Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 10 kg fogyáshoz szeretnék tanácsot kérni, esetleg étrendet, ha van valakinek fórum

10 kg fogyáshoz szeretnék tanácsot kérni, esetleg étrendet, ha van valakinek (beszélgetős fórum)


22. Jana2009 (válaszként erre: 21. - E458602baf)
2011. máj. 17. 08:26
oksi, :D megpróbálom, meg próbálok 1200 kalóriát tartani.
2011. máj. 16. 12:41

Szia!

Olvasgatom a naplódat.

Nem akarok okoskodni meg beleszólni... de szerintem nem túl jó taktika, hogy az egyik nap csak 700-800 kalóriákat eszel, a másikon meg mindenfélével telezabálod magad.

A 700-800 kalória amúgy is nagyon kevésnek tűnik... ilyenkor a szervezet elkezd tartalékolni... és ilyenkor még "segítesz" neki sok édességgel, szénhidráttal.

Próbálj meg belőni egy mennyiséget, amit minden nap tartasz, legyen benne rendszer és folyamatosság.

Kitartás! ;)

2011. máj. 13. 14:55

szia én háromszor, négyszer eszek egy nap.

Reggel valami keveset, ebédre általába levest most, vacsi meg egy joghurt ,v kefír, v leves ismét.


Nekem anyagilag azért jó, m még a szüleimmel élek, ugy munka mellett tudok ennyit kivenni a kasszámból. De ha lenne saját háztartásom lehet nekem is nehezebben menne, ugyh megértelek. Sajna még nem költöztem el de már tervbe van, ugyh akkor biztos nekem is össze kell húzni a gatyaszíjjat :S

2011. máj. 12. 22:10

Nekem most sajnos nem futja egy mérlegre, egyéb bajom is van. :(


A másik dolog, hogyan tudjátok mindezt anyagilag finanszírozni?


Én nem tudom megtenni, hogy regggel ez, délben az, este túró.


Sajnos van reggel tej + kifli vagy tojás, hagyományos dolgok


Aztán ebéd és vacsi ami otthon van főtt étel.


Így hogyan csináljam?


Valaki adjon már ötletet, hányszor kell enni, főtt étel mellett ez hogyan oldható meg stb?

18. Jana2009 (válaszként erre: 17. - Era1974)
2011. máj. 12. 07:48

szia! és mit ettél egy nap? Meg hányszor ettél? 6 hét alatt 7 kg az tök jó.

Én próbálok ma háromszor enni, bár tudom többször kéne, de ma csak ennyi fér bele.

Reggel kétjoghurtot ettem, délbe paradicsom leves, vacsit még nem tudom, de lehet túró lesz paprikával paradicsommal.

2011. máj. 12. 07:39

Sziasztok!

Én is kalória számolással fogytam januártól 7kg-t,6 hét alatt.Sajnos abbahagytam,,de mától,holnaptól kezdem újra.Én 1500 kalóriát ettem naponta.

16. falcngate (válaszként erre: 12. - Jana2009)
2011. máj. 12. 00:35

Tudom, hogy a csapból is ez folyik, de nagy igazság: ne időszakos diétákban gondolkodj, ha hosszútávon szeretnéd megtartani a súlyodat, hanem válts életmódot.

Én nem a kalóriaszámlálásban hiszek, hanem az anyagcsere felpörgetésében és a súlyhoz kötött tápanyagszükséglet szerinti étkezésben.

Ha szeretnéd, hogy feszes maradjon a bőröd, kell a súlyzós edzés is, hacsak nem vagy genetikailag nagyon szerencsés.

Szóval nem egyszerű, kitartás is kell hozzá, de ha igazán akarod, el fogod érni a célodat!:)

Én nagyon drukkolok!:)

2011. máj. 11. 20:47

Kalóriaszámoláshoz kell egy konyhamérleg ( az enyém 2g pontossággal mér), egy nagy füzet, hogy mindent le tudj írni, és kalóriatáblázat, ahol meg tudod nézni minden étel kcal és ch(szénhidrát) értékét. Az elején macerás, de aztán bele lehet jönni.

Sok sikert!

2011. máj. 11. 20:25

Gondoltam én is a 90 naposra, de nem tudom így szétválasztani a kajákat, inákbb kalória számolgatás lesz, max tartom azt, h reggel csak gyümi

és havi egyszer lénap

13. Tartcherry (válaszként erre: 12. - Jana2009)
2011. máj. 11. 20:22

Nekem tetszik a narancs diéta de kicsit hiányzik a főtt étel. Azoknak ajánlom ezt a diétát akik szeretik a narancsot és a tejterméket mert ezeke nagy a hangsúly az étrendben.

A 90 napos után egyébként azért jött vissza nekem az a 4-5 kiló, mert akkoriban érettségiztem és a tanulás hónapjaiban egyáltalán nem figyeltem oda hogy mit vagy mennyit ettem, szóval kiküszöbölhető lett volna.. :) Sok sikert!

2011. máj. 11. 19:46

jó lenne úgy csinálni , h ne jöjjön vissza. És milyen a narancs diéta?

nincs valami jó receptetek? v étrendetek?

11. Tartcherry (válaszként erre: 10. - Jana2009)
2011. máj. 11. 18:30
köszi, sajnos aztán 4-5 kiló visszajött, aztán megint lement, most éppen 66,7-ről indulva csinálom a narancs diétát 4. napja. Ez sem rossz, már "csak" 65 vagyok :))
10. Jana2009 (válaszként erre: 9. - Tartcherry)
2011. máj. 11. 18:19
én is kb ennyi súlyról indulok 77. és 65 szeretnék lenni. :) ügyi vagy, h sikerült.
9. Tartcherry (válaszként erre: 1. - Jana2009)
2011. máj. 11. 18:13
én a 90 napossal fogytam egyik nyáron 10 kilót, 75-ről 65-re. Nekem az bevált és nem is voltam éhes
2011. máj. 11. 18:11
megkeresem köszi :)
7. f1fee9d062 (válaszként erre: 1. - Jana2009)
2011. máj. 11. 18:10

Paleolit táplálkozás!

Itt is van egy fórum ilyen címmel. Érdemes benézni.

2011. máj. 11. 18:08
kipróbálom én is ezt az 1200-at, bár nem tom még annyira számolgatni, de talán belejövök. A ch-t meg aztán abszolút nem tom :D
2011. máj. 11. 18:08

Sziasztok!


Engem is érdekel a téma. 67 kg vagyok az 1 évvel ezelőtti állandó 57 kg-ot akarom visszakapni.


Nekem pl nincs mérlegem, akkor vegyek egy dkg-ot mérő mérleget és úgy számoljam át kcal-ba?


De pl ha eszek egy szelet sült húst egy tányér főzelékkel, azt hogy számoljam ki? Nekem ezzel van gondom. Egész nap számolgatni..

4. Betsabé (válaszként erre: 3. - Jana2009)
2011. máj. 11. 17:52

Igen tornáztam is napi 20-30-40 percet, ahogy tudtam. Kalóriaszámolással torna nélkül is lehet fogyni, de minden morzsát mérlegre kell tenni és számolni rendesen saccolás nélkül, hogy igazán hatékony legyen.

Napi 1200 kcal-t próbáltam tartani, és igyekeztem 150g ch fölé nem menni. Nekem bevált.

2011. máj. 11. 17:48
Hát igazából a heti fél is jó lenne, lényeg h szépen lassan fogyjak, h ne nyúljon meg a bőröm, hanem szépen visszamenjen. Hány kalóriát ettél egy nap ? Tornáztál is? Én még pár hétig nem tudok műtét miatt sajna.
2011. máj. 11. 17:46

Heti 1 kg, az nem lassú fogyás.

Én kalóriszámolással fogytam 4 hónap alatt 9 kg-ot, azaz heti fél kg-ot.

Mindent ettem, csak mértékkel.

Sok sikert!

2011. máj. 11. 17:42

sziatok, kb 10 kg-t kellene fogynom, szépen lassan, heti egy kiló eredménnyel. Ehez szeretnék tanácsokat kérni, akinek már sikerült, v van valamilyen bevált módszere. Eddig mindíg gyorsan fogytam, volt, h heti 5 kg-t persze visszajött.

Ezuttal szépen lassan szeretnék VÉGLEG megszabadulni a kilóktól. Segítsetek :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook