Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Vércsoport diéta fórum

Vércsoport diéta (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vércsoport diéta

201. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 200. - Cicmic87)
2010. febr. 6. 09:59

Értelek, mi is így tervezzük elkezdeni...

hát nehéz :( Fogyni én sem szeretnék mert nincs miből de szerintem elkerülhetetlen lesz ha a kenyeret és péksüteményeket elhagyom.

Mire figyelek még oda? Háát eddig szinte semmire, még a diétát is csak most kezdem. Ezentúl szeretnék többet mozogni, sportolni valamit, helyes légzéstechnika(azt mondták felületesen lélegzem és ez nem jó), helyes táplálkozás- sok folyadék, rost, zöldség gyümi-, sok alvás, pihenés jóga, autogén tréning, meditáció, fitness ezeket mind ki szeretném próbálni és amelyik beválik annál maradok. Ezt a pár évet erre szánom, amig még nem dolgozom hogy rendbetegyem az egészségem. Ilyen ramaty állapotban még a munka se menne..

200. cicmic87 (válaszként erre: 199. - Elfelejtett jelszó)
2010. febr. 5. 21:50

Főzni tudok azzal nincs baj,csak mivel a párom szüleinél lakunk és segítenek ,hogy tudjunk az életben előre haladni így nem adunk bele a kosztba semmi ,hanem tesszük félre a pénzt.

Ezért nincs az,hogy magamnak külön főzzek,de amennyire tudok oda figyelek!!!

Én nem szeretnék fogyni,csak oda akarok figyelni,hogy egészségesen éljek vagyis táplálkozzak!!!

Te a vércsoport diétén kívül mire figyelsz még oda,mit csinálsz annak érdekében,hogy egészségesen élj?

199. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 197. - Cicmic87)
2010. febr. 5. 11:42

Az biztos, hogy jókra tervezést, szervezést igényel majd. De reméljük cserébe meghozza gyümölcsét :)

Én is a szüleimmel élek még, így sem gyerekjáték, de könnyebb mintha a párommal élnék mert ő abszolút utasítja az összes diétát, egyikben sem hisz és azt eszi amit anyukája főz. Pedig neki több szempontból is fontos lenne hogy változtasson, de lehetetlenség meggyőzni. Csak veszekedést generál köztünk. Úgyhogy én csak magamért csinálom.

Azt nem teheted, hogy otthon főzőcskézz csak magadnak? Én így szoktam ennek két előnye is van: tarthatom a diétát és megtanulok főzni. (sajnos még nem nagyon tudok :S) De vígasztal, hogy így az egészségesebb ételek elkészítésének szokását fogom magammal vinni a saját háztartásomban is. :)

Persze, hogy menni fog! Én nagyon bízom benne, és sok sikert kívánok!! :)

198. cicmic87 (válaszként erre: 196. - Elfelejtett jelszó)
2010. febr. 5. 11:12

Szia!

Van egy excel táblázatom amiben mindegyik vércsoportnak megvan,hogy mit ehet, ezt valahonnan letöltöttem,csak már nem tudom honnan így csak átküldeni tudom,ha érdekel.

2010. febr. 4. 20:48

Igen ez nagyon rossz,hogy amit szeretünk pont azt nem ehetjük, és mivel még nem lakunk külön a párommal így nem tehetem meg h ezt nem eszem,nekem ne ebből csinálják meg....

Majd ha külön költözünk akkor már jobban oda tudok figyelni csak az a rossz ,hogy a párom A-s így nem lesz könnyű összehozni ki mit ehet,de remélem fog menni.

196. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 195. - Cicmic87)
2010. febr. 4. 18:08
:) Az talán egy fokkal jobb, legalábbis nekem az lenne bár ahogy néztem mindenkinek van bőven megszorítás. Az a baj ami egyik helyen tilos az a másik helyen ehető és nem tudom kinek higyjek
195. cicmic87 (válaszként erre: 194. - Elfelejtett jelszó)
2010. febr. 4. 17:34
nekem B
2010. febr. 4. 10:32
A-s
2010. febr. 4. 10:26

Neked milyen a vércvsoportod?

Bocsi az előbb elfelejtettem megkérdezni. :)

192. cicmic87 (válaszként erre: 190. - Elfelejtett jelszó)
2010. febr. 4. 10:26

Szia!

Nekem a Dr. Peter J. D'Addamo , Catherine Whitney

Életmód az ABO terv szerint könyv van meg.

Szerintem jó!!!

191. 4b6a2525df (válaszként erre: 190. - Elfelejtett jelszó)
2010. febr. 4. 10:18
A könyvekben is:(
2010. febr. 4. 10:11

Sziasztok!

Most szeretném elkezdeni a vércsoport szerinti táplálkozást.

Tudna valaki ajánlani könyvet hozzá? A neten nagyon ellentétes információkat találtam, ugyanarra a vércsoportra egyik helyen szabad adott dolog, a másikon már tilos. Köszönöm!

189. f64f0d9a69 (válaszként erre: 188. - Villámmanó)
2009. okt. 31. 08:40
Én is így szoktam csinálni.Mivel a fakanál a mi kezünkben van, érdemes az ajánlottakból finomakat gyártani. Mindig meg lehet találni a közöset.A fűszerek pedig csodákra képesek!
2009. okt. 31. 07:32
Köszi a válaszokat, én mivel nem rég kezdtem, így még nem sok tapasztalatom van, de azt hiszem, hogy nagyon sok igazságot rejt ez a dolog. Persze nekem is elég nehéz lemondani olyan dolgokról amelyek eddig teljesen megszokottak voltak, de ez szerintem eltökéltség kérdése. a tapasztalataim szerint amióta a vércsoportom szerint étkezem, sokkal energikusabb vagyok, jobban bírom a szellemi és fizikai megterheléseket is. Én zöld teát is iszom arról kedvezőek a tapsztalatok. Ajánlott még állítólag az édesgyökér tea is de, azt még nem próbáltam. A kisfiam egyébként B-s a párom AB-s, de ő nagyon nehezen meggyőzhető mindenféle egészséges dologról így muszáj néha kétfelé főznöm, vagy úgy kombinálni hogy mindnkinek jó legyen, ez kicsit megnehezíti a dolgot. Ha van időtök és megosztjátok velem a ti tapasztalataitokat az nagyon megköszönöm.
187. f64f0d9a69 (válaszként erre: 186. - Cicmic87)
2009. okt. 30. 20:46

A csirke a doki író szerint a "B" vércsoportúaknak méreg. Összetapasztja a vérlemezkéket. Gondolhatnám, hogy ez nem egészen van így, de egy "B"-s hozzátartozónknak 4 hónapja amputálták a lábát. A csirke és a bőre a kedvence. Az állapota folyamatosan romlik, mert őt már nem lehet meggyőzni az ételek megválogatásának fontosságáról.

Én is szoktam zöld teát inni néha, de én"AB" vércsoportú vagyok. Víz párti vagyok.

A sertés és marhahúst csak szökőévben veszem meg, ha nagyon nyaggatnak.Nem feltétlen kóstolom meg.

Pulykát, néha csirkét, nagyon néha nyulat és többször halat sütök - főzök.

Megpróbálok sok gyümölcsöt becsempészni, mert a zöldség nem annyira népszerű.Most sütőtök szezon van itthon a körte, szőlő mellett.

Nekem a legfontosabb betartani ezt az étrendet, mert nekem kellett kigyógyulni sok mindenből. Mindenben mértéket próbálok tartani és nem vagyok fanatikus. Ezért vetem be az étrendkiegészítőket.

Amikor bűnözök, ezek segítenek a kompenzálásban.

Azért ilyen rendetlen módon is sok sikert zsebeltem be.

Nagyon kevés búzafélét eszem és tejterméket, nem szeretném az allergiát és egyéb nyalánkságokat visszacsalogatni. Húsokat is csak keveset biztos ami biztos. És persze keringésjavítok leginkább mozgással...

186. cicmic87 (válaszként erre: 185. - F64f0d9a69)
2009. okt. 30. 20:24

Ha csirkét eszem akkor érszükületetem lesz? Vagy nem értem,hogy mire írtad.

Én a zöld teát akarom kipróbálni,te iszod?

Mesélj mit tartasz be legfőképpen?

185. f64f0d9a69 (válaszként erre: 184. - Cicmic87)
2009. okt. 29. 21:09

Nagyon kicsit egyél belőle, a bőrét meg sehogy!

A családban nagyon rossz tapasztalatom van e téren.

Sűríti a vért és ez hosszú távon nagyon nem jó.Érszűkület garantált.

184. cicmic87 (válaszként erre: 182. - Villámmanó)
2009. okt. 29. 21:01

Szia!

Én is B vagyok,és szerintem lehet pulyka máj, mivel mi nem ehetünk csirkét így ez marad. Neked van ezze tapasztalatod,ki tudod vonni a nem megfelelő ételeket az étrendedből?

Nálam az a baj,hogy párom szüleivel élek és sajnos nem igazán válogathatok,hogy én most nem ehetek csirkéét...!!!

183. f64f0d9a69 (válaszként erre: 182. - Villámmanó)
2009. okt. 29. 15:36

Ha jól emléxem a pulyka máj is ajánlott.

Én is ezt veszem ha lehet.A máj méregtelenítő szerv, ezért ritkán veszek csak. Mert ugye mivel is lehet tele?

(szerintem...)

Én is így gondolom, ahogy te.

2009. okt. 28. 12:08
B-s vércsoportú vagyok, és most ismerekedem a vércsoport szerinti diétával. Érdekelne, hogy egyes információk szerint a máj a fogyás elősegítője, de ha főként csak vad és bárány hús ehető akkor a máj is csak ezek mája legyen. Lehet hogy teljesen logikus, de ahol ezt a máj témát olvastam nem írt róla többet. Akinek több infója van légyszi írjon.
181. f64f0d9a69 (válaszként erre: 180. - 85055abb64)
2009. okt. 16. 14:12

Nem baj, már tudod az értelmét! :))

Így már érthető igaz?

180. 85055abb64 (válaszként erre: 179. - F64f0d9a69)
2009. okt. 16. 13:31
Hát igen, ezt nagyon félreolvastam :))))))))
179. f64f0d9a69 (válaszként erre: 177. - 85055abb64)
2009. okt. 16. 12:23
Rosszul olvastad. Nem megérteni, méregteleníteni.
178. 85055abb64 (válaszként erre: 173. - D4b0dd2692)
2009. okt. 16. 08:46

Én nagyon örülök, hogy lefogyott, és nem értek egyet azzal, hogy nem természetes az, hogy neki pszichés gondjai adódtak közben (ezt nem nálad olvastam).

Nem tudom, hogy fogyott le, csak annyit, hogy igen alcsony kalóriabevitele volt.

A fogyását FELTÉTELEZEM, hogy orvosok segítették, melynek minőségét, miértjét nem szabad megkérdőjeleznünk, mert nem kollégák vagyunk, de én általában bízom az orvosokban, ilyen kérdésekben meg pláne nem merném egyiket sem felülbírálni. (Na nem mint ha ezt valai itt megtette volna :))))


Mindenesetre egy klassz példa, megmutatja, hogy nincs lehetetlen, szerintem sok sorstársának jó példával szolgált, hogy meg lehet csinálni.


Sok mindent vállalt ezért, pszichésen, fizikailag is (felesleges bőr eltávolítása), így aki a példáját akarja követni (hasonló súlyról indulva), sok mindent át kell gondolnia, mit tud vállalni és mit nem.


Jelenleg számomra mindegy, hogy meg tudja-e tartani vagy sem, mert az már egy másik kérdés lesz, ha ne adj isten nem. Én még nála ott tartok, hogy lefogyott és ezt értékelem jelenleg. Kívánom, hogy sok sortársa erőt merítsen belőle.


Ezt csak azért írtam le, mert engem kicsit bántott, hogy itt pár sorral lejjebb milkazabálások, meg minek fogyott le, ha nem bírja a pszichés terhet, meg mit hitt mi leszek hangzottak el :-(((


Szerintem nem szabad ilyen csunyán beszélni senkiről, azért mert nem tartott mértéket :-(

177. 85055abb64 (válaszként erre: 172. - F64f0d9a69)
2009. okt. 16. 08:19

Baranka, tetszik a kedvenc mondatod :)

Bármennyire szeretnék a témához hozzászólni, nem tudok, nem ismerem a könyvet :-(

Igazából nem tudm, hogy te mit értsz azon (konkrétan), hogy a testünket megérteni, de mellette a két magyarázó mondatod nagyon bíztató. Klassz, hogy ilyeneket olvasol és megosztasz másokkal is.

Véleményt sajna tényleg nem tudok mondani, mindenesetre kedvet adtál a könyv elolvasására.

2009. okt. 14. 14:02
Javítok! A "0" a táplálék - tehát ezeket is kell enni. A nem ajánlott pedig nem igazán jó...
175. f64f0d9a69 (válaszként erre: 149. - Ágica 40)
2009. okt. 14. 13:59

Ezzel nem vagy egyedül!

Csak amikor választani kell, hogy mondjuk allergia, fájó ízületek, rögtön egyszerűbb lesz a döntés!

Nagyon sokféle ételt lehet így is enni. A "+" mindig gyógyít, az ajánlott pedig táplálék.

Én is szoktam néha nem ajánlott ételeket főzni, mivel a családban így szent a béke!

174. f64f0d9a69 (válaszként erre: 150. - VESZÉLY FILOZÓFUSA)
2009. okt. 14. 13:55

[link]

Az RH faktor nem érdekes.

173. d4b0dd2692 (válaszként erre: 169. - Giorcub)
2009. okt. 13. 18:58
Orvosi javaslatra kezdett fogyózni,mert egy kivizsgálásnál veszélyes értékek jöttek ki (vérnyomás,koleszterinszint,stb.)Elhatározta,hogy tovább szeretne élni,mint amennyire a leletei predesztinálják.Nem csak gyűrűre telt neki,hanem a meglazult bőre miatti plasztikai műtétre is.
172. f64f0d9a69 (válaszként erre: 171. - Giorcub)
2009. okt. 12. 15:03

Igazából nem fogyókúrázni kell, hanem méregteleníteni a testünket. Ezt pedig úgy lehet, hogy azokat az ételeket esszük meg elsősorban amit a mi szervezetünk legjobban tud hasznosítani. Mert a többitől hízunk meg.A vércsoport szerinti étrend nem fogyókúra, csak beáll a helyes súly a jól megválasztott ételektől.

Nem olyan szigorú és lehet néha bűnözni, de a mérték nem a vödör...

Várhegyi nem orvos, ő az amerikai író könyvét átdolgozta, ezek szerin némi túlzással.

Az író orvos, aki a vércsoport és a betegségek, élelmiszerek összefüggéseit kutatta évtizedeken át orvoscsoportjával, kórházban. Ő nem beszélt a vak világba, tapasztalataikat írta le.

Ebben az étrendben csak a vércsoport számít. A, B, AB,0. Az RH faktornak ebből a szempontból nincs jelentősége.(legalábbis ezt még nem tudni, de majd egyszer...)

Dr. Bakanek György-től való kedvenc mondatom pedig így szól:

"Az elhízáshoz vezető út fogyókúrákkal van kikövezve!"

Azt hiszem ez így is marad még nagyon sokáig!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook