Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Több adót fizessenek a gyermektelenek?! Mit szóltok hozzá? fórum

Több adót fizessenek a gyermektelenek?! Mit szóltok hozzá? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
1465. Bonti74
2010. nov. 21. 08:07
Egyetértek! Ha az ember látja, hogy anyagilag is támogatják a gyermekvállalást bátrabban belevág. Ez egyáltalán nem látszatintézkedés, én igenis érezni fogom a pénztárcámban is.
1464. Bonti74 (válaszként erre: 1463. - Talian35)
2010. nov. 21. 07:52

Miért mostanában volt új építkezés??? Mert én nem sokról hallottam pedig a férjem ebben az iparágban dolgozik...

Ha ennyire egyszerű lenne egy gazdaság fellendítésére vonatkozó intézkedések meghozatala, a tőle várt költség és haszon elemzése és stb... akkor szerintem nem kellene közgazdaságtant tanulnia senkinek. Olyan intézkedés pedig nincs ami mindenkinek tetszik, olyan adó sincs és még sorolhatnám.

Én három gyermeket nevelek most végre elismerik, hogy tanultam, hogy szültem.

1463. Talian35 (válaszként erre: 1458. - F36e266467)
2010. nov. 21. 07:38

A társadalom már igy is folyamatosan öregszik, de ezt helytelen hangoztatni, hogy azért szüljünk mert nem lesz nyugdijunk. Itt hirtelen iszonyú sok gyereknek kéne megszületnie ahhoz, hogy még arra lehessen alapozni lesz nyugdijunk. Nem lesz. Hidd el.


Amik most történnek, szimpla népetető látszatintézkedések. Fellélegezhet egy pár ember hogy hú de jó, kevesebb lesz az adóm, ugyanakkor a költségvetésből hiányozni fog bevétel, amit máshonnan vesznek el - különadó a nagy cégekre, illetve már a magánnyugdijak. A különadóval olyan mértékben terhelik a cégeket, hogy ha olvasol hireket, akkor nézd meg hányt embert küldenek el bankokból (csak a K@H-ból 200 felett). Persze mondhatjuk hogy nem kell sajnálni a bankokat mert szemét módon nagy volt a nyereségük - igazad is van. Viszont ne legyünk naivak, úgyis ránk fogják ezt terhelni. Megszünnek majd a beruházások, mert nem lesz pénzük, nem lesz tőke, innentől szépen leül az egész gazdaság......Nem lesz új bankfiók, nem lesz új épitkezés (lakás már most sincs), a telefonos cégek majd ránkhúzzák a többletköltségeket, mert a nyereségről nem fognak ám lemondani...szóval kicsit tágabb perspektivából kell nézni ezt is.

1462. Talian35 (válaszként erre: 1456. - F36e266467)
2010. nov. 21. 07:32

A mai intézkedésektől még nem fog több gyerek születni, ezt mindenki mondja, talán Te is hallottad. Itt nemcsak gyesről, meg csp-ről van szó!

Munka kéne, arról beszéltünk már itt korábban, hogy egy anya akar tudjon részmunkaidőben/távmunkában dolgozni. Ez lenne a legtöbbet hozó megoldás, de ez nem lesz még jódarabig.

2010. nov. 21. 01:39
A jelenlegi társadalmi helyzetben meg kell teremteni az optimális lehetőséget a fiataloknak a gyermekvállalásra. Mindenkinek joga van eldönteni, hogy mikor szeretne sokasodni.Nem büntethető adóval az az ember, aki nem látja biztositottnak leendő gyermeke felnevelését, jövőjét.Jelenleg nagyon sokan vannak az olyan emberek akik csak szülik egymás után a gyerekeket, és az is ismert, hogy miből és mivé nevelik fel ezeket a gyerekeket.Nem helyén való az ilyen családtervezés.A mai fiatalokat megfelelő családpolitika megteremtésével valóban ösztönözni kell a gyermekvállalásra. Büntetni hiba!
1460. f36e266467 (válaszként erre: 1459. - 480b578442)
2010. nov. 21. 01:34

Nem tudok mindenkit egy kaptafára venni, aki politikus. Nem gondolom, hogy mindenki inkorrekt lenne és csak saját pecsenyéjét sütögetné.


Amúgy ez csak nézőpont kérdése. Ha pénzzel támogatom a gyermekeseket, gyessel, stb-vel, akkor szintén mások pénzéből adok nekik előnyöket.

Tehát, akinek nincs, így is hátrányt szenved, csak más a megközelítés.


Hogy jobban hangzzon, lehet, hogy érdemes a hangulat kedvéért inkább úgy csinálni, hogy ne lehessen belekötni :O)

1459. 480b578442 (válaszként erre: 1458. - F36e266467)
2010. nov. 21. 01:30

Indulatos én sem vagyok annál is inkább mivel ez engem nem érint viszont nem tartom fernek a gyermektelenekkel szemben és azt sem hiszem, hogy ez fogja megoldani vagy előbbre vinni az ország vagy a gyermektelenség helyzetét de higyjük ezt.


Hm.Politikusok akik értik a dolgukat. Értik bizony mert ezzel ők kaszálnak a legtöbbet:)

De ebbe tényleg ne follyunk bele.

1458. f36e266467 (válaszként erre: 1457. - 480b578442)
2010. nov. 21. 01:20

Hát szerintem nem ugyanaz.


Most is eldöntheti. Senki nem tart pisztolyt a fejünkhöz, viszont ha elöregedik a társadalom, akkor nem lesz neked se és nekem se nyugdíjjunk. Persze én elvileg nem is erre alapozok, de megértem az ilyen irányú törekvéseket.


Tudod én nem szeretem mindig azt kritizálni, amit olyan emberek tesznek, akiknek ez a dolguk és ráadásul demokratikusan lettek megválasztva. Van, ami nagyon kirívó, azokon én is felháborodtam, de van, aminek értem a lényegét, még akkor is, ha én speciel emiatt hátrányba kerülök.


Ha az országnak jobb, akkor mindenkinek jobb lesz.


Hogy ez-e a legmegfelelőbb módszer most, azt nem tudom, mert nincs minden lehetőség, adat és eszköz a kezembe, hogy meg tudjam ítélni, de azt értem, hogy mi volt a cél. Ezért nem tudok indulatos lenni.

1457. 480b578442 (válaszként erre: 1456. - F36e266467)
2010. nov. 21. 01:07

Na ez tetszik:)))

Ez most kb olyan volt mintha nem azt mondanám egy kövér emberre, hogy dagadt vagy hanem azt, hogy kicsit husi:)

Igen van de ezt hadd döntse már el a gyermektelen mikor vállaljon és ezért ne kelljen már ugyan azért a munkáért kevesebbet kapnia.

2010. nov. 21. 00:55

Én nem azt érzem, hogy a gyermektelenség lenne büntetve, hanem a gyermek vállalás van motiválva.


Amire amúgy szükség is van.

1455. 480b578442 (válaszként erre: 1355. - Martin3)
2010. nov. 21. 00:42

Hogy mondhatsz ilyet?!

Ez egy konzervatív gondolkodás.

,,Kinek köszönheti?,,

Azt hiszem annak most igen sok összetevője van akinek vagy aminek köszönheti.

Vannak mindkét oldalon ilyen-olyan emberek persze de nem csak túl okos és túl jó szakemberekből áll a világ akik pedig közte állnak és dolgoznak azok is jócskán kiveszik részüket a munkából nem gondolom, hogy ezt vagy a gyermektelenséget azzal kéne büntetni, hogy tapossuk mert még szuszog.

1454. f36e266467 (válaszként erre: 1448. - 3e0ba54fb8)
2010. nov. 20. 22:44
Ezzel megint egyetértek :O))
1453. Talian35 (válaszként erre: 1452. - 3e0ba54fb8)
2010. nov. 20. 22:26
Bár alapvetően abszolút optimista és pozitiv vagyok, sajnos most nincsenek illúzióim...itt még több generáció...hát nem is tudom :-)
1452. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 1450. - Talian35)
2010. nov. 20. 22:24
Úgy tűnik, néhány generációnak ki kell még halnia, mire felnő egy tudatos és felelősségteljes generáció. Kés villa, olló sem való a gyerek kezébe, hát még a demokrácia :))
1451. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 1444. - Martin3)
2010. nov. 20. 22:22

Pont ugyanerről beszélek, ha akkor nem hajtják el a Bokrost, rég túl lennénk a krízisen. Sebaj, nekünk nem kellett, kellett Csehországnak, s most a Világbajnkban osztja az észt :).


Írhattál volna bizony, mert ez az elvtársazás eléggé egy pártra utaló magatartásnak tűnik ;)

1450. Talian35 (válaszként erre: 1449. - 3e0ba54fb8)
2010. nov. 20. 22:21
El voltak kényeztetve az emberek még nem telt el elég idő a rendszerváltás óta :-)
1449. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 1442. - F36e266467)
2010. nov. 20. 22:17
Persze, hogy nem láttad. Elhajtották, mint a darazsat. A rendszerváltás után a keleti group legperspektívikusabb országa voltunk. De sajnos olyanok irányítanak, akiken lobotómiát hajtottak végre :D
1448. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 1439. - F36e266467)
2010. nov. 20. 22:14

Egészséges társadalomban nem működhet úgy, hogy ellenzékből mindenki lő és sehol egy konstruktív javaslat. Elve nem jó, hogy két pólusú a poltika. Az pedig a demokrácia halála, ha korlátlan teljhatalmat szerez bármelyik párt.


Szakértő kormányra lenne szükségünk, nem politikai pártok acsarkodására. Amíg azonban a politika felülírja a szakértelmet, ez utópia marad.

1447. Talian35 (válaszként erre: 1444. - Martin3)
2010. nov. 20. 22:10
Igy jó igen :-) Úgyhogy gyakorlatilag csak folytatódik a szétlopás :-)
1446. Talian35 (válaszként erre: 1442. - F36e266467)
2010. nov. 20. 22:09

A Bokros-csomag máig vitákat kavaró nagy gazdaságpolitikai kiigazítás volt 1995-ben, amely nevét Bokros Lajos akkori magyar pénzügyminiszterről kapta.


Az 1995. március 12-én bejelentett kiigazítási csomag megmentette az ország fizetőképességét[1] és a rákövetkező években helyreállt a magyar gazdaság megbomlott külső és belső egyensúlya, megteremtve a felzárkózó országokra jellemző gyors gazdasági növekedés újraindulásának alapjait. Az intézkedéscsomag ugyanakkor az életszínvonal jelentős zuhanásával járt és névadója számára példátlan népszerűtlenséghez vezetett.

1445. Talian35 (válaszként erre: 1442. - F36e266467)
2010. nov. 20. 22:03
Hát már rég volt az tény sokmindenre én sem emlékszem meg akkor épp nem éltem itt de ezt mondják az "okosok" :-)
1444. martin3 (válaszként erre: 1432. - 3e0ba54fb8)
2010. nov. 20. 22:03

így van a bokros kitalálta! és miért nem sikerült? mert akkor is csak sírtunk, hogy jaj ezt nem bírjuk? akkor kellett volna összeszorítani a fogat és már rég nem itt tartanánk. na de neketek ebben nem szelektív a memóriátok ugye?

amúgy már megint félreértelmezitek a szavaim, írhattam volna elvtárask helyett politiaki elitet is, ha az jobban tetszik, abban minden párt benne van, ugyebár? így jó? akkor is odafönt lopták szét az országot...

1443. Talian35 (válaszként erre: 1439. - F36e266467)
2010. nov. 20. 22:02

Igen, de ez a rossz, hogy hozza a brancsot, mert itt nem arról van szó, hogy oda majd szakértők kerülnek, hanem ki ny... jobban a másiknak, ki a jobb haver :-(


És azért ilyet pl. egy Németország nem merne megtenni.

1442. f36e266467 (válaszként erre: 1440. - Talian35)
2010. nov. 20. 22:01
Én a Bokros grupp alatt sem láttam, hogy felfelé íveltünk volna.
1441. f36e266467 (válaszként erre: 1440. - Talian35)
2010. nov. 20. 22:00

Amikor már nagy gáz van, akkor persze, hogy megmenti az országot, ha az embereken hajtjuk be, amit addig elcsesztünk.


Románia is így tudta le az adósságait. Mindenkitől megvontak mindent.


De ez nem megy hosszútávon. Csak tűzoltásra jó, utána belereccsenhetnek az emberek és az ország.

1440. Talian35 (válaszként erre: 1436. - F36e266467)
2010. nov. 20. 21:59

Hát pedig akkor azok az intézkedések mentették meg az országot :-)


Most viszont jön a teljes leépülés, gondolj bele!

1439. f36e266467 (válaszként erre: 1435. - Talian35)
2010. nov. 20. 21:58

Hát igen és aki ellen szavaztunk, azt is mi szavaztuk meg :)))


Érdekes dolgok ám ezek.


A kettő is azért maradt, mert mi szórtuk ki a többit.


Ez az, amikor a szabad választásnak az eredménye a mi eredményünk.


Én egyébként egy olyan rendszert tudnék jónak tartani, ahol nem pártokra, hanem szekértőkre lehetne szavazni.


Most pártra szavazunk, ami valójában egy embert jelent, ha szimpi, ő meg hozza a brancsát, akik amilyenek :O)

1438. Talian35 (válaszként erre: 1434. - 3e0ba54fb8)
2010. nov. 20. 21:57

:-) ez amúgy a nolblogról van de nagyon tetszik :-)


"Felhatalmazottak


Nézem az embereket – látszólag nincs rajtuk semmi különös, olyanok, mint azelőtt: jók, rosszak, gyarló földi halandók.

De csak külsőleg olyanok, mint régen, belül mintha megváltoztak volna. Mások lettek, mint amilyenek voltak.

Még látszik az arcukon néha egy kis értetlenség, de már kezdenek hozzászokni, hogy alig történhet olyan, amire ne ők hatalmazták volna fel a kormányt.

Mert az egy dolog, hogy pártunk és kormányunk megnyirbálja az Alkotmánybíróság jogköreit, hogy visszamenőleges hatállyal különadókat ró ki politikai ellenlábasaira, semmisnek nyilvánít évekkel ezelőtti bírósági ítéleteket. Ezt akarták az emberek.

A legtöbben azt követelték a kormánytól, hogy nyúlja le a magán-nyugdíjpénztárakban megtakarított pénzüket. Mert ők, így az emberek, addig nem nyugszanak, amíg ezt a pénzt tőlük el nem veszik. Az emberek ugyanis tudják, hogy a saját pénzük náluk nincs jó helyen. Egyedül a kormánynál van jó helyen a pénzük, a kormány tudja, hogy az embereknek mit érdemes kezdeni a saját pénzükkel. Ezért jó, ha van egy nagy, erős, igazságos kormány a közelben, aki megakadályozza őket a pénzük felelőtlen kezelésében.

Nem úgy akadályozza meg őket a pénzük felelőtlen kezelésében, hogy érvekkel megmagyarázza nekik, mi lenne a helyes gazdasági magatartás, hanem úgy, hogy elveszi tőlük a pénzt, nehogy bohóságokra költsék.

Szóval, ezt követelték az emberek, ami messzemenően érthető. Azt persze jó lenne tudni, mikor adtak felhatalmazást arra, hogy a visszamenőleges különadó Szász Károlyra ne vonatkozzon. Nem mintha Szász Károly nem érdemelte volna meg azt a mintegy 131millió forintot, amelyet elbocsátása után végkielégítésként kifizettek neki. (Mindegyikünk megérdemelne 131 milliót, miért épp Szász Károlynak ne járt volna?)

Most ebből a pénzből 126 milliót vissza kellene fizetnie, ami az emberek szerint nem igazságos. Ezért hatalmazták fel az emberek a kormányt, hogy Szász Károlyt megkímélje ennek a jelentéktelen összegnek a visszafizetésétől.

Mert tényleg nem sok az a 126 millió forint – az iszapkatasztrófa károsultjai javára beérkezett mintegy 1,2 milliárdhoz képest például kifejezetten elenyésző. 1,3 milliárd forint jött össze ugyanis az emberek felajánlásaiból, ám ebből a pénzből idáig csupán 33 millió forintot utaltak ki a kolontáriaknak és a devecserieknek. (Ismerjük jól a kolontári és a devecseri mentalitást: ha többet kaptak volna, nyilván azt is elköltenék).

Persze, a többi pénz is megvan valahol, szó sincs arról, hogy a kormány, vagy bárki más eltette volna. Csak hát az a helyzet, hogy az emberek most arra hatalmazták fel a kormányt, hogy egyelőre még ne mondja meg, mikor és hogyan lesz majd kifizetve a többi pénz. És azzal is megbízták a Kedves Vezető kabinetjét, hogyha bárki firtatja, mi van a pénzzel, a világért el ne árulják!

Nem azért volt a forradalom, hogy a kormány mindenkinek mindent kikotyogjon. Jól néznénk ki, ha kiderülne, hogy pletykás kormányunk van, vénasszonyok gyülekezete. Nem ezért szavaztak rájuk az emberek, hanem hogy mostantól gondoskodjanak rólunk a legjobb tudásuk szerint.

Ha a Fidesz holnap úgy látja jónak, hogy nekünk az a jó, ha lesöpri a padlásokat, hamar kiderülne, hogy ezt is az emberek akarták. Egyelőre persze nincs erről szó, még csak a takarítóeszközök beszerzése zajlik, úgyhogy még nem kell ezt akarni, ne tessék előre sietni, mindent a maga idejében.

Furák az emberek mostanában. Annyi mindenre hatalmazták fel a kormányt, hogy ha nem a saját szemükkel látnák, talán el sem hinnék."

1437. Talian35 (válaszként erre: 1434. - 3e0ba54fb8)
2010. nov. 20. 21:55
Pontosan :-D De ezt úgy látom még nagyon kevesen fogják fel :-)
1436. f36e266467 (válaszként erre: 1432. - 3e0ba54fb8)
2010. nov. 20. 21:55

Hát lehet, hogy azért mert nem értek hozzá, de nekem Bokros egy kaszagép volt. Elvitte a balhét, mert elvonni azt tud.


A gazdaságélénkítő hatásokat én tőle sem láttam.


Szerintem ez lenne a lényeg, nem az, hogy kitől mennyit lehetne elvonni.


Élénkítés nélkül leépül az egész. Akkor meg mindegym, hogy kitől mennyit vonunk, semmi nem fog elindulni.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook