Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vannak itt pécsi kisbabás Anyukák? fórum

Vannak itt pécsi kisbabás Anyukák? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
469. s700
2011. jún. 10. 21:19
Jó lehet, dél körül kell a plázában lennem...
468. MMea (válaszként erre: 466. - Zsombibombi)
2011. jún. 10. 14:13

Akkor legyen kedd (14.-e) 8:30 Nevkó szökőkút?

Livi, Janka nektek is jó?


Nagyon ügyes Zsombi. Ezek után majd meg sem áll, szaladhatsz utána majd. :-)

2011. jún. 10. 13:56
Képzeljétek Zsombi elindult a járássegítővel! :)
2011. jún. 10. 13:56

Nekünk gyakorlatilag bármelyik nap jó. Legyen egy reggeli séta mert akkor biztosan nincs olyan meleg (bár most szerencsére napközben sem) mondjuk kedden?

Mindenkinek jó? Vagy mi tudunk alkalmazkodni:)

465. MMea (válaszként erre: 463. - Zsombibombi)
2011. jún. 10. 08:45

Rendben, benne vagyok. Jövő hét mikor? Nekem eddig bármelyik nap jó hétköznap. Mi általában 2x megyünk sétálni. Reggel, olyan fél 9 körü és este olyan 6-6:30 körül. Nektek jó valamelyik?

Jana jössz te is?

464. MMea (válaszként erre: 461. - Jana523)
2011. jún. 10. 08:43
De jó neked, már megint Balcsiztok. Mi majd csak augusztusban megyünk. De addigra lesz Levinek kis medencéje is és akkor jobban foga élvezni, mert már fél éves lesz.
463. zsombibombi (válaszként erre: 457. - S700)
2011. jún. 9. 23:40

Nos akkor javaslok egy találkozót így hármasban! Benne vagytok?? Mikor???

Zsombi szerencsére kimaradt a tápiból, még mindig rengeteg tejem van, szerencsére:) Sajnálom hogy ilyen hamar elapadt:( Olyan fura hogy van aki alig tud szopiztatni sajnos van akinek meg sok van.

462. zsombibombi (válaszként erre: 456. - MMea)
2011. jún. 9. 23:37

Ilyen melegben nem is csoda hogy most nem gyarapodott annyit... A sétában bármikor benne vagyunk mi mindig a Nevko környékén vagyunk főleg a szökőkútnál:) Mi a Nagy Ferenc téren lakunk (tehát jó közel)

Hogy Zsombi hányszor szopizik nehéz lenne megmondani, változó. Van hogy egy nap háromszor, de olyan is hogy tizenháromszor :D Nagy függő a kis srác:) Főleg ebben a melegben csak reggel és este hajlandó enni, délben csak cicizik és akkor is többször keveset. Csütörtökön megyünk mi is méretkezni, kíváncsi leszek:)

461. jana523
2011. jún. 9. 22:50
itt vagyok..!!!:DD csak harcolok a vidanettel, úgy néz ki, hogy most már hajlandóak lesznek normális szolgáltatást nyújtani..:))) szóval vagyok...csaak akadozva.remélejük már ez is rendeződik......hétvégén balcsizunk úgyhogy lehet, hogy megint nem leszek, de utána igyekszem majd behozni a lemaradást..:DDDD
460. MMea (válaszként erre: 459. - S700)
2011. jún. 8. 09:04

Én nem mérem evés előtt és után, csak hetente. Szerencsére látom, hogy van elég tejem, pedig nem is használtam semmilyen "varázsszert". Fejni egyszer fejtem, hát elég is volt, mert nagyon sokáig tartott és nem is látom okát, hogy fejjek.


Levi jövő héten lesz 4 hónapos, akkor kap majd elösszőr friss almalevet. Már nagyon várom, hogy mit fog hozzá szólni.

Hát nálunk is van annyi, 27 fok (7.emelet). Negyedik éjszaka, hogy kel 2-kor, szerintem szomjas ilyen melegben.

23 éves koromig én is 10.-en laktam a szüleimmel. Ők még mindig ott laknak. Jó a kilátás. :-)

459. s700 (válaszként erre: 458. - MMea)
2011. jún. 8. 07:22

Igen, sírt, meg mérlegen is láttam, hogy alig evett.

Aztán tápszerrel kiegészítettük, de volt, hogy a kevésnek éreztem inkább lefejtem és attól függően kapott pótlást. Mindig próbálkoztam hogy jobb.

Eleinte 1 evésre kapott csak tápot, aztán kettőre, háromra, aztán az utolsó hónapban örültem, ha reggel sikerült kapnia anyatejet. Persze fejtem is nap közben, meg sok varázsszert kipróbáltam.

4 hónapos kora után meg már csak 1-2 csepp volt, 10 körül fejtem le alkalmanként.


Viki nagyon össze-vissza eszük. Inkább az tetszik neki, ami folyik. Állandóan szomjas szegénykém.

Tegnap megivott 120 sárgarépalevet meg majdnem 200 vizet egész nap. Kanalas kajákat meg nem nagyon díjazza most. De hát nem is csodálom, én is inkább innék csak, 27 fok van a lakásban! (Panel, 10. emelet, nyugat...)

458. MMea (válaszként erre: 457. - S700)
2011. jún. 7. 17:27

Akár lehetne többes találkozó is. :-)

Mondjuk Levivel néha nehéz séta közben, mert nem szereti a babakocsit és sír. Egy reggeli séta lenne a legjobb.


És honnan tudtad, hogy nincs elég tejed? Szopi után még éhes volt? Sírt?


Lányok, most a ti babáitok is kevesebbet esznek. Levi kevesebbet és többet szopizik ebben a melegben.

457. s700 (válaszként erre: 454. - Zsombibombi)
2011. jún. 7. 13:27

Az nagyon jó, ha tudod szoptatni, amíg lehet add is neki, annál nincs jobb kaja.

Nekem sajna már nincs...

1 hónaposan már kapott tápot kiegészítésnek, mert nem volt elég és 4,5 hónapos koráig bírtuk. Akkor már egész nap 5-6 fejésből jó ha 100 ml összejött, vagy még annyi sem:-(

Féltem, hogy a cumi meg az üvegből etetés miatt nem fog tudni szopni, de az utolsó pillanatig tudott szerencsére.


Egy jó kis reggeli sétára én is szívesen benevezek. Ugyan mi uránban lakunk a szupi játszótér közelében, de azért van az autó, hogy használjuk!


Jana is volt eddig, nem tudom hova tűnt...

456. MMea (válaszként erre: 454. - Zsombibombi)
2011. jún. 7. 11:20

Igen csak szopizik. 4 hóstól kezdem el neki a szűrt gyümilével a hozzátáplálást, ilyen melegben jó is a plussz folyadék. Ez már csak 10 nap. :-)

És milyen gyakran szopizik?

Az Aidinger úton lakunk. Ti? Egyszer mehetünk együtt sétálni. Mi reggel és este szoktunk menni. Az esti apás séta, de egy reggelit összehozthatunk. Olyan fél 9 körül szoktunk menni a Nevkó környékén.

Ja, tegnap mértünk, hát most nem nőtt annyit, 150g-ot 5430g. (2830g-mal született és 46 cm-rel és most olyan 60 cm).


Igen, úgy néz ki, hogy csak hárman vagyunk aktívak. Nem tudom hol vana többi anyuka, pedig jó lenne ha többen lennénk.

2011. jún. 6. 23:01
Amúgy jól látom hogy itt csak 3an vagyunk aktívak? :(
454. zsombibombi (válaszként erre: 453. - MMea)
2011. jún. 6. 23:00

Kíváncsi vagyok mekkora lesz Levi:)

A vélemények megoszlanak méretekben az 1 éves szinten vagyunk(nem dagi olyan ennivalóan husis), mozgásban pedig a védőnő szerint megfelelő, az ismerős babák ebben a korbán már totyogtak. Na de mindenkinek megvan a maga ritmusa:)

Zsombi még mindig szopizik, ő szó szerint függő:) NEm is akarom abbahagyni ameddig csak van és igényli csak szopizzon:) De egyébként szó szerint mindent eszik:)

Levi szopizik? Merre laktok?

453. MMea (válaszként erre: 450. - Zsombibombi)
2011. jún. 6. 16:43

Hát akkor tényleg nagy baba már. Kortársaihoz képest is nagy vagy pont megfelelő?

Levit ma mérjük, ma van a heti mérés, majd megírom.

És Zsombi szopizik még vagy meddig szopizott?

452. MMea (válaszként erre: 449. - S700)
2011. jún. 6. 16:41

Hát mi este tornázunk és kb 3 hetes korától hason alszik (háton nem szeret aludni), biztosan ez is sokat számít. Illetve játszottunk párszor plédben gurulóst is. Másfél hetesen már emelte a fejét hason, épp csak annyira, hogy megfordítsa a másik irányba. Este pedig fürcsi előtt mindig tornázunk. Az álmában forgás nálunk is van már jódeje, van, hogy pont fordítva fekszik, még akkor is megcsinálta ezt mikor hálózsákban aludt. Úgyhogy most vettünk egy teljesen körbeérő rácsvédőt és még jó, hogy nagy a kiságyunk ezekhez az atrakciókhoz.

Az első fordulás 1 hete volt, a kezeit mi segítettünk jó helyre tenni, mert a teste mellé akarta letenni, de ezek a reggeli ébredések háton, hát megnéztem volna, hogy egyedül hogyan csinálja. :-)

Próbáld meg plédben gurítani óvatosan, csak a kezére vigyázz.

451. zsombibombi (válaszként erre: 449. - S700)
2011. jún. 6. 12:22
Szia. Ha elolvasod a naplóm látod az én fiacskám se vitte túlzásba az aktivitást:) De egyszer csak megindult és sorba jött minden.:)
450. zsombibombi (válaszként erre: 448. - MMea)
2011. jún. 6. 12:20

Igen ő már "nagy" :) Jelenleg 6 fogunk van de folyamatban van még 2. Most 9830 gr, 74,5 centivel. A mozgással ott tartunk hogy feláll, pár másodpercre megáll egyedül és mászik ezerrel:)

Levi nagyon ügyes Zsombi 6 hónapos elmúlt mikor hasról hátra fordult.

De jó te is kertvárosi:) Akkor akár valamikor sétálhatunk együtt :D

449. s700 (válaszként erre: 448. - MMea)
2011. jún. 6. 09:17

Hát az én Vikikém nem ilyen ügyes:-(

Szombaton 5 hónapos lesz, de még csak véletlen fordul meg kb 4 naponta 1x talán. Már az is nagy haladás, hogy oldalra fordul pár napja rendszeresen.

Amit csinál, hogy hason s háton is, körbe "forog", mint az óra:-) Rendszeresen úgy ébred, hogy keresztbe fekszik az ágyban:-)Már nem sokáig, mert lassan végig ér:-)

Foga még neki sincs, de talán már nem kell rá sokat várni, nagyon nyűglődik már vele...

448. MMea (válaszként erre: 446. - Zsombibombi)
2011. jún. 6. 08:01
Szia! Csatlakozz. Kicsit lassa megy ez a fórum, de talán legalább beindul. Én is kertvárosi vagyok. Akkor neked már szép nagy babád van. Fogakkal hogy áll? És a mozgással? Levim 1 hete hasról hátra tud fordulni és akkor még 3,5 hónapos sem volt. Két napja már úgy ébreszt, hogy a hátán fekv gügyörészik, pedig hason tettem le.
447. s700
2011. jún. 5. 22:27

Persze Dina, szívesen látunk!

Olyan jó, hogy végre egyre többen leszünk:-) Már kezdtük azt hinni, hogy kihalt ez a fórum és Pécsen nincs is egy anyuka sem:-(


Azóta különben Viki visszaszokott az alvásra szerencsére. Úgy látszik sok volt neki a nagy meleg hirtelen meg a foga is.

20 hetesen 6900g-ot mért a doki és 64 cm a kis drágánk. Szurit egész jól viselte, kicsit volt csak nyüszis.

2011. jún. 5. 17:26
Sziasztok! Csatlakoznék hozzátok :D Zsombor fiacskám 10 és fél hónapos, kertvárosban lakunk:)
445. s700 (válaszként erre: 441. - Jana523)
2011. máj. 29. 20:24

Na, jól elkiabáltam ezt az alvás témát! Azóta felébred éjjel, meg nyöszörög is többször. Múltkor 3-kor meg kellett etetnem:-( Következő nap csak 5-kor.

Jön a foga is meg meleg is van.

Kedden megyünk szurira, meg akkor meg is mérik, majd kiderül mekkora az én kincsem. Szerintem 6,5 kg körül lehet. 5 hete pont 6 kg volt.

444. MMea (válaszként erre: 443. - Jana523)
2011. máj. 25. 21:41
Edződsz vele ahogy nő. Hordozót használtál?
443. jana523
2011. máj. 25. 16:14
alig..:)) még a babkocsiban is nehéz...de legalább jó kis testedzés..:))))))
442. MMea (válaszként erre: 441. - Jana523)
2011. máj. 25. 15:10
Hú az szép súlyra. Hogy bírod cipelni?
441. jana523 (válaszként erre: 439. - MMea)
2011. máj. 25. 14:37
7930gr 69 cm....:)) ábi is alszik este szerencsére mondjuk 12 órát nem....de a lényeg...hogy annyit aludjanak a babók amennyi nekik jól esik....:DDDD
440. s700 (válaszként erre: 438. - Jana523)
2011. máj. 25. 13:33

Hát Viki biztosan nem alszik 4-6 órát nap közben. Mondjuk igaz, hogy éjjel meg 12 óra körül alszik:-)

Én nem bánom, inkább éjjel aludjon!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook