Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 1, 5 éves kisfiamnak nagyon sárga a foga, mi a teendő ilyenkor? fórum

1, 5 éves kisfiamnak nagyon sárga a foga, mi a teendő ilyenkor? (tudásbázis kérdés)

1 2
25. andland (válaszként erre: 21. - Mandy)
2008. okt. 15. 14:43

Szia mandy.

Köszi neked is a hozzászólásodat,valószínű,hogy nálunk is az lesz addig kinem jön míg benem kapja afogkefét.Mivelhogy fürődni szeret,sokszor alig bírom kiszednia fürdőkádból,csak a fogkefe barátkozására kéne rászoktatnom:))

24. mandy (válaszként erre: 22. - Andland)
2008. okt. 15. 14:41

Nekem is jön a harmadik, de tényleg nem lehet általánosítani, mert a két gyerekem teljesen más, és biztos a harmadik is más lesz :)

És nálunk a kettő között nagy a korkülönbség, de a második és harmadik között kicsi lesz :)

23. timcsa73 (válaszként erre: 19. - Andland)
2008. okt. 15. 14:41

szia!

Az én lányom 3 éves és az első 2 foga barnás.Elvittem fogorvoshoz és azt mondta,hogy ez egyfajta baktérium amivel nem kell foglalkozni,majd amikor váltja a fogait akkor már nem lesz ilyen a másik.Pedig én már az első fog megjelenésétől mostam neki a fogát.Az apukájának viszont szinte az összes foga ilyen volt kiskorába.

2008. okt. 15. 14:40

Gratulálok a pocaklakohoz:))

Nekünk már nem lesz harmadik,annak is örültem,hogy a kisfiam megfogant.Sajna több mint 10 évet vártam rá,de megérte.A nagy korkülömbség meg egy részben jó is,meg nem is.

De inkább jó.

21. mandy
2008. okt. 15. 14:39

Sziasztok!

Mindenképpen szoktasd rá a fogmosásra!

Az én kisfiam is összeszorította a száját eleinte, ha meglátta a fogkefét. Úgy csináljuk, ahogy Pemete az 5-ös hozzászólásban írja.

1, Hívtam, hogy nézze meg, hogy mos anya fogat. Állt mellettem, aztán odaadtam (előszőr fogkrém nélkül) a fogkeféjét.

2,Előszőr csak fogta, aztán elkezdte rágcsálni. 3, Következő lépcsőként tettem rá fogkrémet (babafogkrémet, nem felnőttnek valót).

Na itt volt egy kis megakadás, mert nem ízlett neki, és másnap szájzárral fogadott. Mivel a meséléshez még kicsi, én bizony addig nem engedtem ki a fürdőszobából, amig ki nem nyitotta a száját. 2 napig ez volt még, aztán megszokta az ízét vagy csak rájött, hogy hiába nem szeretné, muszáj és kész.

Azóta nincs gond a fogmosással.

20. jpne (válaszként erre: 18. - Andland)
2008. okt. 15. 14:37

Nagyon szívesen.

A kendőt lehet kapni a Brendonban és úgy tudom a gyógyszertárban is. De biztos tudnak segíteni.

Igen, minden gyerek más, minden gyerekhez más út vezet. :)

Én is tapasztalom és már pocimban a harmadik. :)

2008. okt. 15. 14:32
mesélést sem hagyom ki:))
18. andland (válaszként erre: 17. - Jpne)
2008. okt. 15. 14:32

Köszönöm szépen a segítségedet.

Megpróbálom a xilit tartalmú fogtisztító kendőt,gondolom gyógyszertárban,vagy dm-ben kapható.Meg természetesen a mesélést sem hagyom ki:))Hát igen,nagyon kicsi fejű fogkeféje van ,mese figúrás,de hiba:(

Lányom 13 éves,és vele nem volt ilyen próblémám.

De hát minden gyerek más.A mesélés nagyon tetsz,kiváncsi leszek lesz-e rá reagálása,mert még ezt nem probáltam ki.

Köszönöm szépen.

17. jpne
2008. okt. 15. 14:24

Az én fiam 22 hónapos, 4 hós korától mosom a fogát, akkor bújt ki az első fogacska. Egy éves kortól napi 1x mindenképp meg kell mosni fogkrémmel, két éves kortól napi kétszer fogkrémes fogmosást ajánlanak.

A következő gyereknél már jobban legyél résen, ha az első fog kibújásakor elkezded, akkor megszokja és nincs olyan nagy ellenállás később.

De mivel már így esett a dolog, az alábbit tudom ajánlani:

mindenképp próbálkozz fogkefével, fogkrémmel. Az én lurkóm csak úgy enged fogat mosni, ha közben mesélek. pl ilyeneket (most ne nézz hülyének, de tényleg csak ez válik be, hogy legalább két percig engedje mosni)jé, ez a fogacska mögött elbújt egy béka, hadd mossam meg a hátát, itt meg egy katica van.

Aztán mindig mondja, hogy miket, kiket keressünk meg.

Lehet a Te fiad más játékra lesz vevő, próbálgasd mi jön be Neki.

Elég vészes lehet a helyzet, ha ennyire sárgák, én azt tudom még ajánlani, hogy lehet kapni xilit tartalmú fogtisztító kendőt. Naponta többször törülgesd át a fogait, ha nagyon nem bírja a fogkefét.

De lehet ezzel áttörülni ha már engedi a fogmosást is, pl ha kekszet evett utána.

Ha öklendezik a fogkefétől, nagyon kicsi fejűt válassz.

Elviheted fogorvoshoz is, úgy tudom ilyen kis korban valamivel átkenik akiknél már elkezdődött a szuvasodás és az a cucc ellenállóbbá teszi a fogacskákat.

Remélem tudsz valamit hasznosítani abból, amit leírtam.

Nagyon állj rá a témára! 8-10 évig kell ezekkel a fogakkal élniük és az ovodai, iskolai megítélésüket is befolyásolni fogja, ha rosszak a fogaik. Az első gyerekünk 10 éves, tehát tudom, hogy hogy kigúnyolják az elől fekete fogú gyereket. Mert ilyen is van.

Ha a gyümölcslé színezte el, akkor ne adj Neki egy darabig. Én például nagyon ritkán adok, mert csak egy cukros löttynek tartom, inkább magam centrifugálok gyümit.

Bocsi, kész regényt írtam, de tényleg csak segítő szándékkal.

:) Sok sikert!

16. andland (válaszként erre: 15. - Pemete)
2008. okt. 15. 14:19

De probáltam már de csak játszik vele,nem kapja be,hiába mutatom neki,hogy kell:((

Este fürdőzés közben is nála van,de hiába ,még utánozni sem akar,de akkor hátha majd később.Végül is minden nap próbálkozunk.

15. pemete
2008. okt. 15. 14:16
Azt még nem próbáltad, hogy csak úgy a kezébe adod napközben a fogkefét? Próbáld ki hátha elkezdi rágcsálni, és akkor már nem lesz olyan nehéz dolgod amikor fogmosásnál is be kell kapni:) Az én kislányom imádja rágcsálni a fogkefét, azzal masszírozza az ínyét.
14. andland (válaszként erre: 8. - Frutty)
2008. okt. 15. 14:15
Nem is rossz ötlet a fognyúvő manó meséje:))
13. andland (válaszként erre: 8. - Frutty)
2008. okt. 15. 14:14
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat.
2008. okt. 15. 14:13

Valószínű,hogy akkor tényleg örökli az apja rossz fogait:((

De nem adom fel,rendszeresen fogkefézek vele,vagyis próbálkozok.

11. frutty
2008. okt. 15. 14:13
játékossan,rakjál a tiedre is az ő, fogkrémjéböl.
2008. okt. 15. 14:10
Már régóta probálkozok a fogkefével de ahogy az előbb is leírtam nem hajlandó bevennia fogkefét:((
2008. okt. 15. 14:09
add a kezébe a fogkefét amikor Te fogat mosol, úgyis utánozni fog. ha egy ici-pici babafogkrémet teszel rá meg is rágja, játszik vele. néhány nap után már jó esélyed van, hogy hagyja hogy te is megmosd mondjuk úgy hogy közben nézi magát a tükörben. nálunk ez a módszer nagyon bevált mindkét gyereknél.
8. frutty (válaszként erre: 2. - Andland)
2008. okt. 15. 14:09

ne,vidd fogorvoshoz mert megijed!

én,a kisfiammal játékossan,álltunk neki afogmosáshoz.

meséltem ,afognyúvőmanóról.

próbáld ki sikerúlni fog!

2008. okt. 15. 14:09
Igen sok gyümölcslevet iszik,a sima vízet nem hajlandó meginni:((
2008. okt. 15. 14:08
Próbáld meg mnidenképp megmosni a fogát naponta kétszer! Az én kislányom 1 éves, és reggel, este fogmosás van. Először megmosom én, addig ő ott áll mellettem, és nézi hogy csinálom, meg rágcsálja a saját fogkeféjét, aztán megmossuk az övét is gyerekfogkrémmel. Nem mindig tetszik neki, de azért akkor is megmosom valamennyire.
2008. okt. 15. 14:08

Sajnos hamar besárgult a felső 4 kisfoga.

Valószínű a szioes lötyöktől:(

Védőnő tanácsa,hogy mossa a fogát,de nem hajlandó bekapni a fogkefét mert bokákol.

Vigyem el fogorvoshoz??

2008. okt. 15. 14:07
Lehet hogy alkati adottság,de szerintem ha sok gyümölcslevet iszik,az is elszínezheti.Mióta és mivel mosod a fogait?
2008. okt. 15. 14:06
gyakrabban,mossas velefogat!
2008. okt. 15. 14:06

Sajnos hamar besárgult a felső 4 kisfoga.

Védőnő tanácsa,hogy probálkozzak kogmosással,de nem hajlandó bekapni a fogkefét.

Viögyem el fogorvoshoz??Ilyenkor mi is a teendő???

2008. okt. 15. 14:04
1, 5 éves kisfiamnak nagyon sárga a foga, mi a teendő ilyenkor?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook