Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Vércsoport diéta fórum

Vércsoport diéta (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vércsoport diéta

141. yargan (válaszként erre: 140. - F64f0d9a69)
2009. szept. 8. 19:15

Hát két hét telt el és nem jött vissza semmi

és most kezdtem újra. Ez, hogy nem használ meg rövidtávon jó ez mese.


Gondoltam egyet kipróbáltam és bejött.

Nem kell elhinni azt, amit írkálnak.

Én úyg voltam vele, hogy az iylen diéták

sosem jönnek be, mert egy héten max 0,5kg lehet fogyni és én nem vagyok az a fajta, aki egy diétát csinálna hónapokig.


Hogy bírom ki?

Hát jól kell kinéznem kerül amibe kerül.

Néha szédülök ah meglátom a levest

majdnem hányok, de erőt veszek magamon.


Ezzel a módszerrel 2 hét és pár nap alatt

lemegy 10 kiló is. Először én 5 napig csináltam

és az az 5 ami lement az visszajött.

De találtam írást, hogy mit lehet ez alatt

enni mit nem, végigvittem az 1 hetet és

semmi baj.


Leszámítva ugye a hányingert és a néhai szédülést,

de én csak erős idegzetűeknek ajánlanám meg azoknak akiknek nagyon bírja az ilyet a gyomruk.


Sokan mondják, hogy nem egészséges.

De mivel nagyon erős vagyok így a nem egészséges

az nem jelent semmit nekem.

Ha 1 hét után 2 napig rendesen eszel vigyázva

magadra már nem elsz semmi bajod. :))


Hát ha a cél valóban fontos, akkor az

ember kibírja. Én vércsoportoztam hónapokig

és 10 kiló nagyon de nagyon lassan ment le, de gyorsabban jött vissza. Pedig sportoltam is.


De enné la diétánál nem kell sport, de feszül a has is. :)

2009. szept. 8. 14:11

:)))

Szerintem az étrend jó!

A módszered csak rövid távon használható. Szerintem.

Nem eszek egy hétig csak káposztalevest :(((

Hogy bírod ki???

Az jó, hogy tartod a súlyod! :)))

139. yargan
2009. szept. 7. 12:19

Akkor ez sem jó.

Én vagy semmit nem eszek vagy mindent, mindenből.

De a Káposztalevessel leadtam egy hét alatt 5 kilót és azóta is tartom, nem jött vissza. :))

138. f64f0d9a69 (válaszként erre: 137. - Yargan)
2009. szept. 5. 21:16
Ez egy étrend. Aki többet eszik, mint amennyit a szervezete felhasznál,valószínűleg elhízik.
137. yargan
2009. szept. 5. 16:27

Hello.

A Vércsoport Diéta - Jótékony ételeiből bármennyit lehet enni?

136. cicmic87 (válaszként erre: 135. - F64f0d9a69)
2009. aug. 23. 12:38

Szai!

Ha nem lenne gond leírnád privibe azt amit nem lehet ide kiírni?

Nem értem mit jelent ,hogy használtam kis segítséget?

Te milyen kenyeret eszel v hogy oldod meg,hogy aki más vércsoportú a családba mint te ők is a nekik megfelelő kenyeret és ételt egyék?

Remélem nem harizol a sok kérdésért!

135. f64f0d9a69 (válaszként erre: 134. - Cicmic87)
2009. aug. 23. 12:24

A lecitin használatos nálunk, de semmi estre sem fogyasztószer.Édesgyökeret nem használ senki. Ezek egyébként egészségmegőrzésre valók.

Nekünk ezek a vércsoport szerinti multiban benne vannak, mint a jellemző betegségek megelőző szerei.

Erről most többet nem írok, mert hálózati szerek és nem illik itt terjeszteni.

A nem ajánlott ételek kerülésével nagyon jól be lehet állítani a testsúlyt. Azért én már használtam egy kis segítséget :)).

Mert a rendetlenkedőknek így is sikerülhet...

134. cicmic87 (válaszként erre: 130. - F64f0d9a69)
2009. aug. 23. 08:01

Szia!

Azt szeretném kérdezni,hogy aki a családban B vércsoportú, ő szed Lecitin kapszulát és esetleg kipróbálta az Édesgyökér teát? Mert amit én találtam táblázatot ott le van írva,hogy ha fogyni akar valaki mit érdemes enni, inni és szedni.

Válaszodat előre is köszönöm!!

133. f64f0d9a69 (válaszként erre: 132. - Kisstoth)
2009. aug. 21. 09:33
Google kiadja. Nem jegyeztem meg melyik honlapokon van, mert nekem van plakátom.
132. kisstoth (válaszként erre: 131. - F64f0d9a69)
2009. aug. 19. 22:21
Hol lehet ezt a táblázatot megtalálni ? Én is AB-s vagyok és jajj közeledik a parlagfű...
131. f64f0d9a69 (válaszként erre: 129. - Cicmic87)
2009. aug. 19. 15:07

Én is megtaláltam, többféle is van. :)))

De én még régen megvettem a plakátot és a hűtőre van mágnesezve.

130. f64f0d9a69 (válaszként erre: 128. - Cicmic87)
2009. aug. 19. 15:04

Én AB,de van a családban B.

Ha tudok, szívesen válaszolok.

129. cicmic87 (válaszként erre: 127. - F64f0d9a69)
2009. aug. 17. 22:19

Életmód az AB0 terv szerint / Peter J. D'Adamo ; Catherine Whitney közrem /

Én ezt a könyvet olvastam és a neten találtam egy táblázstot azt kinyomtattam és azt nézegetem.

Egyszerűbb mint a könyvet!

2009. aug. 17. 22:11

Szia igen ismrem a könyvet.

Megkérdezhetem,higy te melyik vércsoporthoz tarozol,mert ha B-s vagy akkor kérdeznék pár kérdést ,ha nem lenne gond?

Válaszodat előre is köszönöm!!

127. f64f0d9a69 (válaszként erre: 126. - Cicmic87)
2009. aug. 17. 19:51

Én már több éve használom és a család is elfogadta, bár néha van egy kis kihágás.

Szerintem nagyon jó.

Gondolom akkor visszaolvastál már egy kicsit.

A könyvet is ismered?

2009. aug. 17. 15:32

Sziasztok!

A hoxa ide tette a fórumomat amit nyítottam,mert már van ilyen!

Reméelm lesz még valaki aki erre jár és benéz!

2009. aug. 17. 15:18

Szisztok!

Én most találtam rá erre a diétára és szrintem van benne valami igazság. Nekem B-s a vércsoportom,ha van akinek ilyen és ő már próbált e szerint étkezni annak szivesen várnám a tapasztalatát.Természetesen aki nem ebbe a vércsoportba tartozik azokét is!!

124. Dzsami
2009. máj. 24. 10:00
Sziasztok, en csak szuperlativuszokban tok beszamolni a vercsopi dietarol! Mar evek ota "benne vok" az egeszseges eletmodban, de erzem, ez hozta meg az igazi attörest, olyan ösi eröket erzek magamban! Bar lehet azert is lettem ilyen energikus, mert nullas vok:o A "hatulütöje" h egyre kevesbe viselem a belvarosi eletmodot, bar vhol ez is jo jel!Regebben probalgatttam dietakat, de egyik sem valt be igazan, meg rengeteg taplalekkiegeszitö, lugositas, meregtelenites, stb. Az evek sokran most következett be, h a 9 oras alvas szüksegletem 6 orasra csökkent, ez eleg volt, h a vercsopi dietat tegyem az eletmodom alapjava, es a többieket alarendelem! Szuperül erzem magam!! puszika
2009. febr. 21. 09:00
Írjatok még légyszi, ha van tapasztalatotok ezzel a diétával kapcsolatban!
122. biológus (válaszként erre: 121. - 2d5a00656a)
2009. febr. 21. 08:59

Olvastam azt a hozzászólásod, nagyon jó kiindulópont, mert elgondolkodtató! Most még agyalok rajta egy picit, majd írok még erről.

Amúgy köszi a véleményezést. Minden érdekel. :)

121. 2d5a00656a (válaszként erre: 120. - Biológus)
2009. febr. 20. 21:41
Én nem tudom hogy mit akartál mondani /sugallni /a sztoriddal,én csak próbáltam leszűrni a lényeget.A véleményem a diétáról a 105-ös hozzászólásalatt olvashatod.de élettanilag amit leírtál csak pusztán ezeket a dolgokat takarja.
120. biológus (válaszként erre: 119. - 2d5a00656a)
2009. febr. 20. 21:33

Jó meglátások. :)

Azt hiszem azért a leírásom kicsit hiányosra sikeredett, ezt tükrözi a hozzászólásod.

Szóval: a vírust kb. 12 évesen kaptam be, de "csak" 16. évemre tarolt le, szóval a szervezetem először legyengült, s ez idő alatt már szénhidrátdúsan táplálkoztam. De húst is ettem egyébként, meg zöldséget is, szóval nem volt teljesen egyoldalú, de az arányok felborultak.Ezután jött az a másfél év.

Az idegi alapot élből kizárnám, nem vagyok egy ideges típus, sőt kifejezetten jól tűröm a kihívásokat, hiszen tizenhét éves korom óta magamról gondoskodom nagyobb sikerrel, mint azt mások tették előtte.

De ne értsd félre, nem a diéta mellett akarok kardoskodni, hiszen valójában csak most kezdtem tudatosan! De ha van valami konkrét tapasztalatod ezzel kapcsolatban, azt szívesen olvasnám ezen a fórumon. :)

Másrészt a rövidített verziót olvastad, én a tapasztalatom egy részét írtam le, az életmódom többi részéről egyáltalán semmit, ezért azt gondolom, hogy ez kevés az ilyen jellegű véleményalkotáshoz.

119. 2d5a00656a (válaszként erre: 115. - Biológus)
2009. febr. 20. 18:03
Életed első szakaszában egészségesen tplálkoztál zöldségesen fehérjével,utána átálltál szénhidrátra,később a kialakult betegségek miatt a legyengült szervezeted nem tudta bontani a fehérjéket/mert a legnehezebben bonthatókak/és vega lettél/hiszen a zöldségek könnyen bonthatóak/hiánybetegség miatt /és gondolom idegi alapon/fekélyed lett.nem a vércsoportod,hanem az életmódod váltotta ki az eseménysort,szerintem.
2009. febr. 20. 17:34
Szerintem a vegetariánus étrend nem biztosítja a megfelelő tápanyag- és enrgiabevitelt. A fogazatunk és az emésztőrendszerünk felépítése alapján mindenevők vagyunk. Ezen nem változtat az a sok "csodálatos" filozófiai nézet sem, amik manapság divatosak.
117. biológus (válaszként erre: 116. - F64f0d9a69)
2009. febr. 20. 14:56

Nos igen a dietetikusok véleménye... hát én már csak a saját tapasztalataimnak hiszek :) De azért ehhez több idő kell.

Az is egy érdekesség, hogy tavaly nyáron gyakorlaton voltam, ott nagyon sok friss balatoni halat, húsos ételt ettünk, másik héten Zalában isteni vadhúsokat és piros gyümölcsöket... annyi energiám volt, hogy nem is értettem mitől táltosodtam meg :) bónusz: én nem vagyok azt hiszem túlsúlyos (175 centihez ált. 60 kg.), de ott ledobtam egy ötöst olyan napi 4000 kcal-ás étrend (és persze sok mozgás!) mellett, és a teremtés koronájának éreztem magam egy cseppet, ámbár nő vagyok :D :D :D

116. f64f0d9a69 (válaszként erre: 115. - Biológus)
2009. febr. 20. 13:53

Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy leírtad a tapasztalataidat.

A mi családunk tagjainál is bevált.

Igaz nem folyamatosan és szigorúan tartjuk be, de így is van látszata.

A lányom A-s amikor nem iszik tejet mindig jól van.

Ő kifejezetten szereti a zöldséget, gyümölcsöt.Kevés húst szeret.

Én AB-s vagyok és sokáig voltam allergiás. Parlagfű időszakban a vércsoport diéta sokat segít.(ez mellett még kell használnom pár dolgot...)A többi már elő sem jön.Általában vércsoportos vitamint veszünk, de ez mellett "simát2 is. A könyvben sok érdekes és hasznos info van, amire én pl. soha nem is gondolnék. Mivel ezt orvoscsoport több évtized alatt kórházban fejlesztette ki, nagyon tetszik amikor a dietetikusok bírálják... Tudom ez is csak egy módszer, de bizony működik! :))

2009. febr. 20. 10:15

Sziasztok!


Megosztanék veletek egy igen érdekes tapasztalatot. Gyermekkoromban nem kaptam el semmilyen gyermekbetegséget és orvos sem nagyon látott hosszú évekig. Anyukám rengeteg szárnyast, sovány vörös húst, zöldfőzeléket főzött, kelkáposzta, sárgarépa, tökfélék... mindennapos volt. Aztán már tizenéves voltam, amikor a szüleim pékségben kezdtek dolgozni -> egyszerűbb volt gyorsan megenni egy kis kiflit, sajtos sütit, stb... na meg már buliztunk, chips, pizza, sültkrumpli állandóan. Másfél évig feküdtem ágyban egy vírusos betegséggel, amikor ebből kilábaltam, jóindulatú, de nagyon gyorsan növekvő daganattal műtöttek. Szóval én ekkor hagytam félbe a középiskolát.

Később vega lettem, kellőképpen sovány és... gyomorfekélyes 18 évesen...

Átálltam a vegyes táplálkozásra, de a hús ígysem nagyon ment, ezért vashiányos anemiával küzdöttem legalább 4-5 évig.


Volna még tovább is, de nem akarlak fárasztani titeket, csak a véleményetekre vagyok kíváncsi. A vércsoportom 0-s. Három hete kaptam az egyik D'Adamo könyvet a páromtól, gondoltam egy próbát megér, a marhahúst úgyis imádom, a birkagulyásról nem is beszélve :). Eddig pozitívak a tapasztalataim. Visszatekintve az életemre, ez eléggé elgondolkodtató volt. Arra lennék kíváncsi, van-e még olyan köztetek, aki hasonlót tapasztalt az életmódja és a vércsoportja szerinti összefüggést vizsgálva?

114. *Linda* (válaszként erre: 112. - Kisstoth)
2009. febr. 11. 21:18
OK!!
113. bamburi
2009. febr. 11. 13:35
Egyébként ez a vércsoport diéta is ugyanolyan, mint bérmelyik más, vannak mellette érvek és ellenérvek.
112. kisstoth (válaszként erre: 111. - *Linda*)
2009. febr. 11. 09:01
Légyszíves elmondani nekünk is, mi a dietetikus véleménye. Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook