Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vannak itt pécsi kisbabás Anyukák? fórum

Vannak itt pécsi kisbabás Anyukák? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
319. babyjuly (válaszként erre: 303. - F669e068f3)
2010. jan. 6. 07:33

Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek!


Nem tűntem ám el, csak nem volt időm fórumozni.


Nálunk békésen telt a karácsony, bár kicsit rohangálósan, mert végül mi mentünk mindenkihez a babával, de sehol nem maradtunk sokáig.


Szilvesztert a barátainkkal töltöttük nálunk, kis beszélgetős nyugis szilveszter volt, ilyen sem volt még, de tetszett. És kiscsibém úgy aludt, mint a mormota, nem zavarta a petárdázás sem, pedig attól tartottam.


Ja, és a kaját az Iparosból hoztuk. 4 adag kaja volt 10000 Ft. (Nem kockáztattam, nehogy kevés legyen :))) 2 adag rántott harcsa vegyes körettel, 1 favágó pecsenye vagy mi (rántott hús, tetején sonka, gomba, sajt) sült krumplival, 1 vargányás szűzérme steakburgonyával, 2 ribizlis-tűrós palacsinta, és kaptunk kb. 6 adag húslevest grátiszban. (és bőséges volt a kaja, elég lett volna 2 adag is) Úgyhogy szerintem nagyon megérte, én csak ajánlani tudom.

318. f669e068f3 (válaszként erre: 317. - Minna03)
2010. jan. 5. 14:56

Hahó!

hogy vagytok?

babyjuly is eltűnt, remélem jól vannak!

Kludd: a spenótosat azt hogyan csinálod, hogy megeszi Vata?fagyasztottból kell?és kösz amit küldtél!!sajnálom ezt a munkahely dolgot, nem könnyű, de jó óvónéni vagy?na akkor a repertoárod véges mondóka, mese stb téren :)szuper lehet :)

317. minna03
2010. jan. 4. 22:44

Sziasztok!

Visszaolvasok,és most már jövök sűrűbben,de az ünnepek alatt szinte egyáltalán nem neteztem.

Bár megint elkezdtem dolgozni,bár most fél napokat fogok,majd igyekszem jönni és reagálni.

Kludd üdv a csapatban,édes nagyon a kisfiad,megkukkantottam.

316. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 315. - D4ae7d0bb0)
2010. jan. 4. 07:13
És tényleg nincs a receptjeim között a rakott krumpli...de akkor hova lett...?!
315. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 314. - F669e068f3)
2010. jan. 3. 06:44

Szia!


Na hallod! Mi aztán jól egymásra találtunk! Ennyi kórság, nyavalya....!

Nekem a tejfehérje úgy tizenévesen alakult ki, de évekig nem derült ki, hogy mi az oka a durva ekcémámnak. Amióta végre fény derült a "titokra", kordában tudom tartani, bár nehéz, mert imádom a tejet. Hogy mitől alakult ki? Gondolom a mértéktelen tejfogyasztástól és biztos, hogy az előzményekbe a hozzátáplálás is közrejátszott (4hónapos koromtól tehéntejet kaptam, mert nem fogadtam el az anyatejet). És a fehérje sokkal rosszabb, mint a t.cukor, mert laktózmentes cuccokat lehet kapni (minap néztem a Spar újságban), de tejfehérjementes tejet?! Tejpótlót használok, sütéshez, főzéshez, nem az igazi. De legalább megvan az illúzióm, mintha...és igen, jól meg kell néznem, mit is veszek és eszek. Egy-egy terméknél először mindig az összetevőt nézzük:(

Vatám azért volt tejdiétán, mert anno, mikor elkezdtük a tápozást, tejalapút kapott először, amitől hasmenése lett. Azóta szójásat kap (Milupa Som). Ha az egyik szülő allergiás, a gyerkőcnek 40% esélye van, hogy nála is allergia alakuljon ki. Ugyan most már 2hónapja terhelés alatt van és nincs semmiféle tünet, de azért óvatos vagyok. Kevés tejterméket kap. Egyelőre. De nincs is nagyon oda értük. Mindent megkóstol és ízlik is neki, de nagyon keveset eszik csak belőlük. egy-két kanálka joghurt, egy korty tej, kakaó és ennyi. A következő 1-1,5 hétben tuti nem tudnám újra rávenni, hogy egyen még egy kis túrót, sajot stb. Nem is erőltetem.

És ne aggódj, nálunk is mindig elfelejtik, hogy nem ehetek tejterméket! Legutóbb most Karácsonykor. Akkor ehetek tejmentes sütit, ha sütök magamnak, mert anyukám...! Nem képes megjegyezni:(

Pollenallergiám nekem is volt(asszem parlagfű), szintén tizenévesen alakult ki. Sokszor úgy viszketett és bedagadt a szemem (az orrfolyásról ne is beszéljek), hogy csak egy csík látszott a szememből, amin alig láttam ki. Húúúú! Borzasztó volt! Én ezt az allergiámat nőttem ki. Másfél évtizedig kínzott, aztán egyik évről a másikra eltűnt. Magam sem tudom, mi okozta a "gyógyulást".


Recepteket majd írok, összeszedek néhányat. egyet pl találsz az adatlapomon, a receptjeim között. milánói rakott krumpli. Ezt nagyon szeretjük. Ez amolyan "ünnepi" kaja, mert van benne füstölt cucc...:) De természetesen nélküle is el lehet készíteni készíteni. Ezt az alapot szoktam felhasználni még tésztákhoz is. Fincsi.:) És nagyon hamar elkészül, leszámítva a sütőben való sütést.


Igen, sokat gondolok rá, hogy idén már oviba fog járni...furcsa lesz és nagyon fog hiányozni! Bölcsibe nem járhat, mert nincs munkahelyem, ahova visszavennének.:( Gondolom Pécsen is úgy van, hogy csak akkor veszik föl a gyereket, ha a szülők viszik a munkáltatói igazolást. Hát, sajnos az nekem nincs:( Nagyon sz@r a helyzet itt, délvidéken, kisvárosban...azt sem tudom, mi lesz velünk, ha lejár a gyes. Így is elég szűkösen vagyunk, de egy fizuból...! Óvónő és tanítónő vagyok, csak éppen alig tudtam a szakmámban dolgozni, mert olyan kevés a gyerek és olyan nagymértékű a leépítés. A meglévő (ha van egyáltalán) helyekért pedig véres harc folyik, de az is a komoly összeköttetéssel rendelkezők között.

Szóval sajnos nagyon nagy a gáz itt mifelénk. Ezért is írtam, hogy nekünk a kistesó vállalása kérdéses.:( És néhány hónap múlva már betöltöm a 36-ot is...nem vagyok már mai csirke:(


Én is elég sok lettem. Recepteket majd priviben küldök!

314. f669e068f3 (válaszként erre: 313. - D4ae7d0bb0)
2010. jan. 2. 16:09

Szia!

jaj ez a tejfehérje, ez borzalmas, tudom, vagyis sejtem, nekem tejcukor volt, de szerencsére kinőttem, tavaly állapították meg, 8 évig tartott, persze az én hülyeségem okozta, fogyóztam , amikor éhes voltam csak joghurtot ettem, no de mindig éhes voltam, szerintem napi szinten 2 liternyi tejterméket ittam, ettem :) ..nagyon gyanús, hogy pár napja a nyakamnál megint mint a tejcukornál viszketek és fehér pöttyök, férjem szerint a sok édesség, krémes cuccok, lehetséges, úgyhogy most én is vízzel iszom a 3 in 1 kávémat.

mikor derült ki nálad?ez nagyon durva allergia azért tegyük hozzá, még felvágottat sem ehetsz akármilyet :( ebből mondjuk szerencsés vagy hogy nem vagy nagyon húsos

a cukrot én is próbálom hanyagolni pláne karácsony után

a steviáról hallottam, meg a xylit-ről is az is ilyesmi, csak gondolom az áruk elég borsos..én a cukorbetegek kenyerét eszem a glyx nevűt, elég egy hétig :)

a candidára jó a stevia??ezt megjegyzem

a durum tészta kiváló, mi is esszük

mi is kíméltük Bogit miattam is, illetve én pollen allergiás is vagyok, ezért is kellett.mondjuk mi csak egy éves koráig hanyagoltuk ezeket, de mennyit hallgattuk rokonok, barátoktól, hogy miért nem adunk már neki joghurtot, tejfölt, sajtot, stb...hát azért mert...na mindegy túléltük az állandó magyarázkodást, és ugye még mindig benne van, és mindnekiben csak ezt sokan elfelejtik, hoyg bárki és bármikor lehet ételallergiás...

Nálam az volt a sz@r, hoyg senki, de még anyuék sem vették ezt komolyan, szóval köszi amikor olyan sütivel kínáltak, vagy étellel ami nem laktózmentes volt a kedvemért....

a védőnőtől meg egyenesen hülyét kaptam azt mondta a joghurtól nem lehetek laktózérzékeny mert nincs benne, annyira fárasztó volt az okoskodása már...na de nem magyarázom ezt neked, biztosan neked is eleged van volt ezekből..

Zöldségekből ragukat, jaj pedig ám sokat főzök, írsz egy két ilyen recit, mert gőzöm sincs hogyan kéne, ezeket én is megenném, na igen a spenót nálunk sem megy, csak én imádom, de így kipróbálnám,egy két szóval leírod? :)meg ha valami fincsi recid van azt is szívesen fogadom, szeretk főzni, sütni

ja főzelékekhez mi sem eszünk husit, ma zöldborsófőzi volt, tükörtojással (de ezt is csak én ettem hozzá)

melyik tápot isszátok?mi milupa milumil 3 gondolom akkor ez is valami speckós?Vatának is meg van állapítva a tejfehérje, vagy csak a hajlam miatt vagytok ti is óvatosak?Tejet sem iszunk még, próbáltam, de nem kéri, a tápi finomabb neki :)

tejbegríz sem megy, mindegy...

a teakeveréktől elkezdtem viszketni már csak ahogy olvastam :)azt hiszem nekem ez sok benne, ettől tuti kijönne jobban az allergiám sajnos :( eg ykét cuccot bírok csak. Mézből is csak akácot szabad ennem, abban van a legkevesebb pollen

na aztán vannak problémáink :))))))

Idén megy majd óvodába Vata, belegondoltál már?bölcsibe nem jár ugye?neked van ott Baján munkahelyed?

na gyors elküldöm :)kicsit sok lettem

313. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 311. - F669e068f3)
2010. jan. 1. 19:10

Mi is tápozunk, szerintem még jó ideig ez lesz a reggeli és az esti zárómenü.

Tejecskét csak az elmúlt hetekben kóstolt először, ízlett neki, de nem nyakalta. Ivott egy kicsit, annyi elég is volt neki, még kakaó változatban sem nagyon kért többet.

Sok dologgal van így , pl. az édességekkel. Néha-néha eszik (kivétel a mostani Karácsony, mert most falta a krémes sütiket) egy kis nyalánkságot, aztán hetekig semmi. Nem igényli. Ennek mondjuk kifejezetten örülök, bár mi is igyekeztünk cukormentes étrendet elé tenni. Nálunk pl.1kg cukor úgy 3-4hónapra elég. Csak apa tesz a kávéjába, én semmihez nem használok. Ha nagyon kiüt rajtam az édesség iránti vágy (mostanában ritkán van ilyen), Stevia kivonatot használok édesítőként. Ez legalább természetes anyag és szervezetbarát is. És még a Candida gombát is kiírtja:)

312. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 310. - F669e068f3)
2010. jan. 1. 17:28

Könyvből kilesett keverék (hárs, bodza, kakukkfű, cickafark, kamilla, levendula, borsmenta). Évek óta használjuk megfázás, nátha idején, nekünk bevált.


Nem tudtam, hogy a pm. alulműködés gyakorlatilag gyógyíthatatlan. Én kis naív azt gondoltam, csak beállítják a szintet és kész. sajnálom, hogy ilyen betegségben szenvedsz.

Nekem "csak" tejfehérje allergiám van. Sajnos csak ritkán tejterméket, különben megjelennek az ekcémás foltjaim:( Így viszont az ásványi anyagokat pótolni kell (Ca, Mg), erre zöldárpát szedek. Más készítmény is biztosan létezik, nekem erre esett a választásom (nekem is életem végéig szednem kell). Igazából a gyerekdokink ajánlotta, mert Vatának is pótolni kell. Ő gyakorlatilag csak 2hónapja kapott először joghurtot, tejet stb., mert allergiagyanús volt. 2 éves koráig diétán volt. Most úgy tűnik, kinőtte a dolgot, mert tünetmentes.


Férjemnek is van egy nővére, ott is van egy kisfiú (10éves). Sógornőm jó néhány éve elvált, egyedül neveli a gyerkőcöt.


Szerintem nem fogzás miatt folyik Vata orra, mert semmiféle egyéb jelét nem látom a fogzásnak. Nem nyálzik, nem rág, nem fájlalja az ínyét és a fogmosás ellen sem tiltakozik, ami fordított helyzetben bizony elég heves tiltakozásban szokott megnyilvánulni.

Fogzáskor nekünk is a Nurofen volt, ami bevált és azonnali "tűzoltásra" a Dologél. Amíg tart a zsibbadás, addig szépen beműködik a fájdalomcsillapító is.


Nem, nem ébredt fel. Csodálkoztam is. Bár szerencsénkre az ő oldalán nem durrogtattak, csak a mi felünkön. Viszonylag csendes utcai bulik voltak, gondolom az eső mosta el a jónépet.

Hát én bizony semmit nem sütöttem! Nem készültem semmivel. Ill. csak apróságokkal. Virsli, meg egy kádnyi saláta.


Sokszor zöldséges tésztákat főzök (csak durum tésztát használok), abból amit éppen találok itthon. Egy egyszerű sárga-, fehérrépás, fűszeres ragu is nagyon jó tud lenni, tésztával, rizzsel. Csak fantázia és kísérletezési kedv kérdése. És ezek persze nagyon hamar el is készülnek, szóval eggyel több ok, amiért inkább a növényi alkatrészeket részesítem előnyben.

Itt van pl. a spenót. Vata utálja főzeléknek, de ha csak egy egyszerű, jó fokhagymás szószt készítek és tésztához keverem, akkor majd megfullad, úgy eszik. Tényleg minden csak fantázia kérdése.

Amúgy mi a főzelékhez sem eszünk húsos feltétet. Helyette van sült tojás, sült hagyma v. bundás kenyér stb.

2010. jan. 1. 16:17

ja azt elfelejtettem, hogy nem lehet hogy Vatád is fogzik akkor, gondolok az orrfolyásra?vagy rá nem jellemző, hogy kis nátha fogzáskor...ja nem okoskodás, csak elmélkedés magamban :)

tápszereztek?vagy tejeztek?

mi tápizunk még, szerintem óvodába is fog majd :) a tejet még csak megsem nyalta..doki szerint örüljünk,akkor meg HURRÁ

310. f669e068f3 (válaszként erre: 309. - D4ae7d0bb0)
2010. jan. 1. 16:10

Szia!

Boldog Új Évet NEktek is!

mi egy olyan rossz pezsgőt ittunk, valami két decisen, tök keserű volt, mindegy...


milyen gyógyteákat kutyulsz?vagy készen veszed, érdekelne :) és olvastam, hogy nem esztek nagyon húst, megkérdezhetem, hogy miket főzöl, mert mi húsosak vagyunk, de néha jól esik mindenkinek egy héten kétszer a főzelék vagy valami krumplis tésztás valami...miket főzöl, írsz egy két ötletet, főzeléken kívül :)


igen pajzsmirigy, ja gyógyszerrel kezelhető, sajnos autoimmun betegség. Olyan mint az allergia, na jó enyhe túlzással, mert gyógyítani nem lehet életed végig gyógyszereznek, tünetmentessé lehet tenni, végül is jobb mint a semmi..a családi gondok, meg szerencsére nem párkapcsolati, hanem betegség Anyumnál, csak még nem derült ki mennyire komoly..így nem merünk még egy babát tervezni, épp elég egy felé aggódni :(

hát az anyagiak meg mindig téma, de a barátaink szerint mi ne panaszkodjunk, végül is ők tudják...erre szokták mondani, hogy mindenkinek a saját gondja a legnagyobb és ez így van

Párodnak van tesója?neked van olvastam :)

én sem így terveztük de egyre több az esély, hogy nem lesz nálunk tesó, egyébként mi négyen vagyunk tesók...páromnak is van tesója (de ők az élő példa, hogy mintha nem is lennének egymásnak--)

mi nemsoká 2 évesek leszünk :)most tegnap már istenes volt a foga, szörnyű neki tényleg nagyon fájt neki, nurofent is adni kellett és kenni ami nekünk nem használ...VAta átaludta a szilvesztert?trombita fújás volt?sütöttél valamit?vagy ezért azt nem?

309. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 308. - F669e068f3)
2010. jan. 1. 08:25

Szia!


Boldog Új Évet!

Nekünk is szolidan telt a szilveszter. Nálunk apa ült a gép előtt, én meg aludtam:) CSak éjfél előtt keltem nem sokkal. A koccintás idén elmaradt, mert a hátunk közepére nem kívántuk az alkoholt. Maradt a gyógytea:)


Egy időben én is női nőgyógyászhoz jártam és határozott könnyebbség volt, hogy nem kellett neki mindent elmagyaráznom, mert félszavakból is megértette, mi a bajom. A "női fájdalmakról" meg ne is beszéljek...Sajnos róla le kellett mondanom, mert idővel rendesen elszállt az árakkal , nekem már a megfizethetetlen kategóriába tartozik:( És tényleg röhej, ahogy a férfi dokik próbálják felfogni (úgysem tudják), hogy akkor most nekem hol és hogyan is fáj ezem, meg azom. Csak néznek rám és látszik a tekintetükről, hogy gőzük sincs róla, hogy miről beszélek. Több női nőgyógy. kéne.


Pm (pajzsmirigyre gondolsz, ugye?) alulműködés? Úgy tudom, gyógyszeresen jól kezelhető. Nekem sajna szülés után a hormonjaim nem akartak helyreállni (folyton véreztem, kórosan hullott a hajam), most erre szedek bogyókat.

Családi gondok? Párkapcsolati? Hát erre eseti gyógymódok vannak...kinek mi.

Nekünk sajna még anyagiak is vannak:( Ha netán tényleg helyre jönnék, az anyagiak miatt is jól át kéne gondolnunk az újabb gyerekvállalást. Jelenleg tényleg nagyon nagy gondot jelentene egy újabb baba. És mindezek mellett még vészesen ketyeg a biológigai órám is...:( Tartok tőle, hogy le kell mondanom a kistesóról. Nagyon bánt (bánt?! Inkább veszettül fáj.), de nem tudunk kibújni a bőrünkből.


Na, a fogzás...az nálunk rendesen halasztódik...az utolsó 4 rágófog az istenért nem akar kibújni. Fél éve ugyanaz a menet: időnként nyálzik, rág, fáj az ínye és ezen kívül semmi. A világ minden kincséért sem akarnak kibújni az utolsók.


Mennyi idős a kislányod?

308. f669e068f3 (válaszként erre: 307. - D4ae7d0bb0)
2009. dec. 31. 22:19

Szia!

amit írtál róla az így van: hogy ért hozzá :) ott volt az orvosom akiben megbíztam, és jött ő, és totál nyugalom :)azt nem tudtam, hogy ordibálós, de kérlek, melyik nem az??? :)Na jó az enyém sosem ordibált velem, na még csak az kellet volna:)mondjuk én is biztos sírtam volna, ha rámordít...

ott van pl.: az Arany doki, istenítik, és persze tuti a szakmában ő is, de csöppet sem barátságos, engem egyszer uh-zott amikor berohantam ügyeletre, és egy "tündér" volt..lehet mindkettőnél a jobb napokat fogtam ki :)

megmondom őszintén nem bírom a férfi nőgyógyászokat, előtte női orvosom volt...csak szülést nem vállalt..nekem az volt az elvem mindig: ne akarja már megmagyarázni egy férfi, hogy hogyan fáj az amikor menstruálok, tök vicc :)

és mint a nővérednél: az nem fájhat annyira....no persze

sajnálom, hogy van valami bajod, nekem is van: pm alulműködés, ezt kéne helyretenni, meg egyéb családi gondok...

az ikea: Az M6-os Pécsre csatlakozó forgalmi csomópontjánál

az auchen: rózsadombon, a végállomásnál úgy tudom


olvastam a naplódat :) szép a fátok, nekünk mű van, hajrá környezetvédelem :) látom nem vagytok jól, jobbulást, nekünk csöpögött az orrunk, de a foga miatt

a szilveszter isteni itt gépezek mert ez a szoba közel van a gyerekszobához, ember bent a harmadikban tévézik és olvas, én vagyok a felügyelő, mert az előbb már felsírt a petárdákra, lassan megyünk aludni, azt hiszem idén is átalszom a szilvesztert :))))

B.Ú.É.K mindenkinek!!!

307. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 306. - F669e068f3)
2009. dec. 31. 06:59

Szia!


Szimpi volt a Halvax?!!! Pedig nagyon sokan nem szeretik, mert elég pattogós alak, bár nem volt túl sok tapasztalatod vele kapcsolatban, mint írtad. Ha rájön az 5perc, úgy ordít, hogy az ember legszívesebben fülét, farkát behúzva iszkolna minden irányba. Lehettem úgy a 8.hónapban, mikor valamit nem úgy csináltam, ahogy ő elképzelte, úgy ordított, hogy elsírtam magam. Akkor gondoltam is, hogy dokit váltok, de nagynéném lebeszélt róla (nagynéném 20évig volt az asszisztense, megnyugtatott, hogy mindenkivel ilyen, ha bal lábbal kelt fel. És állítólag elég sokszor bal lábbal kel. Lebeszélt, mert a szülészeten a legjobbak között tartják számon. Ha valami gond adódott volna (volt is), tuti, hogy megoldja. ). Nővéremmel a 3. gyerkőce születésekor, a szülőágynál veszett össze. Épp gátvarrásnál tartottak (nővérem megjegyezte, hogy piszkosul nem hat az érzéstelenítő, a doki meg nem akarta elhinni. Ezen ugrottak egymásnak. ) Megjegyzem, a gátvarrást én is "végigélveztem". minden tűszúrást és zsinórhúzást éreztem, iszonyúan fájt. Megszólalni nem tudtam, a fájdalomtól.


Kistesó? Sajnos nem jó dolgok hátráltatják, de ha rendbe jövök, még akkor sem biztos, hogy lesz. Már kicsit korosnak érzem magam hozzá. És nem is biztos, hogy összejönne. Az elsőre is évekig vártunk.


Igen, néztem, hogy őrületes tempóban épülnek az újabbnál újabb bevásárlóközpontok, meg a belváros is. Bár nekem nem igazán tetszik. Minden olyan szürke és ettől barátságtalan, unalmas. Gondolom a színes térkövezésre nem futotta, pedig attól lett volna igazán mediterrán hangulatú! A Jókai- tér pl. szép, az viszont nem éppen praktikus. Egy nőnek, csini cipőben semmiképp...a fél cipősarka ott marad, valamelyik hézagban...

Hol lesz az Ikea és az Auchen?


A Péchy Blanka téren laktam (anyuék most is ott laknak), közvetlenül a TÁSI mellett, az út másik oldalán pedig a Babits Gimi (ezekbe jártam gyerekként). Na nem kellett sokat gyalogolnom, hogy a suliba érjek:) És ott a koripálya is. Én is szerettem panelban lakni, bár sosem tudtam, milyen máshol lakni, szóval összehasonlítási alapom nincs. Azon a környéken rengeteg a tér, az utcákban sok a fa, egyszóval szép zöld a környék:) A bajai lakásunkat is imádom itt aztán tényleg közel van a természet.:)


Persze, természetesen a Serranoban van nem csípős étel is. Igazából zömmel olyanok vannak. De a felszolgáló úgyis elmondja, ha kérdezitek. Ami tuti választás és nem lehet mellé nyúlni, az a Serrano- és a Bőségtál. Bődületes mennyiségű hús van rajta. Apa (a férjem) mindig ezek valamelyikét kéri. A köretek is isteniek (főleg a héjában sült krumpli), egyszóval nagyon jó menüjük!


Hoppszi. Egy kicsit hosszúra sikeredett:)


Boldog Új Évet mindenkinek!

2009. dec. 27. 14:20

Szia!

A Halvaxot "ismerem" ő volt pont az ügyeletes nálam :) szóval ő csinálta a császáromat a saját orvosommal :)sőt, másnap ő volt a vizitnél, nagyon kis zárkózott, de nekem nagyon szimpatikus és egy mosolyt is kicsikartam belőle :)remélem semmi rossz dolog ami hátráltat benneteket, bár nálunk most vannak gondok amik befolyásolják.. :( reméljük nálunk is hamar eldől mi lesz..

Egyetértek Pécs nem sok lehetőséget ad :( Siklóson is már építenek welness részt, ott van Orfű, Szigetvár, Pécsen meg semmi, nem értem , miért nem építenek egy nyitot-fedett vizi komplexumot...bezzeg egy harmadik bevásárlóközpontra biztosan több igény van...viszont az ikeát várom de nagyon, és az auchen re is kíváncsi vagyok. Merre laknak a szüleid, még uránvárosban?mi kertvárosban élünk, szintén panel, lehet hogy vannak hátrányai, de ez van, lehet szégyen: de én imádok itt élni szeretem a környéket, hogy minden a szánkban van..az az KAlamáris :)köszi a tippet az étteremről, meg is néztem a neten, jók a vélemények róla!!!gyereknek is van ehető, nem csipős?amúgy szeretjük a mexikóit!

jaa most látom, hogy már talán Anyukádéknál vagytok!na most van időm belenézek a kis mindennapjaitokba, a Csege is szép!!megértelek azért, én hiába öltöztettem a gyereket rózsaszínbe csak azért, hogy ne nézzék már kisfiúnak...most már feladtam, mert szerencsére azért már kislányos formája van :)

jó pihenést nektek!!!

ÉS persze remélem jól telt a karácsony mindenkinek!!!

305. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 304. - D4ae7d0bb0)
2009. dec. 23. 15:15

Kicsit zagyván írtam, nem kevés hibával, sorry, de közben rohangálok a konyha és a szoba között.

De azért nagyjából érthető volt a mondandóm:)

304. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 303. - F669e068f3)
2009. dec. 23. 15:13

Szia!



Köszönöm a kedves fogadtatást, jól esik:))) Jó érzés otthoniakkal beszélgetni, így egy kicsivel közelebb érzem a városomhoz. Mintha otthon járkálnék...:)

Vata (van naplónk is, egyébként Csege Vata, de mi a Vatát használjuk, mert állandóan Csengének szólították és elég hamar ráuntam a magyarázkodásra) ősi magyar név, még 16 évesen beleszerettem ebbe a névbe töriórán ücsörögve. Ott olvastam először Vatáról...). És a kis porontyom is Pécsen született, Isten bocsá', jobban bíztam az ottani orvosokban. És nem mellesleg "kislányként" a Halvaxhoz jártam, így evidensnek éreztem, hogy hozzá megyek szülni is.

Kistesó? Nagyon szerettünk volna, de most sajnos egyéb tényezők hátráltatják a dolgot. Még nem dőlt el, hogy mi is lesz. Kicsit bonyolult.

Baját én is szeretem, szép hely és nyáron kifejezetten hangulatos. Ilyenkor mindig meg is kérdezem magamtól, minek is menjünk nyaralni (amúgy Pécsre, anyuékhoz járunk nyaranta, de olyan borzasztó, hogy ott szinte sehova nem lehet elmenni! Esetleg van uszoda-nem kevés pénzért-, és Orfű- jó messze-), hiszen itt minden adva van. A lakásunktól 10perc gyalog a strand:)

A piacnál lévő szocis étterem? Talán a Kalamáris? Az is jó, de a Halászparton a mexikói Serrano (szerintem) verhetetlen. Eszméletlenül jó kaják vannak. Talán jövőre ide is elnézhetnétek, nem hiszem, hogy csalódni fogtok benne:)


A Péchy Blanka téren laktam (Uránváros), jó kis panel lakásban. Megjegyzem, most is abban élek:( De ez van, ezt kell szeretni.


A naplóitokba már belekukkantottam:) Olvasni még nem volt időn(karácsonyi hajtás), de amint lehet, megteszem. Most lépek is, apa mindjárt jön haza, még össze kell dobnom valami kaját.


Boldog Karácsony Nektek is! Még holnap, holnapután bekukkantok, aztán szombaton utazunk haza. Anyuéknál töltünk pár napot:)

2009. dec. 23. 14:39

Sziasztok!

BAbyjuly: melyik étteremből hozzátok amúgy?mi szilveszterkor tervezzük :) a ledináról 6000Ft/ 2főre ..de előbb éljük túl a karácsonyt, jól csinálod, én már ma a 7. sütit sütöttem meg, sé sk ajándékokat gyártottam (fűszeres feta sajt, baileys, cappucino por)jaj annyira kivagyok és most rohanok is tovább takarítani.Hát bejglit sütöttme, de minek?500ért már lehet kapni :)na mindegy ennek is megvan a varázsa...


Mi a fene ez a nagy szél?atyaúristen a redőny mindjárt beesik, vagy ki....


Kludd74: Üdvözöllek, bár még csak 3an szoktunk itt lenni, szerintem mindenki fog örülni az új csatlakozónak!Gratulálok a kisfiadhoz!Vatának hívják?Biztos én vagyok a 200 000 . aki megkérdezi, hogy honnan a név?az biztos, hogy egyedi, és szép!!!Nekem van egy két éves (január) kislányom, Bogi :) És most alszik ebben a szörnyű szélviharban....Szeretnétek tesót?Merrefelé laktál Pécsett?Most nézem, hogy BAján éltek!!!BAját imádom!!!!!!!!!Immáron 7 éve, hogy mInden évben egyszer elmegyünk oda...sajnos a pont az idei maradt ki, nem fért el a naptárba :( jaj de szuper, akkor te fogsz nekem segíteni, mindig ugyanaz a program, bár nem mintha unnánk, leparkolunk a petőfi szigeten, nyalunk fagyit, ebéd a piacnál lévő szocis étterembe :) imádjuk...biztos van jobb is, a tavernába jártunk, de az megszünt...aztán séta a kaiser panziónál (itt volt hogy megszálltunk)..:)stb..

rakok fel képet magunkról végre :) Mesélj magatokról ha van időd!

BOldog KArácsonyt kívánok én is Nektek, ha addig nem jönnék!!!

2009. dec. 23. 06:51

Sziasztok!


Most találtam ezt a fórumot...igaz, én (már) nem vagyok pécsi, mert pár éve Bajára költöztem (ide jöttem férjhez), de szívesen csatlakoznék hozzátok, ha megengeditek:)

Van egy 2 éves kisfiam (Vata), egyelőre itthon vagyok vele, aztán majd meglátjuk, később mi lesz.

2009. dec. 23. 06:20

Szenteste napján hozunk étteremből kaját, idén először. 2 emberre nem túl drága, és idén kivételesen nem fogok úgy esni be a fa alá. A sütőm pocsék, muffint tudok jórészt csak sütni benne, úgyhogy csinálok meggyes-mákosat, diós-csokisat meg sajtosat. Meg végre mindjárt nekiállok a mézeskalácsnak. 25-én anyósnál eszünk, 26-ra meg már megcsináltam a töltött káposztát, és talán húslevest csinálok hozzá, de ez még nem biztos. Beiglit meg vettem. Na megyek is, mert nem leszek kész.


Ha nem érnék ide mostanában, boldog, békés karácsonyt kívánok mindenkinek!

2009. dec. 22. 12:44
húú jó korán keltél!
299. f669e068f3 (válaszként erre: 298. - Babyjuly)
2009. dec. 22. 12:35

Szia!

tegnap végül nem vittem ki annyira hideg volt a lakásban is, fáztam :)

mindjárt megkuksizom a képeiteket, aztán délután rakok fel én is :)

Nekem elég sok barátnőmnek van kisgyerkőce (+/- 1 év a max külünbségek), viszont a távolságok sokat számítanak, így egy barátnőmmel vagyunk napi kapcsolatban (ott két gyerkőc van és nagyon közeé laknak), és tudunk megbeszélni dolgokat,erről arról. Tavasszal szeretném vinni a a nevkóba a pliccs placcs játszóházba, szóval gyerekek közé, mert eléggé bátortalanok vagyunk, csak mosolygunk a gyerekekre, de nem tud velük még mit kezdeni, hagyja hogy fellökjék, odébb állítsák, szóval ilyenben nem egy akaratos gyerek, másban meg....No meg a barátnőmmel is már megbeszéltük, hogy ha jön a jó idő sűrűbben kéne összejönni..

Nálunk az a fő probléma, hogy kislányok nem nagyon vannak a az ismerettségünkben, és ez néha problémát okoz, a játszók is tele van kisfiúkkal, férfiaké a világ :))))most még anniyra nem probléma, de jó lenne hasonló korú kislányokkal barátkoznunk.

Barátnődnek akkor sokat tudsz segíteni majd!!Jó is az!!!!

Karácsony?csináltam egy listát, hogy holnap miket kel csinálni...Mit főzől???és sütsz???

2009. dec. 22. 05:54

Mi tegnap előtt voltunk. Persze csak mentünk egy kört a házak között. De lefényképeztem a kiscsajt (be is raktam a naplómba), annyira édi volt. Szegénykém a sok ruhától meg sem tudott mozdulni, csak a szemét forgatta.


Nincsenek babás ismerőseink. Sógornőmtől tudok kérdezni (8 éves a legkisebb gyereke, amúgy 3 gyereke van). Meg a net ahonnan tájékozódom leginkább. De gyerekkori barátnőm terhes! 1 évvel később fog születni a babája, mint az én kislányom.

2009. dec. 21. 08:55

Sziasztok!írtam a másik fórumba, hogy nagyon szuper áron vetted ezt a babakocsit!Mi nagyon drágán vettük...Voltatok szánkózni?Mi voltunk tegnap, lehet ma is kiviszem, bár még nem biztos..élvezte nagyon..

Nektek vannak barátaitok akikkel együtt tudtok babázni, és megbeszélni az ehhez kapcsolódó dolgokat?

296. babyjuly (válaszként erre: 295. - F669e068f3)
2009. dec. 16. 15:09
Nem, 2 nagyon leroggyant volt, 1 meg penészes. Ez utóbbi amúgy nagyon jó állapotban volt, meg szép is volt, de nem mertük megvenni, mert a hálóján volt penészfolt, és hátha nem jön ki, vagy máshol is penészes ahol nem látjuk. Így nem raknám bele a lányt. Viszont vettünk esernyőre csukható sportbabakocsit 1700 Ft-ért és nagyon jó állapotban van.
295. f669e068f3 (válaszként erre: 294. - Babyjuly)
2009. dec. 16. 13:45
Szia, vagyok!na sikerült járókát venni?
2009. dec. 16. 06:27
Hahó, mindenki babázik?
2009. dec. 12. 21:41

Sziasztok!

MInna03: hallottam igen, hogy jó lett a játszótér, kicsi tnekünk az messze van , kertvárosban lakunk, de egy hétvégén majd biztosan elmegyünk. A mi terünk is szép lett, legalábbis jobb mint volt, csak játszó nem épült, végül is mindegy mert találtunk a nyáron egy nagyon jó helyet. KOcsi alakja van?hát nem semmi :)porszívó az nagyon jó, nekünk is van, igaz csak sima hagyományos, nem beszél de ennyi idősen mint most Ti imádtuk, most is persze,,De jó helyen laktok, na meg hogy a munkahelyed is közelben!!Martin gondolom nagy kutyabarát lehet :)én is szeretem őket :) de jó, hogy ilyen alkat vagy 53 kg?20 évesen voltam ennyi :) most csak 17 kilóval vagyok több :)

Babyjuly:azt úgy szerettem volna én is veni nkei, sőt még most is megvenném, de persze már nem az lenne a funkciója :) ez nagyon jó ötlet!!!!tuti befutó lesz!Hát remélem sikerrel jársz járóka ügyben,nehéz kifogni, főleg a kisebbeket, esetleg aukciós oldalon nem nézted pl teszvesz?mennyiért szeretnél?egyet látok a teszen, bár szerintem ez kicsit drága....

Mi érdekes módon nagyon magasak vagyunk a korunkhoz képest, bár talán most már stagnált egy kicsit, de a genetika mint már említette nálunk előbb vagy utóbb bejön :) szóval nem maradunk vékonykák :)

292. babyjuly (válaszként erre: 289. - Minna03)
2009. dec. 12. 08:40
Hát mi nem vagyunk éppen vékonyak, de egyik dédi nagyon pici vékony, meg sógornőm egyik lánya is. Anyukám is alacsony, filigrán. Szóval azért a piciséget is örökölhette. Nem volt ő sem óriásbébi, 49 cm-rel született és 3,5 kg-val.
291. babyjuly (válaszként erre: 288. - F669e068f3)
2009. dec. 12. 08:37

Tőlünk a mászós mackót kapja karácsonyra, családtagoktól fogalmam sincs mit.


Mi megyünk a bababörzére, kéne egy járóka, mert az utazóágy az óriási. Szerintem azt levisszük anyósékhoz, ha nála van a kislány, abba le tudja tenni, mert nekünk a fél szobát elfoglalja.

290. minna03 (válaszként erre: 288. - F669e068f3)
2009. dec. 11. 17:45

Húú jól nézz ki igen,olyan kocsi formájú,kissé drága,de jó lenne neki,majd még kitalálom.De a húgom modta,h van a sparban vmi zenélős porszívó az se lenne rossz.

Gyertek el a tettye felé annyira szupi lett a játszótér,úgye nekünk 5 percre van,meg a melóhelyem(kutyakozmi) is itt van 1 percre ahol lakunk.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook