Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 éves kisfiamnak szeretnék cipőt venni, szerintetek milyent vegyek? Eddig Siesta szandija volt, de most olvasom, hogy a Siesta nem jó? fórum

1 éves kisfiamnak szeretnék cipőt venni, szerintetek milyent vegyek? Eddig Siesta szandija volt, de most olvasom, hogy a Siesta nem jó? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. szept. 6. 21:14

A mostani siesta már nem az, mint régen. Sok más cipőben is betét van, ami nem kell. Keress rá a supi cipőre, a nyitó lapon leírják miért. Ettől még nem kell olyat venni, bár a gyerekcipész is Pécsen nem betétes, sarokékes (supinált) bokát jól tartó cipőket csinál.

Ami még fontos, hogy új cipőt célszerű az első években venni. Ne más lábához idomult bokát sem tartó gumi szandikat hordjon ha lehet.

2009. szept. 6. 21:05

Keresztfiam négy éves. Neki mindig Nike cipője volt. Semmi baja a lábának.

Mi kipróbáltuk az Asso-t, a Siestát, a Falcon-t, a Superfi-et nem viselte el Sára a lábán. (nem mondta meg miért!:)

Ezért én is kipróbáltam a Nike-t. Ezt nagyon szereti!

DE! Nem vagyok benne biztos, hogy jól döntöttem, hogy nem erőszakoskodtam a többivel.

2009. szept. 6. 20:55

Szia!


Én a Deichmannos B betűs valami Bobby Shuhe vagy mi a neve, ajánlom. Nekem van is eladó ilyen cipőm ha érdekel, bár nem tudom mekkor a fiad lábija. 5x volt lábon a barátnőm kisfiáé volt.

2009. szept. 6. 20:55

Amik nagyon jók (állítólag), ortopéd orvos mondta:

Asso, Falcon, Superfit, Elefanten. A Siestát valóban nem nagyon ajánlják a magas harántememlő miatt.

9. ében11 (válaszként erre: 8. - Zizi68)
2009. szept. 6. 20:50
a siesta minősége nagyon jó-az ortopéd orvos egyedül a lúdtalp betét ellen van-mert a kicsiknek még nem kell-sokat kell tornázni a lábának hogy ne legyen lúdtalpas ezt akadályozza a lúdtalpbetét.
2009. szept. 6. 20:48
a legjobb cipő amit ajánlani lehet egy járni tanuló babának.
2009. szept. 6. 20:47
mind a két gyerekem abban tanult járni. 16 és 10 évesek egyiknek sincs lúdtalpba. Ez egy baromság, csak rontják a Siesta hírnevét.
2009. szept. 6. 20:47
Anno úgy 8000 évvel ezelőtt nekem is Siesta volt, de nincs lúdtalpam.
2009. szept. 6. 20:44

én azt hallottam olyat kell venni amiben nincs lúdtalpbetét-mert akkor jobban tornáztatja a lábát járás közben-iskolás korig nem kell semmi betét a cipőbe.én is ilyet szoktam venni és legyen sarka meg olyan puha a talpa hogy össze lehessen nyomni kézzel a talpát.

sima gyerekboltos cipőket végignézem és ami ennek megfelel megveszem-így vettem neki a reno-ban, deichmanban, lidl-ben is cipőt.de volt siesta is-azt nem hordta csak rövid ideig, meg egy pablowski is.egyedül kínaiban nem találtam még sosem jó cipőt-mind elég szűk(lábfeje)és elég kemény a talpa.

2009. szept. 6. 20:39
a lényeg hogy legyen kérge a cipőnek,szandinak...aránylag rugalmas talpa,magas szára hogy szépen tartsa majd a pici bokáját...
2009. szept. 6. 20:37

Itt a hoxán szidják, mint a fene. Állítólag ludtalpat okoz.


Ha gondolod, nézd meg:


[link]

2009. szept. 6. 20:32
Miért nem jó, mit hallottál???
2009. szept. 6. 20:31
1 éves kisfiamnak szeretnék cipőt venni, szerintetek milyent vegyek? Eddig Siesta szandija volt, de most olvasom, hogy a Siesta nem jó?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook