Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Vércsoport diéta fórum

Vércsoport diéta (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vércsoport diéta

171. giorcub (válaszként erre: 167. - 85055abb64)
2009. okt. 12. 01:01

elvileg ugy szokott lenni, hogy van egy egy hetes vlc idoszak (vlc = very low calorie). ezt csinaljak orvosi felugyelet alatt (~600-1000kcal/nap). utana hazakuldik es beallitjak egy ertelmes kcal/nap ertekre es ezt felugyelik. ez az ami hosszutavon tartja a fogyast, a vlc-vel meg beinditjak elotte.

a musor meg nyilvan arrol szol hogy meghokkenjen a nezo es erdekes legyen amit lat maskulonben elkapcsol (ha eleri a taviranyitot a csipszes zacskon meg a sajat háján at...;)

170. giorcub (válaszként erre: 168. - D4b0dd2692)
2009. okt. 12. 00:54
igen, pont ez a lenyeg. nem kura kell hanem az eletmodvaltas. ami nagy szonak tunik de valojaban egyszeru dolog. es telleg olyat kell valasztani amit tartani is tudunk, nem csak egy kurat amit ideig oraig, mert akkor semmi ertelme.
169. giorcub (válaszként erre: 166. - D4b0dd2692)
2009. okt. 12. 00:53

hat akkor minek fogyozott? mert ha belekezdett akkor ezt az elso percben tudhatta (vagy az orvosa vagy szemlyi edzoje vagy mittom en milye van meg egy ilyen celebnek, elmondta neki) hogy a zabalasnak innentol vege. innentol meg nem azt kene neznie hogy miert nem ehetett/zabalhatott 8 honapig hanem azt amit elert.

csak sztem az a baj hogy o mivel gyuruvel fogyott igy nem "fejben" fogyozott hanem csak egy fiziki kenyser hatasara. ezert neki ez nem eletmodvaltas es nem elfogadott dolog lett hanem egy kenyszeruseg. es ha holnap kivennek a gyurujet akkor fel ev mulva ugyanugy elhizna mert csak azt erzi hogy ez csak egy ideiglenes allapot (marmint a dieta es fogyokura) es nem az hogy ez az uj eletreszolo eletmodja... na ettol en is depis lennek ;)


egyebkent meg banat nassolas belefer a fogyasba, persze esszel, szoval ettol ne felj ;)

168. d4b0dd2692 (válaszként erre: 163. - Giorcub)
2009. okt. 12. 00:41

Köszi,megnézem.

Azt hiszem a tudatos szó a kulcs,hogy ha az ember nem büntetésnek él meg egy diétát,hanem egy lehetőségnek az egészségesebb élethez.

Egy ismerősöm egyszer azt mondta,hogy nem látja értelmét,ha valaki úgy vegetáriánus,hogy közben összeszorított foggal,majd meghal egy rántott húsért,de azért sem eszi meg.Ő ha (néha) nagyon megkíván egy szelet paprikás szalámit,akkor megeszi,de utána folytatja az egészségesebbnek tartott vegetáriánus életmódot.

167. 85055abb64 (válaszként erre: 162. - Giorcub)
2009. okt. 12. 00:34

Abban egyet értünk, hogy büntetlenül nem lehet ilyen drasztikus csökkentéseket végrehajtani.


De akkor már itt felmerül egy kérdés, amit nem tudok megálaszolni neked, mert az ismereteim nem elegendőek hozzá:


Egy KÓROSAN elhízott embernek lehet, hogy jobban megéri SOS-be leadni valemennyi kilóig, mint a fokozatosság elvét követni?


Persze most nem a műsorbn látott módon.


De amúgy annak a műsornak nem is az a lényege, hogy a dagi ha hazamegy, egy műzliszelettel legyen el délig, hanem a pszichéjüket edzik, pontosabban megmutatják számukra (drasztikus módszerekkel), hogy le tudják győzni önmagukat, ami a késöbbiekben talán a legnagyobb feladat számukra.

2009. okt. 12. 00:33
Szerintem nem attól lett depis,hogy lefogyott(annak nagyon is örül),hanem attól,hogy 8 hónapig nem ehette a kedvenc ételeit,ez őrőlte fel az idegeit.Hány ünnepi alkalom,vacsora meghívás lehetett a 8 hónap alatt,hányszor kellett végignéznie,hogy mások miket esznek,ő meg a szigorú diétás ételt ehette? Ő be is vallotta,hogy nála az evés egyfajta pótcselekvés volt,amiről ha lemond (mármint a finom falatokról),akkor egy hiányérzet,alakul ki,és ez hasonlóan sztresszeli mint egy függőt az elvonási tünet.Nem vagyok a rajongója,csak én is szoktam bánatomban nassolni.
2009. okt. 12. 00:25
ja, és úgy emlékszem keddenként, este
164. 85055abb64 (válaszként erre: 161. - D4b0dd2692)
2009. okt. 12. 00:24
Viasat 3
163. giorcub (válaszként erre: 160. - D4b0dd2692)
2009. okt. 12. 00:24
vedd meg a libriben a pados gyula tudatos fogyas cimu konyvet. az is dobbenetes, meg az is hogy miket ir a hazai statisztikai adatokrol. hanyan fogyokuraznak es abbol hanynak sikerul, stb-stb. meg persze a hizas tipusairol, azok hatasirol stb-stb. de nem is kell megvenni eleg beleolvasni a boltban.
162. giorcub (válaszként erre: 159. - 85055abb64)
2009. okt. 12. 00:21

lattam en is. persze egy marhasag mert nem lehet igy buntetlenul mennyiseget csokkenteni. egy 150kg-os embernek hiaba adsz egy 40kg-os fitnessz orult csaj adagjat az ettol csak rosszul lesz. kell a fokozatossag. aztan hogy egy ilyen lajcsi fele depis lesz vagy nem az meg nagyon nem erdekel (foleg a gyurujevel meg a millakkal amibe egy ilyen moka es az onreklamos onsajnalat kerul).

itt arrol van szo hogy ha valaki itt kozullunk fogy akkor nehogymar attol rettegjen hogy olyan gyorsan le fog fogyni hogy depis lesz;)

161. d4b0dd2692 (válaszként erre: 159. - 85055abb64)
2009. okt. 12. 00:20
Mikor és melyik csatornán van ez a műsor?
160. d4b0dd2692 (válaszként erre: 156. - Giorcub)
2009. okt. 12. 00:18
Kicsit "nyomoztam" a Várhegyi után az interneten,és kiderült,hogy tagja a tudományos rendőrségnek is.Van honlapjuk:A Tudományos létvédelem.Érdekes ,megdöbbentő dolgokat lehet ott az egészségünkkel kapcsolatban olvasni.Ott egyébként a kálium vegyülettel "mérgezett" só helyett ajánlják a kóser sót,illetve a gyógyszertári nátrium klóridot.Én vettem pakisztáni indussót a bioboltban,az 100 % só.Vettem liszteket,meg gabonakolbászt,paradicsomos szójapástétomot,padlizsánkrémet,babpürét,finomak.Csak a családom nem nagyon akarja ezeket enni.De szerintem az okosan összeállított makrobiotikus étrend tényleg nagyon egészséges!
159. 85055abb64 (válaszként erre: 155. - Giorcub)
2009. okt. 12. 00:14

Én nem csodálom ha depis lett ilyen változás után.

Van az egyik csatornán egy olyan műsor, hogy: Dagik kontra soványak (vagy mittomén mi a neve)

A lényege, hogy kóros étkezési zavaros (2) ember kicseréli az étrendjét. A dagi eszi a sovi kajáit annyiszor ahányszor a sovi megenné, és fordítva.


A dagik 150 kg felett vannak általában

A soványak: 40 kiló körül


Na most mind két fél reakcióit érdemes figyelni (én két adást láttam még csak):


A soványak: általában kiakadnak és undort éreznek, látszik hogy még a szájukban is tolják el az ízlelőbimbóktól el a kaját. Estére már totál ki vannak akadva.


A dagik este már szószerint sírnak.


A dagi szót én aranyosnak tartom, nem bántásként használom.

Szóval nem olyan könnyű ez pszichésen. (Sajnos)

2009. okt. 12. 00:06
Én pl.próbáltam az Atkinst,de a radikális szénhidrát megvonástól sokat fájt a fejem és nagyon ideges voltam.A húsról könnyebben mondok le.Csodálkozom,mikor valaki azt mondja,hogy nem szereti az édességet.
157. d4b0dd2692 (válaszként erre: 155. - Giorcub)
2009. okt. 12. 00:02
Nem vagyunk egyformák,de sokat hallottam arról,hogy a radikális fogyókúrák okozhatnak depressziót.Állítólag tartósabb a hatása a lassúbb eredménnyel járó,de kiméletesebb fogyókúráknak.
156. giorcub (válaszként erre: 152. - D4b0dd2692)
2009. okt. 11. 23:59
amit itt felsorolsz az azert alapvetoen jo. es nem olyan vad mint amennyire hangzik. mondjuk sztem a vercsoport dieta ahogy van hulyeseg, de az etrend attol meg jo sima normal dietanak. persze nem kell tulzasokba esni, talan egy kis so belefer, de pl a tk liszt es finomitot cukor kizarasa mar fel siker.
155. giorcub (válaszként erre: 154. - D4b0dd2692)
2009. okt. 11. 23:57

egyreszt o gyomorgyuruzott (meg amugy is celeb...)

ez dresszio duma meg eleg gyenge ok arra miert ne fogyozzunk ;)

2009. okt. 11. 23:42
A tegnapi Blikk a Galambos Lajcsit hozta címlapon,hogy a diéta mennyire megviselte idegileg és lelkileg is!Ő 8 hónap alatt fogyott 50 kg-ot,és ezért rengeteg kedvenc ételéről le kellett mondania.Depressziós lett,nehezen aludt,majdnem ráment a házassága is.Tudom,hogy ez a vércsoport diéta nem a fogyásról szól,de ha sok kedvenc ételedről kell lemondanod,az idegileg megviselhet.Én most magamból indulok ki.
153. g_eszter (válaszként erre: 149. - Ágica 40)
2009. okt. 11. 23:19
en is ugyanigy vagyok vele. Lattam egyszer a tablazatot, vegigneztem s szerintuk a kedvenc gyumolcseim es zoldsegeim es magvaim nem kellene a kedvenceim legyenek. Ugyhogy eldontottem, h nem erdekel..
152. d4b0dd2692 (válaszként erre: 150. - VESZÉLY FILOZÓFUSA)
2009. okt. 11. 23:12

Szia!

Nekem ilyen a vércsoportom,és a Herbaházban vettem egy füzetet,amit egy Várhegyi László nevű természetgyógyász írt a vércsoportdiétáról.

Hát elég kemény!

Szerinte nem lehet ennünk sót,búzát,fehércukrot,nádcukrot,állati zsíradékot (kivétel a ghi),margarint a hidrogénezett növényi olajok miatt,tehéntejet (kivéve a kefír,joghurt,sovány túró,feta-sajt,mozzarella,a sali, scramoza sajtok),ecetet,borst,burgonyát,édesburgonyát,húst.

Amit ehetünk (szerinte):

Só helyett Tamari,Kim-Lan,Light Superior Soya Sauce.

Búza helyett:barnarizst,barnarizs lisztet,rozst,tönkölybúzát,amarantos tésztát,hajdinát,hajdina lisztet,kölest,árpát,zabpelyhet,vadrizst.

mézet,szőlőcukrot,gyümölcscukrot,melaszt,

olivaolajat,és hidegen sajtolt növényi olajokat,nem génmanipulált szójatermékeket,kecskesajt,juhsajt,ecet helyett citromlevet,bors helyett borsika füvet,tormát,fokhagymát,mustárt,gyömbért ,zellerlevelet,

burgonya helyett csicsókát,Húsként a csirke és a pulyka lenne jó,de bio változatban,nyersen,vagy pácolva,félig átsütve,néhány hal:ponty,lazac,szardínia,tőkehal,makréla,pisztráng,de ezek is frissen,nyersen,szárítva,ha tiszta vízből származik.

Ennyi ízelítőnek,az egész könyvecskét nem tudom leírni.Az interneten lehet találni kíméletesebb étrend ajánlást is.Nem tudom,kinek van igaza?

2009. okt. 11. 22:44

KÖSZI!

tEGNAP NEM TALÁLTAM CSAK AZ RH+ HOZZÁSZÓLÓKAT!

2009. okt. 11. 22:42
A vércsoportdiéta szerint az A RH POZITÍV csoportba tartozók mit ehetnek? (Egyéb diétás témák)
2009. okt. 11. 22:36

Van valakinek tapasztalat róla! Érdemes belekezdeni!

Nekem, pont azok amiket nem ehetek, főképp a kedvenceim!

148. yargan
2009. szept. 13. 15:57

De az enyém nem jött vissza.

Csak okoskodnak. XD

147. f64f0d9a69 (válaszként erre: 145. - Yargan)
2009. szept. 13. 14:23
Az én ismereteim szerint a tartós fogyás titka a türelem. A többiek pedig rendszeresen kezdhetik elölről az egészet.
146. f64f0d9a69 (válaszként erre: 144. - Ae0bfddd7a)
2009. szept. 13. 14:19

Ez igaz, de a könyv azt is leírja, hogy aki allergiás valamilyen ételre, az ne egye!

Attól még a többi része lehet jó.

A táplálékallergia is kialakul valamitől!

Már a kis csecsemőknél is, attól amit az anyuka eszik.Pl. tej-, lisztérzékenység.

145. yargan
2009. szept. 13. 11:41

A káposztalevesről is írnak, hogy rosszullét meg minden, szédülés. Nekem is volt, de aztán a 4-ik napon már semmi bajom nem volt.

meg, hogy alig lehet tőle fogyni.

Hát most is lement 3 kiló, mindjárt megvan a 10 kiló. :D


Mondom akinek sietős a fogyás és nem akar visszahízni annak ez a legjobb és ha kitartó.


Próbáltam már azt a bizonyos diétát, amit reklámoznak. hogy 2 hét 8 kiló.

Ilyen port kell elkeverve inni, biztos ismeritek.

2 Hét alatt 8 kiló azt reklámozzák.

Igen. Csak az 1 heti adag 8000ft.

És akin 10 kiló van?

vagy több? Akkor az fizet egy 20000-25000ezret.

Amúgy én csináltam 1 hétig 2 kiló ment le.

Tehát 2 kiló fogyás került 8000be.


Ez meg tök olcsó és már 7 kiló lement.

És nem kellett hozzá 8000ft se. :))

2009. szept. 12. 18:03
Nekem nem vált be ez a tipusú diéta.Ugyanis nem veszi figyelembe,hogy az élelmiszer allergiásoknál teljesen más szempontokat kell figyelembe venni!
143. yargan
2009. szept. 12. 12:23

Oké.

csak nekem nem 1-2 kilótól kellett megszabadulnom, hanem 10kg-tól. És szóval nem értem rá most hónapokig vércsoportozni. Már csak 3 kg van.

7 már lement. :D

142. f64f0d9a69 (válaszként erre: 141. - Yargan)
2009. szept. 11. 13:08
Azt hiszem maradok a vércsoport szerinti étrendnél.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook