Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 tipp újdonsült anyukáknak fórum

10 tipp újdonsült anyukáknak (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: 10 tipp újdonsült anyukáknak

8. Nikike0516 (válaszként erre: 4. - Amidomi)
2010. aug. 31. 10:11

Szia !

Szerintem ez hülyeség hogy mindent meg lehet szokni nem lehet mindent meg szokni !!Nagy nehéz ez az anyaság a párodnak meg felelni magadnak a gyereknek a környezetednek mindenkinek azt senki nem nézi hogy neked milyen jó lenne aludnod egy kicsit!Én a barátnőmet is meg szoktam kérni hogy vigye ki a Levit sétálni egy órára addig én alszok te is próbáld meg mert ki fogsz készülni !!

2008. aug. 28. 11:00
Nekem szerencsém volt, anyukám nagyon sokat segített az elején. Egy hétig otthon maradt velünk, bár szerinte ez a normális, vele is otthon volt az ő anyukája amikor engem szült. Jó volt, mert egy hétig nem is nagyon kellett az ágyból felkelnem,igazából nem is nagyon tudtam. Emlékszem, az első fürdetésnél úgy leizzadtam, hogy a tarkómtól a bokámig folyt az izzadtság :))) Meg emlékszem, egyszer kétségbeesve telefonáltam utána a munkahelyére, hogy a három hetes gyerek már egy órája sír, akármit csinálok vele. Erre anyukám:"hát akkor tedd le". Letettem, és abban a percben el is aludt :)))
6. 5b22c998de (válaszként erre: 4. - Amidomi)
2008. aug. 1. 17:04

Hát ez bizony elég szomorú, h a "segítők" nem a Te, hanem a saját érdekeiket nézik. Nem érdekli őket, Neked mire lenne szükséged- gondolom elsősorban azt szeretted volna, ha kicsit besegítettek volna a háztartásba, ezalatt Te pedig a babáddal és saját magaddal foglalkozhattál volna.

Szánalmasak az emberek.

2007. nov. 10. 15:39
Az én babám is 33.hétre született 2350g és 49 cm-rel.Nálunk semmi probléma nem volt így semmilyen komolyabb odafigyelést nem igényelt.Ma 2 és fél hónapos és 5200g
4. amidomi (válaszként erre: 2. - Ppiiccii)
2007. aug. 22. 15:48

tudom mit jelent, hogy koraszülött a gyerek, nekem mind a 2 koraszülött lett, de hála égnek nem kis súlyal születtek, kereken 1,5 év és 5 nap van köztük

(a kisfiam 36 hétre 3450g 53cm -légzésproblémával-

a kislányom 33 hétre 2360g 47cm - fejletlen gyomorral, és nyitott gyomorszájal 'szerencsére 2,5 éves korára összeszűkűlt'-

Ja, és szoptatni nem lehetett, mire befejezte volna az evést addigra az egész kijött belőle, hízni nem hízott csak fogyott, pépes sűrű tápszert kellett neki adni, pedig rengeteg tejem volt! Mindent megpróbáltunk ne folyon ki a kis gyomrából, a kiságy vége megvolt emelve, hogy ne vízszintesen feküdjön stb....volt vele bőven gondunk! szóval nekünk is elfért volna a segítség, csak ha jöttek segíteni, tudjátok mit mondtak a nagyszülők, ők néznek a kicsire én meg mennyek főzni, takarítani. Hiába mondtam nekem nem ilyen segítség kell, hanem hogy tudjak piheni, válaszként azt kaptam mindent megkell szokni belekell rázódni. Mind addig míg egyszer kinem hajíntottam őket a házból, azóta sincsen igazi segítségünk!

2007. aug. 10. 14:47

Ha adhatok még egypár tippet:


Kérd meg a párodat, hogy maradjon otthon veletek az első 1-2 hétben, és használd ki a segítségét!


Ha nem akarod fogadni a rokonok garmadáját mond nekik kedvesen, hogy a gyerekorvos azt mondta ne fogadjunk még látogatókkal, vagy a védőnő azt mondta egy nap csak egy látogatót fogadjak fél órára.


Amíg a babával nem mehetsz sétálni kérd meg a férjedet minden nap egy kis gyerekfelügyeletre, és sétálj egy kicsit. Jót tesz a baby blues ellen.


Bízz saját magadban! Te tudod mi a legjobb a babádnak, és nem a szomszéd néni.


Próbáld ki a fekve szoptatást! Nekem nagyon bejött:)

2007. aug. 6. 20:43

Az első gyermekem születésénél mindent precízen akartam csinálni. Ezekből az ötletekből alig használtam fel valamit. Mert ugye csak az anyja tudja megcsinálni, elvégezni, stb. azt a valamit. Mintha a szüleink nem tudnának gyermeket nevelni.

A másodiknál már minden apró segítségnek nagyon tudtam örülni. Hozzáteszem, Ő koraszülött volt és féléves koráig 3 óránként szoptattam. Akkorra érte el a súlya a 4500 gr-ot. Minden apró lopott időnek nagyon tudtam örülni.

1. Hoxa
2007. aug. 4. 13:12
Ez a 10 tipp talán segítséget fog nyújtani neked, hogy "túléld", sőt ÉLVEZD az első heteket, hónapokat és az új szerepkörödet: anyuka lettél.

Ugrás a teljes írásra: 10 tipp újdonsült anyukáknak

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook