próbálnak becsületesen élni. Nem egy olyan van, aki több 10 kg-ot hízott a bentléte alatt.

Mindenki aki dolgozik, próbál megélni sz.rabb helyzetben van, mint akit úgymond büntetnek.

Ennyit a nagy szigorúságról. Nem hiszem, hogy olyan nagyon rosszul járna az a gyerek, aki bekerül. Ez a saját véleményem és kitartok mellette.

2008. márc. 2. 08:57
Én azon a véleményen vagyok,hogy a tettéért mindenkinek felelnie kell,ésszerű keretek között,és ne a bűnös legyen jobban támogatva,mint az,akin elkövették a sérelmet...
135. Laryan
2008. márc. 1. 21:47
Ez ilyen késelős oda lenne való,hogy kicsit megnevelődjön. Miért inkább késeljen?PFFF
134. József48 (válaszként erre: 133. - 09ca1d3343)
2008. jan. 27. 11:21
Igazad van. a hívők között is megoszlanak a vélemények a halálos büntetés kapcsán, de a többség úgy gondolom a halálbüntetés ellen van.
133. 09ca1d3343 (válaszként erre: 131. - József48)
2008. jan. 27. 10:53
bocsi,de nem minden hívő így gondolja...
132. 0260f21e84 (válaszként erre: 97. - 9b7f2ddb31)
2008. jan. 27. 05:46

Ratapintottal, nagyon keves siker volt. Tudod, miert? Nem lehet mit kezdeni a szemet szemert hozzaallassal. Ok is p0nt ezt gondoljak. Valoban szelmalomharc a szulok gondolkodasan v mentalitasan valtoztatni.

A Tizparancsolathoz annyit fuznek hozza, hogy E/2 szemelyben szol, tehat nincs kollektiv felelosseg, csak olyan van, hogy en. Nem lehet a kornyezetre kenni a szar ugyeket.

Es hogy tovabb folytassam az okoskodast: Ranschburg Jeno: Jellem es jellemtelenseg (az egocentrikus jellem)

131. József48 (válaszként erre: 107. - 9b7f2ddb31)
2008. jan. 26. 23:37
Én nem vagyok hívő, de aki hívő az istenre biza a büntetést, mert az ő felfogásuk szerint életet embernek nincs jóga elvenni.
130. József48 (válaszként erre: 106. - 9b7f2ddb31)
2008. jan. 26. 23:27
A gyilkosság elkövetésnek vannak módozatai ezt szerintem te is tudod, például valaki ön védelemből teszi vagy erős felindulásból vagy valakit állandóan ütnek és azért öl embert én azért nem akasztanám, fel őket azért vannak enyhébb fokozatok is büntetésbe azokat alkalmaznám, ja és a gondatlanságból elkövetett halál okozóját is felakasztanád? Egyébként a szándékos az aljas és a nyereségvágyból elkövetet bűncselekmények elkövetőjét én is felakasztatnám, de csak ha teljesen bebizonyosodót a bűncselekmény elkövetőjének kiléte.
2008. jan. 26. 17:13

A halálbüntetéssel kapcsolatos legfõbb ellenérv hogy senkinek nincs joga elvenni valaki másnak az életét.Hogy a különbözõ gyilkosságok után újra és újra felmerül ez a lehetõség, emocionálisan érthetõ jelenség .A börtön nem rossz, hanem antiszociális emberek gyûjtõhelye: a gyilkosság se jó vagy rossz dolog, egyszerûen csak bizonyos esetekben társadalmilag támogatott (dicsõített!) - háború, esetleges halálbüntetés vagy eutanázia -, míg más esetekben sérti a társadalom érdekét. Hogy mi lesz a gyilkosok sorsa, arról is a társadalmi érdek határoz. Eltekintve attól, hogy a jogrendszer társadalmi érdek, és hogy ez a megnyilatkozás felettébb önkényes, ez az érv könnyen kijátszható. A kérdésben a statisztikák döntenek: ha a halálbüntetés visszaállítása olyan elrettentõ erõvel jár, hogy emiatt nyolccal kevesebb ember hal meg havonta (ez egy néhány éve végzett külföldi statisztikai eredmény), akkor érvelhet bárki azzal, hogy nem szabad megölni senkit - ezzel az érvvel õk ítélnek halálra havi nyolc ártatlan embert.A halálbüntetéssel kapcsolatos másik fõ tényezõ a pénz - nem érdeke a társadalomnak, hogy az antiszociális embereket õk tartsák el életük végéig; a kényszermunka tehát kívánatos, amennyiben a társadalmi érdeket tartjuk szem elõtt. Hogy az így szerzett plusz haszon mennyivel járul hozzá a társadalmi érdekhez, önkényes válaszra váró kérdés, amennyiben arról van szó, hogy ez hány emberéletet ér. Íly módon megint csak azt kell figyelembe vennünk, hogy melyik büntetésnek mekkora az elrettentõ ereje.

A legnagyobb probléma kétség kívül az ítélet visszavonhatatlansága: hiába derül ki egy már eltemetett emberrõl, hogy valójában ártatlan volt. Érdemes azonban szem elõtt tartani, hogy ez statisztikailag mit jelent: ha teszem azt 8 ember halna meg ártatlanul, mert nincs halálbüntetés (és annak az elrettentõ hatása), ellenben 1 ember halna meg ártatlanul azért, mert téves ítélet született, az még mindig 7 ártatlan ember halálával kevesebb, mintha semmit se tettünk volna. Az más kérdés, hogy mennyit ér nekünk a felettébb illuzórikus és logikailag ellentmondásos hit, hogy a jogrendszerünk tökéletes - ez esetben például több mint 7 ártatlan emberéletet havonta, ha úgy döntünk, hogy nem engedhetjük meg magunknak a lehetõséget hogy valaki intézményesítetten haljon meg - ártatlanul. Az azonban biztos, hogy a halálbüntetésrõl nem az idõszakosan megjelenõ bosszúvágyunknak kell döntenie.


OKÉS ?)


Tisztában vagyok azzal,mivel 1950 novemberében aláírtuk az emberi jogok védelméről szóló egyezményt,ezért M.o-on a halálbüntetés nem lesz visszaállítva.Pedig ránk férne..

128. 9b7f2ddb31 (válaszként erre: 127. - Spinneli)
2008. jan. 26. 16:43
Pillanat, csak a gyerekeim engem akarnak, nem tűnök el ne félj..
127. spinneli (válaszként erre: 125. - 9b7f2ddb31)
2008. jan. 26. 16:38

értem a véleményedet a témában, csak szeretném megtudni, hogy mi alapján alakult ki ez benned egyrészt másrészt szerinted miért lesz jobb a társadalmunknak ha halálbüntetés lesz.

plusz ha az igazságszolgáltatásban dolgozol, milyen tapasztalataid vannak, amik erre a véleményre vezettek


én ennyit akartam eddig is.

az okés hogy kialakult a véleményed a dologban és egyátalán nem kell egyetértünk, mert ahányan vagyunk, annyiféle, kérdés miért és hogy jutottál erre.

oké?:)

126. 9b7f2ddb31 (válaszként erre: 122. - Spinneli)
2008. jan. 26. 16:31
Ezt már én is kifigyeltem, ezért is lehet hogy nem látod az erdőtől a fát... :)
125. 9b7f2ddb31 (válaszként erre: 124. - Spinneli)
2008. jan. 26. 16:30

Ez egy fórum.Nem a doktori disszertációm megvédésének a helyszíne.Nekem nem kell érveket pro és kontra felsorolnom.De ha mindenáron ki akarsz kényszeríteni egy hosszú hozzászólást, akkor állok elébe.

(ha visszaolvasva a 15. hozzászólásomból sem vagy képes kihámozni a véleményemet a témában, ami 100 x-ra is a következő:szemet szemért, fogat fogért.)

Kellemes délutánt!

124. spinneli (válaszként erre: 123. - 9b7f2ddb31)
2008. jan. 26. 16:09

köszönöm szépen, mint írtam örülök, ha örömöt szerezhetek.

remélem azért vállveregetést te is kaptál, hogy milyen ügyeseket írtál:)

123. 9b7f2ddb31 (válaszként erre: 122. - Spinneli)
2008. jan. 26. 16:06
VASTAPS!
122. spinneli (válaszként erre: 121. - Spinneli)
2008. jan. 26. 15:14
ja elfelejtettem még egy dologban egyetértünk, valóban nem vagyunk egy súlycsoportban:)
121. spinneli (válaszként erre: 117. - 9b7f2ddb31)
2008. jan. 26. 15:10

erre most én küldjek mosolyt?:)

Bár nem fejtetted ki bőven miért állnék kezelés alatt, azért mert más a véleményem, vagy azért mert kiváncsi vagyok a máséra megadva a lehetőséget, hogy mindketten több nézőpontot ismerhessünk meg?

Ha ez gond tényleg a világ pszichikai betegségben szenvedőinek táborát gyarapítom:)

Azok akik azt írják, hogy sejtettem, hogy valami olyan vagy, általában nem tudnak sokat az egészről, szóval ne izgulj nem vagy egyedül:)

Én is láttam testközelből dolgokat, vettem már részt cigányverekedésben, fenyegettek már meg munka közben sokkolóval, bár gondolom neked ennél emelt szintűbb tapasztalataid vannak, mivel ahogy írtad, más nézőpontól és közegből nézzük a dolgokat.

Nem litázniázni akartam, hanem valóban kiváncsi voltam a te álláspontodra, mivel nem kaptam észérveket, feltétleztem, hogy nincsenek érveid.

Ezt sajnos azóta sem cáfoltad meg, ilyetén érdemi vitát nem tudunk folytatni, úgyhogy üzenem a privibe várakozóknak, hogy remélem egyrészt kielégítettem az igényeiket (szoc munkás vagyok szeretek adni:)

másrészt így lehet tovább érzelmi fröcssögést folytatni, mint hasznos és tartlamas tevékenység a továbbiakban, biztosan sokak látóköre tágul ezzel.

További jó szórakozást kívánok mindenkinek, béke veletek.:)

2008. jan. 26. 15:08

...elég furcsák a "vélemények"...


(bocsi,ez mimaradt)


További szép napot!

2008. jan. 26. 15:07

Kicsit elfajul a fórum!


Mindenesetre csak annyit jegyzek meg,hogy aki az igazságszolgáltatás valamelyik ágában dolgozik,annak nem szabadna,hogy ilyen felhevülten nyilatkozzon..habár igaz,itt fedve vagyunk...

2008. jan. 26. 14:40
Jöhet a lealázó és emeltszíntű litánia.Többen várják, jelezték priviben...
117. 9b7f2ddb31 (válaszként erre: 113. - Spinneli)
2008. jan. 26. 14:08

Gondoltam ,hogy Te valami szoc. melós vagy. Azt is feltételezem,hagy kezelés alatt állsz. Hiszen az ilyen beteges lelkületű egyének nem tudják értelmezni mások által teljesen logikusan megfogalmazott válaszokat. Mire kérsz választ ha van amiben egyetértünk? Én érzelmileg közelítem meg ezt a kérdést,teljesen jól látod (sajnos csak ezt )Mert nem is lehet másképp. Szintén mániás állapotra utal, hogy Te engem butának és agresszívnak titulálsz.Igen messze áll az igazságtól.Máshogy látjuk, hiszen Te itt feltételezem CSAKIS ITT ontod az eszed valószínűleg azért is mentél a szoc.-os közegben ott tűnsz ki.Én az ellenkező oldalon állok, azokén akik igazából és testközelből LÁTNAK és tapasztalnak dolgokat.A véleményem az enyém (és sok ezer más emberé )A tied pedig a Te közegedben oszlik meg. A pozitív energiáidat ne rám pazarold, még a végén elfogy. Nem vagyunk egy súly csoportban.A fórum címre adott reális és jól látott, tapasztalatot nem nélkülöző válaszom a következő:

Nem csökkenteném ,eltörölném ea korhatárt, és igen 12 éves gyerekeket börtönbe.


Kívánom Neked ,hogy a munkád során érjen minél több meglepetés!!

116. spinneli (válaszként erre: 115. - Spinneli)
2008. jan. 26. 13:58
tehát, kiváncsian várom az írásod.
115. spinneli (válaszként erre: 114. - 9b7f2ddb31)
2008. jan. 26. 13:57
na egy mosoly kezdetnek jó, én is küldök :)
114. 9b7f2ddb31 (válaszként erre: 113. - Spinneli)
2008. jan. 26. 13:52
:)
113. spinneli (válaszként erre: 112. - 9b7f2ddb31)
2008. jan. 26. 13:48

Érthető amit írtál, de az alanti hozzászólásomban írtam, hogy nem adható felmentés, tehát ebben egyet értünk, akkor erre valami válaszreakciót illik adni, az hogy nem tudsz nem szégyen, viszont az, hogy helyette agresszívan lekicsinyled, leplezve a nem gondololkodó csak érzelmi oldalról megközelített objektivitást nélkülöző hozzáálásodat már butaságot feltételez.

Ha meg az igazságszolgáltatásban dolgozol, pláne kéne valami érdemi gondolatodnak lennie a témában.

Amennyiben nem osztod meg, a fentieket kell higgyem.

(Az se szégyen hogy nem fogtad fel amit írtam, kényelmesebb pszicho dumának minősíteni.)


Egyébiránt én a szociális szférában dolgozom, láttam már cifrákat, hidd el.


(de kitalálom előre, erre valami szintén agresszív érzelmi kitörést fokog kapni, igazam van?légyszi cáfolj meg.)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook