Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Vércsoport diéta fórum

Vércsoport diéta (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vércsoport diéta

231. f64f0d9a69 (válaszként erre: 229. - 4b6a2525df)
2010. jún. 28. 22:40

Óóóóóóóóóóóóóóó!

Benéztem a naplódba és ott már találtam is, köszi!

Ki is fogom próbálni.

2010. jún. 28. 13:21

Én a kölest összesen 1 azaz egyféleképpen tudom elkészíteni, mert nemrégen vettem csak.(v.hagymával köretnek)

Túl sokféle felhasználást még nem is találtam arra legalábbis amerre én kerestem.

Ha van jó receptetek lécci osszátok meg velem!

Szép napot kívánok! Esőmenteset...

229. 4b6a2525df (válaszként erre: 228. - Veszti)
2010. jún. 28. 06:15

JÓ:) Én teljeskiörlésü tönkölybúza kenyeret veszek.

Látom nem vezetsz naplót:(


Köles receptem van több is, de tönkölybúzából mit készítesz?

228. veszti (válaszként erre: 225. - 4b6a2525df)
2010. jún. 27. 22:04
Tönkölykenyeret. Főleg én sütöm. De ahogy mélyül a dolog - mármint az vércsoportos életmód - egyre ritkábban kell kenyér. Ott a finom és jótékony köles és tönkölybúza. Bár lehet, hogy még korai ilyeneket írnom - így az első hét végefelé....
227. f64f0d9a69 (válaszként erre: 224. - 4b6a2525df)
2010. jún. 25. 15:31

Elolvastam és egyáltalán nem lettem okosabb tőle.

Gondolom, még hallunk róla. Meghagyom nekik a vitatkozás jogát :))

226. f64f0d9a69 (válaszként erre: 224. - 4b6a2525df)
2010. jún. 25. 13:43

:)) Most nekem is!

Már tudom , mi volt a bibi!

A hsz-ben nem mutatta végig a sort és én hiányosan tudtam bemásolni a böngészőbe. Most pedig láttam a sor végét is és gyorsan ki is másoltam. Majd el is olvasom!

225. 4b6a2525df (válaszként erre: 223. - Veszti)
2010. jún. 25. 07:47

Húúúúúúúúú végre egy társ.:)


Mond milyen kenyeret eszel?

224. 4b6a2525df (válaszként erre: 222. - F64f0d9a69)
2010. jún. 25. 07:47
Hát nekem most is megjelent:)
223. veszti (válaszként erre: 218. - 4b6a2525df)
2010. jún. 24. 21:36
Én is B-s vagyok. Régóta ismerem a vércsoport diétát, de hétfő óta lelkiismeretesen csinálom is. Hál'istennek már minden beszerezhető kisebb városokban is. Pl: tönkölyliszt, köles stb. Iszonyúan lelkes vagyok.
222. f64f0d9a69 (válaszként erre: 221. - 4b6a2525df)
2010. jún. 21. 11:01

Ezt a blogot jelenleg egyik böngészőm sem találja.

Eltűntnek van nyilvánítva. Pedig szívesen elolvasnám. Mikori? Mert én kapom a hírlevelüket, de erre nem emléxem...

Én azért jobban elfogadom egy több évtizede folyó kutatás eredményeit.

Ami már egy sokkal régebbi felfedezés folytatása.

A mi családunkban és az ismerőseinknél bevált.

Szendi favoritja most a paleolit táplálkozás, amit viszont én biztosan nem fogok használni.

Mert egy étel nem jó mindenkinek egyformán.

A vércsoport a táplálkozás szerint alakult ki még évezredekkel ezelőtt. Ezt örököltük.

Van húsevő, főleg növényi erdetű táplálékot fogyasztó, tengeri herkentyű fogyasztók, van aki meg tudja emészteni jól a tejet, de általában nem... stb.(csak úgy nagyjából) Vagyis legalább 4 félék vagyunk, de már többször, és egy jó ideje mondják, itt az ideje egy újabb vércsoport megjelenésének.

2010. jún. 21. 07:33

Hát most nézzétek mit találtam:(


[link]

220. 4b6a2525df (válaszként erre: 219. - F64f0d9a69)
2010. jún. 21. 07:10
Melyik könyvet?
219. f64f0d9a69 (válaszként erre: 218. - 4b6a2525df)
2010. jún. 20. 16:33

Én megvettem a könyvet és azt használom.

Abban nagyon sok egyéb hasznos tanács, tapasztalat is le van írva.

A B-s húsevő, de kifejezetten árt a csirke. Ezt láttam...

218. 4b6a2525df (válaszként erre: 217. - F64f0d9a69)
2010. jún. 20. 15:31

Van közöttetek "B"-s vércsoportú?

A héten szerdán voltam egy előadáson Prof Szedlák Vadócz Valéria tartott és úgy döntöttem, hogy kipróbálom az étkezést. Pontosbban igy akarom csinálni, csak egy kis segítség kellene

217. f64f0d9a69 (válaszként erre: 216. - Veszti)
2010. jún. 19. 20:57

Szia Veszti!

Ennek igazán örülk, mert már azt gondoltam egészen magamra maradok :))

Lelkesíthet is ez a dolog, mert tényleg hatásos.

Én többféle betegségtől szabadultam meg a segítségével.

Ez nem igazán fogyókúra, de beáll a helyes testsúly és visszajön az egészség. Nekem ez is nagyon fontos.

216. veszti
2010. jún. 19. 11:41

Szia Baranka111!

Engem nagyon is felvillanyoz, a vércsoport diéta, pont azért mert az életmódváltás a fontos. Utálom a fogyókúrát, nem ismerek olyan embert - magamat is beleértve - aki nem hízott vissza.

Igazából most kezdem KOMOLYAN csinálni. De nagyon lelkesít a dolog.

2010. jún. 18. 14:52

Úgy látom a vércsoport szerinti étrend senkit nem villanyoz fel. Gondolom, mert itt fontos a tartós életmódváltás.

Pedig ez a leg-személyreszabottabb eddig.

Na nem baj, azért elmondom ilyenkor nyáron még kényelmesebb, hiszen itt a sok friss zöldség és gyümölcs is.

214. cicmic87 (válaszként erre: 213. - Kisstoth)
2010. márc. 10. 22:31

Szia!


Én B-s vagyok!!! :( így nem tudunk dumcsizni pedig én is örólnék,ha lenne valaki!


Jó éjt!

2010. márc. 10. 19:14

Senki nincs már itt ??

De kár.....

2010. márc. 8. 20:49

Bocs, de nincs időm végig olvasni a fórumot. Van valaki, aki AB-s ? Tapasztalatok ?

Esetleg tippeket kaphatok ?

Köszönöm szépen előre is. Jó éjt mindenkinek.

211. BioCica
2010. márc. 8. 15:14

Azt szeretném megkérdezni, h v.kinek megvan-e az eredeti könyv, akár a Live right 7 your type, vagy a Cook right 4 your type? Ha igen, akkor mennyire hasznos a könyv? Gondolkodom azon, h beszerzem külföldről, csak nem tudom, h mennyire hasznosak ezek a könyvek, lévén, h az amerikai piacra íródott, ahol köztudottan hatalmas ételmennyiség van és azért van egy jó pár dolog, ami itthon nem kapható...


Szóval várnám a véleményeket!


Szép napot!

Eszter

2010. márc. 4. 11:07
Szerintem szemránckrémeket 40-50 felett lehet indokolt használni(ekkor sem biztos hogy kell), a többi hogy már 25 felett ajánlják szerintem csak üzleti fogás, profitéhség. Kihasználják a nők azon törekvését, hogy szépek legyenek és megelőzzék az öregedést.
209. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 202. - Cicmic87)
2010. márc. 4. 11:02

Szia!


Bocsi a késői válaszért, mostanában ritkán járok hoxára.

Biorezonancián tudtam meg a légzéstechnikás dolgot, de neten kutakodva is valóban úgy tűnt, hogy nagyon felületes a légzésem. Bár ott hiperventillációt említik én inkább oxigénhiányra tippeltem (lila ujjak) Egyébként az emberek zöme ilyen felületesen lélegzik.

Ilyen fiatalon nem látom szükségét szemránckrémnek, sőt valahol azt olvastam kifejezetten káros 25 alatt. De gondolom terméke is válogatja. Én sosem voltam annyira hiú, hogy zavarnának a ráncok pedig az én bőröm sem tökéletes de mindig igyekeztem a kémiai szerek helyett természetes módszerekkel megoldani a problémáim. pl pattanások ellen teafaolaj és nem valami méregdrága avonos kence. Nem tudom milyen ráncok vannak ebben a korban, ezt sosem figyeltem se magamon se másokon. Valahogy nem tűnik fel..

Sima Nivea krémet használok az arcomra.

208. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 203. - BioCica)
2010. márc. 4. 10:46

Szia!

Sajnos a vitaminkészítményt én is csak hallomásból ismerem, semmi közelebbit nem tudok róla. Én csak a béres cseppet szedem. Bár most, hogy felfedeztem ebben csak nyomelemek vannak vitaminok nem, gondolkodom kéne mellé más is?!

Én is vérszegény vagyok, sokszor nagyon sápadt(a laborasszisztens fekve akart vért venni tőlem nehogy elájuljak, pedig teljesen jól éreztem magam). Lehet hogy ez nem csak a táplálkozástól függ, de ezentúl igyekszem figyelni rá, hogy több húst egyek. Köszi!

Sajnos pont a belsőségek tartalmazzák a legtöbb vasat azokat viszont nem bírom megenni.

207. BioCica (válaszként erre: 206. - Panni58)
2010. márc. 4. 09:14

Köszönöm, megtaláltam a könyvben! :-)

Az eredeti honlapról (www.dadamo.com) letöltöttem az A vércsoportúakra vonatkozó összes fellelhető étel listát, nagyon szívesen elküldöm az A-s vércsoportúaknak, ha priviben megírjátok az e-mail címet. :-)


Szép napot!

Üdv.

Eszter

206. Panni58 (válaszként erre: 205. - BioCica)
2010. márc. 3. 14:31

[link]


semleges

205. BioCica
2010. márc. 3. 14:28

Felmerült bennem egy kérdés. Azok közül, aki TÉNYLEG a vércsoportjának megfelelően étkezik, tudja valaki a szekrétor státuszát? Olvastam az Életmód az ABO terv szerint c. könyvben erről, de nem igazán tudom, h hol lehet ilyen tesztet csináltatni, illetve érdemes-e egyáltalán megcsináltatni ezt a tesztet, v. már attól is fogy az ember, ha a vércsoportjának megfelelően étkezik?


Egy kérdés: tudja v.ki, h a fekete ribizlit lehet-e A típusúaknak fogyasztania?


Köszönöm, és szép napot!

Eszter

204. f64f0d9a69 (válaszként erre: 203. - BioCica)
2010. márc. 2. 11:57

Néha azért lehet bűnözni!

Én pl. az allergia szezonban tartom be jobban ezt az étrendet.Akinek valamilyen betegsége van, annak kell szigorúbban venni a tiltásokat szerintem.

Ha nem visszük túlzásba, szerintem mindenből lehet mértékkel enni. Vagyis néha-néha a tiltott ételből is. Mert az mindig sokkal finomabb... :))

Nekem így is elég jól bevált eddig.

203. BioCica (válaszként erre: 201. - Elfelejtett jelszó)
2010. márc. 1. 20:06

Szia Elfelejtett jelszó! Én is A-s vagyok és érdekes módon nekem soha nem volt probléma lemondani a húsról és mint az kiderült nem is tettem magammal olyan rosszat. Viszont, mivel nem ettem húst, egy kicsit vérszegény lettem. Az elmúlt években megint elkezdtem enni húst és most úgy néz ki, h a határértéken vagyok, tehát számomra az a tanulság, h kell enni húst is, de mondjuk nem minden héten, vagy nem minden nap, hanem mondjuk hetente 1-2x. A húsról lemondani nem nagy áldozat, de sajnos vannak olyan zöldségek is, pl. paradicsom, ami tiltó listás, pedig a lecsót és a bazsalikomos paradicsom levest nagyon szeretem. :-( Ez van. Fő az egészség! Újabban egyébként a hústól nem éreztem v.mi jól magam, mindig nagyon tele volt a gyomrom és úgy éreztem, mintha egy kő lenne a gyomrom helyett. Csüt. és pénteken viszont csak káposztás kockát ebédeltem és egész nap nem ettem semmi húst, és sokkal könnyebb volt a gyomromnak. :-)


Többen írtátok, h van kifejezetten a vércsoport diétának megfelelő vitaminkészítményt. Ezt hol lehet beszerezni?


Üdv.

Eszter

202. cicmic87 (válaszként erre: 201. - Elfelejtett jelszó)
2010. febr. 7. 19:29

Igen ez mind nagyon jó amit írtál,hogy mit szeretnél!!!!!!!!

Én is próbálok odafigyelni,sokat iszom napi 4-5 ször eszek,járok most úszni,ha tehetem én is eszek nyers zöldséget,gyömölcsöt.

Kitől tudtad meg,hogy nem jó a légzéstechnikd?

Ez is nagyon sokat segíte neked gondolom.

Úgy látom egykorúak vagyunk te használsz már valami szemránckrémet...,már odafigyelsz ilyen dolgokra is?

Reméem nem unod a sok kérdésmet,ha igen szólj nyugodtan!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook