Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Vércsoport diéta fórum

Vércsoport diéta (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vércsoport diéta

51. c299b9bcdc (válaszként erre: 50. - Venes)
2008. febr. 23. 21:10

Sajnos a 0-ásnak se nagyon szabad ennie szinte semmilyen lisztet.


Bár mostanában már csak zabot eszem (lassan már nyerítek is), meg nagy néha egy kis rizst. Mondjuk ez utóbbit se szabadna.

50. Venes (válaszként erre: 45. - Kisnyussz)
2008. febr. 23. 15:33

Az A vega.


Egyébként amit nagyon nem ajánlanak, mert nálunk hízáshoz vezet nálunk=B-sek): csirke, kukorica, hajdina, lencse, földimogyoró, szezámmag, paradicsom

(meg igazából a legtöbb gabonát kerülnünk kellene, kivéve: zab, rizs, köles (sőt, ez ajánlott, s egyébként az egyetlen lúgosító gabona) és esetleg az árpa. Sőt ami igen érdekes, hogy nekünk egyáltalán nem szabad teljes kiőrlésű dolgokat ennünk...

49. Venes (válaszként erre: 47. - C299b9bcdc)
2008. febr. 23. 15:30
Tudod, gondolom, hogy a O-ások eredetileg húsevők. A régi nagy vadászok leszármazottja vagy. ;)
48. Venes (válaszként erre: 46. - 2bc7365ec9)
2008. febr. 23. 15:29

Hát nem tudom. Én most olvasatm egy könyvet a témában és abban ajánlja a vadrizst, vagyis annyira, mint a simát.

Könyv: Dr. Peter J. D'Adamo és Catherine Whitney: Életmód az ABO terv szerint

2008. febr. 3. 08:42
Én is nullás vagyok, de nem vagyok vashiányos, mondjuk anyahajónyi húst zabálok :)
2008. febr. 2. 14:14
A B-sek ehetnek rizst, kivétel a vadrizs.
45. kisnyussz (válaszként erre: 44. - Venes)
2008. febr. 2. 13:31

nahát és mit nem ehet a B-s ? (a húsokon kívül)

nem is tudtam, hogy rizst sem ehet


mert nagyjából úgy tudtam, hogy a 0-ás a ragadozó-vadászó vércsoport, a B-s meg a vega :)

44. Venes (válaszként erre: 43. - D5b0648c35)
2008. jan. 31. 17:55

Nekem anyum, tesóm nullás. Amilyen kókadt a báttyám, ő tuti vastalan. :D

Érdekes, én nagyon nagyon vashiányos típus voltam mindig, meg B12 vitaminhiányos, de nem vagyok O-ás, hanem B-s, de ezt már olvashattátok.


De jó lenne, ha tényleg rendesen be tudnám ezt tartani...

Az a hüle tészta meg rizs hiány.:/ A kenyeret egyébként se nagyon szeretem, max. melegszindvicsnek, de a rizs...:(

2008. jan. 29. 21:56

Érdekes, hogy említed a vashiányt.... nekem is az van. A dokim konkrétan mondta, hogy igyak nyugodtan bort, mert kell a vas...:D


Van itt még valaki, aki 0-ás vérű és vastalan?:D


Összeülhetünk borozgatni :P

42. kisnyussz (válaszként erre: 41. - D5b0648c35)
2008. jan. 29. 09:49

ja én is szeretem a nyuszihusit :) tele a fagyasztónk nyuszifalatokkal!


az alkohol nem csábit annyira, bár egy pohárka vörösbornak egy marhapörkölt után nehéz ellenállni :) ráadásul még a dokik is javasolják a vörösbort kis mennyiségben, a vastartalmáról nem is beszélve, miközben nekem a vasra nagy szükségem van, mert krónikus vashiányban szenvedek


"Kisnyussz és Nyuszifül megeszi a Világ összes nyulát... :D "


Ez nagyon vicces volt :)))))

2008. jan. 28. 19:04

Hát igen... nekem a sajtok hiányoznak... nagyon imádom, meg sok gyümi pl eper, mandarin amiket szintén szeretek. Tészta, búzaféléket én is tudom nélkülözni, de persze néha lehet bűnözni kicsit...:P

Gombát eddig se szerettem :)

Húsok közül a nyuszi a fini és azt ehetjük is...

Kisnyussz és Nyuszifül megeszi a Világ összes nyulát... :D

Na de egy szívfájdalom még ALKOHOL!!! :D:D

Ki bír ki egy szülinapi bulit egy pohár/üveg pezsi nélkül... vagy egy kiadós nyúlpástétom után ki ne bír ellenállni egy pohár jó bornak :(

:D

2008. jan. 28. 15:39

ugye a 0-nak elvileg ezeket tilos:

liba, kacsa, füstölt húsok

tejtermékek

tintahal, kaviár

padlizsán, gomba, káposzta, karfiol

avokádó, mustár

búza

narancs, mandarin, sárgadinnye, eper, szeder, kókusz

mogyoró

kávé, alkohol


ebből nekem legfájdalmasabb a tejetermékek, aztán a gyümik közül az eper, mandarin, majd a zöldek közül a padlizsán, gomba, káposzta, karfiol. A többi kaját tudom nélkülözni. Ja és persze semmit nem ehetünk, ami búzából készült, nincs pizza, kenyér, palacsinta, péksüti stb.. Ez utóbbiak sokkal kevésbé hiányoznak mint a tejfélék...

39. kisnyussz (válaszként erre: 38. - D5b0648c35)
2008. jan. 28. 15:35

szia tapsifülestársam ! :))


én is RH pozitiv vagyok ! az is számit, hogy mit lehet enni? hogy pozitivak vagy negativak vagyunk?


te hogy állsz azokkal a kajákkal, amiket elvileg nem ehetünk ? :(


nekem legjobban a tejtermékek hiányoznának, sirni tudok egy natur joghurt után, ha egy ideje már nem ettem :(

2008. jan. 28. 15:22

szia kisnyussz! dettó nullás vagyok :D

pozitív ráadásul:D

2008. jan. 28. 14:51
van itt valaki nullás vércsoportú rajtam kívül még? :)
2008. jan. 28. 14:50
az a baj, hogy a vércsoportom szerint (nullás) én például nem nagyon ehetnék tejet, meg tejterméket, de én képtelen vagyok meglenni nélküle, és ha ezeket eszem akkor fogyok is.
35. Venes (válaszként erre: 33. - D5b0648c35)
2008. jan. 28. 12:16

Persze hogy megér. Csak velem van egy kis gond. Igényem van a búzapehelyre, vagyis pontosabban el kellene fogynia és minden reggel szinte azt rakok a joghurtomba persze mellete zab-, árpa- és kölespelyhet is.

(Szóval én az elején kicsit majd ,,bűnözök.)

Meg a másik gyenge pont az a csirke, meg a szárnyasok. Bár egy ideig vegetáriánus voltam, de most csak a szárnyasokat eszem meg, a többi húnak olyan nem jó íze van. (Mi meg nem vagyunk olyan anyagi helyzetben hogy borjút meg nyulat vetessek.) Persze azt majdnem kihagytam, hogy a tenger gyümölcsei és a halak szinte korlátlan mennyiségben jöhetnek. :)

34. Venes (válaszként erre: 32. - 2bc7365ec9)
2008. jan. 28. 12:13

Igazából én a mogyorót imádom, talán az egyik kedvencem, de az tény, hogy mindig miután ettem és még ittam rá vizet, olyan volt mintha felpuffadtam volna.

Viszont a paradicsomtól, a kenyértől mindig égett a gyomrom, ami viszont sajnálatos, hogy arizstől is.:( Szóval a gabonék nagyrészét nem bírom.

De érdekes, hogy avtejtermékeket (tej kivételével), a halat, a szárnyasokat és a zöldségeket imádom. Szóval én elég vegyes vagyok .:)

Jah és nenk ajánlott gyümik között van a szőlő, ami a kedvenc gyömim és nem ajánlott a rebarbara, amit meg nem szeretek.


Nah összegezve ilyen szempontból elég vegyes a szervezetem igénye és vágya.


Ami a jellemet illeti:

Én inkább AB-snak mondanám magam.


Itt van egy oldal, nem is tudtam hogy a vércsoport jellemeket is a japánok ,,találták ki". :O

[link]

2008. jan. 27. 21:21

Sziasztok!

Én most akadtam rá erre a diétára. Konkrétan majdnem bőgtem, hiszen a 0-ás vércsoportú egyedek nem ehetnének sajtokat... én meg nagy sajt zabáló vagyok. De nem csak ez, hanem más kedvenceket is el kellene hagynom. De az egészségemért mindent!!!

Sok embertől hallottam már a jótékony hatásait ennek a diétának, és egy próbát megér!

32. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 31. - Venes)
2008. jan. 27. 20:10

Megpróbálom holnaptól betartani, csak úgy próba képpen. Amit a jellemző személyiségjegyekről ír a könyv, az illik rám. Az csirke, kukorica, földimogyoró evése után mindig rosszul voltam. A szezámmagot sajnos imádom, de majd csak megleszek nélküle.


Rád hogy illik a jellemzés?

31. Venes
2008. jan. 27. 16:56
Én is B-s vagyok. Most erősen gondolkodom azon, hogy elkezdjem.
2008. jan. 26. 09:51

Összevetettem a cikket a könyvel. Néhány dologban nem egyezik a könyvvel. Akit érdekel a téma, azt ajánlom, inkábba szerezze meg a könyvet és azt tanulmánnyozza.


Én B-s vagyok. Van még valaki, aki szintén B? Kiváncsi lennék a tapasztalataira.

2008. jan. 6. 17:37
ja, és még egy gondolat... a testépítők is alkalmazzák már a vércsoport szerinti diétát. ma találtam ilyen infókat a neten. biztos nem véletlen...
2008. jan. 6. 17:33

Én a másféléves tapasztalatomat szeretném megosztani mindenkivel aki kételkedik vagy csak egyszerűen kíváncsi.

másfél éve októberben kezdtem el a vércsoport szerinti diétát.Eleinte kételkedtem és kicsit megmosolyogtam, de gondoltam vesztenivalóm nincs.

El kellett hagynom ideiglenesen a szénhidrátot (cukrot), és a disznóhúst. A cukrot csak ideiglenesen, azóta persze eszek, csak keveset, a disznót pedig végleg. hogy miért? mert a közhiedelemmel ellentétben végtelenül egészségtelen.gondoljatok csak bele mit eszik? persze a moslékon kívül? na igen.. a saját ürülékét...aztán mi si fogyasztjuk. régen is tisztátalan állatnak számított, és ez sem véletlen.és van ahol ma is tilták. a vallási okok pedig ez esetben is az ember egészségét védik. Nem akarok meggyőzni senki, ez csak az én heppem. mindenesetre mióta kihagyom az étrendemből, tudom tartani az 59 kilómat minden éhezés nélkül.

ja, bocsánat elkanyarodtam.

kevesebb krumplit és tésztát eszek (ez mind tele van cukorral), tönkölybúzás kenyeret a flefújt adalkéanyagos fehérkenyér helyett.

Sokkal több zöldésgéet és gyümölcsöt! Igazából józan paraszti ésszel táplálkozom. És soha nem éhezem, csak átcsoportosítottam az ételeimet.több tejtermék, semmi csipsz, vagy kóla, meg színezett vacak joghurtok, hanem: köles (lásd másik fórumhozzászólásom), nyerskáposzta, pulykahús, körözött, ásványvíz, ja és ha lehet mézzel édesítek.sok időbe tellett, míg az agyam is átállt, és sok energiámba került hogy mindig kitaláljam mit is főzzek, de megérte. a férjemnek lement a pocakja, újra a huszonévesen használt cuccaiba jár, és nem éhezik! csak másképp kajál. mellőzzük a bolti izzát, hamburgert, és zsrban sült kajákat. higyjétek el, ki lehet hagyni az életünkből. A sok melléktermék, színezék, adalékanyag nem minden esetben tud eltávozni a szervezetből, hanem felgyűlik a kötőszövetek között, stb. ettől a sok narancsbőr. ne szépségszalonokba járjatok sok tízezrekért, méregtelenítsétek magatokat JÓZAN ÉSSZEL.Ha már csak egy embernek is felkeltettem a kíváncsiságát vagy tudtam egy picit segíteni, megérte itt lennem. kívánom mindenkinek, hogy egészséggel használja a leírtakat, és éljen narancsbőr és fittyedő pocak nélkül, ami nem szépséghiba, csak lerakódott salak. kérdezzetek bátran.

27. Zsikee (válaszként erre: 26. - ALLICS)
2008. jan. 2. 11:11
Szia , örülök Neked. Én is A csoport vagyok. Szép a kis családod gratula. Mit gondolsz búzafüvet és annak levét ihatnánk?
26. ALLICS
2008. jan. 1. 22:47
Szia!!Én mától csinálom.A vércsoportú vagyok.
25. Zsikee
2008. jan. 1. 22:27

Szeretném újra életre kelteni ezt a fórumot.

Segítsetek!!

2007. márc. 31. 07:30
Sziasztok! Most kezdem a vércsoport diétát. Elsősorban méregtelenítés, fogyás és több energia a célom. Kérem, hogy akinek van tapasztalata írjon bíztatás, erősítés céljából. Köszi
23. Vienna
2007. febr. 13. 06:05

ja es nyilvan rajottok de azert mondom, kulon kell rakattintani minden egyes szora pld Beef

vagyis marha hus es akkor kimutatja , hogy melyik vercsoportnak neutral,avoid,benefical es super benefical rak es cukorbetegseg megelozesere. Ezzel a modszerrel kicsit tovabb tart mint ha valaki csak eletek teszi a listat, de sokkal jobb mert Ti valaszjatok ki mi jo Nektek es szimplan kihagyja aki pld utalja a kaposztat de javasolt.

A kelkaposzta hianyzik a listarol, vagy en nem talaltam, de akinek 0 as a vercsoportja az belifical, vagyis hasznos....

22. Vienna
2007. febr. 13. 05:54

[link]


Sziasztok !

Ez az eredeti oldala Dr D'Adamonak, akik nem tudnak angolul azoknak sem nehez, mert kepek is vannak minden oldalon. Nagyon jo es attekintheto, nem ismerem a magyar forditast. Talan ugyanez a forditas is, de gondoltam talan ez is egy kis segitseg . Have fun ! :) I do !

Ja es plusz en nagyon hiszek benne. A legjobb dieta szerintem , aki tud angolul erdemes leellenorizni az oldal forumat is, sok az elegedett ember akik ott irnak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook