Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vannak itt pécsi kisbabás Anyukák? fórum

Vannak itt pécsi kisbabás Anyukák? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
379. babyjuly (válaszként erre: 378. - D4ae7d0bb0)
2010. jan. 28. 12:03

Pipa voltam. Elmentünk a Nevelésibe, erre csak egy adatlapot kellett kitölteni, amit simán lehetett volna telefonon keresztül is (tegnap felhívtam őket). Persze azt sem mondták, 2 percért ugyan már ne vetkőztessem le túlságosan a lányt.... Na mindegy. Állítólag ma hívnak majd, hogy mikorra kapunk időpontot, amikor valaki meg is nézi a kiscsajt.


Kajaügyben felhívtam a védőnőt, mert azért a napi 2x főzelék husival kicsit soknak tűnt. Szerinte is sok. Azt mondja, kérjek a dokitól Sinlac receptet, és inkább azt adjam este. Tök jó, csak mit mondjak a dokinak? Hogy hülyeség amit javasolt, én inkább Sinlacot adnék?


És 3 óta fent vagyok, mert megint állat módra horkolt a kedves férjem. Úgyhogy nem nagyon jó ez a mai nap eddig. :((

378. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 377. - Babyjuly)
2010. jan. 28. 06:35

Sziasztok!


De jó korán keltél:)

170g mondjuk 1 hónap alatt tényleg kevéskének tűnik, de lehet, ez csak átmeneti. ( Lehet, hogy a tejed nem elég zsíros? ) Sebaj, most a hozzá táplálással megindulnak fölfelé azok a kis plusszok:) Majd rákap az evés ízére!

Fejlesztő torna? Gondolom erősítő gyakorlatokat csinálnak.

Ti nem szoktátok tornáztatni, masszírozni. Nálunk annak idején minden fürdés után volt egy jó kis átmozgató babatorna (könyvből lestem ki a gyakorlatokat) és masszázs. ez egészen addig ment, míg el nem kezdett járni. Onnantól már fölösleges volt, úgyis egész nap csak jött-ment.

2010. jan. 28. 04:44
Áhhh, voltunk a gyerekdokinál 6 hós kontrollon tegnap. Enikő csak 170 grammot hízott, és a dokinő szerint nem mozog úgy, ahogy kéne. Úgyhogy ebédre meg vacsira is husis főzeléket kell adnom, és kell vinnem fejlesztő tornára (az indok az, hogy még nem ül - én sem ültem ennyi idősen, mégis itt vagyok). Ma megyünk majd a Nevelésibe. Remélem csibém szeretni fogja, és nem üvölti végig a foglalkozást....
2010. jan. 27. 20:43

Sziasztok!


Nálunk sajnos napok óta gatya volt a gép (v. a net?), ezért nem voltam eddig.

Mi a napokban kezdtük el a szobatisztaságra nevelést, nappal már nincs rajta pelus, csak éjjelre. (Bár nem tudom miért teszek rá, mivel mindig száraz pelussal ébred.) Időnként még akad egy-két baleset, de szerencsére már igazán jól haladunk:) (kopp-kopp)


Kivel mi újság?

375. babyjuly (válaszként erre: 374. - Babyjuly)
2010. jan. 27. 06:27
mármint hogy neki nem kell sajnos
374. babyjuly (válaszként erre: 373. - Minna03)
2010. jan. 27. 06:26
Gondolom a kamillatea ismerős íz neki a hasfájós korszakból. Nem nagyon van választásom, mert a felolvasztott tejecske nem kell. Vagy saját levével, vagy kamillateával tudom higítani a dolgokat.
373. minna03 (válaszként erre: 371. - Babyjuly)
2010. jan. 26. 21:47

Na,de ügyik vagytok,én ilyt sose próbáltam,h kamillateával,de bizti bejöhet neki.


Nálunk is nehezen indult a hozzátáplálás,de jól belejött marti,bár most megint arosszevős korszakát éli,azaz hogy nem ér rá enni:)))

372. minna03 (válaszként erre: 370. - D4ae7d0bb0)
2010. jan. 26. 21:45

Sziasztok!

Húú de el vagytok tünve!


Az nincs annyira messze,írj ha jöttök felénk,1x összefuthatnánk.

371. babyjuly (válaszként erre: 365. - F669e068f3)
2010. jan. 21. 06:20
Megy, tegnap kevertem a banánjába kis kamillateát, hátha az zavarja, hogy sűrű, és teljes a siker. Nem bírtam olyan gyorsan kanalazni, mint ahogy nyitogatta a száját. Most ez a Nr.1 :)
370. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 369. - Minna03)
2010. jan. 20. 16:19

Ja, ez az öltözés dolog nálunk is elég macerás. Én is alig várom, hogy végre letehessük a nagykabátot.

ez a szobatisztaság dolog meg csak úgy magától kezdődött. nem erőltettem, csak most láttam rajta, hogy elérkezett az idő. Ennek ellenére még most sem mindig veszem le róla a pelust. Csak ha látom, hogy aznap épp fogékony rá...úgy vagyok vele mint anno a szoptatással: igény szerint.


Nem, Baján lakunk. Elég gyakran (eddig havonta) jártunk haza, de most sajna egyéb okok miatt egy kicsit ritkul a látogatás. Legközelebb csak februárban, de az is lehet, hogy csak márciusban megyünk haza.

369. minna03 (válaszként erre: 368. - D4ae7d0bb0)
2010. jan. 20. 15:56

Na de szupi,én nyáron szeretném elkezdeni,akkor úgyis kevesebb ruha darab lesz rajtunk,már alig várom,Kikészít ez az öltözködés,néha jól hisztizik is,meg leizzadok mire elkészülünk.

De nem Szekszárdon laktok vagy rosszul emlékszem?

Nem jártok sose Pécsen?

368. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 367. - Minna03)
2010. jan. 20. 15:45

Köszi kérdésed, jól vagyunk (gyógyulgatunk) és tanuljuk a szobatisztaságot:) Még döcögünk, de határozottan előre felé haladunk:)


Ez a randi dolog sajna csak nektek jöhet össze figyelembe véve, hogy én közel 100km-re lakom. De azért lélekben ott lennék veletek...:)

367. minna03
2010. jan. 20. 15:35

Szaisztok!

Itt vagyok én is,de marti melett,meg h dologzok,nem egyserü írni,de azért olvaslak benneteket gyakran.


Tényleg nincs kedvetek talizni?A másik fórumon olvastam,h jól sikerült,sajnáltam,h nem jöhettem.


Kriszmami,nem semmi ügyi vagy,ilyenhez nekem se nagy kedvem,de tudásom sincs,a húgom,ilyen sütögetős.

Nézegetted a nextet? Én lehet rendelnék,asszem még ezen a héten lehet,v jövő héten,utánna nem lesz a csaj,asszem 2-3 hétig.


Babujuly jól vagytok?Hozzátáplálás hogy megy?


Kludd!És veletek mi zu?Jó kis ajit vettél,bizti örülni,fog a kissrác.

366. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 365. - F669e068f3)
2010. jan. 20. 15:25

Neee! Te sütötted?!!!! Tegyél föl valahova képet! Baromi kíváncsi vagyok!!!

Azé' irigyellek, hogy ilyen kis szorgos méhecske módjára sütsz, díszítesz...én nem szeretek sütni, nem is tudom, miért. Pedig anno anyukám minden vasárnap sütött süteményt, így azt várná az ember, hogy én is bevezetem a háztartásomban ezt a szokást....mégsem alakult ki bennem az igény.


Az ajándékkal kapcsolatban megoldódott a problémám. Egy űrhajómakettet vettem. Remélem tetszeni fog neki, ami nagyon is valószínű, ugyanis imádja az összeszerelhetős játékokat. (Könyvet most nem akartam venni, mert Karácsonyra is azt kapott. ÉS utálja a könyveket...nem szeret olvasni...igaz, elég gyatrán is olvas, épp ezért kapott könyvet Karira. Nem árulok el nagy titkot, ha azt mondom, hogy nem örült neki:) De mindegy, anyukája kérte, hogy azt vegyem, mert egy izgi gyerekregénytől talán megjön a kedve az olvasáshoz. Háááá' arra várhatnak! A kedve nem jött meg:)))) Mindegy! A lényeg, hogy beszereztem egy szuper jó kis játékot:)

2010. jan. 20. 13:53

Sziasztok!

kludd:

jó volt köszi :) lepkés tortát csináltam, nyalóka csápokkal :) csak hármas ünneplés volt, előtt hetekben volt egyik család, a héten jön a másik, szóval lesz sütés :))))arra a napokra hívtam őket amikor lehet sütit enni :)))

10 évesnek? könyv? az a sorozta címe, hogy OLVASÓ LEÓ!vannak különböző szintek, gyengébbeknek, és már gyakorlottabb olvasóknak, tök jók, vagy bűvészkönyv?

vagy a most 9 éves unokaöcsi kapott olyat: BAKUGAN ne kérdezd ez mi de ő imádja és az osztálytársak is, meg kéne kérdezni, hogy érdekli e, mert lehet ez már dedó neki....

vagy szeret valamit nézni?mese?film?hősök?olyan pohár póló arról könyv star wars, stb....iskolai felszerelés amit Anyuja nem venne meg neki, de szuper kiegészítő lenne a suliban, vagy otthon (füzettartó a kedvencének a képével), ilyesmi?


és társas?


na ennyi jutott eszembe hirtelen


babyjuly: Komló nincs messze, jó hogy közelben vannak!!!kajálás megy ? :)

364. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 360. - F669e068f3)
2010. jan. 19. 13:39

Sziasztok!


Na milyen volt a szülinapozás? Milyen tortája volt Boginak? Ott volt az egész család?


Mi itthon voltunk (mint legtöbbször), most vasárnap megyünk keresztfiam szülinapjára. Addig még vennem is kéne valami ajándékot...törhetem a fejem, mit lehet egy 10évesnek venni. Ebben a korban már nehéz a kedvükben járni.

2010. jan. 18. 16:33
Anyuék Komlón, anyósék Pécsett.
2010. jan. 18. 13:57

Szia!

jó lehetett :)Pécsett laknak a nagyszülők?

361. babyjuly (válaszként erre: 360. - F669e068f3)
2010. jan. 18. 13:55

Szombaton barátnőmék jöttek, lángospartit csaptunk, jó volt.


Vasárnap nagyszülőket látogattuk végig. Az is jó volt, csak kicsit fárasztó. :))

2010. jan. 18. 13:51

Sziasztok!

mi újság van?

nálunk volt szülinapozás a hétvégén nagyon jó volt..


mit csináltatok?

359. babyjuly (válaszként erre: 358. - F669e068f3)
2010. jan. 16. 13:58
Eszi a sütőtököt, mint kacsa a nokedlit :)))) Következő a banán lesz.
358. f669e068f3 (válaszként erre: 357. - Babyjuly)
2010. jan. 14. 13:42

De szuper!!!!!ügyesek vagytok mindketten :)

7 hósan mondhattam azt a gyerekről, hogy eszik már szilárddat is :) na jó mi táposak voltunk ez is benne van, szóval sokáig eltart, meg az, hogy mindig változik, múlt héten még megette, utána már nem :)

2010. jan. 14. 10:47
Szereti a sütőtököt! 3,5 bébikanálnyit megevett elsőre, ami az 1 kiskanalas almaevés után csúcs! Úgy örülök!
356. babyjuly (válaszként erre: 352. - D4ae7d0bb0)
2010. jan. 14. 06:53
Majd most kiderül a sütőtöknél, ha ezt sem eszi meg, akkor lehet, hogy bébiételezek én is majd. Azok talán jobban pépesek, mint amit én tudnék csinálni.
355. babyjuly (válaszként erre: 351. - F669e068f3)
2010. jan. 14. 06:52
Köszi a tanácsokat, majd megkérdezem a dokinőt, 27-én megyünk hozzá a 6 hós kontrollra. Szerintem addig próbálkozunk még. Én nem sürgetem annyira úgysem ezt a hozzátáplálás dolgot, 6 hós koráig csak anyatejet akartam. Ez inkább csak kóstolgatás most. Banánt már "nyalogattattam" vele, úgy tűnt, ízleni fog neki.
354. babyjuly (válaszként erre: 347. - Minna03)
2010. jan. 14. 06:49
Lereszeltem, és jó édes kásás alma. Szerintem édes, de mivel tegnap már egy kiskanálnyit sem volt hajlandó megenni, ma próbálkozunk a sütőtökkel, hátha.
353. babyjuly (válaszként erre: 350. - Minna03)
2010. jan. 14. 06:49
Köszi, én azt hittem tejalapú.
352. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 343. - Babyjuly)
2010. jan. 13. 14:13

Sziasztok!


Mi is az almával kezdtünk, nálunk elsőre is bejött a kölöknek. Ha nem kell a kislánynak, semmiképp ne erőltesd! Próbálkozz mással (sütőtök).

Vata a sütőtököt utálta. A mai napi utálja (még mindig van itthon egy üveggel, jól bevásároltam belőle, hogy na! Akkor most akkor jól megetetem a kis majmot! Nem jött be:( ). Sokan esküsznek még a sárgarépás krumplira (Vatának ez sem ízlett) és a paradicsomos krumplira is (ezt a mai napig imádja).

Anno én is inkább üveges bébiétellel etettem, mert még nem volt gyümiszezon. Nekünk beváltak.

2010. jan. 13. 13:15

Sziasztok!

minna: megnéztem a receptet, biztos ez is jó, le is mentettem, csak van hogy nálunk elfogy a tojás :) ilyenkor jó a válság kenyér receptem :)ezek szerint nem vajat teszel bele, hanem rámát?

babyjuly: elmondom nálunk hogy volt: almával kezdtük, ugyanez mint nálatok, elfordít nem jó stb..aztán kis banán, azt falta, de nem szabad sokat persze, nekünk a kakink attól olyan volt, azt hittem dobok egy viaduktot: fekete fonalak a kakiban, rémisztő volt, de doki mondta semmi baj, az ő gyerekeinek is ilyen volt, normális!csak írom, hátha nektek is ilyen lesz tőle

sütötököt a mai napig nem eszi meg, pedig a gyerekek 90 % imádja :)

én megmondom frankón én a bébiételeket adtam neki, és imádta, az igazit nem :( én 11-12 hós koráig tuti bébiételt adtam neki, aztán amint megkóstolta miénket, a bébiételtől olyan rosszul lett, összef..sta magát szegényem :(

a szilvát pl a bébiételesről beszélek, mindig volt otthon, ah pl nem volt kaki vagy ilyesmi, na az megindította szépen, azt érdemes viszont venned, ezt még a dokink is mondta!mondjuk érdkees Bogi imádta a körte alma párosítást is, de amit minna is ír, hogy azzal is vigyázni óvatosan először

arról nem beszélve, hoyg lehet hogy undi amit írok, d eén imádom ezeket a bébikajákat :)én voltam a konyhamalac

a sinlac tök jó, azzal lehet keverni gyümit, azzal szépen csúszik mi is azzal ettük , bár mi natúran is fogyasztottuk

a szoptató barátnőm is adta délutánra gyümivel keverve, jó tömít, alszik mint a duda tőle :)

mi az allergia miatt is favorizáltuk a sinlacot, a doki felírta azt hiszem 1 éves koráig, tovább nem tudta mert nem bizonyított allergiás, ha majd esetleg később kipróbálnád recept kell hozzá, mert úgy sokkal olcsóbb, vagy nézd meg teszveszen ott receptáron megkapod már...

jól van sok lettem

bocsi

350. minna03
2010. jan. 13. 09:01
Bocsi,h ennyit írok,mindig eszembe jut vmi,és anyatejes babáknak ajálják,én megkóstoltam nem rossz.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook