Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Vércsoport diéta fórum

Vércsoport diéta (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vércsoport diéta

81. anyaka (válaszként erre: 80. - Venes)
2008. ápr. 4. 08:18

Párom 0, lányom B, én pedig AB. De valóban az AB- s aki "mindenből" ehet. Mert ugye a 0 az főleg húsevő. Ez volt az ősember vcs-jais. Az A később jött, amikor letelepedtek és elkezdtek növényt is termeszteni, így elsősorban növényevő min,hússal. A B (keleti vcs, nomádok), ők már az állattenyésztéssel együtt járóan tejet is fogy. a hús melett. Az AB a népesség kev. folytán alakult ki. Ezért az A és B jellemzőit is mutatja, tehát "mindent" ehet. Tömören ennyi a történet.

Ezeket megtalálod pl. Beatrice Wagner - Dr. Med. Frank Liebke: Vércsoport-diéta könyvében.

Azt hiszem elküldöm neked mégis az én táblázatomat is. Nézd meg!

80. Venes (válaszként erre: 76. - Anyaka)
2008. ápr. 3. 19:37

Őőőő, milyen vércsoportú is vagy. Bocsánat, tudom, hogy írtad.

Nálatok is úgy van mint nálunk, vagyis hasonlóan. Én B-s vagyok, anyum és tesóm 0-ás, apum meg elvileg AB.

(Egyébként érdekes, de apum mindent eszik, de tényleg mindent. Vékony, nem beteg soha és minden vizsgálata jó, kivéve a füle. :D)

79. anyaka (válaszként erre: 78. - Rák)
2008. ápr. 2. 16:35

Szia rák!

A gasztroyal-nak tavaly volt, bár erősen megkérdőjeleztem a dolgot.

78. rák
2008. ápr. 2. 14:11

Sziasztok!


Jó régóta már, hogy a vércsoportom szerint táplálkozom, mondhatom, nagyon klassz, eltűnt rólam a sok zsír és az energiám is megháromszorozódott.

Láttam itt is sok lelkes "hívet" ... és sok bizonytalant is:-) A bizonytalankodóknak üzenem, bátran vágjanak bele, mert megéri!

De ez egy életforma! Nem lehet 3 hónapig csinálni és amikor elérem a súlyom abbahagyni (én próbáltam és nagyon csúnya vége lett...:-))

Viszont nekem meg egy problémám van s ebben szeretném a segítségetek kérni. Nem tud valaki - régi s újak közül:-) - olyan helyet ahol jó és aránylag elfogatható áron kiszállítanak ételt vércsoport diéta szerint?

Egyet találtam (napház), de nem nagyon vagyok megelégedve velük.

Ha valaki tud ilyet - nagyon hálás lennék!

Két munkahely mellett nagyon nehéz megoldanom a főzést...

77. spatifillum (válaszként erre: 76. - Anyaka)
2008. márc. 30. 21:29
Te szegény!:)Nálunk mindenki 0-ás,mindezek ellenére szelektíven válogatnak. 4-ből 2 biztosan megvétóz valamit:S
76. anyaka
2008. márc. 30. 21:10
Legalább is próbálkozunk. Nálunk nem egyszerű, mert 3 vagyunk és mindhármunknak más a vércsoportja. Na így próbálj meg változatosan főzni. Szóval előfordul, elég gyakran, hogy nem sikerül igazán betartani. Pl én nem ehetnék csirkét és marhát. Pedig nagyon szeretem mind a kettőt. Páromnak meg pont a marha ajánlott. Tehát van amikor marhát is eszem, mert nincs kedvem külön főzicskézni. De érzem, hogy nem jó a gyomromnak. Ha megengedett ételeket eszek, bármit összeehetek, semmi bajom, egyébként meg lufigyárat lehetne nyitni. Bocsi:-)))
75. Venes (válaszként erre: 74. - Anyaka)
2008. márc. 30. 11:47

Milyen érdekes dolgokra gondolsz?


Egyébként köszönöm szépen, nagyon jól átlátható és használható.

Ezt alkalmazzátok akkor ti is? Milyen változások álltak be? Jobb közérzet esetleg?

74. anyaka
2008. márc. 29. 19:10
Az adatlapodon lévő e-mail címre elküldöm. Használd egészséggel. Imitt-amott vannak benne érdekes dolgok, de azért használható.
73. Venes (válaszként erre: 72. - Anyaka)
2008. márc. 28. 13:44

Óóóó, megköszönném ha elküldenéd. :)

De ha erre gondolok, hogy mindenkinek más dolgok valóak...akkor is csak 4 féle típus lenne a Földön? Vagyis 8? Még ez is kevésnek tűnik, bár igazából nem tudok természetes szem színekből se felsorolni 5-6-nál többet. :)

72. anyaka (válaszként erre: 71. - Venes)
2008. márc. 27. 13:41

Bocsi, hogy csak most reagálok, de ki voltam nyúlva.

Amit D'Adamo a könyben ír, teljesen logikus. Kifejti, melyik vércsoport milyen, mi van benne ez mit eredményez stb... De a magunk körüli világban is látjuk, hogy bizonyos diéták, ételek az egyikünknek jók, míg a másiknak nem.

Párom pl. kis odafigyaléssal januárban 5 kg-ot fogyott. Igaz fogyózott is, de vércsoport diéta szeint neki való ételeket készítettem.

Leginkább azt tudom mondani szánd rá azt a néhány hetet és próbáld ki. A táblázatot, ha kéred szívesen elküldöm privát.

Sok sikert.

71. Venes (válaszként erre: 70. - Anyaka)
2008. márc. 24. 21:12
De egyébként mi a meglátásod? Használna?
70. anyaka
2008. márc. 20. 14:30

Sziasztok! Én is sokmindent olvastam már a vcsop. diétáról. Párszor már próbálkoztunk is a családdal. Lányom B, párom 0, én meg AB-s vagyok.Szóval elég zűrös ez így. A könyvből csináltam egy táblázatot az egyszerűség kedvéért, ha vkinek kell, szóljon.

Hogyan vált be? Jobb a közérzetünk stb... De a mennyiségekkel problámék vannak mindig. Mindegyikünk imád enni.

69. Venes (válaszként erre: 63. - 9854c8384b)
2008. márc. 19. 10:50
Jah és még valami. Nekünk B-seknek nem nagyon ajánlják a teljes kiőrlésű termékeket. Valami lehet benne, mert én mindig furán éreztem magam, ha ettem teljes kiőrlésű péksütit, kenyeret. Olyan folytogató érzés kapott el.
68. Venes (válaszként erre: 62. - 9854c8384b)
2008. márc. 19. 10:49
Írtak utánad pár élelmiszert. Én még kiegészíteném a földimogyoróval.
67. Venes (válaszként erre: 61. - C299b9bcdc)
2008. márc. 19. 10:48

MOst már 68.:) És egyébként 170 cm.

Szóval nem észes, de nem is egészséges már.

66. c299b9bcdc (válaszként erre: 62. - 9854c8384b)
2008. márc. 2. 11:09

én 0-ás vagyok és a tej kifejezetten nem tesz jót, mert érzem hogy puffaszt is, hasmenést is okoz, nem valami jól tolerálja a szervezetem


érdekes módon az alkoholt meg nem is kívánom, nagy ritkán csak kíváncsiságból megkóstolok néha egy új ízt, de itt abba is marad a dolog, mert nem kívánom


a gyümiket mind szeretem, de nem a narancs a kedvencem az biztos :) inkább a banán meg a szilva

65. direne (válaszként erre: 43. - D5b0648c35)
2008. márc. 2. 01:54

Férjem O-ás.

Azért, nem igazán örülnék neki, ha leülnétek borozgatni. :-)))

64. direne
2008. márc. 2. 01:51

Azért ezeket nem elvágólag kell érteni.

Sok olyan van, amit ösztönösen nem kívánsz, ha nem a vércsoportodhoz tartozik.

Én magamról tudom, hogy régen etettek csirkével, sertéssel. Költői túlzással, kb. havonta volt herpeszes a szám.

Amióta családom van, mi pulykát és marhát eszünk leginkább. Években mérhető, mikor volt utoljára herpesz a számon. Hogy van-e köze egymáshoz? Nem tudom. Mindenestre elgondolkodtató.

2008. febr. 24. 19:49

B csoport

Ajánlott élelmiszerek:


- Vadhúsok, bárány

- Tejtermékek

- Lepényhal, pisztráng

- Borsó, bab, padlizsán

- Köles, rozsfélék

- Alma, körte, eper

- Zöldfűszer, gyömbér


Kerülendő tápanyagok:


- Csirke-, sertés- és kacsahús

- Kukoricaliszt, hajdina

- Kagylófélék, tintahal

- Füstölt lazac

- Retek, paradicsom, tök

- Rebarbara, fahéj


(A csirke, paradicsom, retek szinte mindennap eszek... érdekes)

2008. febr. 24. 19:42

ki találta ki, h a 0ások nem ehetnek narancsot, se tej, se alkohol?

Sztem ez hülyeség.

Én B-s vagyok. Mit nem ehetek?!?!

61. c299b9bcdc (válaszként erre: 60. - Venes)
2008. febr. 24. 18:30
és hány centi magas vagy 65 kilóhoz? :)
60. Venes (válaszként erre: 57. - C299b9bcdc)
2008. febr. 24. 18:08
Hát ezek már régi képek. Azóta voltam nagyon vékony és most meg kezdek nagyon duci lenni. Szereték megint rendesen kinézni és olyan 55-58 kg-s lenni, mert az volt az átlag súlyom. Most meg olyan 65-67 kg vagyok. :(
59. Venes (válaszként erre: 58. - C299b9bcdc)
2008. febr. 24. 18:07

Semmit se kell vele tenni, csak a lényeg, hogy hántoltat vegyél, de szerintem nem is nagyon árulnak mást.

Jah s ne bio boltban vedd, hanem menj el piacra és vegyél egy kofátl. :D Kb. 500 ft/literbe kerül ott.

58. c299b9bcdc (válaszként erre: 55. - Venes)
2008. febr. 24. 12:43
a gyors mákos kölessütihez ugye nem kell a kölessel előtte semmit se csinálni, az a vízmennyiség pont arra jó hogy 40 perc alatt a sütőben megfelelő állagúra sül, azzal hogy felveszi a vizet?
2008. febr. 24. 12:26

Venes: köszi a kölesrepecteket, nagyon érdekesnek tünnek, egy-kettőt biztos, hogy ki fogok próbálni :) Láttam épp tettél fel egy mákos köles recit is.


Megnéztelek, nagyon csinos vagy! A cicád meg tök aranyos, és is macsekimádó vagyok, nekünk is van egy fekete cicónk, 11 éves! A miénkre is épp úgy ráférni egy fogyi, mint ahogy elnézem a tiédre is ;)


Hogy hogy fogytam? Hát annál többet nem igazán tudok mondani, mint az adatlapomon van, vagy a naplómban. Abban ott a lényeg.

56. Venes
2008. febr. 24. 11:24

Laconigirl: Azt kell hogy mondja, csoda amit elértél. El se hinném, ha nem írkálnál ide és csak a képed látnám. Hogy csináltad? Hát az biztos, hogy nagyon ügyes vagy.

(Egyébként olvasatm amit írtál a Magamról részbe...De akkor is. Minden tiszteletem!)

55. Venes (válaszként erre: 52. - C299b9bcdc)
2008. febr. 24. 11:18

Köles, mint köret: Felrakod főni, kb. 1,5szörös sós vízben.


Köleskörözött: 200 g köles felraksz főni 3szoros vízzel, s ha megfőtt, össze turmixolod lilahagymával, snidlinggel, 3-4 ek olajjal, köménnyel, pirospaprikával és citromlével.


Kölesgombóc: 1/2 lg kölest megfőzől és összekevered 3 szál lereszelt répával, 6-8 gerezd zúzott fokhagymával, 2 kk. gyömbérral (por vagy lereszelt), adj ehhez 1-2 dl lisztet (teljes kiőrlésűvel kellene, csak nekünk B-seknek az nem jó) és annyi vizet, hogy gyúrható masszát kajunk.

Gombózokat formálunk a tésztából és elvileg meg kellene forgatni szezámmagban, de nekünk az se jó. :) Helyettesítsd pl. zabpehellyel ;) Majd süsd ki olajban a gombócokAT. (Kb. 30 db lesz.)


Tudod mit? Keress rá a recepteknél, írok ki még pár édességet.

54. Venes (válaszként erre: 53. - 2bc7365ec9)
2008. febr. 24. 10:35

Igaz, szerintem elolvastam egy sorral, a tönkölyt olvastam helyette. :)


Na ige...ez a másik amit nem tudok, hogy szekrétor vagyok-e vagy sem, de feltételezem, hogy igen.


Jah és a második fázis a krónikus betegeknek javasolják. Ez alatt mit ért a könyv?

53. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 48. - Venes)
2008. febr. 23. 23:25

Ugyanez a könyv van meg nekem is. A 310. oldalon:

Rizs (vad): kerülendő ill. semleges. Az emberek többsége szekrétor, szóval mondhatjuk, hogy jobb kerülni.

52. c299b9bcdc (válaszként erre: 50. - Venes)
2008. febr. 23. 21:11
A kölesből milyen kaját lehet csinálni, hogy kell megenni? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook